CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > Test quatro Quad anteny
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
seton
Newbie

Registrován: 28.05.2003
Příspěvků: 22

Unhappy Test quatro Quad anteny Příspěvek č. 1 

Ahoj Všichni,
Ve čtvrtek 19.6 jsem se zůčastnil stavby quatro Quad antény, můžu Vám říct, že nepřipravenej sem byl až hrůza, a po 16:05 jsem se dostal na Hradčanskou a ještě sem si v 16:20 musel vzít tágo, jelikož je to hodně z ruky, ale námaha stála za to.
Anténu jsme vyrobily všichni a já ji šel v sobotu testovat.
Test začal už ve 2:00 ráno, kdy jsem zjistil jak mám spojovat vysokofrekvenční koax - doporučuji všem zaizolovat vnitřní vodič a kostru vodivě obalit dokola alobalem a? to nezáří ze spoje do vás a pak obalit izolačkou.
Měřil jsem MAP02
Lidičky tuhle anténu má smysl dělat tak pro vzdálenost okolo 500 až 700 metrů, září na skoro všechny strany. Já sem vzdálen na 1,6 Km a to sem si ani neškrt, ačkoli jsem byl na cca 18% - plechovka je zdá se mnohem kulantnější řešení. Máte-li někdo jiný názor, sem s ním.
Tuto Quatro Quad anténu si nechám pro strýčka náhodu, nikdo neví kdy se tadle skoro všesměrovka bude hodit.

Váš Seton

Old Post 21.06.2003 v 22:32
seton je offline   Click Here to See the Profile for seton   Find more posts by seton   Click here to Send seton a Private Message   Click Here to Email seton   Visit seton's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 2 

Uplne stejnou zkusenost mam...

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 22.06.2003 v 00:23
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dixel
Newbie

Registrován: 04.05.2003
Příspěvků: 11

quad x plechovka Příspěvek č. 3 

no jo lidicky ja jsem se moril asi tri dny s obycejnym biquadem a mam uplne stejnou zkusenost.....chytal jsem vsechno mozne ale muj AP ne. A to nejsem v nijak zvlast zaruseny oblasti. takze mi asi neybude nic jineho nez zustat u plechovky nebo koupit nejakou smerovku......jestli nekdo vite o necem smerovem co se da splacat doma tak dejte vedet

Old Post 22.06.2003 v 11:50
dixel je offline   Click Here to See the Profile for dixel   Find more posts by dixel   Click here to Send dixel a Private Message   Click Here to Email dixel     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 4 

Plechovka s trychtyrem (pomuze i jemne pletivo pridrzene u usti plechovky).
Prida to tak 3-4dB. I kdyz splacat se da i treba YAGIna - ale moc mi nefungovala.

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 22.06.2003 v 14:15
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dixel
Newbie

Registrován: 04.05.2003
Příspěvků: 11

plechova Příspěvek č. 5 

pletivo??? ale to musi mit nejakej presnej rozmer ok....napis mi k tomu vic...dik

Old Post 22.06.2003 v 14:56
dixel je offline   Click Here to See the Profile for dixel   Find more posts by dixel   Click here to Send dixel a Private Message   Click Here to Email dixel     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Norick
Junior Member

Registrován: 25.08.2002
Příspěvků: 119

Příspěvek č. 6 

Nevíš o nějakým návodě na yaginu? Nebo spíš kde je?

2Dixel: Mně biquad chodil vcelku normálně a to bych neřekl, že to byla dobře odvedená práce .

__________________

We all shall be connected to backbone net someday. Shall we be satisfied then?
ICQ:332178427

Old Post 22.06.2003 v 15:08
Norick je offline   Click Here to See the Profile for Norick   Find more posts by Norick   Click here to Send Norick a Private Message   Click Here to Email Norick     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 7 

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 22.06.2003 v 15:13
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 8 

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 22.06.2003 v 15:21
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 9 

Ahoj lidi, mrzi me ze jste zklamani. Antena opravdu neni vhodna jako smerovka pro bezny 1,6km spoj, zvlast ne v Praze. Hodi se jako sektorovka, pripadne jako levna "smerovka" pro kratsi vzdalenost. Ale mela by fungovat prinejmensim stejne dobre jako plechovka, coz se v setonove ani oldfrogove pripade evidentne nepodarilo. A to me stve.

Mam vyrobene celkem tri exemplare teto anteny, prvni je ten co je vyfoceny na mem webu. Na nekolika ruznych mistech (ruznych AP) a na ruznych kanalech jsem ho porovnaval s antenou ASH11. Ve vsech pripadech daval pri porovnani sily signalu o jeden az dva dB lepsi vysledky. Bylo to velke prekvapeni, taky proto ze tento prvni prototyp je hodne odflaknuty. Smycky jsou pridelane na dvou (dost krivych) dratech, ktere se ani nesnazi tvorit nejake VF vedeni s nejakou definovanou impedanci. U obycejne quadky toto reseni dava horsi vysledky nez seriznuty koax.

Druhe dva kusy jsem vyrobil za ucelem overeni funkcnosti optimalizovane verze a daval jsem si docela zalezet. Bohuzel zatim seslo z planovaneho mereni na Z-G diagrafu, a tak jsem jenom narychlo porovnaval pouze silu signalu z AP na ktere se pripojuji, podminky pro testovani nejsou vubec idealni. Nemel jsem k dispozici ani referencni antenu. Taky jsem byl trochu zklamany - pri porovnani s puvodnim prototypem se sila signalu nezvysila, v nekterych pripadych se dokonce zdala byt trochu slabsi. Ale vyzarovani celkem odpovidalo teoretickym predpokladum, anteny se rozhodne nechovaly jako "skoro vsesmerovky". Verze bez symetrizace lehce "silha", coz neni zadne prekvapeni, ale jinak vyzarovaci uhly sedi. Sima testoval take "optimalizovanou" verzi, dle jeho mereni byl signal lepsi nez s obyc biquadkou a stejny jako s ASH11, coz bych povazoval za uspokojive.

Workshopu jsem se bohuzel nemohl zucastnit, ale proberu to se Simou a hlavne se budeme snazit o promereni anteny na skutecnem mericim zarizeni. Pokroky budu hlasit.

Old Post 23.06.2003 v 00:45
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 10 

Vlado ja bych si tim co se tady pise moc hlavu nelamal. Chce to zkrátka změřit tu anténu na pořádném zařízení jinak jsou zkušenosti z praxe sice zajímavé ale nikoli směrodatné. :-) Hlavní otázkou je totiž pečlivost výroby a pečlivost a systematičnost při zjiš?ování vlastností a to nemůžeš vědět jak pečliví a systematičtí ti co tady píší byli (tím nechci říct, že nedělali co bylo v jejich silách). Kde nemáš nějakou normu, tam nemůžeš mít porovnatelné výsledky.
Jinak mě ta anténa zajímá, protože i Brně se nám bude hodit, takže budu rád, když se dovím exaktně zjištěné parametry a novinky.

__________________

J.

Old Post 23.06.2003 v 11:30
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jake
Newbie

Registrován: 04.01.2003
Příspěvků: 3

test Quatro Quad Příspěvek č. 11 

Mas pravdu, moje antena byla testovana na spektralnim analizatoru a zjistil jsem, ze ma nekolik maxim- bohuzel v jinych frekvencnich pasmech nez pro WIFI a chtelo to o cca 270MHz vis. A myslim, ze je to i vas pripad. kdyz to nejde s jednou smyckou je treba pokouset se vyrobit dalsi, ktere budou pro pasmo 2,4GHz vyhovovat.(cim se budou jednotlive dilky smycky zkracovat a prumer dratu snizovat - tim vetsi frekvence) ( Je dulezite davat velkou pozornost vyrobe smycky, kde zalezi oproti plechovce na milimetrech)

Old Post 24.06.2003 v 08:58
jake je offline   Click Here to See the Profile for jake   Find more posts by jake   Click here to Send jake a Private Message   Click Here to Email jake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dixel
Newbie

Registrován: 04.05.2003
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 12 

no jo to je sice moc pekny...ale jak to mam delat ,kdyz nemam nic cim bych to zmeril.....

Old Post 24.06.2003 v 10:15
dixel je offline   Click Here to See the Profile for dixel   Find more posts by dixel   Click here to Send dixel a Private Message   Click Here to Email dixel     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jake
Newbie

Registrován: 04.01.2003
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 13 

Myslim, ze nikdo z nas neni takovej, aby dokazal vyrobit doma profi-antenu. To nedokazou ani mnozi vyrobci. Proste presne vyladeni (pokud nemame pristroje za miliony) nelze v techto podminkach dosahnout (male pasmo pro 11kanalu=50MHz-coz se da porovnat s nepatrnym usekem jednoho fragmenu na smycce). I tak jsou urcite tyto anteny na kratsi vzdalenosti vyborne a nezavrhoval bych je. Nezbyva nic jineho nez zamerit antenu na vzdaleny AP a porovnavat s dalsimy vyrobenymi. Obecne vzato skoro kazda vyrobena antena je aspon na malou vzdalenost pouzitelna, ale nezapomen, ze cim lepe budes mit vyladenou antenu- tim vyssi bude mit zisk v danem pasmu.

Old Post 24.06.2003 v 12:23
jake je offline   Click Here to See the Profile for jake   Find more posts by jake   Click here to Send jake a Private Message   Click Here to Email jake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 14 

Ja té debatě nějak nerozumim. Vždy? tady na netu je plnej pytel oveřených návodů jak přijít levně ke kvalitní a výkonné anténě a to a? už tak, že si ji človek vyrobí nebo sežene od někoho za pár stovek anténu na Kabel Net, ktera se dá lehce podle oveřeného návodu upravit.
A když se spojujeme na přímou viditelnost na pár set metrů, tak není potřeba nějaký závratný zisk. Vždy? na přímou viditelnost to jede až na 300 m jen s tou anténkou co je ke kartě a ta mám zisk jen 1 dBi. A když se podíváme na útlum signálu na 2,4 GHz ve volném prostoru, tak je to na 100 metrech -80 dB a na 1000 metrech -100 dB, což je "jen" o 20 dB víc, takže dvě antény biquad, každá se ziskem +10 až 11 dB, což dohromady dělá +20 až 22 dB by to měly pokrýt. Jasně je tam i útlum kabelu atd. ale ten není zas nějaký závratný, pokud je krátký kabel a vše je uděláno pečlivě a "čistě".
Takže v čem je problém? He?

__________________

J.

Old Post 24.06.2003 v 12:51
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jake
Newbie

Registrován: 04.01.2003
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 15 

To ze na primou viditelnost-není treba zadnej zavratnej zisk je pravda. Ale tato debata je o problemech s vyrobou Quatro quad anteny které tady par lidi melo a ne o tom, kde sehnat jinou alternativu.To jak a pro jakej spoj dotycnej tuto antenu pouzije je jeho vjec. Samozřejmě pouziti této anteny na 1,6km není moc idealni.

Old Post 24.06.2003 v 13:39
jake je offline   Click Here to See the Profile for jake   Find more posts by jake   Click here to Send jake a Private Message   Click Here to Email jake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 16 

Naposledy upravil vlada-strizkov 24.06.2003 v 13:58

Old Post 24.06.2003 v 13:52
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:20.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz