CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Střední Čechy > Milovice - okr.Nymburk
12345678
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Radius
Newbie

Registrován: 07.06.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 81 

.........tak jsem koukal zbezne do logu...a byly tam v minulem tydnu jen 2(!) logy z cizich MAC.......1.9 a 2.9 tusim........
toto vazne nikdo nezkousete?
jo, zapnul jsem tam DHCP server, s rozsahem 10.1.0.100-199. DNS tam neni, ale stejne to neni nikam pripojeny......

ve widlich teda ve vlastnostech TCP protokolu, staci mit zaskrtlou polozku IP/mask/gate atd ziskat ze serveru DHCP........
zatim vse.......
tak a uz teda sakra napiste, zda jste se nekdo pripojil, nebo jestli to vubec slysite.......
ja to zkousel, a je to slyset po celejch milovich.....

PS: tim jak sem zapinal to dhcp, tak sem to restnul, a smazal logy, takze pripadne dumpy mozne az ode dneska od teto hodiny...

__________________

Radius

Old Post 06.09.2004 v 16:24
Radius je offline   Click Here to See the Profile for Radius   Find more posts by Radius   Click here to Send Radius a Private Message   Click Here to Email Radius   Visit Radius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr Kosvanec
Newbie

Registrován: 11.12.2002
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 82 

Já se nepřipojil. Místo stejného AP mi dali mnohem starší verzi, ne 54 ale 22 Mbit (možná jim ji vrátím neotevřenou, možná se připojím s ním).

Celou neděli jsem si hrál s plechovkou, teď jdu dvě drobnosti koupit a snad ji budu moct přišroubovat zítra večer. Půjčit se mi nepovedlo nic, dost váhám koupit a zaplatit anténu v obchodě když zatím nevím jestli náš anténní sloupek není ve stínu.

Petr

Old Post 06.09.2004 v 16:35
Petr Kosvanec je offline   Click Here to See the Profile for Petr Kosvanec   Find more posts by Petr Kosvanec   Click here to Send Petr Kosvanec a Private Message   Click Here to Email Petr Kosvanec     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radius
Newbie

Registrován: 07.06.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 83 

........no plechovka......to neni uplne idealni antena......ale me to chodilo i na hristi na sitovku v pcmcia s interni antenou......
uvidis no.......jinak vubec nepremyslej o tom ze by jsi pouzival neco jineho nez 11mbit....nebudu se rozepisovat o problemech a duvodech, ale ver me ze stara dobra 'b' specifikace je na sireni czfree nejvhodnejsi. zapomen na prasiva kouzla 22/54 aco ja vim kolik megabit dal nez na 20m......

__________________

Radius

Old Post 06.09.2004 v 16:44
Radius je offline   Click Here to See the Profile for Radius   Find more posts by Radius   Click here to Send Radius a Private Message   Click Here to Email Radius   Visit Radius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr Kosvanec
Newbie

Registrován: 11.12.2002
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 84 

Děkuji ti. Myslím, a? plechovka řekne "je tu signál" a pak koupím anténu.

Old Post 06.09.2004 v 16:57
Petr Kosvanec je offline   Click Here to See the Profile for Petr Kosvanec   Find more posts by Petr Kosvanec   Click here to Send Petr Kosvanec a Private Message   Click Here to Email Petr Kosvanec     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
urbanp1
Newbie

Registrován: 03.06.2004
Příspěvků: 13

Nazdar chlapi Příspěvek č. 85 

jsem rad, ze se to konecne pohlo o notny kus dale. Radie nevis jestli by se na to tvoje APcko bylo mozne pripojit i u nas na konci Topolove v tech novych baracich?Ono je to docela dost daleko od tebe.A nechce se mi investovat do karty a anteny, kdyz nevim jestli na takovou dalku je mozne se vubec nekam pripojit. Co si ty o tom myslis?

Old Post 08.09.2004 v 10:06
urbanp1 je offline   Click Here to See the Profile for urbanp1   Find more posts by urbanp1   Click here to Send urbanp1 a Private Message   Click Here to Email urbanp1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radius
Newbie

Registrován: 07.06.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 86 

__________________

Radius

Naposledy upravil Radius 08.09.2004 v 15:32

Old Post 08.09.2004 v 15:23
Radius je offline   Click Here to See the Profile for Radius   Find more posts by Radius   Click here to Send Radius a Private Message   Click Here to Email Radius   Visit Radius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
urbanp1
Newbie

Registrován: 03.06.2004
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 87 

Notas mam taky a wifi kartu mam snad jeste moznost si nekde pujcit, ale to neni to prave orechove. Pokud k tomu nemas poradnou antenu, tak ty udaje muzou byt zavadejici.

Na ty tvoje panoramata jsem se koukal, ale bojim se ze je to opravdu velice daleko. Jsem sice ve 3 patre a okna mam na tvou stranu, ale nevim nevim. To se musi vyzkouset na miste s nejakou opravdu velkou parabolou.

Jo a Radie nebo Petre, no a jak je to do budoucna? Myslim s pripojenim do netu. Rychlost, cena, ... Mate uz nejake predstavy?

Jo a s tou VIP zona lebo cim ... tak to fakt nevim. Ale rozhodne mi to tak nepripada.

Old Post 09.09.2004 v 07:05
urbanp1 je offline   Click Here to See the Profile for urbanp1   Find more posts by urbanp1   Click here to Send urbanp1 a Private Message   Click Here to Email urbanp1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radius
Newbie

Registrován: 07.06.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 88 

.....prip[ojeni do webu zatim zadne neplanuju. az bude otestovano ze to funguje, a bude rozumny pocet ucastniku, tak se to budto pripoji na catr (nejaky tarif tam na to maji), nebo dragona nebo adsl (pokud tu nekde je).....
zatim je to spis o pokusech a osvojovani technologie.
muzu tam naroutovat treba staticky seznam.cz nebo uplny pristup na web, ale QoS bude nastavene v absolutni neprospech WiFi a pri vytizeni bude pruchod omezen na cca 10kbit. fakt jenom na test.

pro testovani rychlosti a spolehlovosti tam bude na mem FTP par set mega na pokusny stazeni (MP3 atp).....v realu 1-5mbit vic nepocitej s pruchodnosti...spis daleko horsi.....do webu jak sem rek..10kilo....pak se uvidi.....

__________________

Radius

Old Post 09.09.2004 v 17:57
Radius je offline   Click Here to See the Profile for Radius   Find more posts by Radius   Click here to Send Radius a Private Message   Click Here to Email Radius   Visit Radius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
arxonlan
Newbie

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 3

rakouská 541 Příspěvek č. 89 

Přítelkyně bydlí v Rakouské. Nevyzná se tam, takže: je to daleko od AP1? Pokud si pamatuji, je tam les. Chtěl bych ji napojit, provozuji Wi-Fi na Slezské, P3, takže mohu i vypomoci (napojit celý jejich dům?)...atd.

Díky za info

Ota
MT: 603480440

Old Post 29.09.2004 v 21:39
arxonlan je offline   Click Here to See the Profile for arxonlan   Find more posts by arxonlan   Click here to Send arxonlan a Private Message   Click Here to Email arxonlan   Visit arxonlan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radius
Newbie

Registrován: 07.06.2003
Příspěvků: 52

Re: rakouská 541 Příspěvek č. 90 

__________________

Radius

Old Post 30.09.2004 v 17:47
Radius je offline   Click Here to See the Profile for Radius   Find more posts by Radius   Click here to Send Radius a Private Message   Click Here to Email Radius   Visit Radius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr Kosvanec
Newbie

Registrován: 11.12.2002
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 91 

Připojil jsem se. V rámci pokusů jsem ti ho, Radie, přepnul na bridge ke mně; (spoj vypadával a nebyl jsem schopen to večer vrátit) vrátím to snad dnes nebo to, prosím, udělej ty a 'nadávky ke mně'.

Old Post 04.10.2004 v 10:13
Petr Kosvanec je offline   Click Here to See the Profile for Petr Kosvanec   Find more posts by Petr Kosvanec   Click here to Send Petr Kosvanec a Private Message   Click Here to Email Petr Kosvanec     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr Kosvanec
Newbie

Registrován: 11.12.2002
Příspěvků: 46

Re: rakouská 541 Příspěvek č. 92 

Radie, Arnoxlane. Rakouská je hned mezi bankou, za přejezdem jakoby do Mladé ale před kopcem zahneš doleva - to je Rakouská. Je ve starých Milovicích. Viditelnost tam od Radia snad bude, až si to, arxonlane, zkoukneš podle Radiových fotek a viditelnost bude jistější, šlo by u Radia buď o nasměrování antény nebo o další wifi kartu a další anténu.

Old Post 04.10.2004 v 10:20
Petr Kosvanec je offline   Click Here to See the Profile for Petr Kosvanec   Find more posts by Petr Kosvanec   Click here to Send Petr Kosvanec a Private Message   Click Here to Email Petr Kosvanec     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radius
Newbie

Registrován: 07.06.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 93 

__________________

Radius

Old Post 04.10.2004 v 10:51
Radius je offline   Click Here to See the Profile for Radius   Find more posts by Radius   Click here to Send Radius a Private Message   Click Here to Email Radius   Visit Radius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr Kosvanec
Newbie

Registrován: 11.12.2002
Příspěvků: 46

zakopana sobaka Příspěvek č. 94 

Mělo by to jít ode mě vzduchem, zatím tam určitě nechoď a večer se budu snažit, jde o to zaškrtnout znovu AP místo bridge (většinou se stránka nenačte ale když to budu večer co chvíli zkoušet tak to myslím přepnu). Promiň, promiňte.

Old Post 04.10.2004 v 11:00
Petr Kosvanec je offline   Click Here to See the Profile for Petr Kosvanec   Find more posts by Petr Kosvanec   Click here to Send Petr Kosvanec a Private Message   Click Here to Email Petr Kosvanec     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
arxonlan
Newbie

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 3

Re: Re: rakouská 541 Příspěvek č. 95 

Old Post 04.10.2004 v 11:18
arxonlan je offline   Click Here to See the Profile for arxonlan   Find more posts by arxonlan   Click here to Send arxonlan a Private Message   Click Here to Email arxonlan   Visit arxonlan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr Kosvanec
Newbie

Registrován: 11.12.2002
Příspěvků: 46

Rakouská Příspěvek č. 96 

Arnoxlane,

Děkuji ti. Jestli si dobře vzpomínám Radius psal že (horizont 90stup) anténu namířil na kostel. Za toho předpokladu tam někde signál bude - až to přepnu/-eme do AP režimu (snad dnes večer, to sem napíšu jakmile se mi to podaří). Zdar. :-)

Petr

Old Post 04.10.2004 v 11:44
Petr Kosvanec je offline   Click Here to See the Profile for Petr Kosvanec   Find more posts by Petr Kosvanec   Click here to Send Petr Kosvanec a Private Message   Click Here to Email Petr Kosvanec     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:15.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz