CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > zdroj od APčka odešel-co s tim ?
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Tonda F
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 179

Zdroj Příspěvek č. 17 

Existuje primitivní ale spolehlivé řešení.Pokud jezdroj s klasickým trafem stačí pokud je v pořadku vyhodit desku s plošným spojem a vrazit tam jednoduše vlastni homemade osazenou dvěma stabilizatory paralelně zapojenymi. Usměrňovací diody a filtrační kondíky použít z půvůvoní desky nebo nové . Stabilizatory podle potřeby napájecího napětí . Jestli je AP na 5V nebo na 12V tj. MA7805 nebo MA7812. Tyto stabilizátory mají tu vlastnost že se při poruše neprorazí ale přeruší a tím se zamezuje nebezpečí zničení AP nadměrným napětím. náklady jsou asi 20 Kc mimo desky. Měl by to zvládnout i začátečník. Jestli chceš pošlu plánek.

__________________

Když jsem na netu tak teprve začínám žít.

Old Post 20.07.2003 v 23:56
Tonda F je offline   Click Here to See the Profile for Tonda F   Find more posts by Tonda F   Click here to Send Tonda F a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64


Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 733

Příspěvek č. 18 

dvema paralelnimi stabilizatory ... ?????

hihihi --smich-- hihihi.

Extra pro tebe mam jedno specialni, absolutne zarucene a nejjednodusi a hlavne funkcni reseni? proste si ten zdroj za 500 koupit.

to highlander: jo, porusil bych predpisy a namahal stineni, ale jak si myslis ze jsou delany vsechny ostatni trafa?

Zdenek

__________________

Old Post 21.07.2003 v 15:15
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tonda F
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 179

Zdroj Příspěvek č. 19 

Nevím co je k smíchu. Asis to nepochopil ale 2 stejné obvody např. 7805 zapojené paralelně pro zvýšení proudu je levnější a spolehlivější než cokoliv jíného a běžně je dělám pro 3 ampéry a ani jedna porucha. Usělal sem jich asi 60 ks.

__________________

Když jsem na netu tak teprve začínám žít.

Old Post 21.07.2003 v 17:32
Tonda F je offline   Click Here to See the Profile for Tonda F   Find more posts by Tonda F   Click here to Send Tonda F a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 20 

To zdenek: všechny ostatní trafa jsou dělaný na izolační pevnost 2,5kV (většinou ) a? už normální nebo v pulzních zdrojích, ale zrovna v tom zdroji z PC tomu tak neni, je dělaný na podstatně méně,.. při 800V se mi tři prorazily,.. Asi jsem padnul na nějaký shity. Záleží asi na typu,... jde o to, že když se prorazí tak normálně to spálí pojistku a je to ok,.. Ale když odstraníš tu ochranou zem a připojíš jí na ten bleskosvod tak je možný, že to ta pojistka v pohodě přežije,... a nějaký ten proud pujde na zem přes ten bleskosvod,.. no je to poněkud brutální,... Ale i já jsem to tak mněl,...

Tonda: Takovou brutalitu jako je dát dva 7812 paralelně ještě nevymysleli ani naši soudruzi z taiwanu když vymějšleji napájecí zdroje televizních přijímačů. A že kolikrát vymyslí zrůdu,... Mam tu čest děnně několik takových televizí opravovat,.. např. LCE, samsung, funai, sharp,.....

Co by jsi řek, že bude dělat ten stabilizátor na kterým je reference menší než v tom druhým ? Bude zavřenej, že jo ? A tak všechna práce zbejvá na tom prvnim kterej má tu referenci vejš,..
No a výš co se stane, když to pak zatížíš víc než ten stablík unese ? Ten co je otevřenej, se začne (možná) zavírat, (nebo se začne uplatňovat nějakej jeho seriovej odpor), aby omezoval proud jakmile se dostane napětí na výstupu na určitou hodnotu tak se začne otevírat ten co je s referencí níže aby to vyrovnal,...

mno, každopádně ten jeden na tom bude o hodně hůř,..
neni lepší tam prostě přidat jeden odpor a jeden výkonnej tranzistor, aby se ten tranzistor otevřel při proudu 0,5A stabilizátorem a přebral zbytek proudu ?

Jo a nevěřte tomu, že pri poruše se stabilizátory 78xx prošvihnou a skratujou vstup na zem,... Už jsem dělal asi 10 televizí, kde ten stabilizátor přestal stabilizovat a pustil do 5V větve 10V.
zabitej procesor(800), videoprocesor(750), teletext, EEPROM, dekodér klávesnice, OMF procesor,...

Raději tam fakt dejte jeden transil a je to jistota,...

Naposledy upravil highlander 21.07.2003 v 18:34

Old Post 21.07.2003 v 18:19
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tonda F
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 179

Zdroj Příspěvek č. 21 

S tím tranzistorem to není problém ale těch 7805 a 7812 jsem použil protože jsem jich měl větší množství z výprodeje ze zrušené prodejny. Při výrobě jsem používal kusy ze stejné serie a párované.Na bázi proti zemi diody a na výstupu opět výk.diody.+pojistka a za ní zen dioda o 2volty větší než výst.napětí zapojena v propustném směru proti zemi takže při náhodném zvýšení napětí se přerušila. Nikdy jsem nezjistil přehřívání ani jiný problem ale musím přiznat že už dělám jine s elektronickou pojistkou proti skratu a přepětí. Jsou sice dražší a pracnější ale pro dražší zařízení naprosto bezpečné.

__________________

Když jsem na netu tak teprve začínám žít.

Old Post 21.07.2003 v 19:08
Tonda F je offline   Click Here to See the Profile for Tonda F   Find more posts by Tonda F   Click here to Send Tonda F a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:41.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz