CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > IP rozsahy regionů - celá ČR
« 343536373839404142
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: Přidělení rozsahu pro komunitu kolem node Buntosak-Tisova Příspěvek č. 625 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 04.12.2009 v 13:12
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vitex
Cyber Hippie
zastupce cloudu 10.111


Registrován: 13.07.2002
Příspěvků: 194

Re: Re: Přidělení rozsahu pro komunitu kolem node Buntosak-Tisova Příspěvek č. 626 

__________________

Old Post 04.12.2009 v 13:20
Vitex je offline   Click Here to See the Profile for Vitex   Find more posts by Vitex   Click here to Send Vitex a Private Message   Click Here to Email Vitex   Visit Vitex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 627 

Stejně potřebuje /20, jinak ho většina BGP odmítne ... pokud dobře vím.

Na virtuálním přídělu pro geograficky blízké sítě nic problematického nevidím. Je u nich teoretický předpoklad spojení se do jednoho většího cloudu, ne? A co jiného než virtuální příděl je to, že jim NIC dá /20 a zbytek z /16 schová pro případné příští rozšiřování? I když v dnešní době bych už na nějaké bigcloudování nesázel ...

Old Post 04.12.2009 v 13:32
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: Re: Re: Přidělení rozsahu pro komunitu kolem node Buntosak-Tisova Příspěvek č. 628 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 04.12.2009 v 14:28
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
belgarat
Senior Member

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 777

Re: Re: Re: Re: Přidělení rozsahu pro komunitu kolem node Buntosak-Tisova Příspěvek č. 629 

Old Post 05.12.2009 v 08:08
belgarat je offline   Click Here to See the Profile for belgarat   Find more posts by belgarat   Click here to Send belgarat a Private Message   Click Here to Email belgarat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chronos
Newbie

Registrován: 05.02.2008
Příspěvků: 50

Re: Re: Re: Re: Re: Přidělení rozsahu pro komunitu kolem node Buntosak-Tisova Příspěvek č. 630 

Old Post 05.12.2009 v 22:04
chronos je offline   Click Here to See the Profile for chronos   Find more posts by chronos   Click here to Send chronos a Private Message     Visit chronos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Přidělení rozsahu pro komunitu kolem node Buntosak-Tisova Příspěvek č. 631 

Old Post 05.12.2009 v 22:33
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
belgarat
Senior Member

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 777

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Přidělení rozsahu pro komunitu kolem node Buntosak-Tisova Příspěvek č. 632 

Old Post 05.12.2009 v 22:59
belgarat je offline   Click Here to See the Profile for belgarat   Find more posts by belgarat   Click here to Send belgarat a Private Message   Click Here to Email belgarat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chronos
Newbie

Registrován: 05.02.2008
Příspěvků: 50

Příspěvek č. 633 

Jistě, pokud se žadatel ozývá, jeho žádost není správně vyřízena a upozorňuje na problémy, tak to pro váz znamená ihned, že brečí nebo křičí. Opravdu kvalitní postoj.

9.10. se ptám proč nefunguje registrace na ripe a nejdou tam vkládat nové záznamy. načeš se mi ozve danny s tím, že to nejde, protože tam nikdo jiný než nic.czf nesmí nic vkládat. Přitom tam nic takového na webu není uvedeno, ale je tam strohý návod jak tam něco zapsat a je tam volba "new/change object".
10.10. žádám tedy o přidělení rozsahu /17 s rezervou následujících /17 pro oblast Vsetín, s tím, že si to budeme koordinovat sami a nebudeme tím zatěžovat další lidi. Dostávám nějakou odpověď typu, že se snažíme cosi drze urvat. Přitom nikde na webu není přímo napsáno jak a o co žádat a z tohoto vlákna je patrné, že postup hiearchické koordinace se zde používal logicky od počátků. Pak už se pár emailů točilo o Dannyho představám správného přidělování, s kterými mám právo nesouhlasit, a které logicky nemohou platit na všechny existující situace.
23.10. Po dalších diskusích, ze kterých bylo patrné, že cesta jakéhokoliv rozdělení adres může vést pouze přes nic.czf, jsem požádal pro svou síť samostatně o rozsah /21, který jsem mimochodem zmiňoval již ve druhém mailu z 10.10. ovšem tehdy v rámci většího rozsahu.
Na tuto žádost nikdo ze skupiny nereagoval a neoficiálními kanály jsem se dozvěděl, že je nutné zrušit nejdříve předchozí žádost. Přitom původní žádost nebyla do té doby vyřízena, takže logicky je novou žádostí zrušena.
14.11 Stále se nic nedělo a tak mě kolega požádal, abych jakože oficiálně stornoval původní žádost a tím pomohl vyřízení nových samostatných žádostí jednotlivých sítí. To jsem udělal a opět nepřišla žádná reakce.

Tedy doteď nemáme oficiálně CZFree rozsah a nic.czf, které se snaží jakože dělat pořádky, tak není schopno ani napsat něco jako "dobrý den, vaše žádost je přijata a bude projednána skupinou. odpověď dostanete nejpozději do 30 dnů."
Holt někdo si tu jen hraje na vůdčí orgán a ze skupiny devíti lidí nejsou alespoň tři schopni se k tomu vyjádřit a nějak to schválit nebo zamítnout.

Pak kdo je tu ten špatný?
Zaobírám se sám sebou? To beru jako urážku. Snažím se domluvit věci potřebné pro přípojení do CZFree a dle potřeb nic.czf legitimně žádám o ip rozsah, ASN a doménu a pokud vyjádřím nespokojenosti, že žádost nebyla vyřízena, tak je to hned bráno silně negativně.
Tedy pak to chápu tak, že všichni, kteří mají již svůj rozsah o nadbytečné a nepřiměřené velikosti, jsou vlastně z principu špatní, protože je jim nevysvětlitelné, že mají to co dříve "urvali" vrátit a zabránit nebo oddálit tak vyčerpání celého ip rozsahu, které hrozí v roce 2012. Opět na tom jde krásně vidět, jak jednoduché je někoho odsuzovat.

Pokud je jeden z členů nic.czf nemocen, nechť jej zastoupí další, je vás tam mnoho. Pokud je nemocen, tak to bude už asi tři týdny. Pak by se měl najít náhradník, pokud je tímto skupina nic.czf indisponována.
Jinak je slušností na mail odpovědět, aby tazatel nebyl v nejistotě, že se jeho mail někde ztratil. Je slušností a mělo by být povinností nic.czf nějak definovat či dát vědět, kdy se může žadatel dočkat odpovědi na svou žádost. Pokud se toto neděje, tak je zřejmé, že nic.czf jednoduše nefunguje jak má, tedy pokud je to vůbec někde nějak definováno, a snaží se zde vnášet řád a přitom nedokáže definovat jaký ten řád je. Prostě toto nefunguje a to je potřeba si přiznat.

Samozřejmě budu opět označován různými emotivně zabarvenými negativy a bude zde se mnou nakládáno jako se spodinou a někým, kdo tu jen dělá problémy. Ovšem pokud se takto stavíte k lidem, kteří projevili vůli vstoupit do CZFree, tak nevím kam toto spěje.

Old Post 06.12.2009 v 09:26
chronos je offline   Click Here to See the Profile for chronos   Find more posts by chronos   Click here to Send chronos a Private Message     Visit chronos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 634 

Old Post 06.12.2009 v 10:01
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
belgarat
Senior Member

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 777

Příspěvek č. 635 

Naposledy upravil belgarat 06.12.2009 v 12:11

Old Post 06.12.2009 v 11:54
belgarat je offline   Click Here to See the Profile for belgarat   Find more posts by belgarat   Click here to Send belgarat a Private Message   Click Here to Email belgarat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chronos
Newbie

Registrován: 05.02.2008
Příspěvků: 50

Příspěvek č. 636 

Naprosto nechápu, proč mě tady pořád opakovaně urážíte. Píšu vám snad, že jste nějací kreténi a idioti nebo co? Místo toho je mi neustále omlacována o hlavu nějaká moje neznalost nějakých předpisů, které ani nevím kde hledat a které mi nikdo nepředkládal jako podmínku nutno při registraci ip rozsahu. Jednoduše jsem chtěl na začátku zaregistrovat ip rozsah pro naše uskupení a to v dobré víře jako větší rozsah, abychom s místní koordinací nemuseli někoho obtěžovat a ten se pak nemusel vymlouvat, že na to nemá čas a že je taky jen člověk. Místo toho mi tu opět někdo omlacuje o hlavu, že nejsme schopni se sami domluvit a přitom o tom ví kulové. To je prostě k nevíře. Chtěl jsem provést obyčejnou registraci a hned mě někdo buzeruje, že neznám ani detaily sousedních sítí. Stačí zapojit trochu rozum, k té registraci to nebylo potřeba, domluvili jsme se, že si každý spočítá, kolik potřebuje a pak společně zaregistrujeme rozsah a budeme si jej místně koordinovat. Kdo mohl vědět tehdy, že je to v rozporu se šlechetnými cíly nic.czf, které má řešit domény? No já jsem to rozhodně nenutil. No a hned v prvním mailu při dotazu na nefunkčnost systému na ripe jsem asi udělal špatný dojem a byl ihned odpálkován co si to dovoluju tam něco vůbec sám registrovat.

Nevím proč sem taháte tolik emocí a odvádíte diskusi neustále od skutečného problému. Jsou zde věcné požadavky na registrace ip rozsahu, asn a domény a ty nebyly doteď splněny. Mám právo nesouhlasit s rozhodnutím NIC a to má právo se držet zuby nehty svého názoru. Pokud ohradit se proti nevyhovujícím praktikám znamená se hned nasrat, tak to možná nebude chyba jen ve mě.

Doteď nechápu co máte pořád s nějakým flame či co, s ničím takovým jsem se ještě jinde nesetkal "neskutecny flame iniciovany tebou osobne" . Co pak podle vás je a není onen flame? Když s vámi někdo souhlasí tak to není flame a když nesouhlasí tak je? Jak do toho pak zapadá vůbec nějaká věcná diskuse, když se tu snažím poukazovat na faktické problémy s tím co si nic ke své činnosti nárokuje nebo čím konkrétně je snad nějak radou pověřeno a tím jak to reálně podivně provádí, tak je to ihned flame. Jak by se o tomto pak dalo diskutovat aniž by to byl flame? Lze toto vůbec nějak kritizovat a ohradit se proti tomu aniž by to byl ten váš flame? To nevím jak si to představujete.

"ty jses s prominutim netolerantni blb, co nedokaze akceptovat fakt, ze nekdo ma holt jine problemy" opět další způsobě jak mě napadnout a vynadat mi. Nevím kde bereš právo mě odsuzovat. Proboha jak můžeš takto reagovat na výtku "ze skupiny devíti lidí nejsou alespoň tři schopni se k tomu vyjádřit a nějak to schválit nebo zamítnout. " a ihned ze mě dělat nějakého hajzla. Pokud je nemocen, tak mu to nikdo nebere. Buď je to přechodné a pak prostě neúřaduje pokud je indisponován a nebo jednoduše odstoupí pokud to je dlouhodobější. Tak to chodí v životě běžně, za to není třeba nikoho ukamenovat. Je vás tam všek více, tak jak se můžeš vymlouvat na jednoho nemocného a brát ho do huby jako zámínku pro další urážky. Opravdu nepochopitelné. Pak kdo tu vytváří flame!!

"Vykonem rozhodnuti je vzdy nekdo poveren. Prace je to dobrovolna, nelze do ni kohokoliv nutit." Pak pokud nelze nikoho nutit, s čímž souhlasím, pak jak může tato skupina vůbec nějak aktivně fungovat a dokáže věcně a včasně řešit vzniklé problémy? Pak žadatelé jsou jen otravné smetí, které pokud cokoliv řekne proti, tak je považováno za vyvolávače jakéhosi flame či co? Jak může taková skupina lpět na nějakých nepsaných pravidlech a ještě dokonce vytýkat žadatelům neznalost? To je právě ten zajímavý kontrast. Bohužel pro ty co vyjádří nesouhlas a jiný názor nepříjemný.

Na příkladu Vitexe jde vidět dobře, že tento systém funguje špatně a není to pouze mojí neznalostí.
"Je nějaká šance přidělit Karlovarskému kraji zatím ponejvíce virtuálně nějaký rozsah /16 který by se pak s časem a potřebou konkrétněji rozdělil mezi komunity v kraji ?"
Prostě chybí informace a ty co jsou jsou zmatené. Neexistují žádné pokyny, které by případným žadatelům ukázali jak mají správně alokovat ip rozsahy a o jak velký ip rozsah by měli žádat. Místo toho se vše řeší ústně jak se aktuálně kdo vyspí a jakou má náladu. Tedy jak se zdá nesouhlas zdá se tuto náladu dokáže celkem rychle zkazit.

Old Post 07.12.2009 v 17:18
chronos je offline   Click Here to See the Profile for chronos   Find more posts by chronos   Click here to Send chronos a Private Message     Visit chronos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 637 

Old Post 07.12.2009 v 18:16
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 638 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 07.12.2009 v 18:42
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
belgarat
Senior Member

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 777

Příspěvek č. 639 

Old Post 07.12.2009 v 19:21
belgarat je offline   Click Here to See the Profile for belgarat   Find more posts by belgarat   Click here to Send belgarat a Private Message   Click Here to Email belgarat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chronos
Newbie

Registrován: 05.02.2008
Příspěvků: 50

Příspěvek č. 640 

Budiž, tedy postupně začínám chápat o čem nebo spíše o kom je "czfree". Zjišťuji, že už nejsem dále schopen reagovat na ty sáhodlouhé odpovědi plné lží, polopravd, účelného překrucování, nadávek a osočování. Proti této demagogii se již nelze nijak ohradit. Je to jako mluvit do zdi, akorát se to odráží zpět a to ještě silněji. Opravdu už nemám sílu toto dále řešit. Jsem tu akorát za blbce a požadovaný ip rozsah /21 pro síť doteď nemám a to ani po dvou měsících čekání a kárné masáži jak jsem ten zlý co stále chce /16. Přitom dovolat se nelze ničeho, holt lidi to přece dělají dobrovolně a z nouze, tak těžko lze čekat zázraky. Asi jsem nějak opravdu nepochopil jak to tu (ne)funguje.

Co už. Nadále nemá cenu vás tady s touto nezajímavou záležitostí otravovat. Jak tu zaznělo, tak vůdčí autoritu jsem holt nějak nasral, tak už na ip rozsah a další prostředky nemám nárok. No, síť bez toho žila doteď a bude bez toho žít a prosperovat i nadále. Není důvod, aby byla spolupráce mezi sousedními i vzdálenějšími sítěmi blokována pár lidmi nahoře dva a více měsíců.

Tedy Danny se tu může v klidu ještě jednou proti všemu co jsem napsal ohradit a bránit svou čest a pak tuto diskusi můžeme uzavřít jako nevyřešenou.

Old Post 17.12.2009 v 17:54
chronos je offline   Click Here to See the Profile for chronos   Find more posts by chronos   Click here to Send chronos a Private Message     Visit chronos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:44.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 343536373839404142  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz