CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > US Robotics AP&Router moje praxe
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
taz007
Junior Member

Registrován: 20.03.2004
Příspěvků: 142

US Robotics AP&Router moje praxe Příspěvek č. 1 

Zdravim

Tak jsem si koupil tenhle stroj a zacal spojovat.Hned po pripojeni jsem sel na admin a nahral novej firmware a to 1.17 a restartoval.Nasledne se AP vubec nehlasilo a ja se tak nemohl priojit na admin (HTML) .Po pul hodine jsem zjistil ze je potreba vratit tovarni nastaveni abych se tam vubec dostal.Takze jsem si vzal manual a hledal co stim.Nakonec jsem nasel v tom "manualu" jak se resetuje (drzet tlacitko RESET vypnout AP ze site ,stale drzet RESET,zapnout a po 5s pustit) pote jsem se uz dostal na admin kde me uvitala obrazovka ,kde se pise ze tam byl nahranej spatnej firmware a ze je potreba nahrat jinej.Tak sem stahl novej 1.20 a nahral.

AP se rozbehl! a mohl sem si s nim konecne pohrat. Nainstaloval jsem PCI kartu stejneho typu i vyrobce a zacal spojovat. (2m) Sit se spojila rychlosti 11Mb (ss 95%).

Pote jsem donesl PC s PCI na sve misto o patro vis a uhlopricne a zapnul .Sila signalu byla na 50%.

Vse se zdalo v pohode tak jsem vzal AP a donesl ho na pudu a pripojil delanou vsesmerovku. PC1 s molou antenkou si porad drzel signal okolo 55% a vse jelo OK

Dalsi krok byl pripojeni kamarada na 300m:
Nainstaloval jsem kartu na Win98 a pote preinstaloval na Win XP (nejak mu to blblo) a pripojit delanou antenu MMDS a kni 20m kabelu RG-58!!!!! Je to brutalni vim utlum tak kolem 17dB ale svete div se ono to naslo AP s delanou vsesmerovkou a ss byla na 45 % .
Vse se zdalo OK.
ALE po prochazeni siti a hledani druheho PC to zacalo. On mne videl v pohode a mohl stahovat a delat ruzny veci ale ja nebyl schopen se pripojit na jeho PC a cokoliv s tim delat.Chvilu tam byl chvilu ne .Pingovat to slo jak on me tak ja jeho ale ve Win proste sem ho nevidel. a takhle to pokracuje do ted. Hry samozrejme nejdou a jakakoliv prace je nanic protoze ho chvilku vidim chvilku ne.Zpravy mu posilam na 5x. Pritom on na mne v poho!

Tak nevim, je to silou signalu ze to tak blbne nebo je chyba nekde jinde.Co vy nato.....

Old Post 21.04.2004 v 20:37
taz007 je offline   Click Here to See the Profile for taz007   Find more posts by taz007   Click here to Send taz007 a Private Message   Click Here to Email taz007   Visit taz007's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord DIABLO
Senior Member

Registrován: 29.03.2003
Příspěvků: 729

Re: US Robotics AP&Router moje praxe Příspěvek č. 2 

Tak tenhle problem jsem mel s Dlinkem, kdyz jsem ho provozoval v AP - APclient (pokud se to vubec videlo).
A kdyz uz to fungovalo, chodilo to jak modem )

Bez problemu Dlink AP2000+ chodi jen jako BRIDGE!

Old Post 25.04.2004 v 21:41
Lord DIABLO je offline   Click Here to See the Profile for Lord DIABLO   Find more posts by Lord DIABLO   Click here to Send Lord DIABLO a Private Message   Click Here to Email Lord DIABLO     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
taz007
Junior Member

Registrován: 20.03.2004
Příspěvků: 142

Tak a je to Příspěvek č. 3 

Tak se zda ze se to nakonec rozbehlo

Chyba v mem pripade byla ta, ze tam byl moc dlouhej kabel.Ted ho tam ma tak 10m a vse je OK (6Mbps) . Jen jsme vymenili sito anteny za jiny (vetsi a ne tak zdeformovany) stavajici bylo diky nasim pokusum tak zdeformovany ze to prestalo jet uplne.

Diky jeste jedne paranoi jsme si taky pekne zadelali.>
V zarici byl original propojeny stineni se stredem a tak jsme ho prerusili No a pak uz to nechodilo vubec a nemohli sme dopatrat proc (zapomeli sme na tuhle nasi zmenu) Az sme na to dosli a vse dali do puvodnuho stavu ,slapalo to jak hodinky....

Old Post 28.04.2004 v 23:33
taz007 je offline   Click Here to See the Profile for taz007   Find more posts by taz007   Click here to Send taz007 a Private Message   Click Here to Email taz007   Visit taz007's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:31.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz