CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > ID:8-VSB-TU - Budova A (CVT)
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
standa99
Junior Member

Registrován: 01.10.2003
Příspěvků: 127

ID:8-VSB-TU - Budova A (CVT) Příspěvek č. 1 

Prvne se omlouvam za OT v jinem threadu.

Zajimalo by me opravdu proc se chystate tenhle bod zdatne nasmerovat, sice pro nekoho mozna spravnym smerem, na koleje VSB, kde maji 100MBit na pokojich a navic je na snade pouze ten prvni barak. Vzdyt ten bod na knihovne je sice velice zasluzny, ale kdyz se clovek podiva na strukturu Poruby, tak z mnoha mist neni videt. Pochopim, kdyz nekdo napise, ze se tam nachazi tolik anten, ze tahle muze byt nasmerovana pouze na pokoje ze 100MBity a musi se ustoupit komercnim ucelum. Vzdyt co jsem slysel, tak je i v zajmu VSB, ktera chce poskytovat pripojeni pomoci CzFree svym pracovnikum a studentum gratis, aby ten signal byl distribuovan trochu lepe. Kazdy nebydli jenom v nekolika 9 a vice-patrovych domech, ktere maji vyhled po cele Porube.

Old Post 20.03.2004 v 05:51
standa99 je offline   Click Here to See the Profile for standa99   Find more posts by standa99   Click here to Send standa99 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gugo
Member

Registrován: 08.01.2003
Příspěvků: 329

Příspěvek č. 2 

POkud jsou me informace spravne, antena NEBUDE smerovat na koleje. Je mozne, ze cast signalu bude zasahovat i do arealu koleji a ale to je jen asi vedlejsi prdodukt.
POkud ti jde o pokryti okolo Aviza doporucuji kontaktovat spravce okolnich funcnich AP a dohodnout si s nimi treba vytvoreni P2P spoje.

__________________

°°°°°°° Free neznamená zadarmo °°°°°°°

Old Post 20.03.2004 v 08:44
gugo je offline   Click Here to See the Profile for gugo   Find more posts by gugo   Click here to Send gugo a Private Message     Visit gugo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

Re: ID:8-VSB-TU - Budova A (CVT) Příspěvek č. 3 

Old Post 20.03.2004 v 16:43
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
standa99
Junior Member

Registrován: 01.10.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 4 

Ja nechci upirat tem lokalitam, ktere jsi vyjmenoval, kvalitni signal. Je to pekne, za to bude pokryto i za Ostravou. Skoda je, ze 500m od VSB se nelze pripojit. Vzdyt sam musis uznat, ze z te knihovny je signal akorat na Hlavni tride a na nejvyssich domech na 7 a 8 obvode (+ nektere vyjmecne jine). Vzdyt z ulici 17.listopadu vedou rovnobezne vysoke domy a vse ostatni je pod nimi.
Nas je tu 10 domu a signal neni vzit od koho. Ale to jenom tak naokraj. Jinak to ze jsem se na nicem nepodilel neznamena, ze nechci. Nikdo tu nikdy nevzpomenul zadne vyhlidky ohledne toho ID:8. V mape bylo akorat, ze se s tim pocita.
Tak at se vam dari no.

Old Post 21.03.2004 v 06:25
standa99 je offline   Click Here to See the Profile for standa99   Find more posts by standa99   Click here to Send standa99 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

a cos tedy uz udelal krome kritiky? Příspěvek č. 5 

kdyz uz nemas ani vlastni hlavu na premysleni, tak se neumis ani zeptat tak, abys vsechny kolem sebe nenas.. rdil.
Vsude se pise, nejdriv cti, pak se ptej, ono to tu na foru bylo publikovane, a nescetnekrat jsme o tom na schuzkach mluvili.
Jen na okraj - ja nastvanej nejsu, ale pokud se mi podarilo nastvat Tebe, tak te to aspon k necemu dobre, - treba se priste zamyslis, nez zacnes nekoho osocovat - bez znalosti okolnosti.

Old Post 21.03.2004 v 08:42
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
standa99
Junior Member

Registrován: 01.10.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 6 

Dekuju, zes mi to takhle hezky vysvetlil. Asi jsem nepochopil, proc vlastne tohle forum existuje a nejspis jsem nepouzil ani vlastni hlavu.

Old Post 21.03.2004 v 10:16
standa99 je offline   Click Here to See the Profile for standa99   Find more posts by standa99   Click here to Send standa99 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 7 

Na strese budovy A je pomerne velky pocet anten vysilajicich smerem na porubu a tudiz by vsesmer nefungoval. Kvuli jednomu cloveku, ktery se nemuze pripojit se prece nebude menit cela koncepce, to musis uznat, ze je nesmysl. Navic mame na te budove stozar, ktery je ze zadni strany jedne z vytahovych sacht, a tudiz tam nemuze byt vsesmer ani teoreticky ..
Proste smir se s tim, ze tam vsesmer nebude a zacni uvazovat o pripojeni na jiny bod, kterych je uz vice nez dost, a neverim tomu, ze ze strechy nic nechytas ..

Old Post 21.03.2004 v 11:20
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
standa99
Junior Member

Registrován: 01.10.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 8 

Dekuju za objasneni. Tusil jsem, ze tam tech anten je dost a vubec jsem nevedel, ze vychozi bod je za vytahovou sachtou, smerem jiz zminovanym. My tu na Slavikove jsme tak trochu v kotline mezi vsemi temi vysokymi baraky. Tady jsou pouze 4 patrove a nic vic. Jenom me napada (jestli by to vubec bylo mozne) pouze smerovka z toho stozaru smerem tady na nas. Vsiml jsem si, ze jsou kolem me v mape dalsi dva body. Nevim jestli ma vubec smerovka nejaky maly vyzarovaci uhel, kdyby jo, tak by jsme se do nej mozna vesli nebo by jsme tady vybudovali APcko. Kdyby to slo a mohla tam byt ta smerovka, tak co se tyce financi, nebude problem.

Old Post 21.03.2004 v 12:34
standa99 je offline   Click Here to See the Profile for standa99   Find more posts by standa99   Click here to Send standa99 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 9 

4 patra jsou v te oblasti az dost. Udelej fotky ze strechy a postni je. Vzdyt v okoli je nekolik pripojnych bodu pomerne vysoko. Neverim, ze by se z nakeho nedal udelat minimalne smerovy spoj ..

Old Post 21.03.2004 v 12:38
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr.radegast
Junior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 170

Příspěvek č. 10 

Mily Stando,

1.) bodni se do mapy. Ja se koukal a zadneho Standu99 tam nemame. Kdyby jsi tam byl, uz by se ti mozna nekdo ozval a mozna by jsi uz jel.

2.) Neni receno, ze musis brat net primo z VSB. Muze to byt i nektery z okolnich bodu. Bohuzel nevim, kde bydlis, Slavikova je velika - ale blizko tebe jede Mgolem 04 (u Bohemky), Shake na sedmaku (pokud pres lesik a Zuzanu uvidis), taky muzes chytat i VojBarze, chce to fakt na tu strechu vylezt, nafotit a omrknout. Popr. promerit.

3.) Nikdo za tebe nic neudela. Vse si musis udelat, nebo zaridit sam. Ja bydlim v prizemi na Havanske, z okna vidim akorat protejsi dum. I presto jsem v czfree. Proste jsem presvedcil kamarada (Tony), ze ten net taky potrebuje a dnes jedu pres nej. A mimo to mam na LAN dalsich 6 lidi, kteri jedou pres mne na Tonyho. A bude jich jeste vice.

__________________

http://www.poruba.net
ICQ# 78348625

Old Post 21.03.2004 v 12:53
petr.radegast je offline   Click Here to See the Profile for petr.radegast   Find more posts by petr.radegast   Click here to Send petr.radegast a Private Message   Click Here to Email petr.radegast   Visit petr.radegast's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
standa99
Junior Member

Registrován: 01.10.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 11 

Jo, kdyz tak se napichnu do mapy. Uz to nejakou dobu sleduju a zase vim, ze v mape je tolik bodu, ze se uvazuje o jejich redukci. Nechtel jsem tam figurovat jako mrtvy muz. Na VSB samosebou napichnuty byt nemusim, ale kdyz uz jsem se zeptal jestli to AP je funkcni (nejsem ani tech 500m od VSB, asi jenom 250m) a rekli, ze tam bude jenom sektor, tak se mi to zdalo byt skoda (je to velice slusny vychozi bod). Nic vic (to snad je k pochopeni, bylo by to bliz nez na kohokoliv jineho). Udelam foto, signal nevim, nemam zatim s cim. Ono je to opravdu odsud tezke (i ti dva kolem zatim nejsou asi vubec pripojeni).

Old Post 21.03.2004 v 15:54
standa99 je offline   Click Here to See the Profile for standa99   Find more posts by standa99   Click here to Send standa99 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

super, to uz zacina byt věcná diskuze Příspěvek č. 12 

dik za zmenu postoje

Old Post 21.03.2004 v 17:51
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

upresneni Příspěvek č. 13 

Mozna jsem to nepochopil ( a ani pohled do mapy nepomohl).
Standa99 je na Slavikove...neni tam sam ma tam cca 10lid v dome.
Ve kterem miste je jakakoliv cast ulice Slavikova vzdalena od VSB 250m?To jsem vazne nenasel!
Dalsi vec: proc se tady poustis do diskuze a temer osocujes lidi, kteri stavbu AP na VSB organizuji, kdyz nejsi zaneseny v mape a nikdo tak nemuze zjistit tvoje pozadavky???
Diky za pripadne ujasneni

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 22.03.2004 v 14:08
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
standa99
Junior Member

Registrován: 01.10.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 14 

Nikoho jsem neosocil a taky nechci. Jenomze tu jeste nikdo nerekl, ze umisteni toho bodu je dokonale, ale nejde tam dat vsesmer, protoze ..... Tohle by se dalo ale logicky ocekavat, protoze terestrialne zasahne hodne daleko. V mape je zanesen urcite dlouho, takze jsem uvazoval, ze pokud tam bude, zkusim se pripojit, uvidim jake to bude, budu clenem nejake komunity (tot moje ocekavani). Ja zastavam nazor, proc neudelat neco poradne hned, nez nejakyma oklikama. Ale to je jenom muj subjektivni nazor. Kdysi davno (12 let) jsem byl soucasti CB komunity vcetne prvnich pokusu s PacketRadiem (na vzdalenost 15km), ted by se naskytla moznost takova.
Takze opet podotykam, nikdo to neberte osobne. Kazdy se snazi na co ma. Ja kontakty na VSB nemam. Nejsem ani zamestnanec ani student. Co se tyce me, jsem schopny vybudovat AP treba u sebe na strese. Na jine aktivity momentalne nemam, prace, rodina, dite, prestavba bytu zaberou hodne (to spis ale pochopi az zasveceni). Pred 12 lety by jsem klidne lezl i po stozarech. Ale zase jsem napsal, ze finance problem nejsou.
Az budu doma, tak se podivam do mapy a zmerim to presne, jak jsem daleko.

Old Post 22.03.2004 v 16:09
standa99 je offline   Click Here to See the Profile for standa99   Find more posts by standa99   Click here to Send standa99 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

re: standa99 Příspěvek č. 15 

Neves hlavu! Bodni se do mapy.Hod link na fotky.Zaloz thread resici tve napojeni.
Jinak bych chtel "pozitivne" pusobit i na ostatni....AP-cka na VSB nejsou samospasitelne! Nespolehejte se, jen na tyto AP!Zhustujme sit.....p2p spoje na 5km jsou silenost (vim o cem mluvim)
Sit bude tak dobra jako jeji neslabsi clanek! (v orginale je rec o retezu

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 22.03.2004 v 19:21
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 16 

Minimalne je v blizkosti znaceny planovany access point (blize nez budova vsb), ktery ma uvedenou viditelnost na duhu a slavikovu, coz jsou 2 body, ktere by mely stacit jak k napojeni tak k tvemu pokryti. Ovsem predpokladam, ze uz jsi majitele toho bodu kontaktoval?
Proste jak tady nekdo rekl drive, snazit se musi predevsim kazdy sam

Old Post 23.03.2004 v 20:54
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:11.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz