CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Wifi router jako AP?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
roxtedy
Newbie

Registrován: 26.05.2007
Příspěvků: 53

Wifi router jako AP? Příspěvek č. 1 

Mám doma wifi router ovislink WMM-3000R, a skoro po celém domě mám na ntb signál. Je možnost dokoupit klientské zařízení, anténu natočit na můj dům a příjímat signál internetu třeba 500 metrů od domu?? Dík za odpovědi...

Old Post 30.05.2007 v 11:56
roxtedy je offline   Click Here to See the Profile for roxtedy   Find more posts by roxtedy   Click here to Send roxtedy a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 2 

Jistě, je celá řada výrobků pro tento účel. Propojení je kabelem UTP podle potřebné délky. V podstatě potřebujte HW klienta. čili vybrat takové AP, které tento provoz podporuje.

Old Post 30.05.2007 v 15:29
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
roxtedy
Newbie

Registrován: 26.05.2007
Příspěvků: 53

... Příspěvek č. 3 

A nevadí, že ten router mně po domě vysílá signál s technologií MIMO? Bude si rozumět s klasickým klientským hw?Třeba jako je asus WL-500?

Old Post 30.05.2007 v 15:41
roxtedy je offline   Click Here to See the Profile for roxtedy   Find more posts by roxtedy   Click here to Send roxtedy a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 4 

Převod po ethernetu kabelem mezi zařízeními to vylučuje.

Old Post 31.05.2007 v 03:42
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
roxtedy
Newbie

Registrován: 26.05.2007
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 5 

Nerozumím tomu poslednímu příspěvku,když si pořádně přečtete ten můj dotaz,tak otázka je jasná...já nepsal nic o kabelu....

Old Post 31.05.2007 v 16:57
roxtedy je offline   Click Here to See the Profile for roxtedy   Find more posts by roxtedy   Click here to Send roxtedy a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 6 

no s tím klientským zařízením ho přece musíte propojit, ne? A jak jinak než kabelem, že....

Old Post 31.05.2007 v 17:26
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
roxtedy
Newbie

Registrován: 26.05.2007
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 7 

díky za odpověd, jsem lama, no ale notas je vlastně taky klient,ne? Takže se mně router s notebookem spojí bez problémů, ale když bych se zkušel připojit pomocí klientsého zařízení tak to nepůjde?

Old Post 31.05.2007 v 17:35
roxtedy je offline   Click Here to See the Profile for roxtedy   Find more posts by roxtedy   Click here to Send roxtedy a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 8 

nejlépe je to vše sestavit a vyzkoušet, praxe ukazuje na spoustu rozdílů mezi různými typy a nelze předem zaručit, že to bude dobré. Určitě je dobré si to tu trochu prostudovat, je tu mraky situací a zapojení. Prostě WiFI je často dřina.

Old Post 31.05.2007 v 19:53
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D@vid
...nikdo...

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 322

hoj Příspěvek č. 9 

MIMO by mělo být zpětně kompatibilní s b/g-ale přímo ze specifikace tohoto ovise se to vyčíst nedá-byl jsem na školení D-linku a podle nich to není problém.Jenom nevím co to udělá pokud budeš potom připojen současně síťovkou v NB která je asi taky ?? MIMO a tím klientem(b/g),rychlost se asi pravděpodobně sníží na úroveň b/g

Ano podud si koupíš klientský HW a použiješ vhodnou anténu a nasměruješ na dům kde je AP tak máš velkou šanci signál přijímat-pokud to není železobetonová klec s plastovejma oknama s folií.
Jinak bych radil dát vysílací AP asi někam k oknu směren na další přípojné místo.

D@vid

__________________

Zkuste to bez drátů, milý Marconi

Old Post 01.06.2007 v 17:36
D@vid je offline   Click Here to See the Profile for D@vid   Find more posts by D@vid   Click here to Send D@vid a Private Message   Click Here to Email D@vid     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D@vid
...nikdo...

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 322

2 Příspěvek č. 10 

Ještě by jsi to mohl trošku přizpůsobit a z jedné anténky vyvést nějakou panelovou anténu směrem na domek.
to už ale vůbec netůším co to udělá s rychlostí po domě i na tom dalším přípojném místě

a docela by mě to i zajímalo

D@vid

__________________

Zkuste to bez drátů, milý Marconi

Old Post 01.06.2007 v 17:40
D@vid je offline   Click Here to See the Profile for D@vid   Find more posts by D@vid   Click here to Send D@vid a Private Message   Click Here to Email D@vid     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
roxtedy
Newbie

Registrován: 26.05.2007
Příspěvků: 53

no mozna to nekdy zkusim Příspěvek č. 11 

Chlapy nekdy to urcite zkusim, ale v notebooku nepouzivam technologii MIMO...Ted jsem si objednal 5 dBi antenky, tak budu mit pokrytej celej dum i okoli a casem to mozna zkusim....Bud bych zkusil klienta ovislink, nebo asus. Nevim jestli jak u technologie MIMO funguji antenky, ale myslim si, ze jedna prijma a druha vysila, tak kdybych pouzil jen jednu smerovou a druhou vsesmerovou tak bych mel nepomer prijem a vysilani....Jakou smerovou antenu pro klienta by jste mne doporucili?

Old Post 11.06.2007 v 05:47
roxtedy je offline   Click Here to See the Profile for roxtedy   Find more posts by roxtedy   Click here to Send roxtedy a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D@vid
...nikdo...

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 322

Re: no mozna to nekdy zkusim Příspěvek č. 12 

__________________

Zkuste to bez drátů, milý Marconi

Old Post 11.06.2007 v 17:58
D@vid je offline   Click Here to See the Profile for D@vid   Find more posts by D@vid   Click here to Send D@vid a Private Message   Click Here to Email D@vid     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zohaa
Newbie

Registrován: 19.09.2014
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 13 

Zkusil jsem zprovoznit nastaveni casu pres NTP, ale cas se nenastavuje a je tam porad rok 2000. Zkousel jsem servery ze seznamu a taky ip ntp.nic.cz a porad nic. NTP client update je zaskrtli. fw e18. Ma se jeste neco nastavit?

__________________

http://www.testking.eu/exam/70-467.htm
http://www.drury.edu/
http://www.sap.com/index.html
http://www.columbia.edu/
http://en.wikipedia.org/wiki/SAP_SE

Old Post 03.10.2014 v 08:31
zohaa je offline   Click Here to See the Profile for zohaa   Find more posts by zohaa   Click here to Send zohaa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rorence
Newbie

Registrován: 23.05.2017
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 14 

After reading the whole post, I have learned more about this topic. Thank you so much.

Old Post 23.05.2017 v 09:11
Rorence je offline   Click Here to See the Profile for Rorence   Find more posts by Rorence   Click here to Send Rorence a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:47.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz