CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Plzeň > Plzeň
12345
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Droopi
Junior Member

Registrován: 23.07.2002
Příspěvků: 235

Příspěvek č. 49 

No jestli si v konferenci na pandoře, tak zrovna teď řeším aspekty stavby prvního AP. Pokoupíme teď základní hw pro dva body, zatim bez antén a dáme kolegovi na testování a konfigurování na linux serveru.

Zatim se my ostatní budeme snažit dořešit (pokud budou) nějaké papírovací problémy se stavbou na Vinici a a pak provést samotnou stavbu, což je natažení elktriky, instalace krabice a antény - pak přijde nakonfigurovanej poč a vyzkoušíme testovací propojení -

počítám, že budu asi první koncový bod (zatim na Skvrňanech AP stavět nebudu, bo mi dojdou $$$). Ale pokus seženu pár lidí, kteří se na to složí, tak to bude ok. První asi bude se mnou Jirka Bartička, Honza Rovner, mramor, stačí mrknout na mapu, pro ostatní to bude výborná možnost jak proměřit dostupnost signálu.

Pokud můžeš, udělej foto, a kdyžtak se mrkni, kde by byl nejvhodnější bod odkud by bylo vidět k tobě a z druhé strany na centrum.

Předpokládám že se vytvoří něco jako záměrný kříž, s linkama na všechny hlavní světové strany, které se budou stýkyt v bodě právě na Vinici no a pka se bude dobudovávat topologie tak, aby každej měl alespoň dvě možnosti spojení z důvodů zajištění dostupnosti.....

Ale dobře to začalo, nemějme prot nějak přehnané megalomanské představy jako v Praze (100mbit Ronja apod.)

Old Post 02.09.2002 v 10:51
Droopi je offline   Click Here to See the Profile for Droopi   Find more posts by Droopi   Click here to Send Droopi a Private Message   Click Here to Email Droopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
baztl
Newbie

Registrován: 31.08.2002
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 50 

kdyztak me udelejte schvalenym clenem at to nemam jenom read-only dik

Old Post 02.09.2002 v 11:14
baztl je offline   Click Here to See the Profile for baztl   Find more posts by baztl   Click here to Send baztl a Private Message   Click Here to Email baztl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Droopi
Junior Member

Registrován: 23.07.2002
Příspěvků: 235

Cool MAPA - nezapomínejte prosím! Příspěvek č. 51 

Od zítřka budu do soboty v Plzni. Budu mít sebou digitální fo?ák. Pokud bude mít někdo nějaké dotazy, tak rád zodpovím :-) a co půjde nafotím.

Jinak znovu všem opakuji: <b>NEZPOMEŇTE PO ZANESENÍ BODU DO MAPY NAPSAT NĚJAKÉ KONTAKTNÍ INFO DOLŮ DO FORMULÁŘE K VAŠIM SOUŘADNICÍM!!!! A ZMÁČKNETE NASTAVIT</b>

Co neni označeno je pak smazáno a byla by škoda,abychom nějkoho tak opomněli. Btw. je v tom pak nepořádek a ten já nerad :-).

Pavel

Old Post 04.09.2002 v 22:32
Droopi je offline   Click Here to See the Profile for Droopi   Find more posts by Droopi   Click here to Send Droopi a Private Message   Click Here to Email Droopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
duck
Newbie

Registrován: 06.09.2002
Příspěvků: 1

Lightbulb Another pilsener :) Příspěvek č. 52 

Zdravim vsechny nadsence a jsem velmi rad, ze jsem vas nasel. Jsem taky plzenak (skvrnany , machackova) a velmi me potesilo , ze jsou skvrnany na mape. Pokud bych se mohl zapojit byl bych velice rad. Pracuju jako admin, takze muzu pomoct. S orinocama uz jsem taky prisel do styku. Predem dik

Old Post 06.09.2002 v 09:21
duck je offline   Click Here to See the Profile for duck   Find more posts by duck   Click here to Send duck a Private Message   Click Here to Email duck   Visit duck's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Droopi
Junior Member

Registrován: 23.07.2002
Příspěvků: 235

Příspěvek č. 53 

Old Post 08.09.2002 v 10:59
Droopi je offline   Click Here to See the Profile for Droopi   Find more posts by Droopi   Click here to Send Droopi a Private Message   Click Here to Email Droopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Droopi
Junior Member

Registrován: 23.07.2002
Příspěvků: 235

Příspěvek č. 54 

Pracuju na nějakým rozumnim faq, dejte mi trochu času, do konce víkendu to snad zbastlim :-)).
Jinak všem díky za setkání, pro ty co chyběly se to dá shrnout do pár vět.

Takže bylo potvrzeno vybudování AP Vinice, jako základního kamene sítě. Mám pro něj připravenou wireless kartu, stejně tak zbytek hw je vpodstatě k dispozici.

Musí se vyřešit svolení majitele domu s umístěním antény (popř. eventualita stavby vlastního stožáru). To je otázka minimálně týdne. Kolega s Bzenecké 8 se bude snažit dostihnout místního správce a umluvit ho :-)

Dále bylo jednoznačně stanoveno, že se na páteřních spojích využijí karty zcomax s technologíí dsss a na plošné pokrytí se využíije orpti Praze! technolgie fhss

Máme zatím k dispozici připravené 4 karty, z toho
vyplývá první spoj Skvrňany - Vinice - Lobzy a Slovany
Byly stanoveno i předběžné rozmístění AP na vhodných lokalitách -Vinice, Skvrňany, Slovany, Doubravka, LochotíN (Bolevec), Bory

Příští týden bude založeno Sdružení, které bude mít na starost technické a organizační záležitosti a ve svém majetku páteřní spoje a AP (viz stanovy )

Projednávali se i otázky internetové konektivity, členských poplatků a nákladů na vstup = padla jasná hranice, na které jsme se shodli že je maximální a to 1000Kč za měsíc za neomezený trvalý internet - podle prvních propočtů, kde se vychází z reálně dosažitelných možností to vypadá spíše na 800-900Kč
(nabídky od providera jsou velmi zajímavé a hlavně je velmi vstřícný přístup ) takříkajíc pro lidi :-)

HW pro členy se dá pořídit již od 5000Kč, samozřejmě záleží na konkrétní poloze a nutnosti dalších řešení

Časový harmonogram: Po získání souhlasu k instalaci na Vinicích se bude testovat od rúzných zájemců síla a kvalita signálů. Při dobré variantě bychom mohli Vinici mít postavenu někdy na přelomu září-říjen. Jakomile bude dostatečný počet zájemců o internet, dá se okamžitě nakoupit konektivita podle potřeb a počtu - mělo by to být tak 10 lidí alespoň

Jinak jsem se seznámili, viděli a zjistili, že skutečně existujeme a nejde o žádný český tunel :-)))

Myslím, že vše je na správné cestě a pokračuje se přesně dle plánu

PS. K hardwaru pro členy. Zatim bych doporučoval koncákům počkat, ža jak dopadne ověření funkčnosti nových karet a také na konečné stanovení technologie (jsou dvě ( hrozné zkratky) a pro koncáky se bude používat Fhssko symphony od proximu..

Zatim
Pavel Kuchta - Droopi

Old Post 12.09.2002 v 19:58
Droopi je offline   Click Here to See the Profile for Droopi   Find more posts by Droopi   Click here to Send Droopi a Private Message   Click Here to Email Droopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Droopi
Junior Member

Registrován: 23.07.2002
Příspěvků: 235

Příspěvek č. 55 

Old Post 13.09.2002 v 18:26
Droopi je offline   Click Here to See the Profile for Droopi   Find more posts by Droopi   Click here to Send Droopi a Private Message   Click Here to Email Droopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Droopi
Junior Member

Registrován: 23.07.2002
Příspěvků: 235

Setkání 11.9. Příspěvek č. 56 

Old Post 15.09.2002 v 16:38
Droopi je offline   Click Here to See the Profile for Droopi   Find more posts by Droopi   Click here to Send Droopi a Private Message   Click Here to Email Droopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Droopi
Junior Member

Registrován: 23.07.2002
Příspěvků: 235

AP VINICE fotky Příspěvek č. 57 

Old Post 15.09.2002 v 16:42
Droopi je offline   Click Here to See the Profile for Droopi   Find more posts by Droopi   Click here to Send Droopi a Private Message   Click Here to Email Droopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Droopi
Junior Member

Registrován: 23.07.2002
Příspěvků: 235

Příspěvek č. 58 

uz jsem sem dlouho nic nenapsal..... :-)

Postupujem se dle planu, ceka se jen na vydani osvedceni o registraci sdruzeni, ktere bude mit na starost provoz site.

Pote zacne vystavba prvnich dvou AP na Vinici a V Lobzech. Prvotni sit by melo tvorit zhruba 10-15 zajemcu, mezi ktere se rozdeli dostupna konektivita - ta je stale jeste v jednani.

Doufam, ze se nevyskytnou nepredvidane problemy (to asi lzu :-), protoze problemy se vysktnuj vzdy) a pokud ano, tak ze je zvladnem spolecnym usilim vyresit.

Zatim z Plzne
Pavel

Old Post 01.10.2002 v 13:42
Droopi je offline   Click Here to See the Profile for Droopi   Find more posts by Droopi   Click here to Send Droopi a Private Message   Click Here to Email Droopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
martv
Newbie

Registrován: 05.10.2002
Příspěvků: 1

pripojeni Příspěvek č. 59 

zdravim vsechny!

chtel sem se vas zeptat jak to tedy vlastne tedko vypada s rozvojem - chtel bych se taky pripojit - bydlim na slovanech blizko bazenu hned pod strechou, docela dobrej vyhled... uz je nejak dohodnuto na cenach, jaka bude konektivita do internetu a takovejch dalsich vecech?

dik za odpovedi

Vasek

Old Post 05.10.2002 v 19:12
martv je offline   Click Here to See the Profile for martv   Find more posts by martv   Click here to Send martv a Private Message   Click Here to Email martv     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jarmil
Newbie

Registrován: 05.10.2002
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 60 

zdravim,

Taky bych mel mozna zajem
Bydlim na Svetovaru ... Vyhled nemam zrovna spatny ... jaka by byla cenova relace, rychlost atd.

Diky za odpoved Jarmil.

Old Post 05.10.2002 v 22:57
jarmil je offline   Click Here to See the Profile for jarmil   Find more posts by jarmil   Click here to Send jarmil a Private Message   Click Here to Email jarmil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mi30Wz
Newbie

Registrován: 06.10.2002
Příspěvků: 1

Příspěvek č. 61 

Mno tagze se taky predbezne hlasim .. Bydlim v Kopernikovy 55 U jizniho nadrazi ... zelenou hvezdu sem dal jiz do mapy. Jeste si ale musim domluvit s majitelem domu, jestli mi povoli davat neco na strechu .. bohuzel bydli v podkrovi .. uvidim .. kdyby to vyslo, tak se mnou snad pocitejte ))

Old Post 07.10.2002 v 22:36
Mi30Wz je offline   Click Here to See the Profile for Mi30Wz   Find more posts by Mi30Wz   Click here to Send Mi30Wz a Private Message   Click Here to Email Mi30Wz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krizak
Newbie

Registrován: 09.10.2002
Příspěvků: 31

Výsluní-city Příspěvek č. 62 

Zdar Luboši, já ti dám kolega... :-)
Jinak pro všechny: na Výsluní už také brzy bude slyšet vrzání na 2,4GHz, těšim se na všechny connected. *Křižák*

__________________

*KRIZAK*

Old Post 09.10.2002 v 12:54
krizak je offline   Click Here to See the Profile for krizak   Find more posts by krizak   Click here to Send krizak a Private Message   Click Here to Email krizak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Droopi
Junior Member

Registrován: 23.07.2002
Příspěvků: 235

Stanovy OS Příspěvek č. 63 

Old Post 29.10.2002 v 07:20
Droopi je offline   Click Here to See the Profile for Droopi   Find more posts by Droopi   Click here to Send Droopi a Private Message   Click Here to Email Droopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Droopi
Junior Member

Registrován: 23.07.2002
Příspěvků: 235

Exclamation JOONET Příspěvek č. 64 

Old Post 12.11.2002 v 09:36
Droopi je offline   Click Here to See the Profile for Droopi   Find more posts by Droopi   Click here to Send Droopi a Private Message   Click Here to Email Droopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:52.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz