CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > Parabolické antény a plechovky
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Parabolické antény a plechovky Příspěvek č. 1 

Zdarte,
dneska jsem měnil polarizaci směrových antén, na koncových bodech se používají síta, jako sektorové antény se používají "plechovky" od tyhanu. Parametry antény jsou:
vyzařovací úhel H: 140
vyzařovací úhel V: 140
ziskovost: 9dB

do současné chvíle jsem používal vertikální polarizaci. přecházíme na horizontální polarizaci a zjistil jsem že s naším bodem nejsem schopen komunikovat.

Protože se v konstrukci nevyznám tak jsem se chtěl zeptat jestli je možné aby plechovky měli pouze jednu polarizaci a ta se vlastně řídila tím jakým způsobem je uchycen ten kus drátu co je v plechovce (buď konektor čučí zleva či zprava, pak je to horizontální polarizace) nebo konektor čučí zezhora či zdola (pak je to vertikální polarizace)? je to prosím možné?
v tu chvíli se také dostávám k myšlence, že se tímto způsobem dá nastavit horizontální nebo vertikální polarizace na parabolách od tyhanu (jako ozařovač jsou totiž používané právě tyto plechovky).

Rád bych znal názor někoho fundovaného. pokud je to co jsem napsal blbost tak se omlouvám ale v tu chvíli si nedokážu vysvětlit proč nejsem schopen se směrovou anténou nastavenou do horizontální polarizace komunikovat se sektorovou anténou typu plechovka, která má konektor dole (tedy by měla komunikovat vertikálně).

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 04.08.2003 v 23:05
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 2 

Polarizace plechovky je dana skutecne pouze polohou 'kolicku':

- je-li kolicek vodorovne, je polarizace horizontalni
- je-li kolicek svisle, je polarizace vertikalni

Polarizace parabolickeho sita je rovnez dana jen jeho polohou.

Podle mne sis odpovedel zcela presne sam... Pro horizontalni
polarizaci otoc kolicek horizontalne. Nebo jsem mozna nepochopil,
na co se ptas )

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 05.08.2003 v 00:13
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 3 

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 05.08.2003 v 00:26
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 4 

No urcite, take mam ICQ 250163477.

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 05.08.2003 v 00:37
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

Příspěvek č. 5 

Jeste je take dobre vedet ze polarizace se musi shodovat se smerem dratu v situ, jinak bude ta parabola spis jako cednik, nez jako odrazna plocha :-)
tzn vertikalni pol. - draty vertikalne
horizontalni pol. - draty horizontalne.
Alo to uz asi taky vis..

Old Post 05.08.2003 v 19:10
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 6 

jj to vím a ani jsem se to nesnažil dělat jinak

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 05.08.2003 v 19:46
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:49.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz