CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Experiment: TeamSpeak, hlasový chat!
123456
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 17 

na suchdole nam konecne jakz takz jede bgp, ospf a nejsou tu zadne naty, takze se muzete zkouset pripojit i na TS server na 10.19.1.1.

spojeni by melo fungovat z cloudu: 10.10, 10.11, 10.12, 10.13, 10.15, 10.18.

Old Post 18.05.2003 v 22:34
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yupee
Member

Registrován: 15.11.2002
Příspěvků: 454

propojeni TS serveru Příspěvek č. 18 

Ahoj.
TS jsem zatim nezkousel. Provozovali jsme u nas jen netmeeting (ktery ma mimochodem silene problemy s NATem).
Zajimalo by mne jesli nejde vsechny servery propojit (jako je to treba u IRC nebo u intranet chatu (lze se pripojit na kterykoli stroj a pritom chatovat s klientem na jine masine maji - jakousi pater po ktere se distribuuji data).
Nevite o takove moznosti?
Uz nekolikrat jsem reil problem na kterem stroji je ten onen klient a pokud chci hovorit s nekym vzdalenym, musim vedet na ktery stroj je zrovna pripojen.

Dik a bye Yupee

__________________

NOT connected node SklenikNET

Old Post 19.05.2003 v 06:40
yupee je offline   Click Here to See the Profile for yupee   Find more posts by yupee   Click here to Send yupee a Private Message   Click Here to Email yupee   Visit yupee's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ninja
Senior Member

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 537

Unhappy spojeni na Suchdol (10.19.x.x) Příspěvek č. 19 

zatim se k vam z Dejvic a Brevnova (10.11.x.x) nemuzu dostat

Old Post 19.05.2003 v 10:15
ninja je offline   Click Here to See the Profile for ninja   Find more posts by ninja   Click here to Send ninja a Private Message   Click Here to Email ninja   Visit ninja's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bohous
Newbie

Registrován: 16.03.2003
Příspěvků: 49

Zpozdeni Příspěvek č. 20 

Nazdar, tak jsem vyzkousel TeamSpeak a zda se mi celkem super. Win98 server + klient, Win2000 klient, nekdy snad i Linux. Verze 1.5 nejde pod W2K, verze 2 uz ale ano. Zda se mi vsak podivne, proc mam s Creative SoundBlaster 128 a Live zpodeni asi 1,5 sec. Je to normalni? Jake mate vy ostatni zkusenosti? Pro realnou komunikaci je takoveto zpozdeni docela dost, ze jo. Jinak pro mensi pocet uzivatelu je TeamSpeak dobre reseni.

__________________

Bohous (".
Vsechno ma svuj smysl, at uz vice ci mene skryty.

Old Post 19.05.2003 v 18:31
bohous je offline   Click Here to See the Profile for bohous   Find more posts by bohous   Click here to Send bohous a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
palatinus
Junior Member

Registrován: 10.03.2003
Příspěvků: 109

To Bohous Příspěvek č. 21 

S tim spozdenim je to problem. Nemyslim, ze je to vec zvukovky (jsem si dokonce jisty), jde o lagy na siti. Da se to trochu ladit v nastaveni, tam je takove posouvatko se tremi pozicemi :-). Je to vlastne velikost bufferu - posuvnik nalevo = maly buffer, posuvnik napravo = velky buffer. Ale pravda je, ze mne to beha tak na 0.7 s.

Realna rychlost je ale jednou tak vyssi, kdyz si uvedomis, ze zvuk vykona siti cestu tam, kde se vrati z bednicek do mikrofonu a potom zase cestu nazpet siti :-). Takze pocitam, ze realna latence je nekde do 500ms. A to myslim jde. I mobilni telefony mivaji NEKDY solidni spozdeni.

Old Post 20.05.2003 v 01:51
palatinus je offline   Click Here to See the Profile for palatinus   Find more posts by palatinus   Click here to Send palatinus a Private Message   Click Here to Email palatinus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
casey
Newbie

Registrován: 07.09.2002
Příspěvků: 42

Chat Příspěvek č. 22 

Kdz se da nekdo sehnat ve vecernich hodinach na nekterem serveru? Chtel jsem to vyzkouset a nikde nikdo... :-(

Old Post 27.05.2003 v 22:51
casey je offline   Click Here to See the Profile for casey   Find more posts by casey   Click here to Send casey a Private Message   Click Here to Email casey   Visit casey's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Jak to funguje u nás na ZPNet Příspěvek č. 23 

Ahoj lidi,

za dobu používání TeamSpeak serveru máme už jisté poznatky jak a kdy tyto možnosti hlasového chatu používat. TeamSpeak je převážně dle našich podmínek na ZPNet, používán ani ne tak k pokecu (k tomu stále asi dobře sloužá ICQ, při čemž každý člen komunity ICQ má a dá se říci, že ho docela i používá každý), ale k řešení problémů nebo k rozhovoru nad tématy typu "a co o týden dál ?" "jak na to ?" "co si o tom myslíš, můžeš mluvit zeširoka, nic mě to nestojí" atd. atd.

V TMSPK lze vhodně řešit i týmově např. takovéto situace jak jsem výše naznačil, při čemž vás to přímo nic nestojí narozdíl od mobilů. TMSPK je vhodný nástroj ne jen k plánování věcí, k vyříkání si názorů z úst do uší a zpět (icq není v takovém případě vhodné, icq není dostatečně "realtime interactive"), ale je vhodné např. i při vzniku náhlého problému, náhleho nebezpečí pro AP typu bouhřka (bleskojistky ještě neuzeměné), kdy je nutné se rychle domluvit zda AP vypnout radši nebo riskovat, takovéto rozhodnutí, jestliže nikdo není úplným vlastníkem AP nemůžete vyřknout sami a sami ho bez posvěcení ostatních členů komunity udělat, k tomu nám slouží TMSPK jako chcete-li sněmovna.

TMSPK session si předem domlouváme, nikdo ze členů není trvale na serveru připojený, na začátku používání jsem se celkem snažil tam být, ale pak mě to omrzelo, protože na to ostatní také dlabali. Takže je nutné si dobředu takový rozhovor domluvit s protější stranou jakýmkoliv způsobem např. po icq (nejčastěji) nebo sms nebo rovnou telefonování z mobilu či pevné stanice. Z toho plyne, že danou osobu již nějak znáte, tmspk nemá takovou míru anonymity jako např. icq nebo irc.

Má doměnka tedy je, že tmspk není a nebude vužíván jako např. irc, protože svou filozofií na to není ani stavěný, jde o hlasový chat, v případě zapnutí všeho, jste slyšet a dokonce můžete se nechat i hlasem vyrušit, samozřejmě dá se to vypnout, ale pak zase nevíte, že se někdo na server připojil a okno tmspk nemáte stále navrchu, protože také děláte na pc i jíné věci než sledování tmspk serveru.

TMSPK je vhodné sněmovní nebo konferenční místo, je to místo kam se chodí pokecat, není to místo kde jste furt a kde s vámí může mluvit a vy mluvit kdokoliv a vy s kýmkoliv tak jako např. icq nebo irc.

Tak to asi funguje i jinde, aspoň myslím, takže na otázku kdy se dá někdo ve večerních hodinách sehnat na některém serveru, chtěl bych si to vyzkoušet, ale nikdo tam není ... ?

Se dá odpovědět nejasně a neurčitě, buďto znáte icq kontakt člověka se kterým pak v tmspk chcete hovořit, nebo neznáte a pak si ten icq kontakt musíte sehnat, protože čekat dlouhé hodiny kdy se kdo náhodou objeví u pc je náročné, nebo opravdu se ptát takto ve vlákně jak to udělal kolega casey.

BTW: Jaké jsou vaše poznatky jak a kdy použít TMSPK ? Co je tou nijancí, kdy ještě stačí icq nebo irc a kdy už je lepší použít TMSPK ?

__________________

Naposledy upravil Stay d 28.05.2003 v 15:39

Old Post 28.05.2003 v 15:33
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
casey
Newbie

Registrován: 07.09.2002
Příspěvků: 42

Ok, tak jinak... :-) Příspěvek č. 24 

muzete sem tedy nekdo prilezitostne hodit info o mistu a case, az se bude poradat nejaka verejna session?

Diky Casey

Old Post 28.05.2003 v 16:30
casey je offline   Click Here to See the Profile for casey   Find more posts by casey   Click here to Send casey a Private Message   Click Here to Email casey   Visit casey's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

Příspěvek č. 25 

jeden server taky bezi na proseku 10.33.0.2
a tam se da vecer skoro pokazdy nekdo najit (hlavne teda pred 22:00 kdy se slejzame na pareni UT :-)))

Old Post 28.05.2003 v 20:22
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
duf
Newbie

Registrován: 18.12.2002
Příspěvků: 22

srazik Příspěvek č. 26 

cao,
nechcete ted nekdo z pravidelnych citalku zavitat na AP Sranda na pokec?

__________________

duf, peace love empathy

Old Post 18.06.2003 v 19:05
duf je offline   Click Here to See the Profile for duf   Find more posts by duf   Click here to Send duf a Private Message   Click Here to Email duf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
casey
Newbie

Registrován: 07.09.2002
Příspěvků: 42

Příspěvek č. 27 

ja tam jsem a jsem tam sam... :-)

Old Post 18.06.2003 v 19:41
casey je offline   Click Here to See the Profile for casey   Find more posts by casey   Click here to Send casey a Private Message   Click Here to Email casey   Visit casey's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ivomir
Newbie

Registrován: 21.09.2002
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 28 

to je sice hezky ale nefunguje na to heslo king

Old Post 22.06.2003 v 23:22
ivomir je offline   Click Here to See the Profile for ivomir   Find more posts by ivomir   Click here to Send ivomir a Private Message   Click Here to Email ivomir   Visit ivomir's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Příspěvek č. 29 

Old Post 22.06.2003 v 23:35
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 30 

cau, jen upozorneni pro lidi, kteri upgradovali/planuji upgrade na TS2 RC2: linuxovy server teto verze je nestabilni a uz nam od doby co vysel 2x spadnul. dneska jsem provedl downgrade. nova verze klienta bez problemu funguje se starym serverem, akorat neni mozne pouzivat nove kodeky.
tusim ze jsem ve foru na teamspeak.org tento problem zahledl, kdyz jsem hledal neco jineho, takze pokud vas to zajima, zrejme se tam doctete vice.

/lunix

Old Post 22.06.2003 v 23:48
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gaman
Newbie

Registrován: 02.07.2003
Příspěvků: 1

Talking Sluchátka Příspěvek č. 31 

Old Post 17.07.2003 v 11:52
Gaman je offline   Click Here to See the Profile for Gaman   Find more posts by Gaman   Click here to Send Gaman a Private Message   Click Here to Email Gaman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
palatinus
Junior Member

Registrován: 10.03.2003
Příspěvků: 109

UPDATE Příspěvek č. 32 

Tak na 10.15.6.15 uz TeamSpeak nepobezi, stehuju se z Prahy... Ale v CZF uz stejne bezi jine servery, tak snad neva ;-).

Old Post 27.08.2003 v 12:56
palatinus je offline   Click Here to See the Profile for palatinus   Find more posts by palatinus   Click here to Send palatinus a Private Message   Click Here to Email palatinus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:55.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz