CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > Realtek 8180 ???
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Realtek 8180 ??? Příspěvek č. 1 

Nemate nekdo otestovanou tuhle kartu v linuxu???
Koukal jsem do ty privatni casti, a nasel jsem tam napr. tohle>
RTL8180: STA is %s acting as AP!
potom dalsi zminky o mac listu atd.
takze moje dedukce je ze to musi umet pracovat jako APcko.
A za dalsi je tam zminka o regulaci vykonu, vite nekdo jak na to???

ale v paramtertrech pres iwpriv to asi pustit nejde(AP mod) neb to v tech parametrech ani neni

Ndcs_downthres
Ldcs Owpa_enable
`802_1x_enable
adefault_port biapp_enable
cwepkeymap_enable
Hmic_test Papclient_enable Qregdomain Rscanreq Sjoinreq Tstartchan Uendchan Kled_type Jshow_rxstats macaddr bcnint channel rtsthres basicrates
oprates authtype ssid2scan fragthres preamble  ssid 
dtimperiod
privacyinvoked networktype
!wepmode "wepdkeyid $wepkey40_1
%wepkey40_2
&wepkey40_3
'wepkey40_4
(wepkey104_1
)wepkey104_2
*wepkey104_3
+wepkey104_4
hiddenAP addmac ,delmac denymacaddr
-deldenymacaddr encmode 0delsta expired_time
autorate  help  €RFChipID ?Diversity ‚DefaultAnt
ƒCSThreshold
„CSMethod …DigitalPhy
?TxPower10 ?TxPower11 ‘TxPower12 ’TxPower13 “TxPower14 †TxPower1 ‡TxPower2 ˆTxPower3 ‰TxPower4 ŠTxPower5 ‹TxPower6 ŒTxPower7 ?TxPower8 ŽTxPower9  adhoc infra auto  off wep40 wep104  opensystem
sharedkey both  long short auto

Naposledy upravil p.salek 03.11.2003 v 16:10

Old Post 03.11.2003 v 16:02
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pns
Newbie

Registrován: 26.08.2002
Příspěvků: 60

linux Příspěvek č. 2 

Zdravim,
zkousel jsem kartu od edimaxu na rtl8180 s ovladacema z realteku obe verze ve zdrojacich a na dvou verzich slackwaru podle gcc a vysledek byl ze karta videla pristupove body ale nak se ne a ne pripojit pravda ze jsem s tim zas tak moc neelaboroval ale rek bych ze ty ovladace by se jeste mohly zlepsit previ jen nastavovani pomoci iwprivu hmm pod windows vsechno v poradku mozna jeste zkusim ty binarky co tam maj. Pravdou je ze se zda ze by to master mod mohlo umet ale asi bude zalezet na chlapicich z realteku jestli budou chtit pridavat podporu pro master mod navic kdyz maji rtl8181 coz je ucelene reseni pro budovani ap(takze wifi obvod a pak naky mikroprocesor podporujici mips).

Old Post 08.11.2003 v 12:43
pns je offline   Click Here to See the Profile for pns   Find more posts by pns   Click here to Send pns a Private Message   Click Here to Email pns     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vitex
Cyber Hippie
zastupce cloudu 10.111


Registrován: 13.07.2002
Příspěvků: 194

Planet Příspěvek č. 3 

Ahoj, zkoušel jsem rozchodit Planetku s tímhle Chipem. Ani po týdnu kompilování se mi nepovedlo zjistit, proč počítač po zavedení zkompilovaného modulu tuhne. Nakonec jsem musel svěsit ocas, připustit si prohru, rezignovat a dát tam windoze :((((

Pokračování příšte ....

__________________

Old Post 14.11.2003 v 07:53
Vitex je offline   Click Here to See the Profile for Vitex   Find more posts by Vitex   Click here to Send Vitex a Private Message   Click Here to Email Vitex   Visit Vitex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

jde to prekompilovat !! Příspěvek č. 4 

v radku 59 souboru
r8180_pci_init.c
{ 0x10EC, 0x8180 /*0x8139*/, PCI_ANY_ID, PCI_ANY_ID, 0, 0, 0 },
zmenit prvni dva zaznamy podle toho co vypise lspci (s nejakym prepinacem, bud -n -v) na to prijdete. nebo podle postu biosu
takze zmenite na 0x1886, 0x3300 ( tak jsem to mel ja )
a dalsi kroky jsou jasny.
karta mi pak nabehla a pohoda
kompiloval jsem to na slacku 9.1 s nejnovejsima ovladacema co jsou na realteku

Old Post 28.03.2004 v 12:00
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pns
Newbie

Registrován: 26.08.2002
Příspěvků: 60

Slackware 9.1 Příspěvek č. 5 

Zdravím ten slack má kernel 2.4.22 pokud se nepletu a na něm ti to běhá? mě se nepoved rozběhnout na jiném než 2.4.20 kernelu zkoušel jsem něco upravovat v makefile ale nemělo to vliv karta přitom má správné id, ale řešil jsem tu problém kdy mi některé karty nešly a vždy skončily při zavádění s chybou a na mé dotazy realtek ani micronet neodpovídal ale jakmile se mi dostane do rukou zkusím se kouknout na to id třeba je problém v tom nezkoušel si náhodou víc karet? při víc kartách mi fungovala jen jedna a ten druhej realtek ne ale třeba jsem někde něco páchal špatně.

Old Post 28.03.2004 v 15:18
pns je offline   Click Here to See the Profile for pns   Find more posts by pns   Click here to Send pns a Private Message   Click Here to Email pns     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

Příspěvek č. 6 

jsem lama na linux. takze jsem stahnul ze slackware.cz iso slacku 9.1 vsechno jsem naisntaloval na default a na tom jsem to zkompiloval. ty dve hodnoty co se menej jsou vendor ID a device ID. nic vic jsem s tim nedelal. mam karty dlink dwl 510.
prisel jsem na to na jednom nemeckem serveru o linuchu, kde to samy resili i s jinejma kartama. vsichni menily tyhle dve hodnoty. pocinaje driverem 1.0 kde nejak zahadne stelovali i vf cast pres prikaz radio_vf max/mid/min, ale to jsem este nejak zvlast nezkoumal a konce driverem 1.5 , kterej jsem zkompiloval ja.
vsichni vetsinou koncej na tom , ze driver zkompiluju ale nenajde jim to kartu a hlasi chybu IRQ . to samy to delalo me urcite se ti to povede

Old Post 28.03.2004 v 15:45
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pns
Newbie

Registrován: 26.08.2002
Příspěvků: 60

Příspěvek č. 7 

doufám mám totiž dvě karty od micronetu obě na rtl8180 a nějaké od edimaxu starší fungujou ale nové ne trošku se změnil layout té vlastní karty ale jak říkᚠje možné že to je právě tím vendor ide .. mně to i tu novou kartu našlo ale drivery vyhodily segmentation fault to samé na jiném kernelu než je oficiálně podporován realtekem tedy 2.4.20 2.4.18 viděl jsem tu někde jakýsi patch na ovladače ale to měnilo jen kus makefilu ale nemělo to efekt na vlastní funkčnost, kažodpádně zítra budu mít zas nějaké karty tak to hnedka odzkouším jinak dík za rady a postřehy

Old Post 28.03.2004 v 16:28
pns je offline   Click Here to See the Profile for pns   Find more posts by pns   Click here to Send pns a Private Message   Click Here to Email pns     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

8180 Příspěvek č. 8 

jeste to mozna bude chtit novy wireles utils ale to je detail.
kartu jsem vyzkousel v modu AP a maka.
-to vse pod slackem 9.1 a jadrem 2.4.22

tedka se pokousim rozjet kartu ve wispu ovsem mam tu problem:
kartu tam pomoci insmod -f rtl8180_24x narvu, ma ovsem spatnou MAC a taky pise mi to tohle:
******** RTL8180 Wireless Lan Driver 2003-11-24 loaded********
RTL8180: 00:0b.0: region #0 IS a MMIO resource!
RTL8180: request_mem_region(0xf3fff000,0x00000100) !
RTL8180: ioremap(0xf3fff000,0x00000100)

Old Post 31.03.2004 v 08:40
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MexMer
Newbie

Registrován: 16.03.2003
Příspěvků: 29

driver pro czf-debian Příspěvek č. 9 

jelikoz tuhle kartu nevlastnim, a drivery pro to prekladam ondemand (A netestuju), potreboval bych, aby to za a, bud prevzal nekdo, kdo ji ma, nebo za b) pokud zjistite, ze nektera karta s driverem od CZF nechodi, tak pokud je to z duvodu detekce, potrebuju vypis z lspci, pokud je to z jineho duvodu (jako treba MMIO), tak staci zprava, sice neznam kartu jako takovou, ale ve zdrojakach se vyznam dost, abych vedel kde co zapnout vypnout. dalsi verze se ted pripravuje, ta co je k dispozici ma driver 1.0, tahle bude mit 1.5.

a jak tu nekdo zminil ten patch na makefile, no je to jen kvuli tomu, aby se to dalo pouzit jako debianvsky balik, jiny vliv to nema, stejne tak to bude s novou verzi baliku pro debian-czf. (ale bude obsahovat navic novejsi driver od RTL)

__________________

to ze sem blbej, jeste neznamena, ze nic nevim!
nebo je to obracene?!?

Old Post 07.04.2004 v 12:47
MexMer je offline   Click Here to See the Profile for MexMer   Find more posts by MexMer   Click here to Send MexMer a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

testnu to Příspěvek č. 10 

prosim predelej mi to pro ten muj dlink dwl510 na : 0x1886, 0x3300 a ja to testnu. pro toho czfree.debiana 2.4.24 dik moc

Old Post 07.04.2004 v 13:10
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MexMer
Newbie

Registrován: 16.03.2003
Příspěvků: 29

rtl8180 balik Příspěvek č. 11 

pokud nekdo nesleduje czfdebian, tak je to hotovy, potreboval bych to otestovat, zatim ma dva vysledky, jeden pozitivni, jeden negativni, takze potrebuju dalsi, aby se dalo odchytat, jak to doopravdy ma byt, navic pokud ma nekdo kartu jineho vyrobce, tak mu ji to nejspis nenadetekuje, takze potrebuju i seznam VENDOR_ID/PRODUCT_ID, ktery tam mam pridat.

__________________

to ze sem blbej, jeste neznamena, ze nic nevim!
nebo je to obracene?!?

Old Post 11.04.2004 v 13:45
MexMer je offline   Click Here to See the Profile for MexMer   Find more posts by MexMer   Click here to Send MexMer a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
internetcz
Newbie

Registrován: 21.04.2004
Příspěvků: 1

Příspěvek č. 12 

__________________

Alexandre Hoffmann Ventura
From south of Brazil

Old Post 21.04.2004 v 08:16
internetcz je offline   Click Here to See the Profile for internetcz   Find more posts by internetcz   Click here to Send internetcz a Private Message   Click Here to Email internetcz   Visit internetcz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
radek-plzen
Newbie

Registrován: 09.12.2003
Příspěvků: 43

Příspěvek č. 13 

Old Post 28.04.2004 v 17:19
radek-plzen je offline   Click Here to See the Profile for radek-plzen   Find more posts by radek-plzen   Click here to Send radek-plzen a Private Message   Click Here to Email radek-plzen     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:09.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz