CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > nekvalitní spojení na 500m
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
terezka
Newbie

Registrován: 14.01.2004
Příspěvků: 8

nekvalitní spojení na 500m Příspěvek č. 1 

Zdravím, mám následující problém.Mám dva AP (bridge) XtendLan xl WAP 1911 (planet), vzdálené cca 500 m.Spojení je hodně nestabilní a to používám směrové antény s dosahem 3,5 km.Viditelnost přímá.Tyhle ap jedou přes WDS.
Například intranetové stránky to většinou stáhne bez problémů, ale jakmile dám stahovat soubor, spadne to.Když to pingnu, někdy ok, někdy 70% ztráta.
Je tam funkce link integrity, když jsem to zapnul a nastavil ip protějšího AP (na obou samozřejmě) tak to nefungovalo vůbec.
Je nějaká možnost jak to vyladit?Zkusil jsem snížit rychlost z auto na 1Mb, přestalo fungovat úplně.Zkusil jsem změnit kanál z 10 na 13, to samé.
Výrobce nemá www stránky, což je bomba.

Old Post 14.01.2004 v 10:57
terezka je offline   Click Here to See the Profile for terezka   Find more posts by terezka   Click here to Send terezka a Private Message   Click Here to Email terezka     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 2 

__________________


vlasaty spravce AP Gwartass, Ostrava - Svinov
********
NH! ..a ve slove "krava" se nad prvnim "a" pise carka!!!

Old Post 14.01.2004 v 11:22
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
terezka
Newbie

Registrován: 14.01.2004
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 3 

Zas nejsem tak blbej abych nenašel stránky planetu.Tenhle výrobek se prodává jako planet, jenže výrobce je xtendlan, o němž není na situ planetu ani slovo, stejně tak jako o produktu 1911. :-(

Old Post 14.01.2004 v 11:29
terezka je offline   Click Here to See the Profile for terezka   Find more posts by terezka   Click here to Send terezka a Private Message   Click Here to Email terezka     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Slimmer
Junior Member

Registrován: 23.12.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 4 

co je to za volovinu ?:
smerova antena s dosahem 3.5km ???


2) jaky mas signal na tech AP (vzajeme)?

Old Post 14.01.2004 v 16:52
Slimmer je offline   Click Here to See the Profile for Slimmer   Find more posts by Slimmer   Click here to Send Slimmer a Private Message   Click Here to Email Slimmer   Visit Slimmer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
terezka
Newbie

Registrován: 14.01.2004
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 5 

1)Anténa 8 dBi Micronet
2) Bohužel SW těhle AP nemonitoruje signál, a nenašel jsem žádnej SW, kterej by to uměl.
Je tam Ap browser, buď je vidim, nebo ne.Pak Web management a ještě klasickej management, ale žádná možnost měření signálu.
A může mi někdo vysvětlit co je to link integrity?

Old Post 14.01.2004 v 20:40
terezka je offline   Click Here to See the Profile for terezka   Find more posts by terezka   Click here to Send terezka a Private Message   Click Here to Email terezka     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
COM
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 48

Příspěvek č. 6 

Old Post 14.01.2004 v 20:56
COM je offline   Click Here to See the Profile for COM   Find more posts by COM   Click here to Send COM a Private Message   Click Here to Email COM   Visit COM's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
terezka
Newbie

Registrován: 14.01.2004
Příspěvků: 8

panu COM Příspěvek č. 7 

Díky díky díky.Nemohl jsem nikde sehnat site, google nic nenašel.
Ještě jednou díky

Old Post 15.01.2004 v 08:00
terezka je offline   Click Here to See the Profile for terezka   Find more posts by terezka   Click here to Send terezka a Private Message   Click Here to Email terezka     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
terezka
Newbie

Registrován: 14.01.2004
Příspěvků: 8

měření signálu Příspěvek č. 8 

Píšete že máte kvalitu signálu 99%.Jak to měříte.SW co je u toho to neumí

Old Post 15.01.2004 v 08:08
terezka je offline   Click Here to See the Profile for terezka   Find more posts by terezka   Click here to Send terezka a Private Message   Click Here to Email terezka     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
COM
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 48

Příspěvek č. 9 

Merim to tak, ze necham posilat pres linku pingy treba cely den a pak se podivam kolik se jich ztratilo. Samozrejme pri tom musi byt pres linku nejaky provoz jinak to nema moc cenu.

Jinak silu signalu ukazuje SNMP manager, ale pouze pokud pripojujete AP jako klienta k jinemu AP.
setup>wireless LAN>operational settings>Advanced>Access Point Client>Site Survey

Naposledy upravil COM 15.01.2004 v 20:21

Old Post 15.01.2004 v 13:21
COM je offline   Click Here to See the Profile for COM   Find more posts by COM   Click here to Send COM a Private Message   Click Here to Email COM   Visit COM's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanes
Newbie

Registrován: 09.12.2003
Příspěvků: 18

Ping Příspěvek č. 10 

Jak velkým PINGem provádíš tu kontrolu linky?

Old Post 15.01.2004 v 14:05
Hanes je offline   Click Here to See the Profile for Hanes   Find more posts by Hanes   Click here to Send Hanes a Private Message   Click Here to Email Hanes     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
COM
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 48

Příspěvek č. 11 

ani nevim. Pouzivam program ping plotter, ktery mi vysledek nakrelsi do grafu.

Old Post 15.01.2004 v 14:37
COM je offline   Click Here to See the Profile for COM   Find more posts by COM   Click here to Send COM a Private Message   Click Here to Email COM   Visit COM's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanes
Newbie

Registrován: 09.12.2003
Příspěvků: 18

Ping Příspěvek č. 12 

Standartně tento program udává délku paketu pto ping 56 bytes, což je docela malý paket. S takovým věřím že je ztrátovost skoro nulová, ale výše popisovaný problém je s větším zatížením. Já momentálně řeším problém s linkou, kde při 64 bytes pingu je ztrátovost 6-7 %, ale u 1024 paketu to jde někde k 18-19%. Předpokládám, že se jedná o nutnost správně nastavit parametry RTS/CTS, tak s tím laboruji. Kdyby jste někdo věděl, jaké je optimální nastavení, nechám se poučit

Dík

Old Post 15.01.2004 v 16:22
Hanes je offline   Click Here to See the Profile for Hanes   Find more posts by Hanes   Click here to Send Hanes a Private Message   Click Here to Email Hanes     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
terezka
Newbie

Registrován: 14.01.2004
Příspěvků: 8

tak dneska jsem si s tim celej den hrál. Příspěvek č. 13 

za prvé jsem se snažil najít fw na xtendlan IWE1100, nebo jinak wiasa pro.Neůspěšně, žádnej nefungoval.Pak jsem trochu ladil antény.Pokud to nechám pingovat delší dobu, ztráty jsou mezi 10 až 30 %.Taky jsem snížil rychlost na 1 MB.
Je to akt divný, chvíli to běží parádně a pak time out.
Kabely jsem vzal dovnitř, vysušil a furt stejný.

Old Post 15.01.2004 v 17:18
terezka je offline   Click Here to See the Profile for terezka   Find more posts by terezka   Click here to Send terezka a Private Message   Click Here to Email terezka     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kadel
Newbie

Registrován: 25.07.2003
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 14 

Ahoj,

pouzivam IWE1000 k plne spokojenosti ... pro mereni sily signalu doporucuji balik ap-utils, pouzivam verzi 1.3.3. IVE1000 ma chipset Atmel 400, bez problemu ukazuje uroven na prijimaci s presnosti na decibely.

Old Post 16.01.2004 v 00:21
kadel je offline   Click Here to See the Profile for kadel   Find more posts by kadel   Click here to Send kadel a Private Message   Click Here to Email kadel     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
terezka
Newbie

Registrován: 14.01.2004
Příspěvků: 8

ap utils Příspěvek č. 15 

Stahnul jsem z jejich situ skoro všechno co šlo.Ap util mi nic neměří.Je tam akorát ap browser a tftp server.
Myslím že ten můj model má asi jinej chipset a nebo jsou funkce omezený.
Můj současný FW: 2.6.3.4127
bios:APPS-8947 v 1.4
Snad by to šlo přeflashovat na jinou verzi, takže jestli někdo máte nápad jak....
Ještě k několika věcem
Mód AP/bridge funguje jako wds bridge a klasický AP najednou a ap client pokud tomu rozumím funguje taky jako bridge?

Old Post 16.01.2004 v 10:31
terezka je offline   Click Here to See the Profile for terezka   Find more posts by terezka   Click here to Send terezka a Private Message   Click Here to Email terezka     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

Příspěvek č. 16 

ta 8db antena vypada jak ? a jaka je na druhy strane ? a proc WDS?

Old Post 16.01.2004 v 11:33
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:02.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz