CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > Internetove pripojeni pres gateway na VSB
12345678 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 17 

Pokud se ukaze, ze kvalitni linux box na to nestaci tak v podstate proc ne, pokud to vyrazne prispeje ke zkvalitneni linky tak myslim, ze nebude problem se na takove cisco slozit.

Old Post 05.08.2003 v 14:38
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 18 

Old Post 05.08.2003 v 17:15
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dwyrddin
Newbie

Registrován: 31.03.2003
Příspěvků: 51

QoS Příspěvek č. 19 

proc to nezkusit? kdyz to nepojede tak dostane Shake po hlave antenou (nebo kabel na krk?) a zkusime neco jineho

Old Post 05.08.2003 v 19:46
Dwyrddin je offline   Click Here to See the Profile for Dwyrddin   Find more posts by Dwyrddin   Click here to Send Dwyrddin a Private Message     Visit Dwyrddin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

QoS Příspěvek č. 20 

Je jasne ze QoS nebude jednoduche udelat - jednu NOC jsem venoval pokusu ktery probehl nasledovne:

a) PODMINKY:
- linka do nenu 256 sdilena (ale nikdo tam uz nebyl)
- router Celeron 266 / 64MB RAM / Deban Linux (wlan0 - inet, eth0 LAN)

- 1. klient Duroun850, W2K
- 2. klient Celeron 266 / 64MB RAM / Knoppix

b) POSTUP
- na router jsem nahodil balik SHAPER a upgradoval n nejnovejsi verzi (jedna se o skript cbq.init - zarazeny do DEBIANich baliku)
- vytovřil jsem třídy a to tak, že jsem OŘEZAL cely interface eth0 na pouhych 64k. Dale jsem vytvoril dve podtridy, kazda po 32k, povolene vypujcovani. Ze stroje z W2K jsem stahoval soubor v 7 vlaknech a jeste jeden FTP prenos. Ze stroje s Knoppixem jsem PINGoval na AP na ktere jsem pripojeny. Vysledek byl takovy ze DOWNLOAD vytvarel traffic necelych 64 kbps, PING na AP byk kolem 5ms (coz je narust max. o 1ms proti NEVYTIZENE lince!). Dale jsem zkusil ze stroje s Knoppixem stahovat dalsi soubor. QoS zapracovalo a na obou strojich jsem jel cca 32k.
Z tohoto testu by vyplynulo, že to s LATENCEMA na QoSované lince nebude vůbec tak divoké (což je i můj názor), ale STATISTIKY toho QoS vypadaji nejak podivne - nejsou tam ZADNE zahozene pakety (imz by se mela regulovat ta rychlost).
Je mozne ze to byla chyba statistik, protoze si jinak NEDOKAZU vysvetlit, jaktoze se ten bandwith OREZAL i byz zahozeni paketu.

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 05.08.2003 v 23:19
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cz_iceman
Junior Member

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 171

Re: QoS Příspěvek č. 21 

Old Post 06.08.2003 v 07:04
cz_iceman je offline   Click Here to See the Profile for cz_iceman   Find more posts by cz_iceman   Click here to Send cz_iceman a Private Message   Click Here to Email cz_iceman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 22 

class cbq 1:2 parent 1: leaf 2: rate 64Kbit (bounded) prio 5
Sent 4666342479 bytes 15352502 pkts (dropped 121838, overlimits 2078831)
backlog 8p
borrowed 0 overactions 594722 avgidle 103394 undertime 0

Takhle by mela priblizne vypadat statistika shaperu ktery opravdu orezava, pokud mas u droped a overlimits 0 mas nekde neco spatne nastavene a nebo to pasmo proste tolik nevyuzivas

Old Post 06.08.2003 v 07:36
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 23 

Chlapci, mam takovy pocit, ze tu pletete dohromady traffic shaping a QoS.
Ohledne tech statistik, shapovani se dela zpozdovanim paketu. Dropovani prichazi az v pripade velkeho zatizeni, takze v situaci, kterou popisoval rsaf, by opravdu k dropovani paketu nemelo dojit.

__________________


vlasaty spravce AP Gwartass, Ostrava - Svinov
********
NH! ..a ve slove "krava" se nad prvnim "a" pise carka!!!

Old Post 06.08.2003 v 09:46
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 24 

Vsak ta moje statistika je typicky priklad....ten pomer dropped/overlimits je vcelku dobry ... v tomto pripade se bavim o shapingu az se budu bavit o tom jak, kdo, kdy co ma kde propujcovat nebo si pujcovat pak se bavime o QoS.

V kazdem pripade je fakt ten, ze v dobe kdy dochazi k overlimitu zacinaji se projevovat delsi odezvy, coz zvlast u ICMP paketu je patrne...ten je totiz az na poslednim miste v priorite a ta delka muze dojit az k 1600ms a nekdy i vic. Bavim se o pingu tj. ICMP, jak je to s TCP pakety to nevim, alespon prakticky jsem to jeste nezkousel.

Old Post 06.08.2003 v 10:29
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 25 

No prave, ze ICMP pakety jsou na poslednim miste. Proto to moc o latenci TCP/UDP nerekne. To chce nekde nasimulovat a prakticky vyzkouset.

__________________


vlasaty spravce AP Gwartass, Ostrava - Svinov
********
NH! ..a ve slove "krava" se nad prvnim "a" pise carka!!!

Old Post 06.08.2003 v 11:01
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Slim
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 181

Další nabídka na inetovou konektivitu Příspěvek č. 26 

Objevila se další nabídka od providera pro připojení gatewaye na VŠB:

Provider Aliatel
Cena 11900 Kč bez DPH za 2Mb synchronní linku/měsíc
Výpovědní lhůta 3 měsíce
Přidělený rozsah veřejných IP adres: 1x C (254 adres)
odebíralo by se z ethernetového portu na CVT VŠB

jediná nevýhoda oproti nabídce contactelu je, že se služba musí využívat minimálně po dobu 6 měsíců.

Je dobré, že si provideři začínají uvědomovat, že CzFree může pro ně být zajímavý partner.

Old Post 19.08.2003 v 19:59
Slim je offline   Click Here to See the Profile for Slim   Find more posts by Slim   Click here to Send Slim a Private Message   Click Here to Email Slim     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 27 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 20.08.2003 v 01:45
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 28 

jenom drobný poznatek: pokud to vezmeme do detailu, tak má ping skoro nulovou informační hodnotu. řekneme mi pouze to jak je zhruba linka vytížená. ale neřekne to nic o kvalitě atp. spolehlivě se dá bezdrát velkými icmp pakety zničit. v laboratorních podmínkách se mi podařilo protlačit nejvíce 45kByte velký paket, padesátikilové pakety už tu linku sestřelí, respektive pakety se začnou ztrácet. v reálném prostředí mi prochází maximálně dvacetikilové pakety. a větší se také potom začnou ztrácet, takže provádět jakákoliv měření pomocí icmp je tak trochu na nic. ostatně tohle zjistíte i na normální pevné lince, že začne docházet ke ztrátám paketů i na krátké vzdálenosti.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 20.08.2003 v 04:27
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 29 

jinak k ciscům, pokud vím tak qosení(omezení rychlosti) zvládají aj 1605 cisca.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 20.08.2003 v 04:29
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Re: Další nabídka na inetovou konektivitu Příspěvek č. 30 

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 20.08.2003 v 09:17
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 31 

pokud se budete rozhodovat mezi contactelem a aliatelem, doporucil bych se vam priklonit k te druhe variante. duvody: nejkvalitnejsi sit v CR, myslim ze ji taky maji nejrychlejsi, ostatni providery typu contactel si draty pronajimaji od ostatni telco operatoru, takze aliatel ma vlastni sit, kvalita sluzeb je taky nekde jinde, dalsi vec: v aliatelu delaji lidi z Telecomu, pripadne puvodniho Nextelu (tedy ti co stihli z telekomu zavcasu zdrhnout), takze uroven a znalosti jsou taky opravdu nekde jinde. nevyhoda aliatelu je v tom ze nema zvladnutou obchodni stranku veci, takze obchodni jednani jsou s nimi obcas prod.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 20.08.2003 v 09:30
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

Re: Re: Další nabídka na inetovou konektivitu Příspěvek č. 32 

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 20.08.2003 v 09:37
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:06.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz