CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > ASUS WL500b - kernel
123456789101112 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Molekula
Junior Member

Registrován: 02.04.2003
Příspěvků: 163

Příspěvek č. 81 

p.salek: Takze k verzi 0.6.5

Prikaz /usr/sbin/seteth tentokrat hodil jen toto

nvram_commit(): start
nvram_commit(): end

prikaz insmod et_linksys

pravdepodobne vytuhnuti a ciklicky restart asusu
(pravdepodobne watchdog)

Jeste jeden zajimavy postreh. Po aplikaci zminenych obou verzi FW 0.6.4 a 0.6.5 a zadanim prikazu az po insmod et_linksys dojde k prepsani nejake promene v NVRAM a ASUS se sam ciklicky resetuje a nejde se na nej telnetnout. Asi opet watchdog. Nepomuze ani zmena FW za original verze 1.7.5.6. Takze se to jevi jako ze asus je v haji. Po dlouhem zkouseni vsech moznych FW jsem vse uvedl do normalu az Olegovou verzi 1.6.5.3-5.

Old Post 21.05.2004 v 18:54
Molekula je offline   Click Here to See the Profile for Molekula   Find more posts by Molekula   Click here to Send Molekula a Private Message   Click Here to Email Molekula     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 82 

Hmm, to proto ze v seteth jsou parametry do nvramu ktery prepisujou nastaveni switch chipsetu aby pouzival vlany a pravdepodobne to ten asus nemuze rozdejchat.

Old Post 22.05.2004 v 07:42
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RabuKate
Member
zastupce cloudu 10.20


Registrován: 27.01.2004
Příspěvků: 144

tak jsem dalsi na pranyr Příspěvek č. 83 

Ahojte vsici!

Tak jsem dalsi na pranyr, ktery je ochoten venovat zazraku ASUS WL-500 svuj volny cas.

Zatim jsem zkousel:

verze 1.0, zbytek mi poradil Tdlabac (diky moc)

dosavadni zkusenosti z provozu:

- po nahrani firmware si pamatuje heslo - zajimalo by me do ktere casti pameti se uklada :-)
- manager+editor a webove rozhrani skutecne neni nutne

co bych potreboval vyzkouset:

- jde USB Flash disk namountovat mimo FTP taky jako dalsi disk (ext) pro dalsi utility (nevyzkousim, nemam flasku)
- jde USB Flash disk namountovany za provozu vyjmout a vlozit bez problemu a bez kolize? chci udelat jednoduchou vec, a to balik spustitelnych utilit zjednodusujicich pripojovani AP v rez. klient do site (kismet, wavemon) a dale utility pro analyzu (iptraf, rozsireny traceroute, recovery util (tak aby na flasce byla partition i pro wokna) vcetne nekolika verzi FW a zaloznich skriptu. Nevim ovsem, zda se da vubec na flasce rozchodit 2 partitions, jedna ext pro linux a jedna fat32 pro widle...samo ze cast s FAT32 by byla klidne pristupna jen pod wokny, ale jde o to aby kdyz uz tak nebyli zbytecne 2 flashky, kdyz se nekam jede...
- mate nekdo zkusenosti s tc? iptable2 (QoS), HTB?

__________________

Old Post 23.05.2004 v 07:53
RabuKate je offline   Click Here to See the Profile for RabuKate   Find more posts by RabuKate   Click here to Send RabuKate a Private Message   Click Here to Email RabuKate   Visit RabuKate's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Novy firmaware pro Asus WL500b Příspěvek č. 84 

Naposledy upravil jaha2x 18.06.2004 v 08:29

Old Post 17.06.2004 v 13:57
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaclav.stepan
Junior Member

Registrován: 23.11.2002
Příspěvků: 113

Jen poznamka k recovery Příspěvek č. 85 

Ahoj,
jen k recovery util - to nahravani fw probiha pres tftp, na chupa foru je na to nekde skript pro Linux (prip. ho tu nekde mam stazeny). Je potreba mit nainstalovany tftp klient, chodi to krasne.
Vaclav Stepan

Old Post 18.06.2004 v 14:21
vaclav.stepan je offline   Click Here to See the Profile for vaclav.stepan   Find more posts by vaclav.stepan   Click here to Send vaclav.stepan a Private Message   Click Here to Email vaclav.stepan   Visit vaclav.stepan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RabuKate
Member
zastupce cloudu 10.20


Registrován: 27.01.2004
Příspěvků: 144

vyzkouseno Příspěvek č. 86 

skwely firmware! myslim ze 90% lidi po nem sahne, hlavne kvuli utilitce sutup, ktera je vhodna predevsim pro zacatecniky. Zatim jsem to hodil jako testing na jeden vytizeny link - nastesti se to da kdykoliv shodit.

Pokud to tak pujde dal, opravdu vznikne nova komunita open source hardware - viz treba predelavky firmware na DVD vypalovacky - z jednovrstve na dvouvrstvou

DIK!!!

__________________

Old Post 20.06.2004 v 04:08
RabuKate je offline   Click Here to See the Profile for RabuKate   Find more posts by RabuKate   Click here to Send RabuKate a Private Message   Click Here to Email RabuKate   Visit RabuKate's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marcellino_
Newbie

Registrován: 26.02.2003
Příspěvků: 27

Unhappy jak na fwall a pod. s fw od jaha2x Příspěvek č. 87 

__________________

((( ((soused.net)) )))

Old Post 01.07.2004 v 20:30
Marcellino_ je offline   Click Here to See the Profile for Marcellino_   Find more posts by Marcellino_   Click here to Send Marcellino_ a Private Message   Click Here to Email Marcellino_     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

Příspěvek č. 88 

jaha2x : v pohode jsem tvuj FW rozjel ale mam tu mensi problemek: pokud cokoli edituju tak mi to pri ulozeni mi to hlasi readonly. nikde jsem o tom nenasel ani zminku, muzes mi prosim poradit jak zmenit na zapisovatelnej system ? dik

Old Post 13.07.2004 v 12:36
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxinoha
Nemám rád lamy :-)

Registrován: 10.10.2002
Příspěvků: 450

Re: jak na fwall a pod. s fw od jaha2x Příspěvek č. 89 

Old Post 13.07.2004 v 18:26
Maxinoha je offline   Click Here to See the Profile for Maxinoha   Find more posts by Maxinoha   Click here to Send Maxinoha a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

Příspěvek č. 90 

tamto jsem uz vyresil
dalsi probelemek s jaha2x verzi. v setupu jsem dal ospf ale kdyz dam ps -A tak tam sluzba neni :(

Old Post 15.07.2004 v 13:50
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Dotaz Příspěvek č. 91 

Naposledy upravil wanthalf 16.07.2004 v 13:19

Old Post 16.07.2004 v 12:20
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

Příspěvek č. 92 

Old Post 18.07.2004 v 22:39
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Příspěvek č. 93 

Naposledy upravil jaha2x 19.07.2004 v 06:15

Old Post 19.07.2004 v 06:10
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Re: Dotaz Příspěvek č. 94 

Naposledy upravil jaha2x 19.07.2004 v 06:23

Old Post 19.07.2004 v 06:14
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Příspěvek č. 95 

Old Post 19.07.2004 v 06:33
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Re: jak na fwall a pod. s fw od jaha2x Příspěvek č. 96 

Old Post 19.07.2004 v 06:50
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:07.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789101112 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz