CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > switching software pro win/linux?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 1 

Neznate nekdo prosim nejaky hub/switch/bridge software na propojeni ethernetovych sitovek v pocitaci pod windows? XPcka to maji,ale ja mam W9x,nemaj to taky,nahodou? diky

Old Post 18.09.2002 v 21:26
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JeffPC
Newbie

Registrován: 15.05.2002
Příspěvků: 17

Win98 Příspěvek č. 2 

Uz je to dlouho co jsem pouzil Win 98, ale myslim ze Win98SE ma neco takovyho....a nebo se to da stahnout z microsoft.com

Linux to podporuje primo v kernelu...

Jeff.

Old Post 19.09.2002 v 00:13
JeffPC je offline   Click Here to See the Profile for JeffPC   Find more posts by JeffPC   Click here to Send JeffPC a Private Message   Click Here to Email JeffPC     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 3 

aha,tak jsem prave zjistil,ze ten muj Winroute to umi sam od sebe.Zvlastni je,ze to nikde neprezentujou, prestoze to je unikatni funkce,kterou maji asi dalsi dva nebo tri softy za nehorazny penize...

Old Post 20.09.2002 v 17:35
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orca
Newbie

Registrován: 04.09.2002
Příspěvků: 52

winroute Příspěvek č. 4 

jo winroute je dobrej...jenze jsem zjistil ze to vsechno umi windows 2000 server...a winroute taky neni nejlevnejsi...25 users za $500

Old Post 20.09.2002 v 18:14
orca je offline   Click Here to See the Profile for orca   Find more posts by orca   Click here to Send orca a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

PC router/switch Příspěvek č. 5 

Linux je zadarmo a switch i router se ti vejde na disketu
v nejhorsim boot z cdcka a na dsketu dat /etc
nejaky P100, 16-32MB RAM a nemusis mit ani aktivni chladic, kdyz otevres zdroj aby to vetralo, mas naprosto tichy strojik

sitim zdar
-F

Old Post 21.09.2002 v 03:34
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 6 

1)linux nema konfiguracni utilitu,kterou se nastavuje winroute na jakemkoli pocitaci z LAN nebo dokonce inetu,takze nemusim porad behat na balkon,ale nastavim si vsechno pekne z pokojicku.

2)Firewall zdarma na linuxu asi nema certifikat ISCA

3)Rozchodit na linuxu handlery, jako je transparentni
proxy (winroute v. 5) nebo automaticka podpora protokolu H.323 (netmeeting) a mnoha dalsich (ICQ) bez nutnosti mapovani portu asi neni uplne trivialni

4)Podivej se co vsechno a jak jednoduse umi winroute firewall stadard 5 beta.Nepochybuju, ze tohle vsechno umi i linux,ale kdo se s tim ma nastavovat? Navic na win98 mam remote administrator,takze si je take ovladam z pokojicku. Vubec uz nemluvim o podpore MS network (ktera mi ted sice nechodi,ale to je detail ;-))) ,takze kdyz si neco stahnu v DC++,pohodlne si to hodim k sobe na disk. Az budu jednou v CZfree, linux bude nutnost,ale zatim...

Old Post 21.09.2002 v 11:48
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Příspěvek č. 7 

Old Post 21.09.2002 v 15:38
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 8 

Modry wokinko jsem tam zatim nevidel.Ale dobre,ukecal jsi me, kdyz mi sestavis a nakonfigurujes nejakou peknou distribuci s NAT,squid,netmonitorem a spravou po inetu, klidne si to tam hodim. Souhlasis? ;-))) Sam bych tak maximalne dokazal nainstalovat Redhata 7.3 (dokonce na experta!) a mozna v nem i neco hodne jednoduchybho delat,ale ne to,co potrebuji a skutecne nemam cas se to nekde ucit a lamat si stim hlavu.Prikazova radka skutecne neni to prave orechove pro amatera a doby,kdy jsem se prohanel v DOSu, jsou uz nenavratne pryc.Az to bude podobne jednoduchy jako ve woknech, mile rad si ho dam. Ale po tom,co jsem se pokousel nainstalovat do redhatu dooma a dalsi hry,coz se ukazalo jako naprosto nemozne (precetl jsem si vsechna howto),nemam chut se do toho zase poustet. Nechci tim rici,ze to skutecne nejde,ale ze to je pro neznalce obtizne. Ve woknech by to zvladla i moje 80leta babicka...navic v pripade winroute mam jistotu,ze to je skutecne zabespecene a ze jsem nikde na nic nezapomnel.

P.S.: Muzes mi prosim doporucit nejakou pro me pouzitelnou dostribuci? Mam 2.1GB,64MB,P100....diky,preci jen bych to rad zkusil...

Old Post 21.09.2002 v 16:10
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Příspěvek č. 9 

Old Post 21.09.2002 v 16:16
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:18.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz