CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Jak je to s body v mape
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
mlipinsk
Newbie

Registrován: 12.08.2003
Příspěvků: 25

Jak je to s body v mape Příspěvek č. 1 

Jak je to s body v mape ? Mohu bod pridat, ale uz nemuzu (nebo jsem alespon neprisel na to jak) zmenit jeho status z planing na napriklad under construction atd. Kdo muze ? Predpokladam spravci APcek ?

A dalsi dotaz, kdo se stara aby udaje o APckach byli skutecne "uptodate" ? Nasel jsem AP BILA HORA_(white_hill). Spravce se mi na mail neozval (no muze byt na dovolene), v archivu jsem tu nasel info z nejakeho brezna nebo tak nejak ze budou v cervnu az rijnu rodice prekopavat strechu. Pohled na miste ukazal ze se opravdu barak na adrese APcka predelava, je odkryty kus strechy a po signalu APcka nebylo ani stopy, nicmene proc je tedy v mape jako aktivni AP a ne jako napriklad "under construction" ze ?

__________________

Motto: Jak to vis ze je carodejnice ? Protoze tak vypada !
ICQ#38378150
http://euro108.moje.cz

Old Post 04.09.2003 v 09:47
mlipinsk je offline   Click Here to See the Profile for mlipinsk   Find more posts by mlipinsk   Click here to Send mlipinsk a Private Message   Click Here to Email mlipinsk   Visit mlipinsk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Re: Jak je to s body v mape Příspěvek č. 2 

__________________

Old Post 04.09.2003 v 10:09
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 3 

mi občas příjde, že se faq píše úplně zbytečně.

Old Post 04.09.2003 v 10:42
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
macal
Old Post 04.09.2003 20:41
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 4 
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 5 

Teoreticky by zhruba na kazdy cloud mel pripada jeden mapper, ale kdyz cirou nahodou budou dva nebo tri, a jinde jeden mapper na tri cloudy, tak se taky nic nedeje. Zalezi hlavne na tom, kdo ma cas se CZFree aspon trochu venovat a ma prehled o skutecne situaci...

__________________

Old Post 04.09.2003 v 22:54
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: Jak je to s body v mape Příspěvek č. 6 

__________________

Naposledy upravil Stay d 05.09.2003 v 03:02

Old Post 05.09.2003 v 02:56
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: Re: Jak je to s body v mape Příspěvek č. 7 

__________________

Old Post 08.09.2003 v 14:01
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: Re: Re: Jak je to s body v mape Příspěvek č. 8 

__________________

Naposledy upravil Stay d 08.09.2003 v 20:08

Old Post 08.09.2003 v 18:54
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: Re: Re: Re: Jak je to s body v mape Příspěvek č. 9 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 08.09.2003 v 19:47
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Příspěvek č. 10 

Vidím to prozaicky.

Na co potřebují lidé IP rozsahy, barvičky v mapách atd. CZFree.Net, když nějsou v té síti ? Na co obtěžovat netdave, který toho má nad hlavu, když není vpnka ? Na co zbytečně obsazovat IP rozsah, když je využíván jen pro lokální účel ?

Na takové případy přeci lze jednoduše používat rozsah 10.0.0.0/8 (číslovaný jak se komu za chce lokálně) nebo 192.168.0.0/16, což je asi nejlepší varianta vůbec, už jen kvůli default nastavení různých hw ap apod.

Prostě základní známka sounáležitosti neexistuje.

Můj osobní názor je pokuď chceme, aby CZFree.Net byla v celé ČR, jak se tu svého času velmi žádalo a nebyla to záležitost pouze hlavního města Prahy, pak musí by? přes internet pomocí vpnke docházet k vzájemnému propojování, není cílem jakékoliv sítě mít x set tisíc malých či větších ostrůvků bez vzájemného propojení.

Pokud se mýlím pak mě prosím nasměrujte někdo z fundovaných lidí.

Tuto kontrolu děláme, protože jsme se tak dohodli, dokonce se mě pár lidí i na to ptá zdali to kontroluji než obarvím nějakej bod a protože zdroje CZFree.Net by měly být využávány pro účely CZFree.Net.

Další věci bych řešil pomocí PMek, tuším, že jenicka předal informace mezi mnou a jím tobě. Bylo by asi dobré mě nejdříve kontaktovat, proto tě prosím, kontaktuj mě a popovídáme si o tom více.

UPDATE: věc jsme společnými silami s hwsoft vyřešili

Naposledy upravil Stay d 08.09.2003 v 22:55

Old Post 08.09.2003 v 20:20
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vojtisek
Junior Member

Registrován: 27.02.2003
Příspěvků: 232

Příspěvek č. 11 

Old Post 09.09.2003 v 09:20
vojtisek je offline   Click Here to See the Profile for vojtisek   Find more posts by vojtisek   Click here to Send vojtisek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Slimmer
Junior Member

Registrován: 23.12.2002
Příspěvků: 139

pripojeni site Dedina.net a bod Bila Hora Příspěvek č. 12 

ad node Bila Hora) Petr Ludera jakozto spravce tohoto bodu ma v tuto chvili rozkopanou strechu a zatim neni jiste zdali bude toto AP provozovano i nadale. Konktakt na nej je jedine pres mobilni telefon...

ad sit Dedina) Xchaos zde mlzi, o tom, ze sit Dedina nejevi zajem pripojit do CZfree.Net. Momentalne je zde jedina moznosti se pripojit do site CZfree pouze pres sit Petriny, kterou jsme bohuzel vyloucili z duvodu osobnich neshod v minulosti. Dalsim duvodem je take to, ze tzv. obteci tuto sit jiz asi neni mozne. Xchaos zcela JASNE obdrzel informaci, ze kdyz zde bude moznost se pripojit napr. pres jeho sit, bude tak ucineno.

>stayD, doporucuji misto fakta overit a zjistit jaka je skutecna situace.
>stayD ad) mapCZF jak jiz vyplynulo ze minulych odstavcu je jasny, jaky je stav veci. Pokud jde o body ktere vyuzivaji mapu CZF, tak osobne jich znam nekolik, ktere do site CZFfree 100% nepatri a presto tam jsou. Po upozorneni na tuto skutecnost --- zadna odpoved.
Jde totiz o to, co vlastne do site CZF patri... dodnes jsem nikde nenalezl zadna presna kriteria, ktera by toto rozlisovala.
Pokud je nekdo kdo si da na AP essid CZFree.Net a udela rozsah 10.0.0.0 automaticky frakce CZFree, pripada mi to smesne...
Pak se ptam, co je vlastne to co spojuje lidi v CZFree ?? ja jsem si vzdy myslel, ze je to myslenka...

Mluvim o tom protoze diskuze se ma takto:
Xchaos:
AP Bila Hora bylo snad kdysi active, ale v siti Dedina.Net, ktera o propojeni s CZFree.Net nejevi zajem.

StayD:
Tak pokuď je to takle, tak je evidentní, že Dedina.Net nemá co využívat mapu pro CZFree.Net, když neche být v CZFree.Net
--------
Nemohu si pomoci, ale jakym zpusobem zde resis problem nekoho jineho je dle mne opravdu uchvatny.
Na zaklade toho co ti rekne (xchaos) clovek ktery v siti Dedina nikdy nebyl a jejiho spravce videl osobne jednou v zivote,
ty dokazes rozhodnout jestli sit Dedina je nebo neni soucasti CZfree je opravdu nadpozemske...

Old Post 09.09.2003 v 10:31
Slimmer je offline   Click Here to See the Profile for Slimmer   Find more posts by Slimmer   Click here to Send Slimmer a Private Message   Click Here to Email Slimmer   Visit Slimmer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: pripojeni site Dedina.net a bod Bila Hora Příspěvek č. 13 

__________________

Old Post 09.09.2003 v 11:23
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Nedorozumění Příspěvek č. 14 

Old Post 09.09.2003 v 16:07
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: pripojeni site Dedina.net a bod Bila Hora Příspěvek č. 15 

Old Post 09.09.2003 v 16:24
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: Re: pripojeni site Dedina.net a bod Bila Hora Příspěvek č. 16 

Old Post 09.09.2003 v 16:27
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:58.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz