CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha venkov & blízké okolí Prahy > Kamenice, Popovice, Pyšely
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Dino
Newbie

Registrován: 27.07.2002
Příspěvků: 20

Kamenice, Jesenice, Popovice, Pyšely (Praha východ) Příspěvek č. 1 

Old Post 11.12.2003 v 15:39
Dino je offline   Click Here to See the Profile for Dino   Find more posts by Dino   Click here to Send Dino a Private Message   Click Here to Email Dino   Visit Dino's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
*Martom*
Newbie

Registrován: 13.04.2003
Příspěvků: 3

Kamenice-Nova hospoda Příspěvek č. 2 

Ahojky!
jen jsem chtel rict,ze vim o dost lidech kteri by do toho sli!
zhruba tak 5-10!
ale to jen tak baj voko,a mysli,,ze byse dali sehnat i jini!
Dej mi kdyztak vedet!
co a jak by to vse melo vypadat???
Mozna bych ti mohl nejak byt napomocen atd..!)
mam docela dobry harwearovy styky!))

Old Post 11.12.2003 v 23:05
*Martom* je offline   Click Here to See the Profile for *Martom*   Find more posts by *Martom*   Click here to Send *Martom* a Private Message   Click Here to Email *Martom*     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dino
Newbie

Registrován: 27.07.2002
Příspěvků: 20

Kroky, ktere se delaji Příspěvek č. 3 

Zatim jsem udelal nasledujici kroky:
- kontaktovali se provideri (ti co by to umeli ji sem dat), co by stalo dotahnuti konektivity na Mandavu - cekani na nabidku
- kontaktovali se Ceske radiokumunikace, co by stala retranslace

Castecne odpovedi:
- Casablanca - inet konektivita cca 15 tis. mesicne Mandava
- CRa inet konektivita cca 18 tis. mesicne prevadec nekde nad Popovicema(a vlastne myslim, kdekoliv) duvod vidi sem i Pyseli
- Noranet - inet konektivita 1 Mbps cca 20 tis. - Mandava)
- prevadec na Mandave stoji cca 3 tis mesicne (dale by se kupovala konektivita asi od eHamnetu)

Odpovedi se uprestnuji, rikam jim, ze jsme nevydelecny zajmovy sdruzeni.

Pozn. Konektivita musi byt asi 1 Mbps, jinak se s nama nikdo nebavi. :-(
Nezapomente, ze ceny jsou bez DPH a od pristiho roku to bude 22%.

Kdyz se rozpoctou penize za naklady AP na svych strechach + anteny a hw AP na prevadeci, jsme na peknych castkach. :-(

---------------------------------------------------
Dalsi kroky:
musime Mandavu prekonat vlastnimi kroky, je nutne vytvorit alespon nejaky spoj smerem na Jesenici.

Ukoly pro Vas
- nikdo z Vas nema fotky na svych bodech, potrebuji videt kam vidite !!! Fotte zaslunecneho pocasi, at je neco videt :-)))
- kontaktujte dalsi lidi (napr. na Hlubocince jsou Tosneraci, zkusit jestli se od nich nedostaneme do Kamenice (treba pre Sulice apod) Proto je nutne vylezt na strechy a miti foto, abych videl jestli mame sanci videt dalsi vesnici.


Uff, dlouhy mail :-)))
Cau
Dino

Old Post 12.12.2003 v 06:04
Dino je offline   Click Here to See the Profile for Dino   Find more posts by Dino   Click here to Send Dino a Private Message   Click Here to Email Dino   Visit Dino's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: Kroky, ktere se delaji Příspěvek č. 4 

__________________

Old Post 12.12.2003 v 09:06
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dino
Newbie

Registrován: 27.07.2002
Příspěvků: 20

Vznik lokalni site Příspěvek č. 5 

Cau,
jeste do konce roku dam sektorovou antenu z Ladvi dolu do Kamenice, aby mohla vzniknout alespon lokalni siti. (Doufam, ze se to zadari, zalezi to jeste na majiteli). Kouknete se ze svych strech, zda-li vidite na Ladvi (barak Hitachi u silnice)

Dino

Old Post 12.12.2003 v 16:04
Dino je offline   Click Here to See the Profile for Dino   Find more posts by Dino   Click here to Send Dino a Private Message   Click Here to Email Dino   Visit Dino's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dino
Newbie

Registrován: 27.07.2002
Příspěvků: 20

Jdeme do finale Příspěvek č. 6 

Cau,
tak pravdepodobne 20.12. budeme davat antenu smer Kamenice.
Chtelo by to, abyste se pripravili a nastavili anteny smer Ladvi (barak Hitachi). Melo by se Vam zahlasit AP "CZFree.Net.KamAP1".

Pokud si na priplatime (spolecne asi 2000,-) je mozne i pripojeni na internet 64 kbps (moznym rustem az na 256 kbps, ale to jen v pripade, ze komercni subjekty na Ladvi nebudou nic stahovat ).

Tak se ozvete, at vime, ze to dole zije a ze to nedelame pro nic za nic.

Dino

Old Post 15.12.2003 v 14:16
Dino je offline   Click Here to See the Profile for Dino   Find more posts by Dino   Click here to Send Dino a Private Message   Click Here to Email Dino   Visit Dino's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mojža
Newbie

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 5

KamNET Příspěvek č. 7 

Ahoj,
dívám se sem asi po roce a nestačím zírat, co se děje.
Asi se přidám - jsem z Kamenice ze sídliště a rád bych se propojil. Ale potřeboval bych nějaké technické informace - jakou použít anténu a pod., kde to sehnat. Jsem sice správcem sítě ve Strojmetalu, ale nemám žádné zkušenosti s rádiem. Mimochodem, Strojmetal má připojení 0.5 Mbit, ale to nám není nic platné...
Dál by mě zajímalo, kdo poskytuje současné (nebo nabízené) připojení. Nedávno jsme dostali nabídku od Noranet, mají údajně bod na vodárenské věži přímo v Kamenici u kulturáku. Nabízeli připojení pro panelák za cca 5000 měsíčně. Bohužel se nenašlo dost zájemců. Ale pár lidí z našeho domu by se možná připojilo.
Z mého balkonu vidím kopec směrem na Ládví, ale Valnovka a vyšší polohy už jsou za ohybem, tak nevím...
Jinak KamNET je perfektní nápad a doufám, že se to chytne.

Mojža.

__________________

Mojža

Old Post 16.12.2003 v 15:29
Mojža je offline   Click Here to See the Profile for Mojža   Find more posts by Mojža   Click here to Send Mojža a Private Message   Click Here to Email Mojža   Visit Mojža's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dino
Newbie

Registrován: 27.07.2002
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 8 

V soucasne dobe je internetova konektivita na Ladvi, ale jen pro komercni subjekty v danem objektu (a okoli). Abychom zjistili vubec zajem lidi, musime nejprve zacit budovat sit a vedet o sobe. Neco ve smyslu, ja vidim na Karla a Karel a na Ladvi, tak u Karla se postavi AP (Karel je smyslena postava - Doufam, ze Karel bude Strohel :-))))

Konektivita na Ladvi je v soucasne dobe vedena od Noranetu jen 64 kbps, ale pro nas by mozna slo navysit, cena je zminovanych cca 2000,- Kc + 22 % DPH :-(

Hardware - nemejte strach ja a MCH umime nakoupit ty spravne veci, umime poradit a postavit routery a navrhnout site. MCH je mistni clovek, takze se muzete u neho stavit pro dily. Ja jsem bohuzel nejsem mistni.

Vyhled:
Chceme se spojit s Popovicema a s Pyselama a koupit spolecne konektivitu. (zatim daleka vize, ale verime si)

Otazka:
Kde ma sidlo Strojmetal? Treba by slo jen navysit konektivitu? Nas traffic bude hlavne vecer a v noci a ne pres den. Co ty na to? Fakt je to tak nepruchodne?

Dino

Old Post 16.12.2003 v 15:47
Dino je offline   Click Here to See the Profile for Dino   Find more posts by Dino   Click here to Send Dino a Private Message   Click Here to Email Dino   Visit Dino's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mojža
Newbie

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 5

KamNET Příspěvek č. 9 

Pokusím se přidat svůj plánovaný bod na mapu (není moc podrobná). Jinak si myslím, že by asi nebylo špatné se osobně sejít (všichni), třeba na pivu v kulturáku nebo U partyzána (snad někdy v lednu?).

> Konektivita na Ladvi je v soucasne dobe vedena od Noranetu jen 64 kbps, > ale pro nas by mozna slo navysit, cena je zminovanych cca 2000,- Kc + 22 > % DPH :-(
Z mého hlediska je asi jednodušší se napojit na ten vodojem. (i když ten se bude příští rok bourat, ale to není náš problém). Ale zároveň mám zájem na rozšíření, spolupráci a dělbě nákladů. Takže bych tu konektivitu případně pustil dál. Ale náš panelák je docela v ďolíku, tak uvidíme.

> Hardware - nemejte strach ja a MCH umime nakoupit ty spravne veci,
> umime poradit a postavit routery a navrhnout site. MCH je mistni clovek,
> takze se muzete u neho stavit pro dily. Ja jsem bohuzel nejsem mistni.
Zkusím mu napsat - zajímají mě náklady a další věci.

> Kde ma sidlo Strojmetal? Treba by slo jen navysit konektivitu? ...
Překážek je víc. Strojmetal je v nejnižším bodě Kamenice, mezi kamenickými rybníky a silnicí na Týnec, nebo jinak řečeno pod kamenickým zámkem. Ale to by se nějak zvládlo (třeba přes zámeckou věž).
Nevěřím ale, že by bylo možné se domluvit s našim ředitelem (a většinovým majitelem v jedné osobě). Zatím bych to nezkoušel, to až v nejhorším případě jako nouzovku.

__________________

Mojža

Old Post 16.12.2003 v 16:36
Mojža je offline   Click Here to See the Profile for Mojža   Find more posts by Mojža   Click here to Send Mojža a Private Message   Click Here to Email Mojža   Visit Mojža's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Arcon
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 23

Jak to vypada? Příspěvek č. 10 

Zdravim!

Tak jak se v Kamenici dari budovani freenetu?

Jeden cas jsem koukal, ze je na mape zaneseny nejaky AP, snad primo v Kamenici, pak zase zmizelo... Stranky kamnet.friends.cz nejak nefunguji...

Vim, ze zima neni nejvhodnejsi obdobi pro lezeni po strechach a experimentovani nekde venku, ale doufam, ze jste to KAMENICTI s freenetem nevzdali uplne!

Probehl uz nejaky ten sraz?

Kazdopadne, at Vase usili nevyzni naprazdno, drzim palce!

Zdravi

Arcon

__________________

Arcon; Go Wireless!

Old Post 11.02.2004 v 22:35
Arcon je offline   Click Here to See the Profile for Arcon   Find more posts by Arcon   Click here to Send Arcon a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mojža
Newbie

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 5

Re: Jak to vypada? Příspěvek č. 11 

> Tak jak se v Kamenici dari budovani freenetu?
> Jeden cas jsem koukal, ze je na mape zaneseny nejaky AP, snad primo
> v Kamenici, pak zase zmizelo... Stranky kamnet.friends.cz nejak
> nefunguji...
Tak to byl možná můj (plánovaný) AP. Ale komunikce tady se moc nedaří, zjistil jsem, že není moc s kým se bavit. Někteří neodpovídají vůbec, některým se nelíbily mé otázky...

Já jsem chtěl hlavně vyřešit konektivitu do Internetu, a na to zřejmě CZFree.Net vhodná není (alespoň na venkově to tak vypadá).
Takže jsem si koupil komerční připojení (Noranet) a tím to pro mě skončilo. Konektivitu dál podle smlouvy poskytovat nesmím, takže je to pro ostatní nezajímavé.

Ale určitě někdo pokračuje ve svých snahách, takže se tu časem asi něco objeví.

__________________

Mojža

Old Post 11.02.2004 v 22:53
Mojža je offline   Click Here to See the Profile for Mojža   Find more posts by Mojža   Click here to Send Mojža a Private Message   Click Here to Email Mojža   Visit Mojža's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Arcon
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 23

Konektivita Příspěvek č. 12 

__________________

Arcon; Go Wireless!

Old Post 13.02.2004 v 19:16
Arcon je offline   Click Here to See the Profile for Arcon   Find more posts by Arcon   Click here to Send Arcon a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
*Martom*
Newbie

Registrován: 13.04.2003
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 13 

Jasne,sice to konci presne na Mandave,ale problem je ten,ze nekso na Mandave nebydli a pochybuju ze se nekdo najde treba v Sulicich takovym zapadakove!:(
No treba casemmm uz me to nebavi cekat na neco lepsiho a levnejsiho!
Fakt nme to dost prdi..!:(

Old Post 15.02.2004 v 22:53
*Martom* je offline   Click Here to See the Profile for *Martom*   Find more posts by *Martom*   Click here to Send *Martom* a Private Message   Click Here to Email *Martom*     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Arcon
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 23

Dalsi moznost... Příspěvek č. 14 

__________________

Arcon; Go Wireless!

Old Post 17.02.2004 v 19:33
Arcon je offline   Click Here to See the Profile for Arcon   Find more posts by Arcon   Click here to Send Arcon a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CPavelka
Newbie

Registrován: 10.08.2004
Příspěvků: 1

Re: Dalsi moznost... Příspěvek č. 15 

Mam zajem o pripojeni v Kamenici. node Cpavelka

Old Post 10.08.2004 v 10:03
CPavelka je offline   Click Here to See the Profile for CPavelka   Find more posts by CPavelka   Click here to Send CPavelka a Private Message   Click Here to Email CPavelka     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strohel
Newbie

Registrován: 10.04.2003
Příspěvků: 5

Thumbs up kamnet Příspěvek č. 16 

Naposledy upravil strohel 26.03.2005 v 20:12

Old Post 26.03.2005 v 19:54
strohel je offline   Click Here to See the Profile for strohel   Find more posts by strohel   Click here to Send strohel a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:43.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz