CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > RegulPrism pro Windows
12345
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
radekpv
Junior Member

Registrován: 24.02.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 17 

ahoj,
2stay d: Omyl, regulace koncových účastníků zajímá mě, majitele AP kvůli vyvážení jednotlivých signálů. A také proto, aby se nezasíral vzduch zbytečným signálem.

radekpv

__________________

Radek Kohout
radekpv@pvfree.net

Old Post 09.10.2003 v 16:27
radekpv je offline   Click Here to See the Profile for radekpv   Find more posts by radekpv   Click here to Send radekpv a Private Message   Click Here to Email radekpv     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

?? Příspěvek č. 18 

Tak znovu :
Ad VPN: a co ty, jsi ochotnej??? muzes mi prosim dat na nekoho takoveho pouzitelny kontakt??
Ad patent: co tedy podle tebe je czfree.net ???
Ad rozsireni: nerikam, ze to na tom stoji, ale vsichi nejsou takovy svine, aby to jako klienti palili co to da a jeste si dali na 1mkabelu 24ku sito. Radi by si to treba zregulovali, ale jak rikam je to vase pravo si to nechat pro sebe. A regulace a spravne nastaveni klienta se vetsinou resi pred jeho pripojenim do site, nejsem kamikazeee, abych si nechal opalovat vsesmerovku 30ti dB :-)

Jen tak mimochodem, takze kdyz si udelam VPN k vam do praglu, tak budu vic free.net nez doposud??? :-)

Update: nevim, jestli si to vsichni uvedomuji,ale ten signal z anteny klienta, ktera je v drtive vetsine smerovka nekonci na antene AP, ale jde dal a to uz je pak jen ruseni pro ostatni. Pokud nekdo ma dobtre podminky sireni, neni nutny to palit na limitu CTU, ale klidne jit s tim dolu. Nikde neni napsany, ze pod 100mW to nepojede, prave naopak, AP se odlehci a ti co jsou ve vasem smeru za nim budou mit signal take kvalitnejsi.

__________________

Správce nekolika malo AP

Naposledy upravil kirinovic 09.10.2003 v 16:48

Old Post 09.10.2003 v 16:44
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 19 

Ahoj Stay d a YourSelfe,

Ac jsem connected, chtel bych podporit stanovisko mimoprazskych. Samozrejme mate plne pravo nakladat s programem jak sami uznate za vhodne, ale jedna se o natolik zakladni a dulezitou vec, ze by mela byt ihned a snadno dostupna VSEM czfree komunitam. Propojeni oddelenych siti samozrejme plne podporuju, ale myslim ze motivace je dostatecna i bez restrikci kolem regulprism. Proto se primlouvam za prehodnoceni vaseho postoje.

Je mi jasne, ze nechcete davat program k dispozici komerci, ale takhle ho stejne neuchranite, do connected prece muze kdokoli z ulice... A navic komercni firmy obvykle na regulaci prdi a nepouzivaji Prism karty. Co treba nejaka sikovne formulovana licence?

Old Post 09.10.2003 v 16:48
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

Příspěvek č. 20 

__________________

Správce nekolika malo AP

Old Post 09.10.2003 v 16:52
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tygr
Junior Member

Registrován: 28.02.2003
Příspěvků: 110

Příspěvek č. 21 

souhlas s vladou - "komercni firmy poskytujici pripojeni pres wifi" vetsinou pouzivaj HWAP, ktery bud maj regulaci v sobe nebo to neresej.

vyvoj v CZF by se mel ridit heslem "release early, release often a listen to your customers", coz se bohuzel nedeje. svetlou vyjimkou jsou udalosti okolo mapy v poslednich mesicich. to me stve, ale tezko s tim neco udelam, nicmene proti rozmahani se techto manyru i u jinych lidi v CZF se hlasite ohrazuji.

Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!

__________________

Old Post 09.10.2003 v 17:02
tygr je offline   Click Here to See the Profile for tygr   Find more posts by tygr   Click here to Send tygr a Private Message   Click Here to Email tygr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Old Post 09.10.2003 17:07
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 22 
Mikulas
Old Post 09.10.2003 18:25
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 23 
Stay d
Old Post 09.10.2003 18:43
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 24 
Dertoas
Newbie

Registrován: 13.02.2003
Příspěvků: 60

Příspěvek č. 25 

Sice je to vase pravo nechat si to pro sebe, ale pripada me, ze se timto nad ostatni povysujete. Ja treba nemam vubec moznost se do czfree pripojit, ale tuto utilitu bych uvital. Nejsi clenem-jsi neco min. To je muj nazor.

Old Post 09.10.2003 v 19:00
Dertoas je offline   Click Here to See the Profile for Dertoas   Find more posts by Dertoas   Click here to Send Dertoas a Private Message   Click Here to Email Dertoas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Old Post 09.10.2003 19:27
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 26 
Mikulas
Old Post 09.10.2003 19:45
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 27 
Tonda F
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 179

Regulace Příspěvek č. 28 

Až vám neregulované karty zaserou vzduch tak že si ani nepingnete tak si možná uvědomíte že čím dřív se takový program dostane do oběhu tím lépe pro všechny i pro czfree. Při tempu jakým se wifi sítě rozvíjí se za rok budete snažít pasírovat signál kdo s koho a regulace už nebude potřeba.To? můj názor a teď mne můžete kamenovat.

__________________

Když jsem na netu tak teprve začínám žít.

Old Post 09.10.2003 v 19:49
Tonda F je offline   Click Here to See the Profile for Tonda F   Find more posts by Tonda F   Click here to Send Tonda F a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

názor Příspěvek č. 29 

Ahoj,
já jsem rovněž mimopražský, provozuji tady u nás také veřejnou sí?, nehlásím se sice k czfree, ale vše je víceméně free, jediné větší investice jsem měl já, ze svého "chudého" státního platu, nějakých 40.000,- jednorázově, aby tu vůbec něco vzniklo a vzniklo. Prostě koníček leze do peněz co nadělám... Asi budeme prostě něco míň než pražská CZFREE. :-/

Ale o to nejde. Mimo jiné jsem také vývojář, osobně si myslím, že podobná utilita není až takový problém, ale jde zde o čas, který už teď prostě není a vzhledem k budoucím aktivitám nejspíš ani nebude.

Docela by mne zajímalo vaše řešení (slovně), já jsem tento problém neřešil, ale když se nad tím minutku zamyslím, tak: kdysi jsem četl že to lze pomocí nějaké té "wpcredit" nastavit, takže bych nejspíš začal zde. Nevím jak to tato utilita dělá, neznám jí, nejspíše bude mít při sobě nějaký nízkoúrvňový ovladač v podobě sys nebo vxd souboru, pomocí kterého realizuje IO oprace na nejnižší úrovni. Takže už není problém začít zkoumat jak to dělá, jaké funkce volá, s jakými parametry a pak to jednoduše přepsat pod svůj engine, přidat funkce pro opakované nastavování po resetu, autostart atd. A pod Win9x, tam je to ještě jednodušší... Tak bych to řešil teoreticky, škoda že nemám časové možnosti na praktickou část... :_ To jen pro inspiraci pro případné nové badatele.

Pokud jste přepsali komplet celý driver pak vám všechna čest. :-))

Osobně si myslím že není třeba svěsit hlavu. Podle mého nebude dlouho trvat a utilita se objeví zcela veřejně, a to i proti vůli autorů, tak to bohužel chodí (osobní zkušenost :(). Je to jen otázka času, než to někdo vynese...

Na druhou stranu je právem každého si svůj výsledek ponechat nebo volně poskytnout, tak to prostě je a měli bychom to plně respektovat. I když by se mi osobně utilita také hodila...

Milan

Naposledy upravil milanc 09.10.2003 v 20:03

Old Post 09.10.2003 v 19:57
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nortone
Newbie

Registrován: 10.08.2003
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 30 

Ach jo, hodila by se. Co tady k tomu dodat, je to tu o arogantních lidech. Škoda.

Old Post 09.10.2003 v 20:15
nortone je offline   Click Here to See the Profile for nortone   Find more posts by nortone   Click here to Send nortone a Private Message   Click Here to Email nortone     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
woody
Member

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 448

VPN Příspěvek č. 31 

Naposledy upravil woody 09.10.2003 v 20:48

Old Post 09.10.2003 v 20:43
woody je offline   Click Here to See the Profile for woody   Find more posts by woody   Click here to Send woody a Private Message     Visit woody's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

public ucet pro pristup dovnitr Příspěvek č. 32 

protoze vim jak je pro mimoprazske tezke se sem dostat, a jak jsou ti co jsou kdesi uvedeni jako budovatele VPN nedostizni, prichazim se zpusobem jak vam pomoci.

Na svem routeru bakulak.kosire.cz (zevnitr bakulak.kosire.czf) jsem udelal ucet public s heslem public.
Povolen telnet a ssh.

Linka z routeru do internetu je pomala, a tak ji prosim nijak nepretezujte. Stahnete si co potrebujete, ale radsi si to pak nasdilejte nekde jinde - ja ten account brzo zase zrusim.

Predem dekuji za ohleduplne chovani pri pouzivani uctu.

__________________

let's meet on IRC!
#czfree.net/IRCNet (irc.felk.cvut.cz)
#czfree.net/irc.czf

Old Post 09.10.2003 v 23:00
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:14.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz