CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > Výroba nového zářiče na MMDS síto
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Výroba nového zářiče na MMDS síto Příspěvek č. 1 

Včera jsem sundal ze střechy svojí anténu - MMDS síto, protože jsem měl podezření, že se mi do ozařovače dostala voda a jeho kontrolu jsem chtěl spojit i s ucvaknutím toho dipólu o proklamované 2mm, aby došlo k lepšímu naladění na naše pásmo. Když ale jsem rozlousknul ten plast, nestačil jsem se divit. Dipól měl jeden pól podivně ohnutej a reflektor byl zohýbanej jak podélně tak příčně. Měl jsem už předtím otevřený jiný ozařovač, kde byl normální dipól a reflektor byl rovnej plíšek. Přitom ty antény byly jinak identické. Zjevně tedy co MMDS síto to originál. Teď už dokonce i chápu, proč se ze tří identických antén každá chovala diametrálně jinak.

MMDS síta tedy ano, ale pokud to má mít oněch proklamovaných 24dB, musí se udělat extra ozařovač. Další důvod je taky případná kontrola ČTU, pro které to bude prostě 24dB a basta i když realita bude řádově jinde.

Takže tenhle thread bych rád pojal jako souhrn návrhů a řešení nových ozařovačů na MMDS síta. Osobně jsem viděl ozařovač-plechovku, stejný jako na parabole od Tyhana a někde ve fóru někdo zmiňoval použití quada jako ozařovače. Uvítal bych nějaký konkrétní řešení s konkrétními rozměry.

Old Post 25.04.2003 v 11:25
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Re: Výroba nového zářiče na MMDS síto Příspěvek č. 2 

Old Post 26.04.2003 v 01:12
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RPELKA
Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 331

Question Příspěvek č. 3 

Jakym zpusobem zjistim ohniskovou vzdalenost MMDS sita, kdyz jsem ziskal sito bez konvertoru a ozarovace???

Old Post 13.05.2003 v 13:03
RPELKA je offline   Click Here to See the Profile for RPELKA   Find more posts by RPELKA   Click here to Send RPELKA a Private Message     Visit RPELKA's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukic
Junior Member

Registrován: 27.04.2003
Příspěvků: 105

ohniskova vzdialenost Příspěvek č. 4 

napresnejsie meranim - budes dipol pomaly priblizovat a kde bude najlepsi signal tam je ohnisko :-)

__________________

Lukic

Old Post 13.05.2003 v 18:43
lukic je offline   Click Here to See the Profile for lukic   Find more posts by lukic   Click here to Send lukic a Private Message     Visit lukic's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:41.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz