CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > AP Jizak (Supernetwork)
12345678910111213
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 97 

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 27.01.2004 v 09:34
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jklamo
Junior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 200

Příspěvek č. 98 

Old Post 27.01.2004 v 11:33
jklamo je offline   Click Here to See the Profile for jklamo   Find more posts by jklamo   Click here to Send jklamo a Private Message   Click Here to Email jklamo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 99 

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 27.01.2004 v 12:06
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jklamo
Junior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 200

Příspěvek č. 100 

no mne se to tak nezda...
mne samozrejme zmoderujte taky...

Old Post 27.01.2004 v 12:07
jklamo je offline   Click Here to See the Profile for jklamo   Find more posts by jklamo   Click here to Send jklamo a Private Message   Click Here to Email jklamo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stimpoff
Newbie

Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 92

JM Příspěvek č. 101 

Myslím, že sí? na jižním městě, je příliž mladá na to, aby se nad ní dělali takovéto soudy. Buďme rádi, že se nám to tam tak rychle a pěkně rozjíždí (1mesic ---> 1AP .....


Stimpoff

Old Post 29.01.2004 v 08:04
Stimpoff je offline   Click Here to See the Profile for Stimpoff   Find more posts by Stimpoff   Click here to Send Stimpoff a Private Message   Click Here to Email Stimpoff     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: JM Příspěvek č. 102 

dobrá zpráva, za týden bude new line na AP Jizak

__________________

Naposledy upravil Doc 02.02.2004 v 14:27

Old Post 02.02.2004 v 14:24
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ondrey
Newbie

Registrován: 11.03.2003
Příspěvků: 68

Příspěvek č. 103 

super:-) takze jeste s tou objednavkou gprs tarifu pockam:-))

Old Post 02.02.2004 v 14:34
ondrey je offline   Click Here to See the Profile for ondrey   Find more posts by ondrey   Click here to Send ondrey a Private Message   Click Here to Email ondrey   Visit ondrey's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frodo
Úlet

Registrován: 01.08.2002
Příspěvků: 726

Re: Re: JM Příspěvek č. 104 

__________________

:::: whois -h whois.czfree.net 64550|grep ^descr

Old Post 02.02.2004 v 15:33
frodo je offline   Click Here to See the Profile for frodo   Find more posts by frodo   Click here to Send frodo a Private Message   Click Here to Email frodo   Visit frodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
YOB
Newbie

Registrován: 26.09.2003
Příspěvků: 9

Czfree a Internet Příspěvek č. 105 

Dovolte mi, abych se zapojil do diskuze.

1. Jako ve fóru zmiňovaných 99 % lidí mi jde především o připojení na Internet. Na druhou stranu bych nepohrdl přímým spojením s kamarádem na opačném konci JM, a? už pro výměnu souborů nebo zapaření si nějaké hry po síti. Bohužel jsem ve fóru nenašel návod, jak nakonfigurovat sí?, či jaké programy použít, aby to fungovalo. Ne každý pracuje jako správce sítě, aby měl potřebné znalosti. Pročítat fóra je časově velmi náročné a většinou jsou tam stejně jenom samé plky. Jestli jsem správně pochopil filozofii czfree, mělo by být přímé propojení možné.

2. Uvítal bych seriózní informaci o tom, kolik klientů může být rozumně připojeno na jeden AP. Souhlasím s tím, že by bylo potřeba vybudovat další AP pro distribuci konektivity, ale předpokládám, že většina lidí nemá, stejně jako v předešlém případě potřebné znalosti pro jeho realizaci. A často ani také vhodnou polohu, finance, příznivě naladěnou manželku/rodiče atd. Navíc linka z tohoto AP xx na AP Jizak (předpokládám že i přes dlouhodobé výpadky je to jediný seriózní AP v širokém okolí) bude zarušena od klientů připojených na AP xx, protože obojí pojede ve stejném pásmu WiFi. Vybudování optického spoje je technicky zajímavé, leč finančně neúnosné řešení - poté co jsem zhlédl ceny lidí nabízejících Ronju.

3. Naprosto nechápu averzi některých diskutujících k amatérsky vyrobeným anténám. Vystudoval jsem ČVUT, fakultu elektrotechnickou, obor radiotechnika (katedra elektromagnetického pole) a šíření elektromagnetických vln jsme věnovali několik semestrů. Z mého pohledu nevidím valný rozdíl mezi anténou "plechovka" (otevřeným vlnovodem) a anténou biquad s přibližně stejným ziskem. Chápu že, že příliš amatésky vyrobená anténa může být nefukční (viz popis výstavby jednoho AP na JM - buď tady ve fóru nebo ve fóru LM a okolí). Ale taková anténa nebude vyzařovat spíše vůbec, než aby vyzařovala (zvláště u zmíněných jednoduchých antén) výrazně jedním nežádoucím směrem. Osobně si myslím, že největší rozdíl mezi amatérskou a "firemní" anténou je v úhlednosti provedení a odolnosti proti povětrnostním podmínkám. Stejné mlžení lze sledovat i při doporučování různých typů kabelů.

Howgh.

Old Post 04.02.2004 v 10:45
YOB je offline   Click Here to See the Profile for YOB   Find more posts by YOB   Click here to Send YOB a Private Message   Click Here to Email YOB   Visit YOB's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frodo
Úlet

Registrován: 01.08.2002
Příspěvků: 726

Re: Czfree a Internet Příspěvek č. 106 

__________________

:::: whois -h whois.czfree.net 64550|grep ^descr

Old Post 04.02.2004 v 19:26
frodo je offline   Click Here to See the Profile for frodo   Find more posts by frodo   Click here to Send frodo a Private Message   Click Here to Email frodo   Visit frodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stimpoff
Newbie

Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 92

Plechovky Příspěvek č. 107 

Take se mi nelíbí pojem, že plechovka ruší. Je to anténa jako každá jiná. Funkce antény je taková, že aby dosáhla vyššího zisku, tak musí mýt užší vyzařovací svazek (prostě energie vyzážená z jednoho budu do všech stran má 0dB, a deformací vyzařovací charakterystiky se směrouje výkon jistým směrem - zisk). Pechovka má v H i V rovině podobnou charakteristiku a né zrovna ideální, ale 24dB síto má v horizontální rovině daleko větší úhel než v vertikální (když se otočí je to naopak) (na to je duležité myslet při výběru H/V pol.) a celkově jsou v. uhly poměrně uzké.

Za předpokladu, že vy vyzáří stejnej výkon (0-2dBm na konektoru ant.) taková směrová anténa ruší daleko méně než plechovka, nebo jiná 10 dB ant.

Někdy muže být vysokozisková anténa výhodnější z pohledu rušení i při stejném vstupním výkonu (cca 50x věší vyzářený výkon oproti pixle) zaleží na konkretním případě.

Obecně lze říci, že nízkoziskovýma anténama se generuje lokální rušení, kdežto 24dB sítama generuješ rušení někde jinde, daleko.

Viz, rušení u nás na jižáku z VŠE Vackov...

Těšim se na dobu kdy budou všichni používat yaggi antény a všichni budou regulovat výkon
A ještě víc se těšim na HyperLan II kde je je implementován powercontrol a QoS.

Stimpoff

P.S. s regulaci vykonu by se melo zacit hned na zacatku, protože, když někdo v tom mrdníku stáhne výkon, tak díky rušení ostatních upadne do tmy.

P.S. až na jižáku poje nějaké www mužem spáchat nějaké plánovací principy.

Old Post 10.02.2004 v 16:31
Stimpoff je offline   Click Here to See the Profile for Stimpoff   Find more posts by Stimpoff   Click here to Send Stimpoff a Private Message   Click Here to Email Stimpoff     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frodo
Úlet

Registrován: 01.08.2002
Příspěvků: 726

Re: Plechovky Příspěvek č. 108 

__________________

:::: whois -h whois.czfree.net 64550|grep ^descr

Old Post 10.02.2004 v 16:56
frodo je offline   Click Here to See the Profile for frodo   Find more posts by frodo   Click here to Send frodo a Private Message   Click Here to Email frodo   Visit frodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Re: Re: Czfree a Internet Příspěvek č. 109 

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 10.02.2004 v 18:11
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tygr
Junior Member

Registrován: 28.02.2003
Příspěvků: 110

Re: Plechovky Příspěvek č. 110 

__________________

Old Post 10.02.2004 v 18:22
tygr je offline   Click Here to See the Profile for tygr   Find more posts by tygr   Click here to Send tygr a Private Message   Click Here to Email tygr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ondrey
Newbie

Registrován: 11.03.2003
Příspěvků: 68

platba za net Příspěvek č. 111 

FRODO: jo jo, vsiml jsem si ze uz asi tri dni to jede, tak bych zase zapnul placeni (za funkcni sluzbu se ma platit:-). ale ptam se: jelikoz se mi porad meni pridelena ip adresa a identifikace platby je resena prave pres ip, misto pres MAC, ma tedy smysl placeni zase zapnout? uz mi ta ipka zustane, nebo se jeste bude menit? Jednou se mi totiz stalo, ze ip se mi zmenila a ja jsem si vesele tri dni niceho nevsiml (az na to ze se nejak zpomalil net:-)
Dik

Old Post 10.02.2004 v 21:39
ondrey je offline   Click Here to See the Profile for ondrey   Find more posts by ondrey   Click here to Send ondrey a Private Message   Click Here to Email ondrey   Visit ondrey's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frodo
Úlet

Registrován: 01.08.2002
Příspěvků: 726

Re: platba za net Příspěvek č. 112 

__________________

:::: whois -h whois.czfree.net 64550|grep ^descr

Old Post 10.02.2004 v 21:47
frodo je offline   Click Here to See the Profile for frodo   Find more posts by frodo   Click here to Send frodo a Private Message   Click Here to Email frodo   Visit frodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:11.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678910111213  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz