CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Ovislink WL-1120AP
« 20212223242526272829303132 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
ares
Newbie

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 43

IPTables Příspěvek č. 401 

Naflashoval jsem si firmware od Lukice za ktery tisicere diky!! Koukal jsem ze jsou tam iptables, ktere pro me jsou jaxi spanelska vesnice, delam na ipfw, nicmene mam jednoduchy dotaz: Je mozne pres ne i omezovat rychlost nebo to neumi? Ze by pak ovis umel pridelovat konektivitu..

Dale bych se chtel zeptat, jestli se da nekde sehnat manual ke konfiguraci toho dhcp serveru, potreboval bych pridelovat ip podle mac adres vzdy stejne.

Diky moc.

Ares

Old Post 28.06.2004 v 17:51
ares je offline   Click Here to See the Profile for ares   Find more posts by ares   Click here to Send ares a Private Message   Click Here to Email ares     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kenny
Junior Member

Registrován: 19.10.2002
Příspěvků: 160

Re: IPTables Příspěvek č. 402 

Naposledy upravil kenny 28.06.2004 v 19:11

Old Post 28.06.2004 v 18:29
kenny je offline   Click Here to See the Profile for kenny   Find more posts by kenny   Click here to Send kenny a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ares
Newbie

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 43

Re: iptables Příspěvek č. 403 

To Kenny:

ona je hrozna skoda, ze z toho puvodniho fw nekdo vyndal pryc ten dhcp relay, mne krasne fungoval a byl jsem nejspokojenejsi uzivatel.

Kazdopadne by se mi hodily pevne IP adresy a to ze je ten dhcp server neumi je docela skoda.. ale co se da delat. Je mi jasny, ze nemuzu mit vsechno.. bohuzel nejsem tak zbehly abych si to napsal sam..

Jenom otazka pro lukice, tvurce FW, nesel by tam zase dohodit ten DHCP Relay?

K tomu omezovani rychlosti, nevyznam se v linuxu, v BSD se omezovani resi pres firewall, takze se omlouvam za smysl nedavajici vetu dotazu kterou jsem napsal..


Diky Ares

Old Post 28.06.2004 v 20:09
ares je offline   Click Here to See the Profile for ares   Find more posts by ares   Click here to Send ares a Private Message   Click Here to Email ares     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chcipaczech
Newbie

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 40

Příspěvek č. 404 

to ares: v /etc/dhcpd.conf je to co potrebujes na poslednich dvou radcich (config Lukice), je to v celku srozumitelne napsane, takze to pochopis, proste napises mac a jakou ip a hotovo, zadna veda

chcipaczech

Old Post 28.06.2004 v 20:11
chcipaczech je offline   Click Here to See the Profile for chcipaczech   Find more posts by chcipaczech   Click here to Send chcipaczech a Private Message   Click Here to Email chcipaczech     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ares
Newbie

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 43

dhcpd Příspěvek č. 405 

Odeslal jsem ten prispevek a pak mi to doslo... integrovany do firmware je ISC-DHCPD, ktery to samozrejme umi, takze to NEMA CHYBU!!!

Diky moc vsem, lukicovi hlavne!

Jeste jedna otazka, zkousel jsem kolik to vytahne s timhle fw obema smery - na 1 m vzdalenosti.

Download z AP mi jede 620kB/s, upload 380kB/s ovis je v rezimu wlan0 jako AP. Jede nekomu upload taky 620 ? Spis me to zajima informativne.

Diky Ares

Old Post 28.06.2004 v 20:39
ares je offline   Click Here to See the Profile for ares   Find more posts by ares   Click here to Send ares a Private Message   Click Here to Email ares     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukic
Junior Member

Registrován: 27.04.2003
Příspěvků: 105

dhcpd Příspěvek č. 406 

nechal som tam aj dhcpd aj udhcpd, ktore sa zapne rozhoduje /etc/init.d/net.sh. U dhcpd.conf hrozi, ze sa zaplni log nezmyslami, este som neskusal ako dlho dokaze takto ovis bezat.. Potom tam pripadne spravim nejaky logrotate.

iptables by mali vediet filtrovat na pocet paketov
napriklad:
iptables -I FORWARD -m length --length 1:50 -m limit --limit 5/second -j ACCEPT
iptables -I FORWARD -m length --length 50:1500 -m limit --limit 1/second -j ACCEPT
a za tym drop = shape na cca 1500 byte/s
problem je, ze v ovisovi su okliestene iptables, ktore to nevedia.. chcelo by to novy kernel, pricom mne sa ho nepodarilo este skompilovat tak aby na nom vsetko co ma fungovat aj fungovalo :-(. S tymto by mohol pomoct shake.


Neskusali ste niekto portovat iptraf? ja mam problem to skompilovat pod RTL8181 SDK :-( To je posledna vec co mi chyba, vlastne este potom cbq :-) ale na to asi nebude mat ovis dostatocny vykon.

__________________

Lukic

Old Post 29.06.2004 v 11:17
lukic je offline   Click Here to See the Profile for lukic   Find more posts by lukic   Click here to Send lukic a Private Message     Visit lukic's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kenny
Junior Member

Registrován: 19.10.2002
Příspěvků: 160

Re: dhcpd Příspěvek č. 407 

Old Post 29.06.2004 v 12:20
kenny je offline   Click Here to See the Profile for kenny   Find more posts by kenny   Click here to Send kenny a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: Re: dhcpd Příspěvek č. 408 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 29.06.2004 v 13:02
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kenny
Junior Member

Registrován: 19.10.2002
Příspěvků: 160

Re: Re: Re: dhcpd Příspěvek č. 409 

Old Post 29.06.2004 v 13:13
kenny je offline   Click Here to See the Profile for kenny   Find more posts by kenny   Click here to Send kenny a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rout
Newbie

Registrován: 15.06.2004
Příspěvků: 2

telnet Příspěvek č. 410 

Muzete mi nekdo doporucit nejaky spolehlivy firmware, ktery umi rezim klient a necha se na nej jit telnetem? Diky

Old Post 30.06.2004 v 20:13
rout je offline   Click Here to See the Profile for rout   Find more posts by rout   Click here to Send rout a Private Message   Click Here to Email rout     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ares
Newbie

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 43

Re: Příspěvek č. 411 

Zatim nejlepsi zkusenost mam s firmwarem od Lukice. telnet funguje krasne, muzes si vybrat rezimy bridge/router/nat. Upgrade lze provest pres web, jenom je potreba si nastavit na pocitaci ip 192.168.100.254 a telnetnout se na 192.168.100.252 a povolit si vse podle prani. Vsechny tyhle veci jsou popsany vyse.

Ares

Old Post 30.06.2004 v 22:18
ares je offline   Click Here to See the Profile for ares   Find more posts by ares   Click here to Send ares a Private Message   Click Here to Email ares     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Goodwill
Newbie

Registrován: 01.07.2004
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 412 

Tak sem se docetl az na konec, ale stale mi neni jasne jak pripojit lokalni sit do internetu. AP je v klient modu, mam pevne danou IP a pocitac z vnitrni site ma adresu z jineho rozsahu. Je treba upgradnout/patchnout firmware? Nebo to AP primo podporuje?

Old Post 01.07.2004 v 00:30
Goodwill je offline   Click Here to See the Profile for Goodwill   Find more posts by Goodwill   Click here to Send Goodwill a Private Message   Click Here to Email Goodwill     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 413 

Old Post 01.07.2004 v 10:05
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Re: Re: Re: Re: dhcpd Příspěvek č. 414 

__________________

Old Post 01.07.2004 v 10:10
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Goodwill
Newbie

Registrován: 01.07.2004
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 415 

Old Post 01.07.2004 v 10:14
Goodwill je offline   Click Here to See the Profile for Goodwill   Find more posts by Goodwill   Click here to Send Goodwill a Private Message   Click Here to Email Goodwill     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chcipaczech
Newbie

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 40

Příspěvek č. 416 

s lukicovym fw aano

chcipaczech

Old Post 01.07.2004 v 10:18
chcipaczech je offline   Click Here to See the Profile for chcipaczech   Find more posts by chcipaczech   Click here to Send chcipaczech a Private Message   Click Here to Email chcipaczech     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:57.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 20212223242526272829303132 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz