CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Čakovice a okolí
« 678910111213
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 177 

__________________

Nemam rad Jestirky (vcetne popiracu Holocaustu a 9/11).

Old Post 01.03.2006 v 14:25
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 178 

Old Post 02.03.2006 v 08:23
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 179 

pokud vim, ucet tam ma i samaell, ktery jej dostal jako prvni. dalsi ucet tam ma liskin (i kdyz jen user) a andrew

takze neni pravda ze bych tam nekomu nedaval ucet

omezeni se tyce pripadu, kdy sit vytizena opravdu je, a na to by se tazatel mel asi zeptat lidi na sidlaku. dokud tam takoveto restrikce nebyly, jeden sosal a ostatni utreli nos. ted je to aspon spravedlive, a vsem jede vse co maji. navic nechapu proc je tu takovy humbuk okolo restrikci, pokud mam moznost srovnavat, tak samaell me i sovicku jistou dobu taky skrtil, kdyz jsem si chtel od nej neco sosnout. Navic ve vecernich hodinach se shaping vypina (resp nocnich).

problem je, ze pres to ap je pripojenych celkem 30 pc stanic, alespon tolik eviduju rozdanych ipecek, a kdyz se na to podivam, jede tam docela hezky traffic. At mi pak nekdo netvrdi opak.

oook: zminujes posledni dva pripady, a co ty ostatni?
kdyz 6x ioj obvinuje me a chyba se pokazde najde u nej, tak je jasny ze po sedme jeho argumenty nemaji takvou vahu jako prve, kdy jsem kuli nemu obracel kazdy log.

co se tyce assembleru, tak tam byla chyba zcela v necem jinem. vzpomen si sam na sve argumenty proti prideleni /24 rozsahu jedinnemu smerovaci, coz bylo v rozporu s posledne schvalenou dohodou, ze kazde samostatne AP ma vlastni /24 rozsah. nicmene jsi stale argumentoval mou neschopnosti s timto rozsahem nalozit, coz se samozrejme nepotvrdilo.
druhy problem tohoto ap spocival v tom, ze na smerovaci v prezleticich jsou defakto dva sousede na jednom ifacu, coz delalo slusne problemy v pripade multicastu.

dale bych rad uvedl ze jsem nikdy nemel problemy s uverejnenim vlastnich chyb, kdyz jsem na ne prisel, naopak me se nikdo neomluvil, i kdyz cizi zavineni prislo ve vseobecnou znamost.

co se pravidel tyce, jsou takova jaka jsou, protoze si uvedomuji nebezpeci pruniku, ostatne bezpecnostni logy hovori za vse, takze se snazim o co nejvetsi bytelnost firewallu. to se ale netyka smerovani, az tedy na prijimani sousedu ospf

oook: co se tve poznamky tyce, opravdu se snazim se stale zlepsovat, ale neustalym hazenim klacku pod nohy tomu nepomuzes.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 02.03.2006 v 11:39
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 180 

__________________

Nemam rad Jestirky (vcetne popiracu Holocaustu a 9/11).

Old Post 02.03.2006 v 12:23
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drzhor
Junior Member

Registrován: 03.08.2003
Příspěvků: 184

ahoj všem Příspěvek č. 181 

ahoj

no hezky se to tu rozjelo. vinoř ma zakladni problem. nenaučili se tam hospodarně využivat to co jim "omezeně" nabizi wifi.

u nas je to tak - když jsi sam stahuj co mužeš a využij šiřku co nejvice. jelikož toto pravidlo zatim řepna pole nepochopili a ja nedokažu pochopit že za dva roky nebyly schopny stahnout mězi sebou vše co maji a pořad vytvařeji giga trafik...

virniku jestli je pro tebe problem když ti teče přes ap vic jak megabit tak věz že ja tomu moc nerozumim ale postaral jsem se a nastavil jsem ap tak žemi teče na každym ze tři wifi rozhrani ve špičce 300-360 kB/s tj cela krabička mi odbavi bez problemu 5,6-6 mbit/s a nikdo nema s ničim problemy... lidi na ap maji rychlost 1,5-2 mbit a mezi sebou jsou schopni stahovat od 100-400 kB/s (jestli že trafik jde přes dvě wifi rozhrani) - a samozřejmě že mi funguje qos tak že stranky litaji...

stale tu omilate 512 schaping roury a pod. mate tu technologii tak přiškrcenou že se nedivim že vam přes ap nic neproteče... je to škoda.

problem vidim v tom že jsi jako par lidi/správců na czf pověšeny na ap přes ethernet a netušiš jak se to chova v modu klient wifi. sam jsem si dal hodně prace aby lidi u mě byli spokojeni a myslim se že i u mě tu spokojenost naleznou... a to že se občas připojiš na ap přes wifi nic neznamena. letita praxe ti ukaže jak se to vlastně děla a jak se to chova... :-(

hezky den

vaclav

berte to jako připominku k tomu co tady pišete. už jsem to nevidržel...

__________________

Když uchopím svůj blýskající se meč a vezmu spravedlnost do rukou svých, msta na nepřátelích mých vykonána bude, msta na těch, kdož mne napadli. Ó Pane, veď ruku mou a počítej mne mezi své svaté.

**svati na lavici obžalovaných - film**

Old Post 02.03.2006 v 12:46
drzhor je offline   Click Here to See the Profile for drzhor   Find more posts by drzhor   Click here to Send drzhor a Private Message   Click Here to Email drzhor   Visit drzhor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 182 

ok. abych to shrnul:

o rozdeleni adresnich rozsahu jsme se dohodli na posledni session v hospe na podzim, tzn kazdy samostatny smerovac v cloudu ma /24 rozsah. bylo to tak receno, vsici to schvalili, nechapu proc se ted v tom ook chce stourat.

co se tyce me nepritomnosti na srazu: mam jiste povinnosti a o srazu jsem se dozvedel den predem, coz je dle meho nazoru docela pozde. proto jsem tam ani neprisel, mel jsem jiny program, ktery byl dohodnut tyden dopredu, takze je trosku nelogicke takovy program rusit. chapu dulezitost te schuzky, ale nechapu, proc se nemuze sraz dohodnout na weekend, napriklad od peti hodin.

co se tyce pravidel iptables, tak az na prave to omezeni ospf o kterem jsme mluvili, nevim kde jsi vycetl jakekoliv info o shapingu.

co se tyce prave toho shapu, dam si o weekendu praci a upravim jej tedy tak, aby kazdy uzivatel v pripade ze je pasmo volne, mohl vyuzit cely pasmo, tedy max prenosovou kapacitu. docela by me zajimalo, jak se k tomu postavi sam, zda budou pokracovat sankce v podobe oriznuti, kdyz budu od sovky sosat 100KB/s a vice, tak jako tomu bylo doposud (nasledovalo vzdy seriznuti linky mezi mnou a sovkou, takze jsem sosat vazne nemohl)

predpokladam ze me pak bude zase drtit ioj, ze mu tam tece extremni traffic a on nevi co s tim ma delat, pripadne jak to zaskrtit. doted nedokazal vyresit otazku sdilene konektivity pro napr. tri ipecka (do internetu) a pozadoval, abych takovou konektivitu natoval u me (coz jsem kategoricky odmitl stejne jako blokovani ip ktere mu neplati, takove operace dle meho nazoru prislusi prave ISP na jeho brane)

co se assembleru tyce, tam jsem oookovu snahu o vylepseni spoje ocenil, o hazeni klacku v tomto pripade jsem opravdu nemluvil. samotne ap je otevrene pro vsechny, takze se ridim stejnou politikou jako ostatni.

je mozne ze ses nesetkal s tim, ze bych k necemu pristupoval profesionalne, to ti verim, ale ver ze tomu tak opravdu neni, snazim se s kazdym problemem vyjit tak, aby to nikomu neublizilo a reseni netrvalo dlouho, cemuz ja rikam profesionalita bez zbytecnych chyb. je ale zvlastni, ze me napominas za takove chyby, a to co obcas vyvadi ioj, me fakt nekdy docela rozzuri. pohovor si na toto tema s drbem, mozna ti rekne sve.

co se tyce uspechaneho pripojeni ap assembler, vez ze jsem tuto informaci vydal cca mesic pred pripojenim, skoda ze ji nikdo nepovazoval za vaznou, v mape bod byl tez, minimalne sam o tomto ap vedel daleko predtim, nez doslo k realizaci.

ad chyby: nerikam ze nedelam chyby. nasekal jsem jich uz dost a nejspis prijdou i dalsi, ale stve me, ze vsichni honem honem upozornuji na ty me, a sami si nezametou pred vlastnim prahem. nemel jsem dosud problem se omluvit, kdyz jsem prisel na vlastni chybu, ale jak jsem uvedl predtim, nikdo se nikdy neomluvil me.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 02.03.2006 v 13:51
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 183 

__________________

Nemam rad Jestirky (vcetne popiracu Holocaustu a 9/11).

Old Post 02.03.2006 v 15:07
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 184 

oooku, prosim vzpomen si na predesle reakce, myslim ze jsem se za vse uprimne omlouval, kdyz jsem videl svuj omyl. resilo se to mailama, ale tam jsem se ke vsem problemum ktere tu zminujes omlouval cca mesic a pul zpet

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 02.03.2006 v 16:44
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
samaell
Master Lama
zastupce cloudu 10.43


Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 226

Re: ahoj všem Příspěvek č. 185 

__________________

V den, kdy vás očistím ode všech vašich nepravostí, osídlím města, a co je v troskách, bude vystavěno.

Old Post 02.03.2006 v 16:49
samaell je offline   Click Here to See the Profile for samaell   Find more posts by samaell   Click here to Send samaell a Private Message   Click Here to Email samaell   Visit samaell's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
samaell
Master Lama
zastupce cloudu 10.43


Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 226

Příspěvek č. 186 

__________________

V den, kdy vás očistím ode všech vašich nepravostí, osídlím města, a co je v troskách, bude vystavěno.

Old Post 02.03.2006 v 17:00
samaell je offline   Click Here to See the Profile for samaell   Find more posts by samaell   Click here to Send samaell a Private Message   Click Here to Email samaell   Visit samaell's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 187 

__________________

Nemam rad Jestirky (vcetne popiracu Holocaustu a 9/11).

Old Post 02.03.2006 v 17:07
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 188 

ok. same, to ze je tam tento problem jsem nevedel. mel jsem za to ze je to i u sovky prave v pohode pruchozi.

oook: fajn, snad to bude ok.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 02.03.2006 v 17:16
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drzhor
Junior Member

Registrován: 03.08.2003
Příspěvků: 184

Re: Re: ahoj všem Příspěvek č. 189 

__________________

Když uchopím svůj blýskající se meč a vezmu spravedlnost do rukou svých, msta na nepřátelích mých vykonána bude, msta na těch, kdož mne napadli. Ó Pane, veď ruku mou a počítej mne mezi své svaté.

**svati na lavici obžalovaných - film**

Old Post 02.03.2006 v 21:07
drzhor je offline   Click Here to See the Profile for drzhor   Find more posts by drzhor   Click here to Send drzhor a Private Message   Click Here to Email drzhor   Visit drzhor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drzhor
Junior Member

Registrován: 03.08.2003
Příspěvků: 184

sraz informace Příspěvek č. 190 

__________________

Když uchopím svůj blýskající se meč a vezmu spravedlnost do rukou svých, msta na nepřátelích mých vykonána bude, msta na těch, kdož mne napadli. Ó Pane, veď ruku mou a počítej mne mezi své svaté.

**svati na lavici obžalovaných - film**

Naposledy upravil drzhor 06.03.2006 v 11:44

Old Post 04.03.2006 v 18:05
drzhor je offline   Click Here to See the Profile for drzhor   Find more posts by drzhor   Click here to Send drzhor a Private Message   Click Here to Email drzhor   Visit drzhor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drzhor
Junior Member

Registrován: 03.08.2003
Příspěvků: 184

info Příspěvek č. 191 

- martin / klapik bude dávat nový router na spoji do internetu (třeboradice). mame další dva členy, všechno tuk tuk funguje.....

- jestli nekoho neco napada tak at se ozve :-) jinak se toho moc nezmenilo.. proste jedeme je to funkčni

Rychlost připojení k internetu: 1,029 Mbit/s
Rychlost stahování dat: 131,7 kByte/s
Rychlost odezvy (ping): min 29,344 ms
max 31,990 ms
Ø 30,154 m

za třista pade neberte to .-)

__________________

Když uchopím svůj blýskající se meč a vezmu spravedlnost do rukou svých, msta na nepřátelích mých vykonána bude, msta na těch, kdož mne napadli. Ó Pane, veď ruku mou a počítej mne mezi své svaté.

**svati na lavici obžalovaných - film**

Old Post 17.12.2006 v 19:45
drzhor je offline   Click Here to See the Profile for drzhor   Find more posts by drzhor   Click here to Send drzhor a Private Message   Click Here to Email drzhor   Visit drzhor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Giang
Newbie

Registrován: 11.12.2006
Příspěvků: 2

Pro Drzhora Příspěvek č. 192 

Cau, snazim se te kontaktovat uz nekolikkrat ale neuspesne, tak snad tohle uz se k tobe dostane. Jsem novej v Cakovicich a chtel bych se pripojit k vasemu AP. Bydlim naproti kostela a tak je mezi mnou a skolou obrovskej strom. Neda se pripojit pres nekoho? Muzu se za tebou zastavit pro nejaky rady po svatcich? Diky

Old Post 26.12.2006 v 21:24
Giang je offline   Click Here to See the Profile for Giang   Find more posts by Giang   Click here to Send Giang a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:03.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 678910111213  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz