CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha venkov & blízké okolí Prahy > Rudná u Prahy a okolí
1234567 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
danohnesorg
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 78

Question Příspěvek č. 1 

Viditelnost na Prahu nevalna, nejspise nekam na Stodulky nebo Barandov. Lokalni distribuce signalu mozna.

Old Post 07.08.2002 v 13:21
danohnesorg je offline   Click Here to See the Profile for danohnesorg   Find more posts by danohnesorg   Click here to Send danohnesorg a Private Message   Click Here to Email danohnesorg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
predseda
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 53

Question Je od Vás vidět na Úhonice? Příspěvek č. 2 

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jestli vidíte Úhonice, chtěl bych se připojit do CZFREE. A mohl byste mi rict, co to zhuba bude stát? Děkuji

Old Post 03.10.2002 v 19:25
predseda je offline   Click Here to See the Profile for predseda   Find more posts by predseda   Click here to Send predseda a Private Message   Click Here to Email predseda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danohnesorg
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 78

Uhonice Příspěvek č. 3 

No Uhonice moc nevidime, ale kdo vi. Mam jednoho zajemce v Drahelcicich, mozna by to slo pres nej.

zdravim
dan

Old Post 03.10.2002 v 21:11
danohnesorg je offline   Click Here to See the Profile for danohnesorg   Find more posts by danohnesorg   Click here to Send danohnesorg a Private Message   Click Here to Email danohnesorg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
predseda
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 53

Smile Příspěvek č. 4 

Kdo v Drahelčicích? Mozna ho znám, každopádně Drahelčice vidím celé!
Jirka

Old Post 04.10.2002 v 19:46
predseda je offline   Click Here to See the Profile for predseda   Find more posts by predseda   Click here to Send predseda a Private Message   Click Here to Email predseda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danohnesorg
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 78

Kontakt na Drahelcice Příspěvek č. 5 

Old Post 05.10.2002 v 09:47
danohnesorg je offline   Click Here to See the Profile for danohnesorg   Find more posts by danohnesorg   Click here to Send danohnesorg a Private Message   Click Here to Email danohnesorg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MilosK
Newbie

Registrován: 13.09.2002
Příspěvků: 14

Talking Příspěvek č. 6 

Mám konečně ty mapy, nevěděl jsem přesně rozsah, tak
jsem se rozhod koupit víc než mín.

Tak jsem teda koupil oblast od Zličína po konec Rudný,
trochu se tam připletly Jinočany, Nučice, Zbuzany, Drahelčice, ...
Asi sem to přehnal ,ale to by nemělo vadit!!!

__________________

Miloš

Old Post 09.10.2002 v 18:42
MilosK je offline   Click Here to See the Profile for MilosK   Find more posts by MilosK   Click here to Send MilosK a Private Message   Click Here to Email MilosK   Visit MilosK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danohnesorg
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 78

Novinky z unora Příspěvek č. 7 

Takze nasel jsem prvniho providera, ktery ma u nas signal. Akorat ze to neni zadny nod CZFREE, ale komercni provider. Nicmene pro sdileni linky do inetu by se vyuzit dal.

Jednal jsem o retranslaci na Dobrici ve firme Framal. Pres ne bysme dostali CZFREE jak ke me, tak do noveho sidliste. Ale chteji za najem 30000 rocne a nechteji jit nize. To tezko zaplatime. Hledam jeste nejakou dalsi moznost. Kazdopadne Dobric vidi dobre na panelaky, kde je kabelovka od UPC a kde je planovanych nekolik nodu. Takze tam to maji dobre.

Nasli jste nekdo nejake nove zajemce, abysme doplnili mapu?

zdravim
dan

Old Post 11.02.2003 v 23:59
danohnesorg je offline   Click Here to See the Profile for danohnesorg   Find more posts by danohnesorg   Click here to Send danohnesorg a Private Message   Click Here to Email danohnesorg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
predseda
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 53

Cool Uhonice Příspěvek č. 8 

Ahoj, tak jsem taky shanel providera, akorat jsem nerikal, ze je to do CZFREE a je ochotnej vybudovat nod nekde v prumyslovy zone. Koukal jsem ted z domova na Rudnou a vidim zakladku, co takhle se stavit za reditelem? INDOS nebo podobnou blbost tam nemaji, maji ISDN64, myslim ze nabidneme levnejsi a rychlejsi reseni. Pak bysme mohly propojit Rudnou a Uhonice ..... zatim aspon Inet, casem i czfree doufam. No, abych se dostal k cenam:


Zde uvádím měkolik vybraných cen nesdíleného bezdrátového připojení
Internetu při servisní podpoře 8/5 (prac.hodiny/ prac.dny) při podpisu
smlouvy na 12 a 24 měsíců, pro rychlosti 64 kbps a rychlost 128 a 256
kbps při servisní podpoře 24/7


smlouva 12 měsíců, servisní podpora 8/5

a) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 64 kbit/s
9.990,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
3.900,- Kč měsíční paušál

b) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 64 kbit/s
4.950,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
4.400,- Kč měsíční paušál

c) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 64 kbit/s
0,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
4.900,- Kč měsíční paušál


------------------- smlouva 24 měsíců

d) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 64 kbit/s
9.990,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
3.550,- Kč měsíční paušál

e) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 64 kbit/s
4.950,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
4.000,- Kč měsíční paušál

f) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 64 kbit/s
0,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
4.450,- Kč měsíční paušál

----------------------
----------------------
smlouva 12 měsíců, servisní podpora 24/7

g) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 128 kbit/s
9.990,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
6.100,- Kč měsíční paušál

h) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 128 kbit/s
4.950,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
6.600,- Kč měsíční paušál

i) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 128 kbit/s
0,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
7.200,- Kč měsíční paušál


-------------------
smlouva 24 měsíců, servisní podpora 24/7

j) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 128 kbit/s
9.990,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
5.500,- Kč měsíční paušál

k) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 128 kbit/s
4.950,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
6.000,- Kč měsíční paušál

l) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 128 kbit/s
0,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
6.500,- Kč měsíční paušál
----------------------
----------------------
smlouva 12 měsíců, servisní podpora 24/7

m) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 256 kbit/s
9.990,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
10.350,- Kč měsíční paušál

n) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 256 kbit/s
4.950,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
11.000,- Kč měsíční paušál

o) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 256 kbit/s
0,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
11.500,- Kč měsíční paušál


-------------------
smlouva 24 měsíců, servisní podpora 24/7

p) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 256 kbit/s
9.990,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
9.400,- Kč měsíční paušál

r) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 256 kbit/s
4.950,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
9.900,- Kč měsíční paušál

s) nesdílená přípojka s garantovanou rychlostí 256 kbit/s
0,- Kč jednorázový zřizovací poplatek
10.400,- Kč měsíční paušál


Uvedené ceny jsou bez 5% DPH.


Ja do Uhonic budu porizovat 256ku, ale jeste nevim kdy.
Milosi K. Napis mi na mail(j.snopek@centrum.cz), co ty na to.

Naposledy upravil predseda 13.02.2003 v 17:47

Old Post 12.02.2003 v 20:36
predseda je offline   Click Here to See the Profile for predseda   Find more posts by predseda   Click here to Send predseda a Private Message   Click Here to Email predseda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
predseda
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 53

Provider Příspěvek č. 9 

Zdravim, mam pro vas zajimavou nabidku, akorat jsem misto prispevku udelal novy tema, takze se mrknete na tema "provider"

Old Post 12.02.2003 v 22:23
predseda je offline   Click Here to See the Profile for predseda   Find more posts by predseda   Click here to Send predseda a Private Message   Click Here to Email predseda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danohnesorg
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 78

Vyuziti skoly Příspěvek č. 10 

Se skolou je potiz, skola dostane linku od statu zdrarma a to pod podminkou, ze nebude pripojena jinak, protoze by tim hrozilo obejiti firewallu skolniho intranetu. Takze prodat neco skole je temer bez sance. Presto jsem s reditelem uz jednal a byli jsme i merit nahore na skole. Tam je jeste potiz, ze strechu ma pronajatou eurotel a musel by s nasi antenou souhlasit.

Dalsi otazka je, koho ze skoly pokryjeme. Delali jsme letakovou akci a ze sidliste, pro ktere by byla skola idelani se ozval jeden clovek. Navic skola nevidi do Prahy. Mnohem lepsi by bylo pokryt sidliste z bytovek na jiznim kraji pole, protoze ty maji podle toho co jsem videl z panelaku na stodulkach primou viditelnost na CZFREE. S firmou co je stavi by dohoda mozna byla, ale to by nejdrive nove zastupitelstvo nesmelo firme hazet klacky pod nohy, protoze na nezkolaudovany barak se antena dat neda (resp. ne legalne).

Kdyz se podivam na mapy kde jsou lide co maji zajem, tak potrebujeme nejlepe pokryt oba kostely, protoze jedna skupina lidi je schromazdena okolo homole a druha na jihu pod kopcem s horelickym kostelem.

Rozhodne nejvyssi prioritu bych daval nalezeni linky smerem kde je UPC, ti nam daji 256 linku za ceny, ktere jsou daleko nizsi nez zde uvadene. A smerem do prazskeho CZFREE mame sanci udzet rychlost na nejakych 2Mbitech, jedine co je spatne je ping, ten mam predikovany okolo 1 vteriny, coz je na online hry prilis mnoho. Ale to je obecne problem vsech bezdratu s vice retranslacemi.

BTW Nechtel byste zmenit nazev threadu? V zacatcich byvalo dobrym zvykem, ze se z nazvu dalo poznat o jake lokalite jde rec.

Old Post 12.02.2003 v 23:08
danohnesorg je offline   Click Here to See the Profile for danohnesorg   Find more posts by danohnesorg   Click here to Send danohnesorg a Private Message   Click Here to Email danohnesorg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
predseda
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 53

Skola Příspěvek č. 11 

Cau, vzdyt ten INDOS neni ZADARMO, tady v uhonicich ho maji a plateji jako za ISDN, to nejak nechapu, ale to je fuk.

Ja jsem mluvil s fararem, a rikal, ze na Homoli je Oskar. Kazdopadne cirkev chce platit 60000Kc/rok , coz je nehorazna cena, navic si tam musis privest vlastni elektriku a mas tam vlastni elektromer ..... minimalne 20 000Kc naklady. Jednoduse receno na kostely se vykaslete, nema to cenu (teda ma moc velkou) :-).


Koukam, ze se ve Wi-Fi vyznas, porad mi, prosim te.

Kdyz budu mit kilometr od sebe dve APcka, na kterych bude vsesmerovka se ziskem 9dBi, dosahnou na sebe? A jaky bys mi doporucil pouzit PC a APcko? A nevis, kde se daji levne kopit vsechny veci k Wi-Fi?
Diky

Old Post 13.02.2003 v 17:31
predseda je offline   Click Here to See the Profile for predseda   Find more posts by predseda   Click here to Send predseda a Private Message   Click Here to Email predseda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
predseda
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 53

Question Zmena tematu Příspěvek č. 12 

Prosim Te, jeste mi porad, jak zmenim nazev tematu, ja na to nejak nemuzu prijit. Diky

Old Post 13.02.2003 v 17:46
predseda je offline   Click Here to See the Profile for predseda   Find more posts by predseda   Click here to Send predseda a Private Message   Click Here to Email predseda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danohnesorg
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 78

INDOS a tak Příspěvek č. 13 

Hm, jak zmenit nazev taky nevidim, mel jsem pocit, ze majitel thredu, tedy ten kdo postnul prvni prispevek to udelat muze. Mozna to slo v predchozi verzi tohohle softu, ta vypadala hodne jinak.

S WiFi mam zkusenosti jen s vnitrku budov, nidky jsem netahal linku venkem, tedy jednou jsem u toho asistoval, ale vykony pocitat neumim. Prvni co bych si ujasnil je, jestli vubec mam takova AP, ktera se spolu domluvi. Bezna AP se vzajemne nevidi a jedno se musi prepnout do rezimu client, coz ne u kazdeho modelu a vyrobce jde.

Nicmene podle toho co ctu na zdejsich forech by v mistech, kde neni moc ruseni, melo spojeni o kterem mluvis fungovat. Budu si pujcovat sadu pro mereni, abych vyzkousel to spojeni stodulky - rudna, takze kdyz to zkoordinujeme, muzeme s ni jet merit na ruzna mista. Idealni by bylo mit dve auta po dvou az trech lidech.

Co se tyce cirkve. Mozna by se dalo dohodnout i jine nez financni plneni. Vzhledem k vekovemu prumeru beznych czfree-aku ci jak jim rikat, bych videl jako moznost traba slibit farari, ze mu prijde parta deseti lidi parkrat na brigadu. Mozna by to slo, mozna ne. To by se videlo. Kdo by nemel cas jit brigadnicit, ten by prispel na kostel penezi.

Podminky INDOSE az tak presne neznam, ale pokud se pamatuji, tak zakladni verze je zdarma a nebo je skole refunfovana. Kdyz by se pouzil alternativni provider, jiste by to skole prineslo problemy s pristupem do skolskeho intranetu a i s dalsi spoluraci s INDOSem. Treba najdeme i nejakou jinou budovu, treba i obecni. Ze budeme delat vlastni elektriku je mi jasne, stejne tak hodiny. Ale to jsou jednorazove investice, ktere se daji unest, podstatnejsi je co se plati kazdy mesic. Kdyz nakoupim ve velkobchode rozvadec, jednofazovy proudovy chranic a jednofazove hodiny, tak se vejdu do 5000 mozna i min. Nekdo by treba souhlasil i jen s elektronickym elekromerem do zasuvky, ten maji ted v akci u conrada za 999.

Dival jsem se na mapy a na tech co mame je z uhonic malinky kousek. Vypada to, ze jsou vyskove tak na 380 m n. m., coz neni nijak moc. Tam asi musi vadit ve spojeni dalnice. Nicmene pokud je videt skola, mozna by mohla byt videt cukrarna???? nebo jina budova vice ve stredu obce?

Old Post 13.02.2003 v 20:52
danohnesorg je offline   Click Here to See the Profile for danohnesorg   Find more posts by danohnesorg   Click here to Send danohnesorg a Private Message   Click Here to Email danohnesorg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
predseda
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 53

testovani Příspěvek č. 14 

S tim testovanim bych mozna mohl pomoct s tim autem, teda kamos a jeste bych asi dokazel sehnat CBcka (vysilacky - rucky). Myslis, ze by se to mohlo odzkouset i u nas v uhonicich? Na cem to budes zkouset? Mas notebooky? A jak chces dostat CZFREE do rudny? Kolik PC ..... ? Kamos rikal, ze ping seznam.cz ma cca 10ms a to mu to jde pre 2 routery ve Wi-Fi siti.

Jak jsi rikal ze mas zkusenosti uvnitr budov s Wi-Fi, tak to mi mozna pomuzes. Budu mit spoj cca 250metru a v ceste mam strechu (klacsicky tasky), myslis, ze to projde s 9dBi vsesmerovkou (na obou stranach)?

Cirkev, myslim, ze dohodnout se s cirkvi bude problem, protoze to vse vyrizuji pravnici a farar do toho nemuze mluvit :-( a ta elektrika taky pry jinak nejde, myslim, ze bude hoooooodne jednodusi ta skola, ale ta je na nic vam.

Viditelnost, to je trosku vetsi problem, protoze mam v ceste stromy, ATOL a BENZINU, takze vidim az nejaky baraky nahore (myslim, ze je to Jinocanska, nebo neco okolo), stred obce asi bude vetsi problem.

Kousek uhonic ktery vidite na mapa je kde? Nani tam videt ten po silnici z Drahelcic? Ja totiz hned na zacatku bydlim.

Nevis, co je pravdy na tom, ze se Wi-Fi a Eurotel navzajem rusi?

PS: dekuju tomu, kdo zmenil tema tehle diskuse.

Old Post 14.02.2003 v 20:48
predseda je offline   Click Here to See the Profile for predseda   Find more posts by predseda   Click here to Send predseda a Private Message   Click Here to Email predseda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danohnesorg
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 78

Příspěvek č. 15 

Na zkouseni budeme mit asi jeden notebook a jeden stolni pocitac, ale takovej mrnavouckej, microATX case.

Zkouset muzeme vsude mozne, kde to stihneme.

Ten spoj pres tasky podle me neprojde. WiFI chce fakt primou viditelnost a nebo odrazy od sten a tak, ale skrz stenu leze mimoradne spatne.

Zacatek drahelcic na mape mame. To muzeme doladit jestli se uvidime pri tom mereni.

Co se tyce ruseni, kazde je na jinem pasmu, ale samozrejme nikdo neni rad, kdyz se v okoli jeho anteny objevuje jina. Navic i kdyz se vysila na jine frekvenci, tak kdyz bude nekdo prat do anteny vsi silou, tak bude mit prijimaci karta problemy s presycenim.

Tema zmenil zrejme spravce, protoze mu to samozrejme vadilo.

Old Post 14.02.2003 v 21:12
danohnesorg je offline   Click Here to See the Profile for danohnesorg   Find more posts by danohnesorg   Click here to Send danohnesorg a Private Message   Click Here to Email danohnesorg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
predseda
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 53

Zmena tematu Příspěvek č. 16 

To tema bylo prejmenovano na Rudna, Uhonice, INDOS

Old Post 14.02.2003 v 21:15
predseda je offline   Click Here to See the Profile for predseda   Find more posts by predseda   Click here to Send predseda a Private Message   Click Here to Email predseda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:33.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz