CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Novy oblazek na poli soft AP? aneb nove ovladace pro rtl8180
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
pns
Newbie

Registrován: 26.08.2002
Příspěvků: 60

Novy oblazek na poli soft AP? aneb nove ovladace pro rtl8180 Příspěvek č. 1 

Jen bych rad upozornil ze v novych ovladacich pro karty zalozene na chipsetu rtl8180 je moznost kompilace pro rezim client pravdou je ze po kratkych experimentech se slackwarem 9.1 s originalnim jadrem i jadrem 23-pre9 se mi kartu nepovedlo rozhejbat ac se vse naloudilo spravne blikatka neblikaji link se nevytvori ale hodlam vyzkouset a prozkouset i jinde takze podam zpravu. pokud jiz ma nekdo nejake zkusenosti sem s nima.

Old Post 18.11.2003 v 22:14
pns je offline   Click Here to See the Profile for pns   Find more posts by pns   Click here to Send pns a Private Message   Click Here to Email pns     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pns
Newbie

Registrován: 26.08.2002
Příspěvků: 60

testovani cast 1 Příspěvek č. 2 

Tak jsem se konecne dostal k testovani tohodle kousku a musim rict ze se to nezda byt spatne o vikendu na nem hodlam postavit zkusebni ap a vzhledem k cene karet (asi tak kolem 1300s dph) tak se to jevi jako docela dobre a schudne reseni. Jediny problem se naskytl v tom ze soucasne ovladace nepodporuji kernely vysi nez 2.4.20 ale dle slov engeneeru z realteku tak na tom tvrde pracuji. osobne jsem mel problemy i na jadre 2.4.19-16mdk ale mozna to bylo zpusobeno nekterou z modifikaci provedenou mandrakem, kazdopadne na slackwaru 9.0 a redhatu 9.0 (obe jadro 2.4.20 a gcc 3.2.2) to jak se zda funguje ve vsech rezimech tedy vcetne AP .
Mimochodem pro posledni mandrake 9.2 by melo byt k dispozici jadro(mozna je soucasti distribuce nevim jeste jsem nezkousel) napatchovane imq a podobne takze pro nekoho kdo nechce nic patchovat jen nainstalovat a jet tak to mozna neni spatna volba pravdou je ze je to distribuce vcelku nabubrela stejnak jako cervena ciapocka .
Dalsi zkusenosti budou nasledovat jestli nekdo z vas jiz provozuje nejake ap na rtl8180 dejte vedet jak je to se stabilitou a spol.

Old Post 25.11.2003 v 08:56
pns je offline   Click Here to See the Profile for pns   Find more posts by pns   Click here to Send pns a Private Message   Click Here to Email pns     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jantar.czHQ
Member

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 377

výsledky Příspěvek č. 3 

jak to dopadlo - teda pokud se týká výsledků

dík

__________________

M.M.M.
alias suptrebe

Old Post 03.02.2004 v 10:19
jantar.czHQ je offline   Click Here to See the Profile for jantar.czHQ   Find more posts by jantar.czHQ   Click here to Send jantar.czHQ a Private Message   Click Here to Email jantar.czHQ   Visit jantar.czHQ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 4 

Funguje regulace vykonu pod linuxem? Pod woknama funguje, vyzkouseno

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 03.02.2004 v 11:01
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pns
Newbie

Registrován: 26.08.2002
Příspěvků: 60

zkušenosti Příspěvek č. 5 

Ač už jsou k dispozici nové ovladače tak stále se zdá že omezení pro kernel 2.4.20 případně 2.4.18 platí. Ovladače se zdají být docela stabilní, regulaci jsem nezkoušel je tam jen malá všesměrovka takže by to mělo být o pár db pod limitem(podle propočtů) .
Pod windows jsem to moc netestoval(v reálném provozu, jen jsem si tu simuloval tu provoz připojování a odpojování klientů a flood a v pohodě) výhodou windows oproti linuxu by mělo být že v nich funguje i víc karet což se mi pod linuxem nepovedlo a na dotaz tak se páni z realteku ani micronetu či edimaxu nenamáhali odpovědět .. divné poměry panují . Každopádně karta pod windows v Ap modu běhá ale to prodražuje cenu ap vzhledem k ceně woken teda samozřejmě že se dá ... ale není to hezké . Další fakt je že realtek vydává každých 14 dní asi tak odhadem nové ovladače pro windows takže je vidět že asi něco dělá což se taky někdy vidí naprosto opačně .

Old Post 03.02.2004 v 15:42
pns je offline   Click Here to See the Profile for pns   Find more posts by pns   Click here to Send pns a Private Message   Click Here to Email pns     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jantar.czHQ
Member

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 377

s jakou to bylo skoušeno kartou Příspěvek č. 6 

__________________

M.M.M.
alias suptrebe

Naposledy upravil jantar.czHQ 03.02.2004 v 16:02

Old Post 03.02.2004 v 15:57
jantar.czHQ je offline   Click Here to See the Profile for jantar.czHQ   Find more posts by jantar.czHQ   Click here to Send jantar.czHQ a Private Message   Click Here to Email jantar.czHQ   Visit jantar.czHQ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jantar.czHQ
Member

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 377

kompilace Příspěvek č. 7 

prelozil pro 2.4.21

__________________

M.M.M.
alias suptrebe

Old Post 03.02.2004 v 16:36
jantar.czHQ je offline   Click Here to See the Profile for jantar.czHQ   Find more posts by jantar.czHQ   Click here to Send jantar.czHQ a Private Message   Click Here to Email jantar.czHQ   Visit jantar.czHQ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pns
Newbie

Registrován: 26.08.2002
Příspěvků: 60

Vic karet Příspěvek č. 8 

Zkoušeli jste víc karet pod linuxem? jedna běží v pohodě přidáš ale druhou a zapne se jen jedna ta druha nejde ... vzdy se zapina jen ta co je v prvnim slotu jinak iwconfig iwpriv vidi obe druha ne a ne .. je mozne ze je to nejaky problem s kernelem ci deskou ale moc bych na to nesazel .. jinak existuje i loader ovladacu z winu taky pro tudle kartu ale nezkouseno ... officialne jsou podporovany jen kernel 2.4.20 a 2.4.18 je pekne ze si nekdo dal tu praci a udelal praci za vyrobce nevyhodou je ta privatni cast .. taky jsem se setkal s problemem ze ne kazda karta pod linuxem funguje a pod windows hazi karty ruzne hodnoty signalu ... je to dano zrejme zmenou revize pcb par soucastek je jinak a taky nalepka na radiu. S tou jinou revizi dojde pri zavadeni modulu k segmentation fault a ac jsem poslal debug realteku tak nic a ticho po pesine. zkusim schvalne ty upravene ovladace

Old Post 03.02.2004 v 16:59
pns je offline   Click Here to See the Profile for pns   Find more posts by pns   Click here to Send pns a Private Message   Click Here to Email pns     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pns
Newbie

Registrován: 26.08.2002
Příspěvků: 60

upravene ovladace Příspěvek č. 9 

Tak jsem koukal na ten patch a jak se zda tak jen upravuje par veci v makefilu .. to jsem zkousel u verze ovladacu 1.3 a mám za to i 1.4 ale mám za to že to nefungovalo ... ted je nova verze 1.5.. a dostal jsem vyjadreni z realteku kde psali Only kernel 2.4.20 is supported takze je otazkou proc kdyby to bylo tak jednoduche neudelali podoru i pro ostatni jadra ale ja tomu prd rozumim .. kazdopadne pripominky a postrehy vitany.

Old Post 03.02.2004 v 17:06
pns je offline   Click Here to See the Profile for pns   Find more posts by pns   Click here to Send pns a Private Message   Click Here to Email pns     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:23.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz