CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > TP kabel
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

TP kabel Příspěvek č. 1 

Ahoj,
prosim poradte jaky kabel se ma (je nejlepsi) pouzit mazi HW AP Combex 11b a záruvkou ve zdi? Přímý nebo křížený?
Vím, že mezi zásuvkou a sí?ovkou se používá křížený (patch) kabel.

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 16.05.2004 v 14:51
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

propojování TP (UTP,STP) Příspěvek č. 2 

Když se propojují porty zařízení do sítě, tak přímým kabelem.
Odhaduji, že ta zásuvka ve zdi je přívod "drátové" sítě a jde o převod do "bezdrátu" pomocí AP. Tak AP bude připojen přímým kabelem (pozná se to podle kontrolky - pokud se rozsvítí, tak to jede.) Zkřížený kabel se použije, jen když se propojuje PC s AP přímo bez hubu/switche. Když je vše v pořádku, dá se tzv. pingnout na jednotlivá zařízení v síti.

Old Post 16.05.2004 v 16:47
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Re: propojování TP (UTP,STP) Příspěvek č. 3 

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 16.05.2004 v 18:34
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
neo.gameone
Junior Member

Registrován: 28.09.2003
Příspěvků: 201

Re: Re: propojování TP (UTP,STP) Příspěvek č. 4 

__________________

NODE/AP neovo - 10.15.70.144

Old Post 16.05.2004 v 20:31
neo.gameone je offline   Click Here to See the Profile for neo.gameone   Find more posts by neo.gameone   Click here to Send neo.gameone a Private Message   Click Here to Email neo.gameone   Visit neo.gameone's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Re: Re: Re: propojování TP (UTP,STP) Příspěvek č. 5 

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 16.05.2004 v 20:39
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Honza V.
Junior Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 134

doporučení Příspěvek č. 6 

nech si napatchovat křížený kabílek a zkoušej pokus-omyl; některé huby berou přímý i křížený kabel a pak může být dost matoucí, když počítač chodící na jednom hubu na druhém prostě _ne_a_nechodí... mimochodem pár takových různých kablíků, spojek a redukcí se vždycky hodí.
zdar

__________________

Co shoří, neshnije. hell.jspoj.czf

Old Post 16.05.2004 v 21:17
Honza V. je offline   Click Here to See the Profile for Honza V.   Find more posts by Honza V.   Click here to Send Honza V. a Private Message   Click Here to Email Honza V.   Visit Honza V.'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
j3n6
Newbie

Registrován: 05.05.2004
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 7 

Kabel - prohodit 1-3, 2-6.

Pak jsou spojky na kabel. Tak vystaci .5m krizeny kabel a spojka.

Starsi SMC dokonce indikovali spatne zapojene draty a po hlaseni se normalne pripoji.

No ale kdyz je tam zasuvka, tak tam asi nekde bude misto pro HUB.

Old Post 17.05.2004 v 10:24
j3n6 je offline   Click Here to See the Profile for j3n6   Find more posts by j3n6   Click here to Send j3n6 a Private Message   Click Here to Email j3n6     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
neo.gameone
Junior Member

Registrován: 28.09.2003
Příspěvků: 201

Příspěvek č. 8 

jojo, snad to bude dobre... ale jeste s tou zmenou normalniho kabliku na krizenej (=xnutej)... ja sem se o to zajimal a udelal jsem takovej obrazek... jestli ho po me budete chtit, tak ho dostanu do pocitace, ale jestli ho nikdo nechce nebudu se namahat...

__________________

NODE/AP neovo - 10.15.70.144

Old Post 17.05.2004 v 14:28
neo.gameone je offline   Click Here to See the Profile for neo.gameone   Find more posts by neo.gameone   Click here to Send neo.gameone a Private Message   Click Here to Email neo.gameone   Visit neo.gameone's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Příspěvek č. 9 

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 17.05.2004 v 14:43
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: Re: Re: Re: propojování TP (UTP,STP) Příspěvek č. 10 

__________________

Old Post 17.05.2004 v 14:46
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Re: Re: Re: Re: Re: propojování TP (UTP,STP) Příspěvek č. 11 

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 17.05.2004 v 15:14
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Patch cord Příspěvek č. 12 

tyhle kable se prodavaji hotové do 10m délky.

Old Post 17.05.2004 v 15:49
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: Re: Re: Re: Re: Re: propojování TP (UTP,STP) Příspěvek č. 13 

__________________

Old Post 17.05.2004 v 15:54
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: propojování TP (UTP,STP) Příspěvek č. 14 

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 17.05.2004 v 20:28
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: propojování TP (UTP,STP) Příspěvek č. 15 

Old Post 17.05.2004 v 20:46
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
neo.gameone
Junior Member

Registrován: 28.09.2003
Příspěvků: 201

Příspěvek č. 16 

__________________

NODE/AP neovo - 10.15.70.144

Old Post 18.05.2004 v 14:03
neo.gameone je offline   Click Here to See the Profile for neo.gameone   Find more posts by neo.gameone   Click here to Send neo.gameone a Private Message   Click Here to Email neo.gameone   Visit neo.gameone's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:55.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz