CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > PCI v2.2
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
danosa
Newbie

Registrován: 28.09.2003
Příspěvků: 15

PCI v2.2 Příspěvek č. 1 

Mam nasledujici problem.
Chci si postavit doma linuxovy server pripojeny na jisty AP. Koupil jsem starsi komp celoron 333MHz... a wifi kartu od SMC podporujici jak 802.11b tak 802.11g. Zni to idylicky ale ma to hacek. Strcil sem kartu do kompu nainstaloval vsechno potrebne ... a windowsy vubec tu kartu nemohly najit.

Pozdeji sem si vsiml ze je u specifikaci napsano ze karta vyztaduje PCI v2.2 32bit.
Nevim jestli je to standart nebo neco noveho ale jiny duvod proc mi to neslapalo me nenapada.

Poradte prosim nekdo a napiste jaky sloty maj obvykle kompy a jake muzou mit starsi pocitace...

__________________

danosa

Old Post 28.10.2003 v 19:38
danosa je offline   Click Here to See the Profile for danosa   Find more posts by danosa   Click here to Send danosa a Private Message   Click Here to Email danosa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 2 

vyzkoušej nejvyšší pozici PCI, kdyby tam byla videokarta, tak ji prohoď dolu. Jestli tohle nepomůže, je to v čudu.

Old Post 28.10.2003 v 20:03
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Příspěvek č. 3 

Jakou máš přesně základní desku? (model a pokud možno i revizi, zkusím se na to podívat) Máš tam naflashovaný nejnovější BIOS?

Old Post 29.10.2003 v 06:34
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danosa
Newbie

Registrován: 28.09.2003
Příspěvků: 15

Příspěvek č. 4 

Jo tak to nevim, ted asi dva dny nebudu mit k tomu compu pristup ale pak se to pokusim zjistit.
Kupoval sem ho v poc. bazaru takze vod nej nemam papiry.
Co to znamena mit naflashovany BIOS?

Kartu sem kazdopadne vratil a koupim si Z-COM XI 626.
Nemate nekdo zkusenosti s fungovanim XI 626 ve starsich kompech?

__________________

danosa

Old Post 29.10.2003 v 07:29
danosa je offline   Click Here to See the Profile for danosa   Find more posts by danosa   Click here to Send danosa a Private Message   Click Here to Email danosa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Příspěvek č. 5 

Pod pojmem "naflashování" myslím update BIOSu na základní desce na nejnovější verzi.
XI-626 nemá ve starších deskách žádné problémy. Já osobně mám dvě XI-626 ve staré desce FIC PT-2006 (chipset Intel VX) bez jakýchkoli problémů.

Old Post 29.10.2003 v 07:34
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danosa
Newbie

Registrován: 28.09.2003
Příspěvků: 15

MotherBoard Příspěvek č. 6 

Tak ta deska je od SIEMENS s oznacenim NIXDORF.

Jinak da se s pomoci XI 626 udelat i softwarove AP?

__________________

danosa

Old Post 29.10.2003 v 10:08
danosa je offline   Click Here to See the Profile for danosa   Find more posts by danosa   Click here to Send danosa a Private Message   Click Here to Email danosa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Příspěvek č. 7 

Tak na takovou desku ze "značkového" počítače se BIOS asi sehnat nedá.
SW AP se dá z XI-626 udělat pouze pod Linuxem pomocí Hostap.
Je to tady široce rozebíráno, stačí se podívat po fóru.

Old Post 29.10.2003 v 10:17
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: MotherBoard Příspěvek č. 8 

Old Post 29.10.2003 v 10:21
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 9 

Old Post 29.10.2003 v 10:26
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzavy
Junior Member

Registrován: 21.03.2003
Příspěvků: 174

SMC vs. PCI Příspěvek č. 10 

No to je skvělý. Právě jsem si objednal zřejmě tu samou kartu SMC s čipem AMDtek 8211 a to se mám teda na co těšit. Mám obyčejné PC s Pentiem 166 a to umí max. PCI 2.1. Existuje nějaká (pomyslná) hranice, od kdy umí desky PCI 2.2? Při nakupování v bazaru to člověk pouhým pohledem většinou nepozná...
A jakej je ten světobornej rozdíl mezi 2.1 a 2.2, že to nechce vůbec fungovat?

Old Post 29.10.2003 v 19:02
Dzavy je offline   Click Here to See the Profile for Dzavy   Find more posts by Dzavy   Click here to Send Dzavy a Private Message     Visit Dzavy's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Příspěvek č. 11 

Old Post 30.10.2003 v 07:04
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danosa
Newbie

Registrován: 28.09.2003
Příspěvků: 15

Z-COMXI626 Příspěvek č. 12 

Tak jsem si kopil XI 626, ta ma chipset Pisrm 2 a jede to zati dobre . Windows ji nasly a nainstaloval sem ovladac atd. a vsechno v poho. Asi za tyden to otestujem v Linuxu tak uvidime. Jinak mam Intel Celeron 333 MHz a zakladovou desku od Siemens.

Jedine co me trochu stve je to ze pri spousteni PC se min zastavi a napise ERROR.... neco s IRQ a s PCI display device. Kdyz¨dam pokracovat tak to jede pak dal a v systemu jsou vsechna zarizeni v poradku tak nevim.

__________________

danosa

Old Post 30.10.2003 v 18:13
danosa je offline   Click Here to See the Profile for danosa   Find more posts by danosa   Click here to Send danosa a Private Message   Click Here to Email danosa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: Z-COMXI626 Příspěvek č. 13 

Old Post 30.10.2003 v 18:34
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yupee
Member

Registrován: 15.11.2002
Příspěvků: 454

Příspěvek č. 14 

pokud je ten error nedestruktivni tak tam dej
:: no halt on any error ::
a je to.

Bye Yupee

__________________

NOT connected node SklenikNET

Old Post 30.10.2003 v 19:05
yupee je offline   Click Here to See the Profile for yupee   Find more posts by yupee   Click here to Send yupee a Private Message   Click Here to Email yupee   Visit yupee's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 15 

máš tam jen tuhle kartu samotnou nebo ještě jiné?

Old Post 30.10.2003 v 20:01
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dart0
Newbie

Registrován: 06.12.2002
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 16 

Měl jsem podobný problém s jiným MB a jinou kartou. Někdo mi dokonce tvrdil, že PCI 2.x používají i jiné napětí než PCI nižší. Nějak se mi tomu nechtělo věřit, ale doneslo se mi to z různých stran. Problém se mi nakonec vyřešit nepodařilo. Prostě platí, že PCI 2.2 ve starších počítačích nemusí chodit.

Old Post 30.10.2003 v 21:29
dart0 je offline   Click Here to See the Profile for dart0   Find more posts by dart0   Click here to Send dart0 a Private Message   Click Here to Email dart0     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:16.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz