CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha venkov & blízké okolí Prahy > Rudná u Prahy a okolí
12345678
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
predseda
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 49 

Nemyslis, ze na #1 by misto squidu bylo lepsi pustit MASQUERADE?

A pokud jde o to P75 tak tam dam PCI 1 Wi-Fi vsesmer, 2 Wi-Fi na #2, 3Lan, 4Lan, ISA 5Lan a disk 815MB asi s MDK 9.0

A myslis, ze procesor 75MHz a 16MB RAM.

Jeste mimo tema, mam tu sit #Duron 100Mbit----100Mbit #Celeron 10Mbit----100Mbit #Petr , ale taha mi to cca 350kb/s mezi #Cel. a #Petr

Nevis, co s tim mam udelat? Vzdyt to taha jako 3Mbit!

Na #Celeronu a #Duron je MDK 9.0 a na #Petr Win98

Old Post 23.02.2003 v 22:03
predseda je offline   Click Here to See the Profile for predseda   Find more posts by predseda   Click here to Send predseda a Private Message   Click Here to Email predseda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danohnesorg
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 78

Příspěvek č. 50 

Mezi squidem a maskaradou je dost velky rozdil. Maskaradu tam samozrejme budes mit taky, to by lidi asi nebyli moc radi. Ale maskarada neumi cachovat a to asi bude vhodne, aby to co se stahne jednou nemuseli lidi tahat porad dokola. Trebakdyz se nekdo podiva na idnes na zpravy, tak si squid ulozi vsechny obrazky a kdyz ujde nekdo dalsi tak uz skrz linku stahne jen text, obrazky bude mit lokalne, rychleji a bez zahlcovani linky. Tohle maskarada neumi.

MDK 9.0 na 16MB ram nepujde, nevejde se tam libc, na takovy HW bych dal nejakou specializovanou distribuci, treba linux router project nebo neco jineho, ted z hlavy nevim.

No a kdyz sit nechodi, tak je treba overit, ze vsude je spravne na staven half/full duplex, ze maji vsechny pocitace aktualni ovladace sitovych karet. krome toho musis rict jakym protokolem to tahas, ne kazdy protokol umi plnou rychlost.

Old Post 23.02.2003 v 22:29
danohnesorg je offline   Click Here to See the Profile for danohnesorg   Find more posts by danohnesorg   Click here to Send danohnesorg a Private Message   Click Here to Email danohnesorg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MilosK
Newbie

Registrován: 13.09.2002
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 51 

__________________

Miloš

Old Post 25.02.2003 v 18:06
MilosK je offline   Click Here to See the Profile for MilosK   Find more posts by MilosK   Click here to Send MilosK a Private Message   Click Here to Email MilosK   Visit MilosK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
predseda
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 52 

Koukam, ze ten vikend bude silene nabitej!

1) Mereni Stodulky - Dobric - Rudna
2) Rudna - Uhonice
3) mereni po uhonicich
4) Trebonice - Chrastany

To bude docela fofr!

Tak uz nekdo vi, kdy bysme mohly jit merit?

Old Post 25.02.2003 v 19:10
predseda je offline   Click Here to See the Profile for predseda   Find more posts by predseda   Click here to Send predseda a Private Message   Click Here to Email predseda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danohnesorg
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 78

Nedelni setkani Příspěvek č. 53 

Ozval se mi provider, ktery zvazuje vystavbu komercni site v Rudne. Byl by nam ochoten prodavat konektivitu, abysme ji nemuseli tahat z Prahy. Vi ze by to bylo pro dalsi distribuci a s takovym vyuzitim souhlasi.

Abysme stanovili nejake blizsi podminky a proverili moznost realizace, pripadne predbezne urcili predavaci bod, na kterem vybudujeme rozhrani mezi jejich a nasi siti, rozhodli jsme se udelat v nedeli schuzku.

Sejdeme se v nedeli v 14:00 pred hlavnim vchodem do skoly. Zajemci jsou zvani, predevsim ti, kteri se neozvali MilosiK, aby je zanesl do mapy. Neocekavejte ale zadnou sou se svetelnymi efekty. Spise to bude o tom, ze provider nam pomuze vytipovat objekty, ktere by byly vhodne pro natazeni patere. Prece jen ma s tim daleko vetsi skusenosti nez kdokoliv, kdo v tomto foru zatim diskutoval. Pokud prijdete nabizet moznost umistit bod, prosim ujistete se, ze s tim rodice souhlasi, pokud spadate do takove kategie. Uz jsem u jedne tecky na mape zjistil, ze zajemce je sice nadsenec, ale rodicum to nerekl a tim mu to nedovoli ani nahodou.

Old Post 28.02.2003 v 23:29
danohnesorg je offline   Click Here to See the Profile for danohnesorg   Find more posts by danohnesorg   Click here to Send danohnesorg a Private Message   Click Here to Email danohnesorg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
predseda
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 54 

Ropak, ze?
Ja bych do toho sel taky, ale musime to nejak dostat do Rudny. Pri nejhorsim si tu budeme muset udelat svoje pripojeni do netu, ale kdyz uz bude v Rudny, tak se mi do toho nechce.

Rad bych prisel, ale mam chripku.

Za kolik vam nabidnul tu 256/64 ?

Se mnou kazdopadne pocitejte (Uhonice)

Old Post 01.03.2003 v 17:34
predseda je offline   Click Here to See the Profile for predseda   Find more posts by predseda   Click here to Send predseda a Private Message   Click Here to Email predseda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danohnesorg
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 78

Příspěvek č. 55 

Jo je to Ropak.

O cene jsem s nimi nejednal. Myslim ze je na to trochu brzo.

Musime totiz nekdy udelat zasadni rozhodnuti. Chceme internet a nebo chceme CZFREE? Pokud to druhe, stejne musime udelat linku do Prahy. Ke zdrojum CZFREE by to chtelo minimalne 1MBit linku a s tou nam nepomuzou. Resp. urcite by radi pomohli, ale za rocni poplatky bysme si mohli postavit 10 AP.

V pomeru k poctu zajemcu nas tady diskutuje porad jeste nejak malo a tak presne nevime, co jsou ti, ktere znam jen jako tecky na mapach, zac. Jsou to budouci guruove, kteri maji neodolatelnou chut hrat s s IPv6, zebrou a podobnymi technologiemi? Kolik z nas ma prideleny oficilani IPv6 adresni rozsah, pocitam ze jsem sam. A nebo jsou to jen gamesnici, kteri nechteji sit pro sit, ale sit pro hry. To je totiz pro to co budeme stavet zasadni vec. A je to jina vec i z hlediska propustnisti, kdo nechce byt snadnou koristi v online gamese potrebuje mnohem lepsi linku nez ten, kdo se nekam loguje pres ssh.

Old Post 01.03.2003 v 22:42
danohnesorg je offline   Click Here to See the Profile for danohnesorg   Find more posts by danohnesorg   Click here to Send danohnesorg a Private Message   Click Here to Email danohnesorg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
predseda
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 56 

Podle me bude lepsi internet, protoze pokud jsem si dobre cetl plany, jak se bude CZFREE vyvijet, tak me to vubec, ale vubec nelaka.

Co si myslis o satelitnim pripojeni? Nasel jsem jednu firmu, ktera nabizi 1024/128kbps garantovanou, nebo 256/128kbps na jednoho klienta LAN => 3328/1664kbps (max. 13 klientu) ...... predstavoval bych si to tak, ze routeru na jedny sitovce pridelim 13 IP adres a je tu rychlej inet, ale problem je ten ping 0,8 - 1,5s :-(

Mozna by nebylo od veci udelat kombinaci ropak (prohlizeni inetu, servery ....) a satelit (download, stream ....)

co ty nato? Jo, v tehle diskusi nemluvi malo lidi, pocitej, ze ja mluvim tak za 15 - 20 lidi (ten rozsah je kvuli porizovaci cene, protoze kazdy hned nema prachy)

Jakej je rozdil mezi siti pro sit a siti pro hry (coz je muj pripad, teda ve WLAN)

Old Post 02.03.2003 v 07:51
predseda je offline   Click Here to See the Profile for predseda   Find more posts by predseda   Click here to Send predseda a Private Message   Click Here to Email predseda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MilosK
Newbie

Registrován: 13.09.2002
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 57 

__________________

Miloš

Old Post 02.03.2003 v 18:56
MilosK je offline   Click Here to See the Profile for MilosK   Find more posts by MilosK   Click here to Send MilosK a Private Message   Click Here to Email MilosK   Visit MilosK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danohnesorg
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 78

Příspěvek č. 58 

Old Post 02.03.2003 v 19:05
danohnesorg je offline   Click Here to See the Profile for danohnesorg   Find more posts by danohnesorg   Click here to Send danohnesorg a Private Message   Click Here to Email danohnesorg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
predseda
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 59 

Ta sit pro sit s odrenyma sima odpovida me, ale zbytku lidi z Uhonic ani omylem, to jsem zaslepeny Woknosaci, kteri znaji hry a hry. Takze "ja" potrebuju sit pro hry.

Ja jsem asi jediny, kdo si chce udelat server, a zaroven jediny, kdo aspon trosicku umi s linuxem.

Uhonakum jsem po siti sliboval hry, ale ne po Inetu, takze tak rychly spoj neporebuju.
I kdyz na druhou stranu kvuli serveru by byl dobrej.

Jak popisujes sit pro sit, tak to si muzu udelat leda sam se sebou :-(

Kdyz to tak vezmu, tak jsem mezi 3 Uhonaky kteri PC dost rozmi si nejvys, kdyz se nekomu neco podela, tak vetsinou jdou za mnou.

Takze "moje" sit je z 94,7% sit pro hry, pricemz ja budu pripojny bud do inetu.

=======================================================================
Kdyz mate malo zajemcu, tak je shanejte, ale na letakama, ale OSOBNE, abyste jim to hned na miste vysvetlili. A myslim, ze kdyz budete slibovat hry (ale ne po Inetu), tak do toho pujde tolik lidi, ze 256/64kbps bude malo.

Myslim, ze by bylo vic nez vhodny zjisti co by za ten asymetr ropak chtel, abychom mohli na ty lidi jit s nejakou cenou.

K ty topologii, uvazovali jste o AP u me? Ja vydi pomerne dost velky kus Rudny a kousek Drahelcic, z panelaku v Uhonich bych mohl pokryt i Ptice, kdy by do toho tak par lidi asi slo, jde o to, jaky bude ping (kvuli hram), jestli bude slusny, tak bych vedel i o lidech na Cervenaku.

A jen tak mimochodem, jaky je priblizne potreba ping pro hry? Vim, ze pod vterinu, ja bych potrebovat presnejsi hodnotu.

A jeste k te cene, koukam ze me porad nepocitas za 15 - 20lidi, co? To je ti malo? Kdyz jsem to pocital tak vychazi 500Kc/mes. pro 256/256kbps , takze 256/64kbps musi byt levnejsi ;-)

Old Post 02.03.2003 v 19:53
predseda je offline   Click Here to See the Profile for predseda   Find more posts by predseda   Click here to Send predseda a Private Message   Click Here to Email predseda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ropacek
Junior Member

Registrován: 15.12.2002
Příspěvků: 134

Příspěvek č. 60 

__________________


--
Ropacek
University of Life :-) , Pilsen

Old Post 02.03.2003 v 20:28
Ropacek je offline   Click Here to See the Profile for Ropacek   Find more posts by Ropacek   Click here to Send Ropacek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
predseda
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 61 

Pro Ropacka:Protoze jste mi neodepsal na mail, tak se ptal zde. Kolik budete asi chtit mesicne za 256/64kbps? Pripadne 512/128kbps?

Jiste se vyznate ve Wi-Fi, Jake byste mi doporucil anteny na vzdalenost max. 900metru (smerovky i vsesmerovky)? Nekde jsem cetl o BiQuadu, co vy na to?

Old Post 02.03.2003 v 20:42
predseda je offline   Click Here to See the Profile for predseda   Find more posts by predseda   Click here to Send predseda a Private Message   Click Here to Email predseda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ropacek
Junior Member

Registrován: 15.12.2002
Příspěvků: 134

Příspěvek č. 62 

__________________


--
Ropacek
University of Life :-) , Pilsen

Old Post 02.03.2003 v 21:11
Ropacek je offline   Click Here to See the Profile for Ropacek   Find more posts by Ropacek   Click here to Send Ropacek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ropacek
Junior Member

Registrován: 15.12.2002
Příspěvků: 134

Příspěvek č. 63 

__________________


--
Ropacek
University of Life :-) , Pilsen

Old Post 02.03.2003 v 21:28
Ropacek je offline   Click Here to See the Profile for Ropacek   Find more posts by Ropacek   Click here to Send Ropacek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danohnesorg
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 78

Příspěvek č. 64 

Old Post 02.03.2003 v 21:30
danohnesorg je offline   Click Here to See the Profile for danohnesorg   Find more posts by danohnesorg   Click here to Send danohnesorg a Private Message   Click Here to Email danohnesorg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:39.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz