CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Bazaar > Směrové antény 16dBi
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
vopi
Newbie

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 99

Směrové antény 16dBi Příspěvek č. 1 

Old Post 06.03.2004 v 10:38
vopi je offline   Click Here to See the Profile for vopi   Find more posts by vopi   Click here to Send vopi a Private Message   Click Here to Email vopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viktor
Newbie

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 34

Výdrž Příspěvek č. 2 

Tato anténa mi velmi připomíná tu, kterou jsem v září kupoval (Pavel Kunor, Havířov). Po půl roce, nevystavená povětrnostním vlivům, má horší vlastnosti než všesměrovka 9 dBi.

Za radu, co s tím, jsem pochopitelně vděčen...

Old Post 11.03.2004 v 09:44
viktor je offline   Click Here to See the Profile for viktor   Find more posts by viktor   Click here to Send viktor a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vopi
Newbie

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 99

Příspěvek č. 3 

Tyhle anteny jsou si podobny jedna druhe - moc variant tam neexistuje. Toho pana neznam od ktereho jste to koupil, ale zavada muze byt jen jedna a to u dipolu - chce to rozdelat a mrknout zda neni symetrak zoxidovany a oxid neznemoznil kontaktu na dipol ! Kryt na dipolu musi byt dukladne utesnen.

Z vlastnich zkusenosti si Myslim, ze yagi dost odolava povetrnostnim podminkam, daleko lepe nez mnoho anten na nasem trhu ! Sam ji pouzivam pres rok a nemuzu si na ni stezova - od instalace jsem na ni nemusel sahat a spoj mam pres 3km !

Urcite budete mit chybu u symetraku !!!!!!

Old Post 11.03.2004 v 12:51
vopi je offline   Click Here to See the Profile for vopi   Find more posts by vopi   Click here to Send vopi a Private Message   Click Here to Email vopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vopi
Newbie

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 99

Příspěvek č. 4 

Myslim si, ze tam nemate symetrizacni clen !!!!!!! Vim o tom, ze se prodavali !!!!!

Old Post 11.03.2004 v 12:59
vopi je offline   Click Here to See the Profile for vopi   Find more posts by vopi   Click here to Send vopi a Private Message   Click Here to Email vopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Laxxman
Junior Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 276

Příspěvek č. 5 

Old Post 11.03.2004 v 13:48
Laxxman je offline   Click Here to See the Profile for Laxxman   Find more posts by Laxxman   Click here to Send Laxxman a Private Message   Click Here to Email Laxxman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viktor
Newbie

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 34

Díky za rady Příspěvek č. 6 

Old Post 11.03.2004 v 15:24
viktor je offline   Click Here to See the Profile for viktor   Find more posts by viktor   Click here to Send viktor a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vopi
Newbie

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 99

Příspěvek č. 7 

To je ono - prechodem 300 na 50 Ohmu se strati temer vetsina prijateho signalu. Ta antena ma potom nepatrny zisk oproti tomu co uvadej ! Symetrak se necha udelat na oboustranou DPS nebo i koupit !

Old Post 11.03.2004 v 19:42
vopi je offline   Click Here to See the Profile for vopi   Find more posts by vopi   Click here to Send vopi a Private Message   Click Here to Email vopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jonáš
Junior Member

Registrován: 12.01.2003
Příspěvků: 136

Příspěvek č. 8 

Old Post 12.03.2004 v 09:06
jonáš je offline   Click Here to See the Profile for jonáš   Find more posts by jonáš   Click here to Send jonáš a Private Message   Click Here to Email jonáš     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vopi
Newbie

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 99

Příspěvek č. 9 

Souhlasim - Urcite ten symetrak nema presnych 300, ale je to mnohem lepsi. Poklesem o 3db se dostanu na polovicni vykon a nap. uroven tak padne cca o 1/4 !

Old Post 12.03.2004 v 09:21
vopi je offline   Click Here to See the Profile for vopi   Find more posts by vopi   Click here to Send vopi a Private Message   Click Here to Email vopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viktor
Newbie

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 34

Anténa od Servers (www.kunor.cz) Příspěvek č. 10 

Když jsem hledal návody, jak ten symetrák udělat, tak jsem potkal několik různých yagin, a i "Cantenna Pringles" na mě působí lepším dojmem než to, co jsem si loni koupil. Jinak: symetrák podle laydakk.net anténě pomohl, ale stále to není to, co bych od 12 dBi yagi očekával, to jest bezproblémové spojení na 650 metrů (by? skrz tašky). Měl jsem půjčenou 16 dBi anténu (taky yagi) a bylo jasné, že ta 12 dBi to zvládne levou zadní.

Old Post 12.03.2004 v 11:37
viktor je offline   Click Here to See the Profile for viktor   Find more posts by viktor   Click here to Send viktor a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jonáš
Junior Member

Registrován: 12.01.2003
Příspěvků: 136

Re: Anténa od Servers (www.kunor.cz) Příspěvek č. 11 

Na žádný skrztašky bych nespoléhal, to může dělat klidně od 6 do 60 dB podle toho jak jsou navlhlý a navíc jsou tyhle antény docela háklivý na homogenitu pole, nejradši jsou ve volnym prostoru co nejdál od střechy i stožáru.

Naposledy upravil jonáš 12.03.2004 v 12:31

Old Post 12.03.2004 v 11:51
jonáš je offline   Click Here to See the Profile for jonáš   Find more posts by jonáš   Click here to Send jonáš a Private Message   Click Here to Email jonáš     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viktor
Newbie

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 34

Re: Re: Anténa od Servers (www.kunor.cz) Příspěvek č. 12 

Vtip je v tom ten, že zmíněná anténa se chová velmi nestabilně. je nastavený konstantní výkon karty, bezvětří, jasno, na střeše žádný holub nebo jiný opeřenec, žádné stromy v cestě, a úroveň linky kolísá o 5 "bodů" během jediné minuty - po namontování symetráku, do té doby lítala daleko více. Zkusil jsem na 2 dny ji vyměnit za 9 dBi všesměrovku, která držela naprosto bez problémů.

Anténa pod střechou (nikoliv plechovou:-) zase není podle mě takový problém. Od září 2003, co ta anténa je na půdě, jsem pozoroval úbytky max. 5 dB (to když na střeše bylo 15 cm sněhu), což - kdyby ta anténa držela parametry, není problém. Jo, je to cihla, ne beton.

Taky bych to dal radši na střechu - bohužel, na 4 roky starou střechu s 30letou zárukou mě opravdu nikdo jen tak nepustí, nebo? by se o tu záruku přišlo (plomba na vikýři).

Old Post 12.03.2004 v 12:56
viktor je offline   Click Here to See the Profile for viktor   Find more posts by viktor   Click here to Send viktor a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vopi
Newbie

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 99

Příspěvek č. 13 

Ja mam tu antenu cca 1 rok na strese a nejake nestabilni chovani ci zhorsovani jeji parametru nepocituji a to s ni palim pres 3km a proti me je taky yagi ! Pokud je ta antena precizne udelana co se tyce kolem dipolu tak musi vyzarit to co do ni jde a pak samozrejme rozhoduje na stabilite vykonu, kterej do ni posila AP ci sitovka .... Taky dost zalezi na tom jestli si treba nekdo v baraku nepustil treba vrtacku ci pracku ...... i toho jsem byl svedkem, ze ruseni proslo az do APcka a habrovalo to se signalem !

Na tuhle antenu si nemuzu stezovat, v mem pripade je naprosto bezudrzbova !!

Old Post 12.03.2004 v 17:38
vopi je offline   Click Here to See the Profile for vopi   Find more posts by vopi   Click here to Send vopi a Private Message   Click Here to Email vopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vopi
Newbie

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 99

Příspěvek č. 14 

Nemyslim tu antenu od Kunor.cz, ale tu co nabizim !!!!!!!!

Old Post 12.03.2004 v 17:40
vopi je offline   Click Here to See the Profile for vopi   Find more posts by vopi   Click here to Send vopi a Private Message   Click Here to Email vopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Laxxman
Junior Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 276

Příspěvek č. 15 

Old Post 12.03.2004 v 18:32
Laxxman je offline   Click Here to See the Profile for Laxxman   Find more posts by Laxxman   Click here to Send Laxxman a Private Message   Click Here to Email Laxxman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Laxxman
Junior Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 276

Příspěvek č. 16 

__________________

=== Nepla?te víc , jděte na to hlavou ===
Joke:
Linux is like a wigwam :
No windows, no gates, but apache inside. :-)

Old Post 12.03.2004 v 18:42
Laxxman je offline   Click Here to See the Profile for Laxxman   Find more posts by Laxxman   Click here to Send Laxxman a Private Message   Click Here to Email Laxxman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:16.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz