CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Problem s rychlosti
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
MG
Junior Member

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 101

Problem s rychlosti Příspěvek č. 1 

Zdravim,
predstavte si nasledujici situaci: mam jedno AP (ktery ma v sobe interni 4 portovy hubik) a dva klienty (uzivatele kteri se pripojuji na AP). Kdyz vemu notebook a pripojim se kabelem k AP, tak od jednoho klienta stahuju 450KB/s a od druheho asi 380. Jenomze kdyz pak prijdu primo ke klientovy tak stahovani od druheho jede pouze 120KB/s. Nevite v cem by mohl byt problem??? Proc AP-Klient to jede cca 400 a klient-klient jenom nejakych 100?

__________________

MG

Old Post 02.06.2004 v 07:30
MG je offline   Click Here to See the Profile for MG   Find more posts by MG   Click here to Send MG a Private Message   Click Here to Email MG   Visit MG's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

Příspěvek č. 2 

Máme podobnej problém - máme hostap 626.

Old Post 19.06.2004 v 13:07
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xbob
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 81

Re: Problem s rychlosti Příspěvek č. 3 

Old Post 19.06.2004 v 14:01
xbob je offline   Click Here to See the Profile for xbob   Find more posts by xbob   Click here to Send xbob a Private Message   Click Here to Email xbob     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

Příspěvek č. 4 

__________________

Old Post 19.06.2004 v 14:05
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

Příspěvek č. 5 

Zajímavý je ale to že download odemě jde naplno - tj okolo 500k, ale já od klienta tahám max 50 k a ještě to hrozně kolísá... máme router s Linuxem + hostap 626. Signál od klienta 28/92 a já jsem do routeru připojenej přes 10M ethetnet - karta 3COM do ISA sběrnice.... Bylo by faj kdyby někdo poradil. Jinak v tu dobu co jsem to testoval tak tam nebyl připojenej nikdo jinej... Ani výměna za Andrew anténu (signál byl pak 60/92) nepomohla. Oblast bez rušení. Poraďte......

Old Post 19.06.2004 v 17:43
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alex
Formerly known as Frogale
zastupce cloudu 10.38


Registrován: 29.12.2002
Příspěvků: 690

User is Mapper

Příspěvek č. 6 

Edit: Z euforie, ze jsem nasel stejny problem, jsem nejak nedocetl prispevek
Tento problem se me netyka.. ja mam dve wifiny

<jsemvul>
Mam uplne stejny problem.
z A do B to jede 550KB/s
z B do C 450KB/s
ale z A do C jen 40-120KB/s

Myslel jsem jestli to neni slabym strojem (133MHz), preci neni mozny, aby takhle routery fungovaly ne?!
</jsemvul>

__________________

Naposledy upravil Alex 21.06.2004 v 23:02

Old Post 21.06.2004 v 12:33
Alex je offline   Click Here to See the Profile for Alex   Find more posts by Alex   Click here to Send Alex a Private Message   Click Here to Email Alex   Visit Alex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

Příspěvek č. 7 

Takže u nás problém vyřešen - je to WEPem - používáme tabulku MAC adres + 64 bit WEP (10 hexa číslic). Po vypnutí WEPu to jede 530/508 k (download/upload). Po zapnutí WEPu situace opět původní.... Vážně uvažujem o vypnutí WEPu natrvalo..... Jo ještě info o našem routeru: je to P150, 48M ram (SIMMy), 4* Zcom 626 (wlan0 managed - připojení k Internetu), Wlan1 link do našeho druhýho routeru - asi tak 800m spoj (master). Wlan2 spoj do sousední vesnice - cca 3km (master) wlan3 je všesměrovka an který je 6 lidí. pak je tam 3COM etherlink 10M ISA a 0,5M ISA grafika. Deska Intel TX - přesný označení nevím.... máme tam 600M disk - o linuxu uti toho moc neřeknu - snad jen že na kartách máme fw 1.5.6 a Hostap 0.1.3 s jBohac patchem...... maximální zátěž CPU byla asi 50%..... takže to opravdu jede i na slabším stroji. Jinak uptime je tak průměrně 3 dny - mám tam resetátor s NE555 - lidi ani většinou výpadek nezaznamenaj - reboot trvá tak 2 minuty.....

Naposledy upravil vydrat 21.06.2004 v 13:41

Old Post 21.06.2004 v 13:33
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:23.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz