CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > Společně za nové AP
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Společně za nové AP Příspěvek č. 1 

O Wi-Fi jsem se začal zajímat až teď, takže o tom moc nevím. Díval jsem se ale do mapy a převládají tam modré a červené body. Podle mě chybí impulz k tomu, aby se ostatní připojovali. Já jsem v lokalitě, kde mám problém se na nějaké AP připojit a přitom jich pár plánovaných vidím. Domluvme se a když budou rozumné návrhy, tak by se koncoví klienti mohli podílet na investici za AP. Pokuď se sejde více lidí, bude to levnější, rozjede se více AP, které se navzájem propojí a splní se smysl CZFree.
Taky nemám 10k na AP, ale když se to rozdělí na 5-10 lidí, takl by to šlo.
Možná se to tu už řešilo a nenašel jsem to. Možná to je nereálné. Jen mě to tak napadlo, když vidím tu mapu. Roman Striš

Old Post 18.09.2003 v 22:42
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 2 

Vsechno, co jsi napsal je naprosto spravne... Tak na co jeste cekas? Kontaktuj spravce planovanych nodu v tvem okoli a domluvte se... Nikdo jiny to za tebe neudela...

__________________

ALEX, node <P E G A S> v Nuslich

Old Post 19.09.2003 v 00:32
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Příspěvek č. 3 

Old Post 19.09.2003 v 07:57
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Příspěvek č. 4 

Old Post 19.09.2003 v 08:03
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 5 

Nevim presne, jak se tvuj node jmenuje, abych posoudil co je u tebe v okoli, ale vetsinou je praxe takova, ze pokud chces zridit klientske AP, tak nemuzes na nekoho cekat, az se ti ozve, ale musis se obratit na vice funkcnich AP nodu v okoli, a domluvit se s tim, ktery ti bude vyhovovat nejvic.

__________________

ALEX, node <P E G A S> v Nuslich

Old Post 19.09.2003 v 09:03
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 6 

Podle me nema cenu cekat az ti nekdo v okoli zprovozni AP taktez nemuzes cekat, ze ti nekdo da penize predem...to AP proste musis postavit a zacalovat, no pak cekat , jestli se nekdo pripoji, treba i mesice, tak jak ja....uz jsem premyslel ze to shodim...bo to nema cenu, ale jeste pockam...

Old Post 19.09.2003 v 10:00
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

situace na Ukrajinske Příspěvek č. 7 

Mluvilo se zde o mne, tak sem dam par faktu a svuj nazor.
Stris bydli ob jeden vchod v dome, kde mam uz tri roky par klientu a Tedy smerovy spoj na Zabreh, od leta take prodlouzeni na VSB. AP opravdu planuju, ale prozatim nestiham ani financne (vyhodit AP na strechu, kdyz tam mam infrastukturu mozna (uvidime ruseni stavajicich spoju) nebude problem. Stris se muze pripojit a bylo mu to nabidnuto take opt. kabelem (o tomto nediskutujte, stavajici zarizeni je moje). Zatim se nerozhodl, kazda koruna je draha - to vime vsichni a take domluva projit chodbou muze cinit problemy - (existuji lide co nemam ja, at nema ani nikdo jiny).
Takze na planovane AP jsou zatim dva s gmousem (na poplatek asi 4500 Kc je to zatim malo lidi). Take prijem ze strechy do prizemi neni to prave orechove, pokud ma moznost kabeloveho pripojeni - ale pokud si to chce zkusit, tak at bada. Takze Strisi spis bys mohl iniciovat schuzku nekde v hospode, a tam si prodiskutovat moznosti, nez pres klavesnici (spotrebu si hradim sam). Takze cekam navrhy kdy, kde, kdo. Ja se budu snazit dostavit.

Old Post 19.09.2003 v 15:49
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Re: situace na Ukrajinske Příspěvek č. 8 

Old Post 19.09.2003 v 17:14
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Příspěvek č. 9 

Teda nejsem si vubec jisty, ze je to polovina nakladu: Na te strese JESTE to APcko neni, takze kdyby se to meo resit prs WiFi, tak se musi na strechu dat AP s vsesmerovkou, coz je investice minimalne 6kKc. Taky by jsi si TY musel koupit sve koncove zarizeni (minimalne tu kartu) a jsme na celkovych nakladech nekde kolem 8.5kKc - v teto cene uz tu optiku natahnes. Pokud by se ti zdal prilis drahy opticky kabel, tak myslim, ze by se to dalo resit tak, ze mgolem by tu optiku udelal jen kratkou (treba 2m) a zbytek by jsi si natahnul UTPckem na vlastni zodpovednost.

VŽDYCKY je lepší jít po kabelech!!! je to mnohonásobně spolehlivější a ČÍM MÉNĚ je toho ve vzduchu, tím lépe!

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 19.09.2003 v 19:57
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Příspěvek č. 10 

To je to o čem mluvím. Nebavme se o konkrétním případu který mám já s Mgolemem. Chápu že měl nějaké investice do HW, nechce si to nechat zničit bleskem. Já jsem UTP kabel navrhnul, ale netušil jsem že by mohl blesk zničit HW právě tím kabelem. Nevím proč se tedy prodávají bleskojistky, ale chápu Mgolema a neiskutuji o tom. Já chci něco po něm a ne on po mě.
Ale nevím proč do mých nákladů počítáš AP. AP point si zaregistroval Mgolem a já se chci k němu připojit. Když se ale chci připojit, tak zjistím, že nemám na co, protože AP tam není a v nejbližší době nebude. Takže má investice není Karta, kablík do okna (dva metry) a výroba nějaké antény, tzn. kolem 2500,- a ne 5500,- investice do optiky.
Naopak, než jsem se o WiFi začal zajímat, počítal jsem z investicí 5-6k a říkal jsem že by to bylo docela levné. Myslel jsem, že zbytek co by mi zbyl z té karty a kablíku by jsem investoval buď do AP od Mgolema, ale protože on nechce, tak do jiného AP (Radius- Třebovice).
A když jsem mluvil o těch plánovaných AP, tak mi jde o to, že ten AP Radius by byl možný pouze pokuď by byla možnost připojení k netu. Radius by se připojoval na PEAKa ale PEAK nemá spoj na VSB. O tyhle AP mi šlo. Ti, kteří by pomohli překlenout body Radius (PEAK)- VŠB.
Roman Striš

Old Post 19.09.2003 v 21:07
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 11 

__________________


vlasaty spravce AP Gwartass, Ostrava - Svinov
********
NH! ..a ve slove "krava" se nad prvnim "a" pise carka!!!

Old Post 20.09.2003 v 10:23
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Plánovsné body Příspěvek č. 12 

Když si dá někdo do mapy plánovaný bod, tak to znamená, že by se rád připojil k síti, a že by i dělal to APčko - např. proto že ho sítě baví a chce se naučit něco nového. Když mám plánované AP, tak to v žádném připadě neznamená, že již běhám po střeše a vyměřuji....

Je to tam taky proto, aby někdo jiný mohl tyto lidi bombardovat svými dotazy a tak je donutit ke stavbě toho AP.

Finance jsou obecně veliký problém. Někdo na to AP má (např. to bere jako koníčka nebo přiučení a investici bere např. jako by si zajel na dovolenou nebo zašel do bordelu ), někdo na něho nemá a tak shání ostatní aby mu přispěli a někdo na něho momentáně nemá, ale má v plánu do něj investovat - a chce to udělat sám, prootže když se lidé na APčko skládají, tak je to zdroj obrovských problémů (někdo se odpojí a chce spátky kartu kterou do toho dal a chce ji hned...).

mj. tato diskuze by asi patřila jinam než do "zprovozněná AP".

Uvědom si, že tady po nikom nemůžeš nic vyžadovat a někoho pro něco uhánět - všichni tady do té sítě věnují neuvěřitelnou spoustu času a obrovské finanční částky. Výsledek je takový, že z toho nic-moc, kromě spousty další práce se správou nemají a asi nikdy mít nebudou.

Pokud jsi plánoval investici 5-6kKč a mgolem ti nabízí optiku za 5500 tak to myslím do tvého rozmezí spadá (pokud se nepletu tak 5000<5500<6000) a proto po této možnosti skoč a neváhej. Získáš tak vysoce kvalitní poropjení na AP, které bude (myslím) kvalitně spravováno a bude mu zajištěno kvalitní začlenění do páteře.

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 20.09.2003 v 19:23
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Re: Plánovsné body Příspěvek č. 13 

Old Post 20.09.2003 v 19:51
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

nejsem nastvany Příspěvek č. 14 

i kdyz to tak vypada, to jsem u Internetu a spec. CZFree zavrhl, ja jen popsal situaci ze sveho pohledu. 2rsaf: souhlasim s 2m optikou, i jsem navrhnul, ze optika pujde jen po strese(25m), a at si do vytahove sachty da konvertor, a dolu jde UTP. To by za onech 6 Kkc slo zvladnout (pokud si odmyslim prevodnik u sebe).

Old Post 21.09.2003 v 00:22
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:35.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz