CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Navrhněte mi řešení pro mé připojení k AP prosím.
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Navrhněte mi řešení pro mé připojení k AP prosím. Příspěvek č. 1 

Mám takový problém. Na střeše mého domu je AP, které vysílá. Chci se k němu připojit bezdrátově (kabelem nechci, tohle řešit nebudeme) a přemýšlím o nějakém řešení. Doma mám dvě PC, které chci napojit LAN. Starý počítač nemám a ani nechci, protože se budu připojovat na delší dobu a nechci další zdroj hluku (a musel by být v místnosti kde máme ložnici a v noci to hučení by mi manželka asi nepovolila). Takže jsem vymyslel, že si koupím HW AP, které má několik přípojek na RJ 45. Dost jsem to sledoval a nakonec jsem se i kvůli ceně rozhodl pro SMC BARRICADE 2804WBR v.2 na cybex.cz za 3300,-. Vyhrálo to test v PC WORLD HW AP, tak jsem myslel, že to bude dobré. Minulý týden mi to přišlo a po třech dnech jsme zjistili že tohle nastavit nepůjde (Nikde to neukazuje nalezené sítě, i když jsem byl na místě kde jsou čtyři a jiné karty je bez problému našly, sílu signálu taky neukazuje. Prostě nikdo nemyslel, že se bude někdo připojovat na AP bezdrátově, ale mysleli si, že se do toho prdne kabel od DSL, nebo kabelovky a bezdrátově to roztáhne). Tak jsem to zbalil a posílám to nazpět CYBEXu.
htěl jsem vás poptosit, jestli by jste nenavrhli řešení pro mě tak, jak už máte ozkoušené, ale taky se musím koukat na cenu (A14 za 4000,- plus SWITCH za 800,- koupit už nemůžu. To už je hodně). Maximum jsem ochoten (ochoten jak ochoten, ale prostě více nemám a i tohle sehnat budu mít problém) jsou 4K a to je strop, o který si už teď rozbíjím hlavu (kdyb to bylo i s pigtailem, tak by to šlo). Pokuď se nic vymyslet nedá, budu muset prostě ty prachy sehnat a koupím A14 a SWITCH, ale kdyby jste věděli o jiném levnějším a stejně mi posloužilo, sem s ním. Dikes Roman Striš

Old Post 09.11.2003 v 23:35
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

re Příspěvek č. 2 

Měl bych takový jeden tip. ASUS WL 500b. Podle recenzí je to přesně co potřebuji, cena je vynikající, ale je tu jeden háček. Už měsíc se ho snažím sehnat a nikde ho nemají. Obvolal jsem největší sklady s výpočetní technikou a nikde nebyl. Nevíte jak to s ním vypadá? Neviděli jste ho v nějakém obchůdku? Roman Striš

Old Post 10.11.2003 v 13:38
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eganoczy
Newbie

Registrován: 14.10.2003
Příspěvků: 4

mozne reseni Příspěvek č. 3 

Old Post 10.11.2003 v 15:40
eganoczy je offline   Click Here to See the Profile for eganoczy   Find more posts by eganoczy   Click here to Send eganoczy a Private Message   Click Here to Email eganoczy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Re: mozne reseni Příspěvek č. 4 

Old Post 10.11.2003 v 16:48
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Příspěvek č. 5 

Nazdarek....

Sice mi porad neni jasne, proc nechces ten kabel, ale to se asi nedozvime a konecne... je to jedno

Protoze se propojujes na pomerne kratkou vzdalenost a asi taky nebudes mit nijak silnou antenu, tak bych ti doporucil napr. GWAP-300 - jsou to apcka, co maji vnitrek NAPROSTO TOTOZNY s APcky DLink 900AP+ (rev. B1)... Cena tohohle APcka se pohybuje nelde kolem 2500 bez dph, za 850 si koupis 100kovy switch (nebo bych ti mohl prodat 8port 10kovy hub)...

Vzhledem k moznostem regulace vykonu tohoto APcka (neumi jit pod 10dB) by se to melo pouzit s dejme-tomu max. 13 dB antenou (po odecteni utlumu kabelu...) - coz myslim ze by u tebe melo stacit bohate. Jinak pokud vim, tak malo ktere AP s routerem (takove to u ktereho rikas ze ma 4 portovy switch) umi rezim klient... jak jsi rikal je to proste urcene k tomu, ze do toho vrazis adls nebo neco podobneho a mas byt pokryty signalem at muzes pobihat s notebookem

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 10.11.2003 v 21:59
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Příspěvek č. 6 

Old Post 10.11.2003 v 23:54
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Příspěvek č. 7 

Já sem kretén. V ceníku jsem se splet a zadával do hledání ten D-Link )

Old Post 10.11.2003 v 23:57
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxinoha
Nemám rád lamy :-)

Registrován: 10.10.2002
Příspěvků: 450

Příspěvek č. 8 

A co připojit bezdrátově každý PC samostatně.

SADA Ekonomik 2199,- Kč

1ks PCI WiFi karta OEM
1ks pigtail
8m kabel H1000
2ks N konektor
1ks anténa OEM QUAD 9dBi

Naposledy upravil Maxinoha 12.11.2003 v 12:55

Old Post 11.11.2003 v 10:14
Maxinoha je offline   Click Here to See the Profile for Maxinoha   Find more posts by Maxinoha   Click here to Send Maxinoha a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Příspěvek č. 9 

Old Post 11.11.2003 v 11:09
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxinoha
Nemám rád lamy :-)

Registrován: 10.10.2002
Příspěvků: 450

Příspěvek č. 10 

Old Post 11.11.2003 v 11:45
Maxinoha je offline   Click Here to See the Profile for Maxinoha   Find more posts by Maxinoha   Click here to Send Maxinoha a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 11 

A co takhle Orinoco kartu a redukci ?
redukce stoji PCI do 1500, ISA na inzerat do 500, Orinoco Silver jsem na inzerat videl do 1800Kc, je to WiFi standard, dat to do PC a hotovo.
Orinoco ma vysokou citlivost, pokud mas AP na strese, melo by to jet i na interni antenku. Na druhy PC pres krizeny kabel, nepotrebujes ani switch. A kdyz budes potrebovat notas, vytahnes kartu z redukce a das ji do notase.

Old Post 11.11.2003 v 12:39
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Příspěvek č. 12 

Old Post 11.11.2003 v 14:21
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Příspěvek č. 13 

Old Post 11.11.2003 v 21:30
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Příspěvek č. 14 

Old Post 13.11.2003 v 15:36
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:02.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz