CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Rychlost dat v siti
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kuratkoo
Newbie

Registrován: 20.01.2004
Příspěvků: 1

Rychlost dat v siti Příspěvek č. 1 

Old Post 20.01.2004 v 19:37
kuratkoo je offline   Click Here to See the Profile for kuratkoo   Find more posts by kuratkoo   Click here to Send kuratkoo a Private Message   Click Here to Email kuratkoo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 2 

To preci konzultuj s poskytovatelem/provozovatelem te ktere site.

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 21.01.2004 v 09:58
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pihhan
Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 493

Příspěvek č. 3 

Tvoje otazka je trosku zamotana. Ja jsem to pochopil tak, ze mas stejnou rychlost po vnitrni siti jako do internetu. A asi chces vnitrni sit rychlejsi nez internet. No jestli to jde udelat - no to si pis, ze jde. Jenom je to udelane z nejakeho duvodu, takze napred se musi vyresit proc to tak je, a potom se to da zmenit. Nenapsal jsi, co to je za sit. Ale je pravda, ze jediny, kdo situaci muze resit je ten, ktery nad tou siti dohlizi a spravuje ji. Jestli ti jde o to, nejak obejit zpomalovani toho dotycneho, aniz by o tom vedel, tak tipuju spis ne. I kdyz muze tam mit nevychytany chyby, ale jeden nikdy nevi. Proste si to domluv se spravcem. Ale je dost mozny, ze za rychlost budes muset priplatit ;-)

Old Post 04.02.2004 v 21:10
pihhan je offline   Click Here to See the Profile for pihhan   Find more posts by pihhan   Click here to Send pihhan a Private Message   Click Here to Email pihhan   Visit pihhan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RabuKate
Member
zastupce cloudu 10.20


Registrován: 27.01.2004
Příspěvků: 144

Angry To je zajimave.. Příspěvek č. 4 

...ale kdyz uz o tom pisete, tak mam pocit, ze AP facha jako ethernet switch, a ne HUB, takze na vrstve peerovani by to nemelo mit vliv na rychlost site. Jedine ze by mel admin nejaky duvod omezovat vsecko...

__________________

Old Post 11.02.2004 v 19:00
RabuKate je offline   Click Here to See the Profile for RabuKate   Find more posts by RabuKate   Click here to Send RabuKate a Private Message   Click Here to Email RabuKate   Visit RabuKate's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pihhan
Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 493

Příspěvek č. 5 

Jo, AP je sice normalne switch, ale nektery AP umi omezit tuhle funkci. Proste se to chova jako lepsi switch s oddelenou virtualni siti,takze pakety muzou prochazet jenom z jedne adresy vsude a naopak, ale ne odkudkoli nekam. Duvod je jednoduchy - bez omezeni rychlosti je pri zatezi AP uplne otresne zhorseni pingu. Velice snadno nastava situace, ze jeden sosa z internetu, druhy by rad hral hru. Protoze neni rychlost omezena, AP si udela hodne dlouhou frontu, diky ktere je slusna rychlost, ale docela dost otresny ping. Nevim jak ktere AP, ale je to nejaky cas, kdy jsem pustil ping na AP klient ovislink WL-1120AP. No, byl to flat ping... Druhym pingem jsem studoval odezvu. Postupne se zvysovala, netrvalo dlouho a byla na 2 vterinach. Nemyslim si, ze by to byla vina pouze toho AP. Myslim ze vetsina levnejsich HW AP by dopadla podobne, drazsi mozna taky. No na tom si zahraje jenom hodne tezky sensibil, protoze to vubec nebude odpovidat realite. No a kdyz to omezis, sice tahas pomalu, ale pretizene to byva o poznani min a tak se da i pri stahovani jednoho cloveka existovat. A asi chapete, ze nejvetsi pretizeni nastane, kdyz si nekdo prenasi data mezi sebou nikoliv rychlosti internetovou, ale plnou rychlosti toho AP. To ho zacnou mit ostatni radi, ze jim to hovno dela

Old Post 11.02.2004 v 19:08
pihhan je offline   Click Here to See the Profile for pihhan   Find more posts by pihhan   Click here to Send pihhan a Private Message   Click Here to Email pihhan   Visit pihhan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calibos
Newbie

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 44

Ze by podobny problem? Příspěvek č. 6 

Old Post 15.02.2004 v 06:51
Calibos je offline   Click Here to See the Profile for Calibos   Find more posts by Calibos   Click here to Send Calibos a Private Message   Click Here to Email Calibos   Visit Calibos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pihhan
Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 493

Příspěvek č. 7 

Tvuj popis problemu neni uplne dostacujici. To, ze ti z nejakeho duvodu vypadava spojeni, je nam obema jasny. Jenze je potreba vypatrat, v jakych pripadech se tak stane, aby se tomu dalo predejit. Podle toho co pises, tak si nejsem jisty vubec tim, jestli to neni spis zarusenim okoli. Zkouseli jste scanovat okoli, jestli mate pobliz jiny AP s blizkym kanalem? Je nutne zjistit, kdy to vypadava.

Napred se ujisti, ze sit neni nikym vyuzivana, a zacni ji naplno vyuzivat sam - rizene - napr. kopiruj film. Pri tom si pust ping, zkousej web atd. Pokud se to pritom bude chovat jak rikas, tak problem je v nizke propustnosti site, a sit se proste ucpe, a spatne reaguje. To se da vyresit jedine tak, ze sit umyslne nebudete vyuzivat na 100%. Takze nebudete kopirovat, co to da, ale nejakym programem, co umi zpomalit kopirovani. Pokud je to jako u meho AP, tak kdyz budes naplno kopirovat, tak se ti zacnou ztracet pingy a tak. Nemel by to byt duvod, aby nejel web, nicmene nekolikrat to treba budes muset zkusit nacist, nez to projde.

Pokud je to vicemene nahodne na provozu ve vasi siti, i kdyz nikdo nic nedela, zacne to vypadavat, tak je problem spis s rusenim. To se da resit pootocenim anten, vymenou vsesmeru za smerove, a vubec nejlip zmenou kanalu, pokud je kam uhnout. Kanaly vedle sebe se rusi stejne, musi byt odstup 3-5 kanalu.

Jinak to ICQ kopirovani filmu To by me nenapadlo. Myslim ze to klidne muzes sdilet, ono to vyjde asi nastejno. Zatim se mi osobne ukazuje, ze na kopirovani je nejlepsi FTP, je nejrychlejsi z toho, co jsem zkousel, protoze je jednoduchy a ma malou rezii. Jinak to skakani MOHAA je asi ztratama paketu, bud rusenim nebo nestiha sit. Zkus jednak nekde najit nastaveni site a dat si pomalejsi rychlost pripojeni, nevim jestli to umi. No a nejlip, kdyz hrajes, zatrhnout kopirovani velkych dat, protoze u toho si proste nezahrajes.

Jinak tech 11mbit je ciste teoreticka rychlost, a myslim ze ji v zivote nedosahnes. Napriklad muj spoj vytahne nejvis 2,8mbit, vic ne. Zapomen na to, ze wifi je o 10% rychlejsi nez 10mbit sitovka Je to oproti wifi delo...

Naposledy upravil pihhan 17.02.2004 v 18:14

Old Post 17.02.2004 v 18:10
pihhan je offline   Click Here to See the Profile for pihhan   Find more posts by pihhan   Click here to Send pihhan a Private Message   Click Here to Email pihhan   Visit pihhan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calibos
Newbie

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 44

Zarušení asi ee Příspěvek č. 8 

vesnice Hanácká, moje plechovka siroko daleko nic krome naseho AP nenasosne,ani u ostatnich, kteri maj nasmerovano, kde tusim, ze ma neco Contactel, tak nic ciziho neni videt

anteny mame dva quatroquady - stejne dlouhe kabely, uhel by se nemel prekryvat

to ICQ pro to, ze aspon ukazuje prenosovou rychlost a presneji cas do stazeni a navic, nevypnu si kompa, kdyz chybi 99%
FTP asi ee, neb bych si snim rozumel asi jenom ja, mozna jeste jeden

No snad je to tim zatezovanim velkymi daty. Huvidime, uz je 14 kompu v siti, v nejhorsim nastuduju linux

No ted mi to jede vklidu, takze se mi nechce nic resit

Old Post 17.02.2004 v 19:18
Calibos je offline   Click Here to See the Profile for Calibos   Find more posts by Calibos   Click here to Send Calibos a Private Message   Click Here to Email Calibos   Visit Calibos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pihhan
Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 493

Re: Zarušení asi ee Příspěvek č. 9 

Old Post 17.02.2004 v 20:05
pihhan je offline   Click Here to See the Profile for pihhan   Find more posts by pihhan   Click here to Send pihhan a Private Message   Click Here to Email pihhan   Visit pihhan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RPELKA
Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 331

FTP Příspěvek č. 10 

Total Commander verze 6 uz umi ukazovat i aktualni rychlost a predpokladanou dobu do konce stahovaní.

Old Post 19.02.2004 v 16:03
RPELKA je offline   Click Here to See the Profile for RPELKA   Find more posts by RPELKA   Click here to Send RPELKA a Private Message     Visit RPELKA's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
naughty boy
Junior Member

Registrován: 30.07.2003
Příspěvků: 174

bezdratove spoje. Příspěvek č. 11 

V zasade u jakychkoliv routeru (radiovych zvlaste) jde o to, ze cim vic se zateziji, tim vic jsou pomalejsi,vypadavaji, klabujo a je uz jedno co je zatezuje.
Reseni tim, ze kazdymu natvro dam jen pomernou cast pasma i kdyz ostatni tam nejsou je dost neohrabane.
-Meli by jste si nastavit nejakou prioritu packetu (proste neco co bude rikat "aaaa dneska tady mame pekne narvano, tak co vyridim jako prvni a na co se muzu vybodnout")
-spravce by mel vedet co presne v danou chvili APckem pri problemech prolejza a pokud mozno jinym zpusobem nez tim, ze vezme telefon a zavola: "Cau vole Pepo, hele nejak mi nejde hra, neposilas si nejaky filmy ICQckem?"

Myslim, ze nekdo rikal "ucit se, ucit se, ucit se" a neco na tom opravdu bude, protoze cim vic se ucim, tim vic vim, ze nic nevim.

PS: To ze si posilate filmy ICQcem jsi opravdu myslel vazne?

Old Post 20.02.2004 v 22:14
naughty boy je offline   Click Here to See the Profile for naughty boy   Find more posts by naughty boy   Click here to Send naughty boy a Private Message   Click Here to Email naughty boy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calibos
Newbie

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 44

Mame HW AP Příspěvek č. 12 

a zatim jsem nenasel zpusob jak sledovat minimalne pakety na siti. Spoustu programku jsem instaloval a zadnej me nepresvedcil, ze z myho klientskyho PC muzu monitorovat celou sit. Mozna Ethereal,ale vypada dost slozite, takze jsem zatim moc nezkousel jestli by se mi na neco hodil. Dalsi existujici vyzaduji napr. instalaci na vsechny PC apod.

Jak uz jsem psal, pokud tohle budem resit je jedina moznost linux router?
Jeden bohaty pripojeny, slibil, ze konci roku, by pustil 10000, tak estli je nejakej fajnovejsi router, nez SMC 54.

ICQ - nekde jsem to zahlid, z me hlavy to neni.
Takze vyhody:
1. franto posli mi to, franta posila a ma presnej prehled kdy to bude stazeno
2. muzu snizit rychlost stahovani
3. jak jsem vcera zjistil, navaze to na přerušený soubor, takže když v 90% mladší bracha Franty vypne komp, tak se nic nedeje

Old Post 22.02.2004 v 09:49
Calibos je offline   Click Here to See the Profile for Calibos   Find more posts by Calibos   Click here to Send Calibos a Private Message   Click Here to Email Calibos   Visit Calibos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
naughty boy
Junior Member

Registrován: 30.07.2003
Příspěvků: 174

Příspěvek č. 13 

Jestli pouzit HW AP nebo nejakej Linuxovej komp ma vzdycky sve pro a proti. HW AP je maly, da se narvat kamkoliv je jednoduchy na obsluhu, ma malou spotrebu, je tichy atd.
Linux komp bude vyzadovat vic pozornosti a na druhou stranu ma daleko vetsi moznosti. Urcite ti tam pak pujde nastavit nejake RSVP a QoS.

Old Post 22.02.2004 v 10:17
naughty boy je offline   Click Here to See the Profile for naughty boy   Find more posts by naughty boy   Click here to Send naughty boy a Private Message   Click Here to Email naughty boy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:24.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz