CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Jižní Morava > Jihlava
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
pasky
Newbie

Registrován: 11.09.2002
Příspěvků: 1

Příspěvek č. 1 

Ahoj, napadlo me ze by se nejakej malej czfree.net cloud dal rozjet i v Jihlave, pokud by ovsem mel jeste nekdo jinej zajem - tak se plz ozvete :-). V zasade by o tom asi melo cenu uvazovat kdyby tu bylo alespon pet lidi; ja mam sice 64kbit linku do internetu (+ IPv6 konektivitu! ;-), a v zasade za prenos neplatim, ale na druhou stranu tu linku docela potrebuju sam pouzivat, takze by byla pouzitelna jen maximalne jako backup v nouzi nejvyssi.. asi by bylo nejlepsi pripojit se nejak pres transgasnet do prazskyho czfree.net cloudu a zaroven i do internetu.. *shrug* neni mi jasny jak by se dalo dotahnout nativni czfree.netacky spojeni z Jihlavy az do Prahy ;-).

__________________

.,-' Easy things should be easy, and hard things should be possible. -- Larry Wall

Old Post 11.09.2002 v 20:01
pasky je offline   Click Here to See the Profile for pasky   Find more posts by pasky   Click here to Send pasky a Private Message   Click Here to Email pasky   Visit pasky's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simi
Junior Member

Registrován: 01.07.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 2 

cau Pasky (tady machr)

Co treba Sir_Phoenix? ten je taky z Jihlavy

__________________

muhehe humeme

Old Post 11.09.2002 v 21:52
simi je offline   Click Here to See the Profile for simi   Find more posts by simi   Click here to Send simi a Private Message   Click Here to Email simi   Visit simi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
x0r
Newbie

Registrován: 24.09.2002
Příspěvků: 1

Question Příspěvek č. 3 

Bydlím v Přibyslavi, ale to asi bude trochu daleko a navic kopce a ČTU.

Old Post 24.09.2002 v 21:08
x0r je offline   Click Here to See the Profile for x0r   Find more posts by x0r   Click here to Send x0r a Private Message     Visit x0r's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
relic
Newbie

Registrován: 08.07.2002
Příspěvků: 5

Cool tak jo Příspěvek č. 4 

Nazdarek lidi, ja bych vedel minimalne o trech lidech, ktery by do toho sli. De jen o to, zacit se o tom bavit a nezustat jen u prazdnych slov))

Old Post 08.03.2003 v 10:09
relic je offline   Click Here to See the Profile for relic   Find more posts by relic   Click here to Send relic a Private Message   Click Here to Email relic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iji
Newbie

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 29

Příspěvek č. 5 

zdravim. nejprve se omlouvam paskymu, ze jsem to misto do fora poslal primo jemu - sorry.

sel bych do toho s vami, jenze bydlim ve velkem beranove. trochu smula.
sance by byla, kdyby negdo z vas bydlel v helenine.

Old Post 10.03.2003 v 18:47
iji je offline   Click Here to See the Profile for iji   Find more posts by iji   Click here to Send iji a Private Message   Click Here to Email iji     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chalucha
Newbie

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 6 

Jelikoz jsem z Jihlavi, jen tak jsem kouknul, jestli tam uz taky nepachate neco jako my tady v Praze, ale jak to tak vypada, tak ne ;(

Snazte se tam trochu

Ja jsem do czfree propojen uz pul roku, platim 300/mes a naprosto si nemuzu stezovat. Jde jen o to najit par nadsencu a slozit se na potrebnej HW.
Kdyby ste meli zajem, tak jelikoz do tehle veci uz pomerne vidim a podilim se znacnou merou na sprave jednoho node v Praze, muzu poskytnout dost informaci, pripadne poschanet HW (wifi karty, kabely, konektory, anteny apod), ktere v Jihlave budete asi tezko schanet.

Ale je to jen na vas, chce to o tom jen nemluvit, ale podniknout pro to taky neco

Jelikoz bydlim na brezinkach, libylo by se mi AP na jednom z panelaku na kopci (11 napriklad)

Takze sezente lidi a hura do toho nez vam nekdo sebere pasmo!!!
A verte mi, v Praze je uz opravdu husto ;(

Old Post 23.06.2003 v 14:15
chalucha je offline   Click Here to See the Profile for chalucha   Find more posts by chalucha   Click here to Send chalucha a Private Message   Click Here to Email chalucha     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
relic
Newbie

Registrován: 08.07.2002
Příspěvků: 5

cau chalucho Příspěvek č. 7 

To je fajn, ze chces pomoct), asi se ti brzy ozvu na icq.
btw bydlim na srazny.
kolik lidi by melo predbezne zajem???????

Old Post 24.06.2003 v 17:53
relic je offline   Click Here to See the Profile for relic   Find more posts by relic   Click here to Send relic a Private Message   Click Here to Email relic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BioQ
Newbie

Registrován: 18.07.2003
Příspěvků: 3

Se mnou můžete počítat Příspěvek č. 8 

Nazdar všichni.

Byl bych rád, kdyby se to tady v Jihlavě rozjelo. Bydlím na Dolině, Vančurova ulice.

Tak dejme nějak dohromady

Old Post 19.07.2003 v 17:56
BioQ je offline   Click Here to See the Profile for BioQ   Find more posts by BioQ   Click here to Send BioQ a Private Message   Click Here to Email BioQ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Laponc
Newbie

Registrován: 13.10.2003
Příspěvků: 12

Smile Já chcu takýýýýýýýýýýýý Příspěvek č. 9 

to ž já současně bydlím trošku mimo jihlavu,ale firmu mám v jihlavě a zatím jsme přes M-soft což je hodně peněz za málo muziky

možná se brzy,ale přestěhuji a bral bych to i do nového domova,takže se hlásím jako další dobrovolník s dvouma odběrnýma body

bohužel nemám o správě wifi ani potuchy a tak moc nepomůžu s budováním - jsem ochoten to ale někde nastudovat ze všech možných zdrojů a pak maximálně pomoci

Old Post 13.10.2003 v 14:04
Laponc je offline   Click Here to See the Profile for Laponc   Find more posts by Laponc   Click here to Send Laponc a Private Message   Click Here to Email Laponc     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Laponc
Newbie

Registrován: 13.10.2003
Příspěvků: 12

Tak jsem udělal první krok Příspěvek č. 10 

Tož jsem kouknul, že M-soft kupuje konektivitu od od Eurowebu, tak proč bychom si ju tam nemohli kupovat i mi, když do Jihlavy vede páteřní sít (mi podle mapy připadalo). Nikde jsem tam,ale nenašel ceník za příslušné nabídky a tak jsem si o ně napsal.

Zatím více udělat nemohu. pokud by nabídky bylo pro 5 a více lidí přijatelné, tak by bylo potřeba najít někoho kdo je ochoten věnovat vědomostní kapitál a vše to zprovoznit - jinak to budu muset nastudovat sám

Nemám sice vůbec potuchy jak tu rychlost rozkouskovat pro jednotlivé uživatele, nastavit vše ostatní na kompu a zprovoznit AP ale žádný učený z nebe nespad, takže se v nejhorším toho ujmu s pomocí vlíných kamarádů sám

Old Post 13.10.2003 v 14:26
Laponc je offline   Click Here to See the Profile for Laponc   Find more posts by Laponc   Click here to Send Laponc a Private Message   Click Here to Email Laponc     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chalucha
Newbie

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 11 

Jen tak dal snazte se tam panove
S instalaci rad poradim, urcite know-how po zkusenostech v Praze mam. Linuxovy stroje a AP se taky daji zmaknout, jeste sem nikdy nedelal to rozdelovani pasma mezi lidi, ale to se da dostudovat.

Kdyz sem ale naposledy byl v Jihlave, asi po pul roce, a koukal po antenach(deformace z Prahy), zahlidnul sem tam uz radku sejt pro pasmo 2,4GHz. Nema v tom prty taky MSoft? Na jaky frekv. to tam taha? Nedivil bych se kdyby tohle pasmo taky vyuzili, je to pro ne dost levnejsi.
Pak ale v pripade, ze by jste se tam chteli nejak rozrust, musely by jste to delat tak aby jste se navzajem nerusili, nejlepe se dohodli na kanalech, ale z vlastni zkusenosti (AP Radotin) je to boj )

Old Post 13.10.2003 v 14:36
chalucha je offline   Click Here to See the Profile for chalucha   Find more posts by chalucha   Click here to Send chalucha a Private Message   Click Here to Email chalucha     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Laponc
Newbie

Registrován: 13.10.2003
Příspěvků: 12

M-soft nehrozí Příspěvek č. 12 

Asi před půl rokem jsem někde čet jejich reklamu a psali tam, že začínají vysílat ve vlastním licencovaném pásmu, takže by to neměl být případně problém

průser je spíš v tom, že jsme každý z jiného konce jihlavy

nejlepší by bylo kdyby někdo bydlel v centru města v nejvyším baráku - hodila by se nám jeho střecha :

Old Post 14.10.2003 v 07:18
Laponc je offline   Click Here to See the Profile for Laponc   Find more posts by Laponc   Click here to Send Laponc a Private Message   Click Here to Email Laponc     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chalucha
Newbie

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 13 

Z meho pohledu by se libyl panelak s adresou Na Kopci 11, nebo nakej v okoli, to sou baraky, ktery by pokryly cely sidliste. Stacilo by dat antenu na kazdej ten barak a pak vevnitr uz to prositovat metalikou.

Zrovna na tomhle baraku je ale nasranej uz MSoft a je tam na 100% minimalne 24dB sejto

Old Post 14.10.2003 v 07:53
chalucha je offline   Click Here to See the Profile for chalucha   Find more posts by chalucha   Click here to Send chalucha a Private Message   Click Here to Email chalucha     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chalucha
Newbie

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 14 

Otazka taky je, kde se bude odebirat ten net. Od MSoftu hodne tlusta linka nemam tuseni co stoji, ale urcite dost. Zas by to ale slo temer kdekoliv.
Primo od jejich poskytovatele by to bylo fajn, ale chce to zjistit odkud by to slo.

Pro zacatek ale potrebujete hodne penez a pokud neni mezi vama nekdo kdo to cely zatahne a pak se mu to zaplati vstupnima poplatkama nove pripojovanejch, chce to aspon 15lidi, ktery budou videt na 1 dohodnutej bod, do kteryho se privede tlustej inet(pro zacatek aspon 512ku). Vyberou se dejme tomu 2 litry od kazdyho a s tim se da uz neco trochu delat, ne moc, ale da

Naposledy upravil chalucha 14.10.2003 v 08:02

Old Post 14.10.2003 v 07:59
chalucha je offline   Click Here to See the Profile for chalucha   Find more posts by chalucha   Click here to Send chalucha a Private Message   Click Here to Email chalucha     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Laponc
Newbie

Registrován: 13.10.2003
Příspěvků: 12

Anténa na Březinky by byla Příspěvek č. 15 

Aneb mám známou co bydlí v paneláku na Kopci 18. Teď se mi nevybavuje v jaké pozici je jeho střecha,ale měla by být neobsazená.

Já bych teda jinak bral AP někde na slunci. paneláků je tu plnoa dokonce nejsou ani obsazeny a teď tu na jeden koukám z okna a ten by zabral skoro celou čtvr?. jenže průser je v tom jestli by nám to na tu střechu dovolili a za kolik.

Na piču je, že m-soft většinu výhodných střech už zabral.

Old Post 14.10.2003 v 08:07
Laponc je offline   Click Here to See the Profile for Laponc   Find more posts by Laponc   Click here to Send Laponc a Private Message   Click Here to Email Laponc     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chalucha
Newbie

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 16 

To aby to dovolili dat na strechu je problem. Pokud jde o barak, kterej neni obce, da se treba sehnat nakej nadsenec z onoho domu, ktery ma blizky vztah ke zpravci nemovitosti a nejlepe primo zpravce
S obecnima domama je to uz problem. Nam se tady v Praze povedlo na jeden takovej umistit nase nejdulezitejsi AP, museli sme ale zalozit neziskove OS, podepise se s nima smlouva a projednavali nas na urade na schuzi, kde to museli schvalit. Vetsinou je problem (vymluva) typu: Mame novou strechu, prisli by jsme o zaruku. Neda se s tim bohuzel celkem nic delat. Ono ale v tech vysokejch panelacich by stacilo dohodnout si s nekym nakej dobrej balkon. To by se pak nemuselo dohadovat s nikym.

Old Post 14.10.2003 v 09:24
chalucha je offline   Click Here to See the Profile for chalucha   Find more posts by chalucha   Click here to Send chalucha a Private Message   Click Here to Email chalucha     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:34.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz