CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > Sdílení UPC
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
mraky
Newbie

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 15

Příspěvek č. 1 

jo jeste k tomu UPC...ptal jsem se a pokud tu konektivitu neprodavas, ale jen se par lidi slozi, tak je to brano jako mistni LAN a to je povoleno!

Old Post 22.04.2003 v 14:51
mraky je offline   Click Here to See the Profile for mraky   Find more posts by mraky   Click here to Send mraky a Private Message   Click Here to Email mraky   Visit mraky's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 2 

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 22.04.2003 v 15:14
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Výzva pro ostatní "by UPC connected" Příspěvek č. 3 

Je velmi důležité si uvědomit, co je ve smlouvě napsané a svojí existenci v CZFree.Net, a uvědomit si, že porušování smlouvy jako je např. to sdílení mezi sousedy v případě jedné zakoupené přípojky od UPC, je nežádoucí a vrhá špatný stín nejen na samotného aktéra, ale i na "dobré jméno CZFree.Net", pokud o tom mohu takto mluvit.

Není žadoucí, abychom dávali podněty k oprávněnému obtěžování ze strany komerčních firem v případě nezákonného sdílení přípojky nebo jíného typu připojení do Internetu.

UPC má několik zákaznických programů. Jeden se jmenuje "Mistral Profi", je to ten nejdřažší tarif s největší rychlostí od UPC, kterou je vůbec možné získat, žádná jiná větší rychlost není možná, ale to je jen tak na okraj.

Ani tento tarif, který je primárně určen pro lidi, kteří podnikají a to pak zejména na internetu, neumožňuje ve smlouvě připojení několika domácností na jednu přípojku, je to stryktně zakázano a pokuta je 10 000 Kč za nedodřžení podmínek a navíc si zcela oprávněně může UPC vzít náhradu za ušlý zisk. Takže podbízivý nápad s nejdražším tarifem a že nám pak vyjdou vstříc nefunguje.

Je to blbý, že se UPC takto brání zuby nechty, také z toho nemám moc velkou radost, ale jsou to bohužel jejich pravidla a pokud chceme zachovat CZFree.Net bez potíží s takovýmito firmami jako je např. UPC , musíme se vzdát možnosti sdílení internetu od UPC nebo podobných firem a připojení v naší komunitní síti CZFree.Net.

Je známo, že mnoho lidí je takto připojeno do CZFree.Net a svou přípojku do Internetu sdílí pro více lidí, kteří pochopitelně sdílejí i náklady. Je možné, že UPC nyní přichází o nějaký ten malilinkatý zlomek zisku, ale v budoucnu přijde o zákazníky a budou nuceni to řešit, třeba se dočkáme toho, že jejich smluvní podmínky nebou tak stryktní a že např. alespoň u toho nejdražšího tarifu to možné bude.

Sdílení přípojky a finančních nákladů mezi vícero lidí je velmi lákavá věc o tom není pochyb a každý si to může spočítat, avšak zatím to není legální a s tímto vědomím musíme vstoupit do CZFree.Net.

__________________

Naposledy upravil Stay d 23.04.2003 v 11:27

Old Post 23.04.2003 v 10:40
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jezzek68
Newbie

Registrován: 27.04.2003
Příspěvků: 2

UPC nepustí Příspěvek č. 4 

UPC skutečně "nepustí" (telefonát s KC) a striktně zakazuje připojení kohokoliv za hranicemi bytové jednotky. Musím přiznat, že i přes to jsem připojil souseda, protože připojení k AP mu umožňuje sedět s notebookem třeba na záchodě, mě se symbolicky snížily náklady za internet a jelikož občas sosáme ve stejný čas, přikoupil jsem vyšší rychlost. Takže jsme na tom vydělali všichni tři já - mám rychlý internet, soused - má rychlý internet za pár stováků (sám by si kabelovku pro sebe nepořídil) a UPC protože kdybychom na té lince nebyli dva, tak bych jí nikdy nezvýšil paušál (a rychlost). Takže jsem vlastně pomohl UPC vydělat dalších 500,- (rozdíl tarifů) i když jsem porušil smlouvu. No, možná kdyby upravili smlouvu, prodali by víc rychlých tarifů.

Old Post 15.05.2003 v 16:32
jezzek68 je offline   Click Here to See the Profile for jezzek68   Find more posts by jezzek68   Click here to Send jezzek68 a Private Message   Click Here to Email jezzek68     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

To je ten příklad. Příspěvek č. 5 

To je sice pěkné si to takto namalovat a ospravedlnit, ale je to to o čem jsem psal, jde o porušování podmínek, a pokud to je spojeno se slovem CZFree.Net, tak při vyzrazení poškodíte sebe, souseda a sí? CZFree.Net, která se pak bude těšit nelibému zájmu UPC.

Pozor na to a vyvarujte se toho! Zkus te to jinak, možností je více, stačí se domluvit ve větší skupině lidí a koupit si pro sebe třeba 1 Mbit a to už v pohodě, ve smlouvě musí být, že to slouží pro neomezené množství lidí a je to a je vše okay.

Old Post 15.05.2003 v 17:43
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vojtas
Junior Member

Registrován: 02.10.2002
Příspěvků: 169

Příspěvek č. 6 

Jo ale co kdyz pripojim clovaka jenom k routeru co routuje na internet... A ten se potom na nej pripojuje pomoci vzdaleneho sdileni plochy... To se potom ani ja nesmim odkudkolif ze sveta pripojit domu na suj pocitac?

__________________

One button power!

Old Post 11.07.2003 v 08:53
Vojtas je offline   Click Here to See the Profile for Vojtas   Find more posts by Vojtas   Click here to Send Vojtas a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Brody
Old Post 19.07.2003 15:06
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 7 
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 8 

rozumnymi prostredky to je myslim nezjistitelne, maskarada je zalezitost sw, takze
jakekoli zapojeni hw jeste neni dukaz, ze jsou poruseny podminky, nez se na to
prijdou podivat fyzicky a overit sitove nastaveni, musi poslat informaci o domovni
prohlidce, do te doby si v klidu stihnete maskarady vypnout

ale je to pochopitelne hloupe, stejne jako jsou hloupe ty jejich podminky

doporucuju je neporusovat, resit to nejak jinak, legalni smouvou s nekym jinym,
kdyz jsou neschopni tohle nejak resit, vydela na tom konkurence

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 19.07.2003 v 21:59
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tufix
Newbie

Registrován: 23.11.2002
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 9 

Old Post 20.07.2003 v 20:31
tufix je offline   Click Here to See the Profile for tufix   Find more posts by tufix   Click here to Send tufix a Private Message   Click Here to Email tufix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zubodravec
Senior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 705

S UPC se můžete dohodnout !!!!! Příspěvek č. 10 

Než jsme vyřešili definitivně Gateway na Petřinách v Praze , tak jsem zkoušel všechny ISP včetně možnosti se píchnout na UPC na červeném vrchu a signál po WIFI dotlačit na Petřiny. A s obchodnikama s UPC jsem se dohodnul podpodmínkou ze odeberu nejvetsi tarif a na zaklade predlozeni zpracovaneho projektu, ktery jsem mel hotovy , tak jsem jim ho rovnou soupnul. A oni na to kejvli, ze teda ano.
Dulezite je mluvit primo s obchodnim zastupcem a nevolat do KC , tam maji 20 tipizovanych odpovedi a smitec.

Druha vec je ze jsem chtel dostat signal do mist , kde UPC internet nenabizi !!!!

Old Post 20.07.2003 v 23:56
zubodravec je offline   Click Here to See the Profile for zubodravec   Find more posts by zubodravec   Click here to Send zubodravec a Private Message   Click Here to Email zubodravec   Visit zubodravec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vojtas
Junior Member

Registrován: 02.10.2002
Příspěvků: 169

Příspěvek č. 11 

Ono celkove jsou UPC lamy... ja tomu kamosovi ten net chci posilat po wifine, protoze u nesj kabel neni... O ulici za nim ano ulici pred nim taky, kabely tam jsou ale UPC se do toho nechce...

Tak by vlastne meli byt radi... Pokud bych se s nima domluvil ze budu platit 2x tarif tak by me meli nabidnout snad 2x linku... Jenze to voni ne... Je to banda looseru :-/

__________________

One button power!

Old Post 21.07.2003 v 11:36
Vojtas je offline   Click Here to See the Profile for Vojtas   Find more posts by Vojtas   Click here to Send Vojtas a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zubodravec
Senior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 705

Příspěvek č. 12 

Old Post 21.07.2003 v 12:03
zubodravec je offline   Click Here to See the Profile for zubodravec   Find more posts by zubodravec   Click here to Send zubodravec a Private Message   Click Here to Email zubodravec   Visit zubodravec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:44.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz