CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Michle
12345678
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
element
Junior Member

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 215

Smile Příspěvek č. 33 

Stále vpřed, zpět ni krok...... V nejhoršim jsem teďka vylepanej (skoro skinhead), tak bych mohl nahodit ruskej přízvuk a obejít tvoje sousedy, že bude pouze v jejich zájmu, když.... to by mohlo zabrat ne ??

Jo a jak seš na tom s viditelností co se týče heaven ? Budeš OK i po postavení toho novýho baráku ?? (v nejhorším tam pustíme víc š?ávy a přitom ohřejeme nějakýmu manažerovi croisant ).

Old Post 21.10.2002 v 15:12
element je offline   Click Here to See the Profile for element   Find more posts by element   Click here to Send element a Private Message   Click Here to Email element   Visit element's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ticha
Newbie

Registrován: 19.08.2002
Příspěvků: 14

Lightbulb Technologicke možnosti Příspěvek č. 34 

Zdravím,

tak mě napadlo, při uváhách o vytvoření AP, jestli by nemělo smysl rovnou pouvažovat o systému RONJA (reasonable optical near joint access) - viz jina fóra. Výhody bych shrnul takto:

- plány RONJA jsou k dispozici, a každý by si ji měl být schopen sestavit (kdo vidí do elektro, což např. já ne, ale spolupráce se očekává - manufaktura).

- v bezlicenčním pásmu se to bezdrátem hrozně zasekává. Kdo jste četl o testování na Budějárně (myslím, že to byl zrovna Heaven, kde první pokusy nenadchly zrovna závratnou konektivitou).

- sestavení RONJI je výrazně levnější než náklady na anténu

- na optiku vám nepřijde ČTÚ, že moc "vyzařujete" jako u neopatrného zacházení s bezdrátem, což může přinést až desetitisícové pokuty - a že je někdy ČTÚ velmi subjektivní o tom viz jiná fóra. RONJA je budoucnost zdá se.

- podle zkušeností bezdrát vypadává za velkých veder, RONJA jede v pohodě, podle tvůrců i v mlze (Deu by o tom něco měl vědět)

- pátěř CZFree se bude budovat právě na optice RONJA

- RONJA v současné době běží spolehlivě tak do 600 m na 10 MBit, v blízké době se očekává 100 MBit a větší vzdálenosti. Měřil jsem vzdálenosti lidí v Michli, a dost by se to hodilo - Leo, Element, Lounstar, Ike - ti vsichni jsou ode mne do 600 m.

Vzhledem k výše uvedenému přemýšlím, jestli časem investovat spíše do antény nebo do RONJI, ta samozřejmě potřebuje stejná zařízení na obou stranách (dvě docela malé roury - jedna na příjem, jedna vysílání).

Je tu někdo kdo vidí do konfigurace Linuxu třeba kvůli IPv6 - možnost šifrování už na úrovni IP protokolu, jiný rozsah adres a nutnost překlápění na IPv4, proxy - bezpečnost až na prvním místě Já do toho nevidím, i když už bych s tím konečně rád začal)

Jinak, co se týče Internetu, šlo by zatím časem koupit linku, kdyby se našlo dost lidí a využívat pro vlastní potřeby, vybudovat místní sí? dle doporučení a standardů CZFree a pak se teprve napojit?

Tak to byla taková delší úvaha.

Zdraví,
Tícha

2 Ike: Ano, skloňuješ dobře, tak se mi to líbí ;-))

Old Post 21.10.2002 v 18:31
ticha je offline   Click Here to See the Profile for ticha   Find more posts by ticha   Click here to Send ticha a Private Message     Visit ticha's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
element
Junior Member

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 215

Post Příspěvek č. 35 

Old Post 21.10.2002 v 20:19
element je offline   Click Here to See the Profile for element   Find more posts by element   Click here to Send element a Private Message   Click Here to Email element   Visit element's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ike
Newbie

Registrován: 08.08.2002
Příspěvků: 21

MichleNet First! Příspěvek č. 36 

>Ticha : Jinak, co se týče Internetu, šlo by zatím časem koupit linku, kdyby se našlo dost lidí a využívat pro vlastní potřeby, vybudovat místní sí? dle doporučení a standardů CZFree a pak se teprve napojit?

Tak k tomuto se bez problemu pripojim, uz dlouho hledam nekoho, kdo by chtel sdilet pripojeni k inetu.

>ad ronja : z toho mam zatim obavy, postoj asi jako element. Co mi neni jasne - aby nekdo mohl fungovat jako AP - musel by mit takovych zarizeni vice do ruznych smeru, neni-li pravda ? To by asi bylo o dost slozitejsi s instalaci nez u WiFi AP (leda u nekoho, komu ten dum patri).

>ad IPv6 : mozna Kedar (na predchozi strance) ?

Ike
-------------------------------------------------
<a href=http://www.wex.cz/czfreenet.htm target=_blank>FAQ o CZFREE.NET</a> - podelte se s ostatnimi o znalosti !

Old Post 22.10.2002 v 09:04
Ike je offline   Click Here to See the Profile for Ike   Find more posts by Ike   Click here to Send Ike a Private Message   Click Here to Email Ike   Visit Ike's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Leos
Newbie

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 37 

Zdravim vás,
2 element : děkuji za nabídku ale snad si poradim sám.
Taky jsem byl nedávno u holiče ale pokud to nepůjde určitě se ozvu.
Jinak Ronja. to je vcelku dobrá myšlenka já si jí umím představit na páteřní spoje ale na last mile je trochu nepoužitelná. AP + 10 lidí = na střeše 10* Ronja = 20* Roura. Naprosto neprůchodne u našich milých spoluobčanů starší generace.
Dalši problém je z čočkama. kolega z práce se pokouší Ronju stavět a momentálně nejsou čočky za rozumnej peníz. Původní zdroj byl vyplaven z Holešovické tržnice.
Já hlasuji pro WiFi ale moźná by se dala nasadit Ronja na spoj: naše AP to Heaven. O společné konektivitě na Internet jsem taky uvažoval ale zatím čekám jak dopadne Heaven. Pokud budeme něco vařit soukromě tak se bez váhání připojuji.

__________________

Leo

Old Post 22.10.2002 v 09:20
Leos je offline   Click Here to See the Profile for Leos   Find more posts by Leos   Click here to Send Leos a Private Message   Click Here to Email Leos     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ticha
Newbie

Registrován: 19.08.2002
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 38 

Souhlasím s vašimi argumenty. Skutečně, těch "rour" je potřeba hodně na AP. Spíše jsem o tom uvažoval u dvousměrných spojení, třeba při nepřímé viditelnosti AP. Řekněme, že já mám anténu a pak RONJU na někoho níž. Chce to každopádně otestovat, do jaké míry je tady pásmo zasekané amatéry, a mít ohled na tu podmínku ČTÚ, jak se píše na hlavních stránkách CZFree.NET.

S těma nákladama, to je trochu málo ne - Kč 1500,-. Pokud vím, tak v nabídkách na jiných fórech, sí?ovky Avaya, Orinoco, antény to dávalo s kabeláží alespoň 6 a více tisíc. No, jsem lamer...

Na ten Internet je nás zatím málo-pevnou linku. Koukal jsem na nabídku wireless od velkých firem.

Příkladmo Tele2, 64 kBit - Kč 4950 bez DPH. Economy s omezením 200 MB - to beru jako výsměch, chce to bez omezení. Casablanca nabízí bez omezení wireless 64 Kbit/s za 3000,-, zatím nejlepší, co jsem viděl. Mluvil jsem s nimi, a prý chtějí Kč 10000,- za instalaci, a zařízení zůstává jejich. Není mi jasné, v jakém vlastnictví jsou zařízení v případě Tele2? Spousta pokoutných firmiček s lákavými cenami ovšem se sdílenými linkami, aniž by o tom zákazník věděl - o tom ani nebudu povídat.

Zatím si já osobně musím nechat zajít chu?, nebo? jako element končím školu, znáte to, diplomka, občas pracuji, navíc školu platím, takže odsouvám své připojení trochu do budoucna.

Teď se asi nějaký čas odmlčím. Takže se mějte,
Tícha

Old Post 22.10.2002 v 11:54
ticha je offline   Click Here to See the Profile for ticha   Find more posts by ticha   Click here to Send ticha a Private Message     Visit ticha's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ike
Newbie

Registrován: 08.08.2002
Příspěvků: 21

MichleNet Příspěvek č. 39 

ad Ronja a WiFi : pánové to nechám na vás, já těmhle technickejm věcem moc nerozumím.

ALE : pokud jde o to, sehnat více lidí na sdílení - napadlo mi, že by se dali docela určitě sehnat další zájemci v těch tzv. televizních barácích, ale nejen tam - stačí roznést letáček s dotazem na zájemcovství, nechat kontakt a že by se nenašli další - to bych se dost divil. - Otázka je kolik je "dost". - též vzhledem ke kapacitě.
Pokud by AP bylo na baráku u Lea - kterej je ideální (a už tam hromada antén je) - pak to dokáže potenciálně pokrýt velmi velkou oblast v celém svahu - Vnitřní, Vnější, Hadovka atd. a navíc v okolí je celé sídliště. - To je přímo moře zájemců. - (Škoda, ještě před měsícem jsem byl na volné noze, to bych se toho ujal).

Spíš bych měl krapet strach, že takto masověji pojato bude problém s administrací toho celého. To už není pár lidí, co maj něco společnýho, ale čistý koncoví uživatelé a to už přinese nároky na administraci : kdo co smí, nesmí, kolik toho smí a kdy, co se stane, když nezaplatí, zda musí být nějaká formální organizace (to už se tady někde na foru czfree řešilo, že ? - ale ještě, myslím, nevyřešilo). Také nikoli nepodružná otázka : kdo se toho ujme. - Do 10-15 lidí se ještě domluvíme, ale co když bude větší zájem ?

Pokud jsem to dobře počítal, tak je nás aktivních cca 7-8
(vč. Heaven, Libora). Nevím, zda mám počítat i lidi z druhé straně Kačerova - Krč a spol., ale vlastně proč ne, stačí aby fix linka byla někde u Heaven a pak se to jen distribuovalo na obě strany kopce tou RONJOU na sub-AP (u nas Leo) ? - To už by nás bylo těch 10-15 : krát řekněme 400 Kč / měsíčně = 4.000 -6000. To už by snad šlo ? I když bychom se o to trochu prali, ale snad bychom se nějak rozumně dohodli. - viz např. pravidla na HADY netu.


Ike
------------------------------------------
<a href=http://www.wex.cz/czfreenet.htm target=_blank>FAQ o CZFREE.NET - podělte se s ostatními o znalosti !</a>

Old Post 22.10.2002 v 15:32
Ike je offline   Click Here to See the Profile for Ike   Find more posts by Ike   Click here to Send Ike a Private Message   Click Here to Email Ike   Visit Ike's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ike
Newbie

Registrován: 08.08.2002
Příspěvků: 21

Uzitecny link Příspěvek č. 40 

Old Post 22.10.2002 v 16:09
Ike je offline   Click Here to See the Profile for Ike   Find more posts by Ike   Click here to Send Ike a Private Message   Click Here to Email Ike   Visit Ike's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
element
Junior Member

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 215

Exclamation Příspěvek č. 41 

Já bych se nepouštěl do žádnejch velkejch akcí dokud nebude aspoň základ. Znám to z vlastní zkušenosti kdy jsme tu budovali sí?. Na větší akce prostě nikdo buď a) nemá čas nebo b) nemá chu?. Proto si myslím v první fázi je třeba vybudovat minimálně funkční node a pomalu na něj napojovat lidi co mají zajem a sou tady. To osatní příjde časem. Ono je to sice hezký dělat si plány kolik lidí se tak přihlásí a jak to bude pěkně fungovat, ale většinou to skončí bohužel jen u toho - samozřejmě pokud se na to někdo cítí, tak se mu meze nekladou. Když příjdeš za lidma, že ti už něco jede a uvidí, že to není tak složitý tak se chytnou spíš, než když je začneš shánět a malovat jim jak to bude fungovat. Nejlíp až bude node, tak už můžeš přijít a říct hele kup si tady kartu, tady anténu (nebo mu ji rovnou objednat aby se pak moc necukal ), já ti poradím když budeš potřebovat a pak už se jen tady napojíš a jedeš.

Jinak dneska bych měl dostat anténu (nějakou 24db tak to sem zvědavej co to bude za monstrum), takže zkusím jak to tu vypadá se "zamořením" a pomalu začnu budovat APčko (doufám že ty PCI karty přijdou v listopadu...)

Old Post 22.10.2002 v 18:39
element je offline   Click Here to See the Profile for element   Find more posts by element   Click here to Send element a Private Message   Click Here to Email element   Visit element's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
element
Junior Member

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 215

Post Příspěvek č. 42 

Old Post 23.10.2002 v 11:59
element je offline   Click Here to See the Profile for element   Find more posts by element   Click here to Send element a Private Message   Click Here to Email element   Visit element's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
libor
Senior Member
zastupce cloudu 10.23


Registrován: 22.05.2002
Příspěvků: 726

Dalsi progres Příspěvek č. 43 

Old Post 24.10.2002 v 23:45
libor je offline   Click Here to See the Profile for libor   Find more posts by libor   Click here to Send libor a Private Message     Visit libor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
element
Junior Member

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 215

Post Příspěvek č. 44 

Ve sředu jsem jednal s družstvem o vybudování AP a prozatím závěr je : když tam pojede internet tak to bude super a nebudou žádný problémy při budování, jinak pokud seženou nějakou komerční firmu co jim to nabídne levněji, tak bych taky mohl mít útrum :(.

Old Post 08.11.2002 v 08:41
element je offline   Click Here to See the Profile for element   Find more posts by element   Click here to Send element a Private Message   Click Here to Email element   Visit element's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ysd951
Newbie

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 75

Možnost konektivity do Michle Příspěvek č. 45 

Old Post 16.11.2002 v 20:52
ysd951 je offline   Click Here to See the Profile for ysd951   Find more posts by ysd951   Click here to Send ysd951 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Blesk
Newbie

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 9

Nový zájemce o připojení do Michle NET Příspěvek č. 46 

Old Post 28.11.2002 v 16:15
Blesk je offline   Click Here to See the Profile for Blesk   Find more posts by Blesk   Click here to Send Blesk a Private Message   Click Here to Email Blesk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lounstar
Newbie

Registrován: 25.07.2002
Příspěvků: 19

Pozdrav Příspěvek č. 47 

Cau lidi, tak jak procitam vase prispevky, tak bych taky rad neco dodal, pokud teda dovolite. Pokud teda bude AP u Leose, tak si myslim, ze to bude super. Ohledne pripojeni na internet, taky uz se na nej tresu, ale nejprve bych vybudoval "lokalni" sit, na ktere se stabilizuje pocet pripojenych uzivatelu a podle toho potom navrhnout rychlost propojeni. Kdyz uz neco bude fungovat a muze se to predvest a dokazat, tak se lidi spis pripoji, nez jim ukazovat neco na papire (je to duveryhodnejsi), to je teda muj nazor, myslim, ze toto uz tu nekdo psal a ja s tim plne souhlasim. Jsem obcas ve spojeni s liborem a on rekl, ze ted trosku bod Heaven vazne, protoze zatim jednaji s Transgasnetem o konektivite a povoleni zridit antenu na strese. Maji jeste co resit, takze bych opet pripadne pockal, jak to dopadne s Heavenem a potom se podle toho zaridil. Take sdilim nazor o pripadnem poctu uzivatelu. 10-15 lidi se hrave domluvi, ale co takhle 20-100??? To podle mne uz bude poradny chaos a bude se muset zridit poradna administrativa. Protoze tam bude spousta lidi, co tomu (IS/IT) nebudou rozumnet a proste budou chtit vyuzit jen pripojeni na internet, stanou se z nich jen PASIVNI uzivatele sluzby a pokud jen neco nepujde, tak nebudou tolerantni a mit pochopeni, ale hned si budou stezovat a budou chtit vratit penize. Stane se z toho proste tvrde komrcni vec a s tim by mohli byt problemy !!!!! Takze podle mne pozor na to, jeste to asi musime poradne promyslet, aby z toho nakonec nebyl pruser a "lazensky pobyt" ve statnim hotelu Na Pankraci.

Old Post 28.11.2002 v 17:00
Lounstar je offline   Click Here to See the Profile for Lounstar   Find more posts by Lounstar   Click here to Send Lounstar a Private Message   Click Here to Email Lounstar     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lounstar
Newbie

Registrován: 25.07.2002
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 48 

P.S. I kdyz je Pankrac v dosahu CZ FREE NET, tak by vam v tom statnim hotelu nedovolili se pripojit, s tim teda pocitejte !!!!


Old Post 28.11.2002 v 17:02
Lounstar je offline   Click Here to See the Profile for Lounstar   Find more posts by Lounstar   Click here to Send Lounstar a Private Message   Click Here to Email Lounstar     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:24.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz