CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > Je tu nekdo s paragrafem 8 a 9? Potrebuji elektrikare..
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Je tu nekdo s paragrafem 8 a 9? Potrebuji elektrikare.. Příspěvek č. 1 

Planuji vystavbu AP Petrik v nasem 7-mi patrovem panelaku a narazil jsem na problem, jak legalne a bezpecne umistit PC router do vytahove budky na strese. Jde predevsim o problem napajeni. Kvuli nakladum na provoz bude muset byt patrne napajeni vedeno z meho bytu beznym silovym vedenim, ktere bude u me zastrcene v zasuvce a povede montazni kabelovou sachtou primo do te budky. Problem je, jak legalne a podle predpisu namontovat do kovove elektro skrine, ktera tam jiz je, zasuvku a do ni pripojit router. Krabice bude zamknuta, takze by tam patrne mel byt jistic vypinatelny zvenku. Kvuli odpovednosti, bezpecnosti a kvuli predpisum hledam nekoho, kdo je opravnen toto namotovat a zaroven i zrevidovat, to je nekdo s paragrafem 8 a 9. Jsem student, tak bych ocenil, kdyby to bylo za rozumnou cenu, diky.

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 31.03.2003 v 12:02
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Re: Je tu nekdo s paragrafem 8 a 9? Potrebuji elektrikare.. Příspěvek č. 2 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Naposledy upravil inzenyr 31.03.2003 v 21:10

Old Post 31.03.2003 v 18:07
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Příspěvek č. 3 

Platí to co napsal inzenyr a mám k tomu jenom takovou malou poznámku - podle vyhlášky 50 může mít prodlužovák délku max. 10m, takže jestli to zapojíš na prodlužovák delší než těch 10m a přijde nějaká revize, budeš mít problémy...

Old Post 31.03.2003 v 18:51
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Příspěvek č. 4 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Old Post 31.03.2003 v 21:09
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zuben_el_Akrab
Junior Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 118

Jak bych to pořešil já (§8 & 10): Příspěvek č. 5 

Netahal bych kabely skrz celý panelák.
Odbočil bych co nejblíže uvažovaného routeru z rozvodu společné spotřeby a namontoval bych do tý plechový bedny podružný 1F. elektroměr + jistič (4A by mohl bohatě stačit). Elektroměr se dá koupit kolem 500,- (přecejchovaný, vyzkoušený). V plechový bedně by bylo okýnko, aby mohl každý rejpal zkontrolovat kolik jsem natočil, a se správcem nemovitosti který rozúčtovává spotřebu spol. prostor bych se dohodnul, že mi to bude připočítávat k mýmu účtu a hotovka.
Z vlastní zkušenosti je nejlepší se přilepit k napájení třeba pro STA. To když vypadne, tak to hned někdo běží nahodit, aby mohl čumět na seriály v TV.
Osobně bych viděl větší problém v umístění routeru do strojovny výtahu. Některý výtahářský firmy jsou na to dost háklivý.

__________________

This message was written by using recycled electrons.

Old Post 31.03.2003 v 21:50
Zuben_el_Akrab je offline   Click Here to See the Profile for Zuben_el_Akrab   Find more posts by Zuben_el_Akrab   Click here to Send Zuben_el_Akrab a Private Message   Click Here to Email Zuben_el_Akrab     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Re: Jak bych to pořešil já (§8 & 10): Příspěvek č. 6 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Old Post 31.03.2003 v 22:33
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 7 

Diky moc za rady, budu se podle toho ridit.

Je treba mit pisemny souhlas majitele? Jsme druzstvo, ale jisty clovek mi rekl, ze kdyz to tam namontuju, nikoho to zajimat nebude, ale jde o to, co se stane, kdyz to vyhori a zapali cely barak. Kdyz to bude namontovane a zrevidovane firmou ale nebude to odsouhlasene majitelem, bude to velky problem? To povoleni bude hrozny problem, radeji bych se bez toho obesel. Ta vytahova budka je prepazena na mistost pro vytah a pro vystup na strechu, kde to bude, takze v poho.

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 31.03.2003 v 23:22
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Příspěvek č. 8 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Naposledy upravil inzenyr 01.04.2003 v 07:52

Old Post 01.04.2003 v 07:49
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 9 

Prehrivat se nebude , protoze to bude podtaktovana K6-200 na 188 pri FSB 75 a s vyrazne snizenym Vcore, takze pohoda. S tim povolenim to bude asi komplikovanejsi, ale treba takovy telekom, kdyz tahl kabel na protejsi barak, taky nemel zadny povoleni, tak co. Jeste k te prodluzce s proudovou ochranou. Jde to udelat tak, abych na to nepotreboval revizi? Treba tam tu prodluzku dat na zem a z ty krabice vytahnout napajeci kabel z pocitace a pripojit ho do ty prodluzky normalne venku, aby to slo v pripade pozaru odpojit. Diky za radu

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 01.04.2003 v 11:19
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Příspěvek č. 10 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Old Post 01.04.2003 v 17:43
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 11 

Patrne nejlepsi reseni by bylo kopit neco jako STECKMAT DX, coz je proudova ochrana, ale aby to byl zaroven i jistic, abych nemusel omezovat proud do vsech zasuvek v byte nebo instalovat novou zasuvku. Existuje neco takoveho? Dasli vec je ochrana proti blesku.Kdyz to bouchne do ty anteny, (ktera sice bude na hromosvodu), jiste se muze stat, ze mi pres router a prodluzku vlitne do bytu a vytrha vsechny kabely ze zdi. Pomuze bleskojistka? Predpokladam, ze i potom by byla lepsi revizni zprava, abych byl v pripade, ze to vyhori, kryty. Tu prodluzku musim ukoncit vne ty krabice, protoze kdyby zacala horet, musi byt moznost ji odpojit i bez klicu k memu bytu :-)) . Neznas prosim nejakeho revizaka, ktery by mi to zrevidoval? Diky za vsechny rady inzenyre, jsem ti zavazan.

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 01.04.2003 v 19:16
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zuben_el_Akrab
Junior Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 118

Příspěvek č. 12 

__________________

This message was written by using recycled electrons.

Old Post 01.04.2003 v 19:40
Zuben_el_Akrab je offline   Click Here to See the Profile for Zuben_el_Akrab   Find more posts by Zuben_el_Akrab   Click here to Send Zuben_el_Akrab a Private Message   Click Here to Email Zuben_el_Akrab     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Příspěvek č. 13 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Old Post 01.04.2003 v 21:11
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Revizak Příspěvek č. 14 

Petriku, muj otec se zivi tim, ze dela revize a instalace - posli mi PMko a ja ti na nej dam kontakt. To plati i pro ostatni, kdo by chtel zrevidovat elektriku, hromosvod nebo anteny.

__________________

I am the Linux/UNIX user only!!! It is because of Linux/UNIX is like teepee. No Windows, no Gates, Apache inside!!!

Old Post 01.04.2003 v 21:19
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
woody
Member

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 448

Re: Revizak Příspěvek č. 15 

Old Post 02.04.2003 v 06:45
woody je offline   Click Here to See the Profile for woody   Find more posts by woody   Click here to Send woody a Private Message     Visit woody's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Příspěvek č. 16 

To si domluvi Petrik a urcite to sem hodi - vubec nemam predstavu, kolik si otec uctuje, ale neprehani to.

__________________

I am the Linux/UNIX user only!!! It is because of Linux/UNIX is like teepee. No Windows, no Gates, Apache inside!!!

Old Post 02.04.2003 v 07:14
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:53.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz