CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > problem s nastavenim czf debianu a xi-626
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Absynth
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 6

problem s nastavenim czf debianu a xi-626 Příspěvek č. 1 

naistaloval jsem czf debian, a zacal jsem ho konfigurovat, ethernetovou kartu to naslo samo, ja uz ji pak pouze nahodil prikazem:
ifconfig eth0 192.168.0.10 netmask 255.255.255.0 broadcast 192.168.0.255 up

pak jsem zkousel pingat pocitace, vsecko fungovalo

mam ale jiny problem a to s xi-626. v pocitaci jsou dve a ani jednu se mi nepodarilo rozchodit. nejdriv jsem zavedl ovladac:

modprobe hostap_pci

naslo to dve karty a priradilo jim to wlan0 a wlan1, pak jsem je chtel nakonfigurovat v modu klient:

iwconfig wlan0 essid "nasesit"
iwconfig wlan0 mode managed

pak i tu druhou, jenom s jinym essid. pak me ale zarazil me vypis iwconfig. obe karty nasly ap na druhe strane a znaly i jejich mac adresu - byly spravne. u bitrate bylo ale napsano pouze 1Mbps, i kdyz mam vyzkouseno, ze ve windows to beha podle utilitky xi-626 plne na 11Mbps. to by nebylo tak nejhorsi, ale co me dostalo - po nastaveni ip adres to nefungovalo

ifconfig wlan0 192.168.1.55 netmask 255.255.255.0 broadcast 192.168.1.255 up

nemuzu pingnout zadny pocitac, ktery je pripojeny k tomu ap, vim ze je online a vim, ze odpovida na pingy, dalsi vec kterou nechapu je to, ze vypis "arp -a" mi obcas napise mac adresu toho pocitace za ap. obcas tam napise incomplete. ping nefunguje nikdy.

proste normalni sitovky rozbehat jde, ale nejsem schopen udelat nic s xi626. na linuxu teprve zacinam a pripravuje mi to docela perne chvilky. predem diky vsem za pomoc

Old Post 25.04.2004 v 13:54
Absynth je offline   Click Here to See the Profile for Absynth   Find more posts by Absynth   Click here to Send Absynth a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:46.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz