CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Brno > ShockSite - WiFi v Brně
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jakubsulak
Newbie

Registrován: 20.08.2002
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 1 

Chci zprovoznit Wifi sí? v Brně (konkrétně přes protokol 802.11b). Musíme nabrat minimálně 50 lidí, kvůli rozumným nákladům na tvorbu sítě. Cena by byla 1499 Kč na každého. Hlavní anténa bude umístěna na panelovém domě na ulici Renneská (vedle OD Interspar). S přibývajícími uživateli budou přibývat i připojná místa.
Vše bude funkční do měsíce od zaplacení. Měsíční poplatek bude 149Kč. Tím bude zajištěn vysokorychlostní internet, provoz serveru a později nákup nových technologií a zařízení. Každý dostane zdarma e-mailovou adresu (např.: jmeno@shocksite.cz) a neomezený webhosting. Další informace směřujte na adresu jakubsulak@seznam.cz.

Ještě jedna věc - může mě někdo z CZFree.NETu informace jak to mají oni udělaný, popř. zda by byla možnost nákup veškerého zařízení přes ně?

__________________

Jakub Šulák

Old Post 21.08.2002 v 17:58
jakubsulak je offline   Click Here to See the Profile for jakubsulak   Find more posts by jakubsulak   Click here to Send jakubsulak a Private Message   Click Here to Email jakubsulak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vapa
Newbie

Registrován: 15.08.2002
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 2 

No jo, ale co kdyz tech 50 uzivatelu nesezenes? :-) Jak chces nekoho tlacit do placeni, kdyz nemas vubec jiste pokryti? Nebudes snad pronajimat strechy, ze ne...

Doporucuju procist si dukladne cele forum, dozvis se vsechno o tom, jak czfree funguje... btw je to porad hlavne zalezitost nadsencu, kteri veri, ze z toho jednou muze byt i kvalitni pripojeni k internetu.

Osobne nemam problem dat par tisic do sunky, karty a anteny; zajima me, co vsechno se da z tyhle technologie vytlacit. Urcite se takove vedomosti daji dobre pouzit.

__________________

____
VaPa

Old Post 21.08.2002 v 23:00
vapa je offline   Click Here to See the Profile for vapa   Find more posts by vapa   Click here to Send vapa a Private Message   Click Here to Email vapa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jakubsulak
Newbie

Registrován: 20.08.2002
Příspěvků: 10

Takto. Příspěvek č. 3 

Mám k dispozici různá softwarová řešení pro Windows a to zdarma a legálně (i s licencemi). Jak to se neptejte. Můžeme to rozjet i s míň lidmi ale čím víc lidí tím menší náklady. Kde bydlíš? Kolik seš ochotnej dát do toho projektu? Myslím si že by se dalo sehnat 50 lidí protoze to chci zprovoznit pro koncovýho uzivatele jednoduse. Zaplati a ja mu to zprovoznim. Jde pouze o penize. Pro me je to kapital a pro ne levny reseni rychliho inetu.

__________________

Jakub Šulák

Old Post 22.08.2002 v 17:23
jakubsulak je offline   Click Here to See the Profile for jakubsulak   Find more posts by jakubsulak   Click here to Send jakubsulak a Private Message   Click Here to Email jakubsulak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zarathustra
Newbie

Registrován: 02.08.2002
Příspěvků: 36

Připojení Příspěvek č. 4 

Vypadá to celkem zajímavě ale 50 lidí to je až moc-to leda že by jsi přebral ty lidi co ted nemají připojení na sít přes sit na ulici Horní...pokud by ti to taky neshořelo jako jim.Moje lokalita je Modřice a jestli by se to rozjelo bych měl zájem.

Old Post 27.08.2002 v 20:09
Zarathustra je offline   Click Here to See the Profile for Zarathustra   Find more posts by Zarathustra   Click here to Send Zarathustra a Private Message   Click Here to Email Zarathustra     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jakubsulak
Newbie

Registrován: 20.08.2002
Příspěvků: 10

Novej výpočet Příspěvek č. 5 

Přepočítal jsem to a zjistil že při softwarovým AP by stačilo takových 15000 Kč. Takže 15 uživatelů .... 1000 Kč. Dal jsem inzeráty aji pro obyčejný lidi a má to celkem ohlas. Zkus sehnat taky pár lidí. To se zmákne.

__________________

Jakub Šulák

Old Post 28.08.2002 v 06:44
jakubsulak je offline   Click Here to See the Profile for jakubsulak   Find more posts by jakubsulak   Click here to Send jakubsulak a Private Message   Click Here to Email jakubsulak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zarathustra
Newbie

Registrován: 02.08.2002
Příspěvků: 36

Linka Příspěvek č. 6 

A přes jakou linku to pojede?Při 50 lidech to chce celkem dost velkou kapacitu.

Old Post 28.08.2002 v 17:46
Zarathustra je offline   Click Here to See the Profile for Zarathustra   Find more posts by Zarathustra   Click here to Send Zarathustra a Private Message   Click Here to Email Zarathustra     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jakubsulak
Newbie

Registrován: 20.08.2002
Příspěvků: 10

RE: Příspěvek č. 7 

To bude záležet na počtu uživatelů. 15-25 .... bude stačit UPC 320kb/s. Až jich bude víc bude to chtít něco rychlejšího.

__________________

Jakub Šulák

Old Post 29.08.2002 v 10:21
jakubsulak je offline   Click Here to See the Profile for jakubsulak   Find more posts by jakubsulak   Click here to Send jakubsulak a Private Message   Click Here to Email jakubsulak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jakubsulak
Newbie

Registrován: 20.08.2002
Příspěvků: 10

Nový stránky Příspěvek č. 8 

__________________

Jakub Šulák

Old Post 29.08.2002 v 12:16
jakubsulak je offline   Click Here to See the Profile for jakubsulak   Find more posts by jakubsulak   Click here to Send jakubsulak a Private Message   Click Here to Email jakubsulak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zarathustra
Newbie

Registrován: 02.08.2002
Příspěvků: 36

Question vadný link Příspěvek č. 9 

Ta adresa co jsi tu dal tak nefunguje-nebo funguje ale špatně-akorát se mi natáhne reklama a to je všechno.Jak to s tou sítí teda vypadá?kdy by se to mohlo rozjet?

Old Post 03.09.2002 v 20:05
Zarathustra je offline   Click Here to See the Profile for Zarathustra   Find more posts by Zarathustra   Click here to Send Zarathustra a Private Message   Click Here to Email Zarathustra     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jakubsulak
Newbie

Registrován: 20.08.2002
Příspěvků: 10

RE: Příspěvek č. 10 

Až se mě povede sehnat dostatečnej počet lidí, kteří do toho půjdou. Každej kdo s tím pomůže - budu rád. Hledaj se i sponzoři. Každej získá podle investice podíl v té síti, aby platil SVOJE.
Začínám konfigurovat linuxovej server.
Ta prezentace funguje, ale musíš mít nainstalovenej Flash přehrávač.

__________________

Jakub Šulák

Old Post 04.09.2002 v 17:18
jakubsulak je offline   Click Here to See the Profile for jakubsulak   Find more posts by jakubsulak   Click here to Send jakubsulak a Private Message   Click Here to Email jakubsulak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alprop
Moderator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 114

Re: RE: Příspěvek č. 11 

Old Post 05.09.2002 v 08:03
alprop je offline   Click Here to See the Profile for alprop   Find more posts by alprop   Click here to Send alprop a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepa_BM
Newbie

Registrován: 28.09.2002
Příspěvků: 11

no já jsem pro Příspěvek č. 12 

moje lokaliota je Bohunice a Moravany, V Moravanech mám pevnou lajnu 128, nebo klidně 320, jdu do toho.
rcd@infoline.cz

__________________

pepa_bm

Old Post 29.09.2002 v 20:40
pepa_BM je offline   Click Here to See the Profile for pepa_BM   Find more posts by pepa_BM   Click here to Send pepa_BM a Private Message   Click Here to Email pepa_BM   Visit pepa_BM's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jakubsulak
Newbie

Registrován: 20.08.2002
Příspěvků: 10

OK Příspěvek č. 13 

Takže mám na papíře jak to asi bude vypadat. Má-li někdo hodně znalostí této technologie může mě poslat návrh. Teď všechny prosím, aby mě poslali na adresu jakubsulak@seznam.cz svoje kontaktní informace (e-mail, jméno, příjmení, telefon, a adresu (nebo aspoň lokalitu)). Dále připište kontakty na nějaké brněnské známé , přátele,... ,kteří by mohli mít o projekt zájem. Má-li někdo možnost sehnat nějak levně součástky ozvěte se. A můžete-li sehnat sponzora... Dále napište kolik jste ochotni vložit do sítě nad peníze který musíte dát do své antény. Dáme do kupy peníze a jdem na to.

__________________

Jakub Šulák

Old Post 30.09.2002 v 06:33
jakubsulak je offline   Click Here to See the Profile for jakubsulak   Find more posts by jakubsulak   Click here to Send jakubsulak a Private Message   Click Here to Email jakubsulak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:17.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz