CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Střední Čechy > Milovice - okr.Nymburk
12345678
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
urbanp1
Newbie

Registrován: 03.06.2004
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 65 

Jsem rad, ze ted je to uz super. Snad se to alespon bude pouzivat.
Petyas

Old Post 30.06.2004 v 15:01
urbanp1 je offline   Click Here to See the Profile for urbanp1   Find more posts by urbanp1   Click here to Send urbanp1 a Private Message   Click Here to Email urbanp1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr Kosvanec
Newbie

Registrován: 11.12.2002
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 66 

Urbanep1, užitečně jsi tam pověsil první "mission statement". To bychom měli, myslím, vypilovat, aby lidé věděli. Kdo jsme a co chceme. Public Relations. Krátké, jasné, obecné.

Navrhuji toto, a prosím o připomínky:

Otevřené sdružení NÁZEV chce svým členům v Milovicích dodávat internetové připojení za rozumnou cenu. Stojí na aktivitě svých členů, chce spolupracovat s dalšími subjekty, a inspiruje se principy freenet.

Old Post 30.06.2004 v 15:24
Petr Kosvanec je offline   Click Here to See the Profile for Petr Kosvanec   Find more posts by Petr Kosvanec   Click here to Send Petr Kosvanec a Private Message   Click Here to Email Petr Kosvanec     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr Kosvanec
Newbie

Registrován: 11.12.2002
Příspěvků: 46

HW Příspěvek č. 67 

Ve starých M řešíme jaký HW. Mesh networks jsou vzdálená budoucnost. Wimax a 802.11h budou možná k dispozici koncem tohoto roku. 801.11a se v Evropě (do vyjasnění propojování s 802.11h) prý nedoporučuje kupovat. Zbývá 802.11b, g.

K úvaze tedy s výběrem HW je, jestli budeme chtít aby sí? zahrnula bezpečnostní rysy 802.11i (přijaté asi ve 2. pol. 2003). A podržet si otevřenou možnost předepsat některé rysy 802.11i pro připojování dalších adaptérů. Nebo jestli se spokojíme s problematickou a kritizovanou a dnes už asi zastaralou - levnější - (ne-)/bezpečností před-přijetím-802.11i.

HW vyhovující 802.11i je ten novější, a tudíž dražší.

Písmena b, g - pásmo 2.4. Písmena a, h - pásmo 5.7 (obě volná pásma)

Old Post 30.06.2004 v 15:35
Petr Kosvanec je offline   Click Here to See the Profile for Petr Kosvanec   Find more posts by Petr Kosvanec   Click here to Send Petr Kosvanec a Private Message   Click Here to Email Petr Kosvanec     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr Kosvanec
Newbie

Registrován: 11.12.2002
Příspěvků: 46

web Příspěvek č. 68 

Petyasi,

V XP a MSIE6.0 se mi v Gallery zatím nenačítají obrázky. Ten web je krásnej, a chrochtal bych si ještě víc kdybych si tam mohl libovolně měnit, pouze svůj, kontakt.

Petr

Old Post 30.06.2004 v 15:57
Petr Kosvanec je offline   Click Here to See the Profile for Petr Kosvanec   Find more posts by Petr Kosvanec   Click here to Send Petr Kosvanec a Private Message   Click Here to Email Petr Kosvanec     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
urbanp1
Newbie

Registrován: 03.06.2004
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 69 

To Petr Kosvanec: Texty co jsou na tech strankach se daji zmenit jakkoliv. Ja jsem nemel nic k dispozici, tak jsem si neco vycucal z prstu. Ten tvuj text jsem tam pridal, ale pokud chces, posli mi klidne emailem cele texty a ja je tam dam tak jak budes chtit. Co se tyka profilace uzivatelu, tak tu udelam. Ted mam ale tyden dovolenou, tak na nic sahat nebudu. Co se tyka te galerie, tak ty obrazky tam jsou a nacitaji se, ale ted do galerie nacitam full velikost tzn. cca 350 kB se musi nacist aby se zobrazila cela stranka. Vim ze to neni cool, ale kdyz jsem to delal, tak jsem nevedel, bude-li o to zajem, tak jsem se to snazil udelat tim nejjednodussim zpusobem jaky jde. Upravit to ale neni problem.

Pokud bude jakakoliv dalsi pripominka tak sem s ni a ja se pokusim udelat vse pro to abych ji vyresil.

Tak za tyden. Petyas.

Old Post 02.07.2004 v 14:20
urbanp1 je offline   Click Here to See the Profile for urbanp1   Find more posts by urbanp1   Click here to Send urbanp1 a Private Message   Click Here to Email urbanp1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
urbanp1
Newbie

Registrován: 03.06.2004
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 70 

Tak jsem ten web opět trochu předělal. Chtěli jste profily, máte je tam. Předělal jsem i galerii obrázků. Doufám, že teď to bude k něčemu.
Petyas

Old Post 16.07.2004 v 10:47
urbanp1 je offline   Click Here to See the Profile for urbanp1   Find more posts by urbanp1   Click here to Send urbanp1 a Private Message   Click Here to Email urbanp1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KUBA
Junior Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 164

Příspěvek č. 71 

Tak jak jste na tom pánové? Koukám, že v poslední době žádné info o dalším vývoji :-/ ..

__________________

Old Post 27.08.2004 v 10:25
KUBA je offline   Click Here to See the Profile for KUBA   Find more posts by KUBA   Click here to Send KUBA a Private Message   Click Here to Email KUBA     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radius
Newbie

Registrován: 07.06.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 72 

...ake jo.......uz sem se dostal na strechu......dokonce tam mam misto na antenu...jednu jsem tam uz i dal.......ale nemam natazeny FTP kabel....jsem domluvenej s petrem kosvancem na zrizeni testovaciho AP....mam doma na to i 90st. sektorovku....uz skoro 2 mesice.....tenhle vikend bych to tam rad dal......bude to sedet na IP. 10.1.0.10, prozatim bez WEPu, a bude to vysilat na 1 kanale. SSID bude <Milovice TEST>. pokud tam bude WEP, tak v testovanio bude zapnut s heslem <1234567812345678123>, kodovani 128bit, v protokolu 802.11b.
koukat to bude do centra milovic, tzn. bude pokryto uzemi od balonky z tankodromu (ul mirova, baraky 471 az 474) v uhlu 90stupnu smer kostel, polarizace vertikalni. mozna ale za ostryho provozu bude horizontal.se jeste uvidi....

hodlam to spustit v patek 27.8.2004 cca dp 15.00hod.

zajemci o testovani si budou moci pingnout nebo se na ten AP primo pripojit (pokud budou znat heslo- ja ho zapomnel, vi ho petr.... )
mu budu muset jeste zavolat......uuupssssss...heheheh

__________________

Radius

Naposledy upravil Radius 21.10.2004 v 23:34

Old Post 27.08.2004 v 12:57
Radius je offline   Click Here to See the Profile for Radius   Find more posts by Radius   Click here to Send Radius a Private Message   Click Here to Email Radius   Visit Radius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr Kosvanec
Newbie

Registrován: 11.12.2002
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 73 

OK, Radie.
Diky za telefonat. Ja prinesu uplne stejny AP v pondeli domu (kabely a zbytek uz mam) a nekdy 31/7 az 5/9 se proti tobe budu spojovat. Diky a zdar!
Petr

Old Post 27.08.2004 v 13:36
Petr Kosvanec je offline   Click Here to See the Profile for Petr Kosvanec   Find more posts by Petr Kosvanec   Click here to Send Petr Kosvanec a Private Message   Click Here to Email Petr Kosvanec     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radius
Newbie

Registrován: 07.06.2003
Příspěvků: 52

testovaci AP spusteno Příspěvek č. 74


tak par TTD:
802.11b.
WEP - zadny
10dBi, 90stupnovy sektor,
polarizace VERTIKALNI
sviti primo ze severu na jih, primo na kostel.
umisteni na baraku Mirova 472 (docasne)
AP IP:10.1.0.10
kanal 1.
SSID: milovice TEST
testovaci HTML IP: 10.1.0.11 (bude funkcni po cca 2-4.9.2004)

pri uspesnem pokusu o otevreni by se mel objevit dialog dozadujici se autorizace administratora vyse zmineho AccessPointu.

namety a nadavky prosim na mail nebo sem.
Radius

__________________

Radius

Naposledy upravil Radius 27.08.2004 v 16:05

Old Post 27.08.2004 v 15:56
Radius je offline Click Here to See the Profile for Radius Click here to Send Radius a Private Message Click Here to Email Radius Visit Radius's homepage! Find more posts by Radius Upravit/Smazat Příspěvek Odpovědět s Citací
misa_t
Newbie

Registrován: 29.08.2004
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 75 

Zdravím všechny nadšence z Milovic !

Za pár dní se do Milovic stěhuji, takže jsem začala koukat po nějakém rozumném připojení .... a vida, hned 1. pokus přes czfree vypadá víc než nadějně :))

Bydlet budu v Mírové, v místě kde má Radius APéčko a pokud to bude možné, tak se ráda přidám. Zkušenosti s wifi sice nemám, ale přispět k dílu můžu třeba jinak.

Budu ráda když dáte vědět jak dopadlo testování a jaké jsou další plány. Do žádného komerčního připojení se mi při pohledu na nabídku nechce ani pomyslet :)

Předem díky za info a držím palce !
Míša

Old Post 29.08.2004 v 16:20
misa_t je offline   Click Here to See the Profile for misa_t   Find more posts by misa_t   Click here to Send misa_t a Private Message   Click Here to Email misa_t     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radius
Newbie

Registrován: 07.06.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 76 

cau Miso (T) ....
no, v milovicich je to super, az na par veci ktere se daji skousnout......
k tomu AP......zatim to bezi, v logu jsem zatim zadne jine pripojeni nez od sebe nevidel, takz toho usuzuji, ze nikdo nic jeste nezkousel....

k tem komercnim cenikum....funguje tu CATR.cz. cenik maji prumerny, vzhledem k nabidce a funkcnosti. sit je relativne pomala, ale zase je to tu takovy maly, mame tu FTP s 4x120GB polem, kdo chce tak verejny IP (i kdyz vyhrozuji ze je zpoplatnej).

vnirek site je omezen na 2mbit, ven je to podle tarifu - ja mam 200kbit, a pokud nechces tahat velky data z 'venku' tak to uplne staci....akorat cena 1000 je fakt dost.....(za to ale muze spidla a jeho vlada... grrrrrr :/ )
ping je dobrej (na parbach te to nepohrbi...), navysili i konektivitu ven (melo by tu byt 4+10mbit od 2 ruznych provideru co vim) a i pres to ze spousta lidi desne nadava, tak ja jsem vcelku spokojenej.....az na ten litr co jim musim kazdej mesic davat.. hehehe

pamatuju doby kdy tu byl jen telekom, a spojeni padalo cca 5x za hodinu, takze ted je to ZLATY........ale pokusim se meze nekladou, a vytvoreni paralelni site udela jen dobre.

cus.

__________________

Radius

Old Post 30.08.2004 v 15:15
Radius je offline   Click Here to See the Profile for Radius   Find more posts by Radius   Click here to Send Radius a Private Message   Click Here to Email Radius   Visit Radius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KUBA
Junior Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 164

Příspěvek č. 77 

Tak koukám, první funkční bod, gratuluji...
Jak to vypadá s tou Mladou, Petr plánoval možnost umístění na panelákách v Mladé a případně spojení k nám..?

Jo a doporučuji přidat bod do mapy, aby vás bylo víc vidět.

__________________

Old Post 04.09.2004 v 20:05
KUBA je offline   Click Here to See the Profile for KUBA   Find more posts by KUBA   Click here to Send KUBA a Private Message   Click Here to Email KUBA     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
misa_t
Newbie

Registrován: 29.08.2004
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 78 

Ahoj,
koukla jsem do toho ceníku CATRu. No, není to úplně nejhorší, ale že by to byla zrovna lákavá nabídka ....
Každopádně mě bude víc zajímat jak se bude vyvíjet možnost přípojení přes wi-fi. Vypadá to, že zájemců je v okolí víc než dost, takže to určitě dopadne výborně )

Zatím žádné nové zprávy o testu ???

Míša

Old Post 05.09.2004 v 20:21
misa_t je offline   Click Here to See the Profile for misa_t   Find more posts by misa_t   Click here to Send misa_t a Private Message   Click Here to Email misa_t     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr Kosvanec
Newbie

Registrován: 11.12.2002
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 79 

Jakube, spojení do Lysé z Mladé není v mých silách. Starám se nyní bezprostředně o spojení k sobě (financuji - zatím sám - to co máme ve starých Mil., a v těchto dnech se snažím připojit).

Old Post 06.09.2004 v 10:40
Petr Kosvanec je offline   Click Here to See the Profile for Petr Kosvanec   Find more posts by Petr Kosvanec   Click here to Send Petr Kosvanec a Private Message   Click Here to Email Petr Kosvanec     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr Kosvanec
Newbie

Registrován: 11.12.2002
Příspěvků: 46

Mladá Příspěvek č. 80 

Rád bych řekl otevřeně že o dění v Mladé nebude v mých silách se přímo starat. Rád půjčím, poradím.

Uvidíme co se nám podaří tady ve starých M. a pokud se nám to podaří tady, rád budu s lidmi z Mladé spolupracovat.

Petr

Old Post 06.09.2004 v 11:19
Petr Kosvanec je offline   Click Here to See the Profile for Petr Kosvanec   Find more posts by Petr Kosvanec   Click here to Send Petr Kosvanec a Private Message   Click Here to Email Petr Kosvanec     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:23.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz