CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > Zpusob platby za net
12345678
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
cz_iceman
Junior Member

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 171

Tak tak Příspěvek č. 33 

Old Post 09.08.2003 v 18:10
cz_iceman je offline   Click Here to See the Profile for cz_iceman   Find more posts by cz_iceman   Click here to Send cz_iceman a Private Message   Click Here to Email cz_iceman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

No tak to opravdu nebude Příspěvek č. 34 

Xlibor, Iceman:

Myslim ze bylo uz davno a JASNE definovano, ze provozovatel iGW bude RUCIT za to, ze dostanu data svoje na iGW - za trasu samozrejme rucit nemuze - kdo potrebuje garance trasy necht si pronajme pevny okruz nebo tak neco - CZFree vam takovou garanci proste neda - a to dobre vite (mezi nama ani ten TELTECH neni schopen garantovat to, co se deje ve vzduchu - nebot staci jeden mameluch z CZFree s dobre nasmerovanou 24kou a je to v pr....).

TZN. napisu to tady jeste jednou (ac to bylo receno jiz mnohokrat):
CZFree nam NEPOSKYTNE zadne GARANCE !!!! Kdo chce garance necht JDE JINAM - preji mu stastnou cestu (cloveka ktery bude "otravovat" a hadat se o 5 korun po kazdem kratkem vypadku nemuzeme potrebovat)

Navrhuji jeste jednu moznost - pokud nekdo chce mit garance a to pres CZFree tak je jen na nem, at se dohodne s APckari a neco jim zaplati za to, ze jejich AP pojede porad - potom kdyz neco fungovat nebude muze chtit nejake nahrady - myslim ze na par AP v praze to tak je.

Optika VSB nas jiste nespasi - ale 1. pomuze vytvorit redundance (prosim berze ji jako dost spolehlivy WiFi spoj z Pruby do centra - to by se dnes uz delalo jen ztezi). Uvedmte si taky to, ze na VSB bude pravdepodobne iGW - coz znamena ze i tato bude mit pekne roztazene fousy po meste - napr. ja budu chtit do Paskova nejakou peknou linku - a optika VSB mi umozni ji dostat z poruby az na FBI s temer nulovou LATENCI - a ja myslim te o tom to je.

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 09.08.2003 v 20:29
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 35 

No ja taky myslim, ze to neni nic noveho a ze se tohle resilo x krat ..
Ten inet bude garantovany na gatewayi, jinde ho spravce logicky nema sanci garantovat, to vyplyva presne z toho o cem hovoril xlibor.
Pokutovat nekoho je samozrejme nesmysl. Ja si myslim, ze to jak kdo bude mit kvalitni inet zavisi predevsim na zbusobu jak a pres koho bude pripojen ..
Prece je to vzdycky o tom se rozumne dohodnout? Mit spolehliveho cloveka na ktereho jsem napojen, zjistit kudy vede nejkratsi cesta na optiku a pozjistovat kdo spravuje jednotlive routery a jakym zpusobem ..
Take bude napriklad mozne vest nejakou databazi spolehlivosti jednotlivych routeru, budou dostupne statistiky o vytizenosti atd.
Sit je treba budovat redundantne tak, aby pripadny vypadek jednoho routeru vyradil minimum lidi ..

Takze asi tak, kdyz budu mit nespolehliveho cloveka pres ktereho jsem pripojen, budu muset sehnat pripojeni nekde jinde. Pokud bude nekde paterni spoj trvale pretizen neni problem rict lidem za nim, hele slozte se na posileni spoje ..

Takze ja bych to vsechno nevidel v tak cernych barvach. Urcite vypadky mohou nastat a to klidne i nekolikadenni, a je na kazdem, aby si to rozvazil ..

Old Post 09.08.2003 v 21:09
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Certifikat Příspěvek č. 36 

Tuhle myslenku nosim v hlave uz dlouho - ale trochu jsem mel "strach" tady s tim prijit (ale kdyz uz to Shake nakousnul...) - spolecne bychom stanovili nejaka pravidla pro "dobre" AP (napr. ze podporuje DHCP, dodrzuje vsechny dohodnute veci, reaguje na uzivatele do 24 hodin, ma zajistenou spravu vice osobami, stabilita.....) - takove AP by pak bylo oznaceno jako "certifikovane" - tim by ziskalo jistou prestiz a snaze by ziskavalo klienty apod.

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 09.08.2003 v 21:16
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cor72z
Newbie

Registrován: 09.08.2003
Příspěvků: 1

Zdravím všechny... Příspěvek č. 37 

O CZFree Ova jsem se dověděl až dnes, takže mi promiňte případný úlety, to jako pokud budu úplně mimo mísu ...

Jsem ochotnej vybudovat AP na své náklady, ale nemám představu kolik to asi přijde kaček, myslím ale, že bych mohl určitě přispět ... jde o to, a? mi někdo napíše předbĚžnou kalkulaci (jestli to už někdo dělal....)

popř. se spojte přes ICQ...


No a jestli jsem mimo mísu, tak se ještě jednou omlouvám...

A další věc, že bych určitě zaplnil tu díru v mĚsíčním rozpočtu (oněch 6000, který zbejvaj na měsíční paušál ...)

__________________

cor72z

Old Post 09.08.2003 v 22:36
cor72z je offline   Click Here to See the Profile for cor72z   Find more posts by cor72z   Click here to Send cor72z a Private Message   Click Here to Email cor72z     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

Re: rodney Příspěvek č. 38 

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 11.08.2003 v 09:54
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

mgolem Příspěvek č. 39 

Pokud si nekdo mysli, ze mam neco proti mgolemovi, tak je na velkem omylu.Vzdy kdyz jsem s nim osobne jednal byl ochotny a vstricny.
Je pravda, ze jeho praktika "rozprodavat" sve pripojeni po klentech za "urcitou sumu" se mi nezamlouva,ale to je jen mezi nim a klienty.
Pokud si ovsem vezme na sva bedra (bedra sve firmy) platbu inetu, nez bude Sdruzeni, tak to kvituji s povdekem. Je ovsem vyresit nektere detaily..ktere probereme na schuzce.

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 11.08.2003 v 10:02
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

rodney Příspěvek č. 40 

Nemam ani nic proti rodneyimu....i kdyz jsem jej nevidel a ani pocet jeho prispevku mi nezadava pricinu tvrdit, ze vim o co mu jde.
Nicmene i onen pan by mohl platit inet, pokud si na to jeho firma troufa, ale o tom nerozhoduji ja, ale clenove czfree.

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 11.08.2003 v 10:05
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rodney
Newbie

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 41 

vidim ze s tebou rozumna rec nebude priteli ja ti prednesl na taliri jak to vidim ja a tvrdit ze nejsem ekonom omg co to tu tahas za hovadiny fakticky nemam slov mi jde o jednoduchy princip a ten princip je takovy ze zadne sdruzeni neni treba nevidim duvod jestli ty jo tak to budes mit v zivote tezke protoze vsechno zbytecne komplikujes

add nejake zakladni lidske pravo ja sem tvoje prava nepospinil ani te nijak v nazoru neomezuju jen me fascinuje jak se najdou vzdycky nejaci blazni co veci komplikuji, a jestli ti transparentni ucet pripada jako nedostatecna informace tak nevim... sory pokud mas obavy o tom ze to takhle nebude fungovat jednoducha rada tak se na to vyser

to mi nesdelil nikdo contactelu je uplne uprdele na koho je napsana smlouva o konektivite pokud plati tak jak ma takze opet komplikace a uplne zbytecna

nerikal sem ze platit budu za tebe jde videt ze vytrhavas z kontextu ja sem rikal ze sem ochoten brat ze zacatku vetsi konektivitu nez normalne abychom ten net meli

dobrodinec nejsem jen chci net a sem ochoten platit vic protoze si to muzu dovolit samozrejme to nebudu sponzorovat vecne takze nejake reci o dobractvi tu neni kdybych z toho nemel pozitek(inet) tak bych to neplatil chapes?

je mi lito ale pochybuju ze si budeme nekdy rozumet....

Old Post 11.08.2003 v 11:31
rodney je offline   Click Here to See the Profile for rodney   Find more posts by rodney   Click here to Send rodney a Private Message   Click Here to Email rodney     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

re : rodney Příspěvek č. 42 

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 11.08.2003 v 12:56
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rodney
Newbie

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 30

Re: re : rodney Příspěvek č. 43 

Old Post 11.08.2003 v 14:52
rodney je offline   Click Here to See the Profile for rodney   Find more posts by rodney   Click here to Send rodney a Private Message   Click Here to Email rodney     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 44 

Rodney: Precti si muj prispevek c.32 v tomto threadu, ale pro jistotu to teda napisu ve zkratce jeste jednou resp. reknu to jinak (mozna si to v tom textu prehledl), ale jinak ma Drakula pravdu.
Platby za net v czfree NEMUZOU byt postavene na vzajemne duvere svych clenu. Bude potreba, aby klient byl vazan smlouvou. Jak tohle chces udelat aniz by bylo zalozene nejake sdruzeni...resp. resit pak pripadne spory.
Dalsi priklad: dvacet lidi si ode u me objedna cely kamion jablek, ja ho koupim a 5 lidi mi jich pak najednou odrekne a co s tim...sam jich vsechny nesezeru a tak mi shnijou nebo jich nekomu jen tak podaruju...ztrata jak prase....u internetu to bude jeste horsi...par lidi mi ho pak odreknou ja ho budu muset zrusit...opet ztrata a jeste naseru ty ostatni kteri o nej meli vazny zajem.

Old Post 11.08.2003 v 15:00
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rodney
Newbie

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 45 

ach jo xlibore od tebe bych cekal ze si prectes co pisu!!! ja rikam sdruzeni ano ale nejdriv net ne naopak!!! nebudu cekat dalsi 2 -6 mesicu na inet sory kvuli toho abych byl na lanu s nekym sem do toho nesel to jiste chapes a myslim si ze takovych je vic a tohle prinese akorat zklamani a odchod od czfree....

a to jiste nikdo z nas nechce ...

Old Post 11.08.2003 v 15:04
rodney je offline   Click Here to See the Profile for rodney   Find more posts by rodney   Click here to Send rodney a Private Message   Click Here to Email rodney     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cz_iceman
Junior Member

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 171

Re: Re: re : rodney Příspěvek č. 46 

Old Post 11.08.2003 v 15:09
cz_iceman je offline   Click Here to See the Profile for cz_iceman   Find more posts by cz_iceman   Click here to Send cz_iceman a Private Message   Click Here to Email cz_iceman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: platba Příspěvek č. 47 

Old Post 11.08.2003 v 15:21
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peak
Junior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 218

Příspěvek č. 48 

Ahoj. Tak nevim kde je problem. At nediskutuji jen ti sami tak doplnim info ze sve zkusenosti. V OV jsem jiz kdysi spoluzakladal zdruzeni a nebyl v tom zadny problem. Dostali jsem ICO, vedli ucetnictvi (tenrat jeste jednoduche, dnes nevim, ale asi musi byt podvojne). Vybirali jsem clenske poplatky (v CZFree to muze byt rovno vyssi pripojeni). Na kazdy prijem a vydej je doklad. Adresu sdruzeni se udela na P.O.BOX. Stanovy jsou velmi jednoduche a napsane za pul dne a to i bez pravniku. V nich bych doporucil bod o zaniku clenstvi a povinosti ve zneni: "Clenstvi ve sdruzeni CZFree Ostrava zanika nezaplacenim pravidelnych mesicnich clenskych popletku dle bodu .... poplatky" Vsichni clenove pripojeni do CZ Free se budou muset prihlasit a to bez ohledu zda jsou pripojeni primo na AP ci sami delaji AP.

Mezi poplatky by mela existovat i varianta s nulovym odberem inetu (nebo nejaka 12), ale jen za vyuzivani site, npr 30-50Kc, kterou by platili vsichni . Z tohoto poplatku bude financovan npr. ucet ci domena a zakladni polatky.
Dale muze byt ve stanovach zahrnut bod o vraceni poplatku clenovi pri potizi site ze strany sdruzeni, ne vsak AP na ktere budou napojeni. To bude otazka dohody AP - klienti, mimo ramec CZFree Ostrava.

Jinak podle 83/1990Sb dobre podana zadost je schvalena do 10 dnu po doruceni zadosti na Ministerstvo. Takze nevidim problem s mesici pro zalozeni. Na schuzce, kterou planujete na ctvrtek (nebudu asi pritomen) muzete udelat pripravny vybor a poslat ihned v patek zadost na Ministerstvo.

Pro predlohu sdruzeni muzeme pouzit jakekoliv jinne, jiz schvaleneho, samozrejme upravene pro nase podminky plus vyse uvedene pripominky.

Manzelka delala ucetnictvi jiz zminenemu zdruzeni tak pokud se ji optam tak do toho mozna pujde take, ale jeste jsem s ni o tom nemluvil takze za ni nemohu mluvit. Potreboval by jen nejakou legalni kopii ekonomickeho software, ale existuji i free verze. Pokud by do toho sla verte, ze si hlid kazdou korunu a nenecha se zavrit I za tohle ucetnictvi nese ucetni odpovednost.

Jinak sdruzeni bude neziskove. To ale neznamena ze nemuze mit na konte kladnou cifru. Veskere zdroje ovsem musi slouzit pro provoz a v nasem pripade i dalsimu rozvoji site.

Z tech 30-50Kc muzeme klidne platit i sekretariat, pokud by mnozstvi papiru a byrokracie prekrocilo jistou unosnost. Klidne to muze byt i nekdo se sdruzeni ci mimo. Uvidite casem ze bude nutne i proplacet nejake cestovne a telefony, opravdu to kazdy nemuze delat zadarmo velmi dlouhou dobu.

Velmi kladne hodnotim i navrh transparentniho uctu, ktery je mozna i povinny, ale nechtejte ted po me abych to vedel jiste.
U E-banky je navic osvobozen i od tech poplatku.

Doufam ze jsem dal aspon nejaky navrh k diskuzi a zamysleni

__________________

Naposledy upravil peak 11.08.2003 v 21:46

Old Post 11.08.2003 v 21:39
peak je offline   Click Here to See the Profile for peak   Find more posts by peak   Click here to Send peak a Private Message   Click Here to Email peak   Visit peak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:01.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz