CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Klánovice
« 3456789101112131415 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
croog
Newbie

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 8

to VladaV Příspěvek č. 129 

No rozhodně můj včerejší neúspěch neznamená, že se nikdy nespojím se "severem" klánovic.. Nikdo o mém skenování totiž nevěděl > všichni na sever měli své antény otočeny na druhou stranu. (a k tobě bych se s tou 10dB anténou stejně nedostal)
Nebude to ale trvat moc dlouho a budu kupovat další železo. Poté budu dále testovat...

Old Post 05.11.2004 v 15:07
croog je offline   Click Here to See the Profile for croog   Find more posts by croog   Click here to Send croog a Private Message   Click Here to Email croog     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WarHawk
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 130 

to VladaV> Ja mam s Petrem 211 vyborny spojeni. Jak to ale vypada s konektivitou na PEtra211 a tim internetem, funguje u vas?

Old Post 07.11.2004 v 12:34
WarHawk je offline   Click Here to See the Profile for WarHawk   Find more posts by WarHawk   Click here to Send WarHawk a Private Message   Click Here to Email WarHawk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WarHawk
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 131 

>ALL> Joinak ja tady tet nebudu, nejde mi doma net. piste na mobil jestli neco potrebujete

Old Post 07.11.2004 v 12:42
WarHawk je offline   Click Here to See the Profile for WarHawk   Find more posts by WarHawk   Click here to Send WarHawk a Private Message   Click Here to Email WarHawk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
capy
Newbie

Registrován: 09.07.2002
Příspěvků: 93

Příspěvek č. 132 

Takze zase takove male zpravodajstvi z deni okolo nas

1) dnes jsem stravil cca 4 hodky u VladaV a podarilo se nam (sice trosku v nevhodne konfiguraci zarizeni) rozbehat routovani mezi AP a Eurotelem, zitra tam zkusime jeste predelat nektera zarizeni do vysledne faze a myslim ze node Klanet.VladaV.CZF je v takovym stavu v jakym sme si ho predstavovali.

2) ja sam na VladaV nevidim, takze pokud se podari rozbehat spoj na Petr211, tak by to bylo fajn

3) otazka internetu a aktivovani pripojeni je ted uz jen defacto na domluve s VladaV

Tot vse pro tuto chvili...

capy

__________________

S úsměvem jde všechno lépe. ;o)

Old Post 07.11.2004 v 17:10
capy je offline   Click Here to See the Profile for capy   Find more posts by capy   Click here to Send capy a Private Message   Click Here to Email capy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
capy
Newbie

Registrován: 09.07.2002
Příspěvků: 93

Příspěvek č. 133 

__________________

S úsměvem jde všechno lépe. ;o)

Naposledy upravil capy 07.11.2004 v 22:24

Old Post 07.11.2004 v 20:42
capy je offline   Click Here to See the Profile for capy   Find more posts by capy   Click here to Send capy a Private Message   Click Here to Email capy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr211
Newbie

Registrován: 15.05.2003
Příspěvků: 23

re: Příspěvek č. 134 

Jeste zakresli do mapky funkcni spoj s jirkou a patrikem. JIrka bydli mezi mnou a bazarem a a patrik bydli ulici kolem kurtu dal u lesa. Ja ted nejsem vubec v obraze. Jak teda vypada ten spoj meti mnou a Vladou? Muzu nejak pomoct urychlit zprovozneni?

Old Post 08.11.2004 v 08:55
Petr211 je offline   Click Here to See the Profile for Petr211   Find more posts by Petr211   Click here to Send Petr211 a Private Message   Click Here to Email Petr211   Visit Petr211's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladaV
Newbie

Registrován: 26.03.2004
Příspěvků: 88

to: Petr 211 Příspěvek č. 135 

Petře, CAPY rozběhal u mne ten přípoj na WIFIJET, ale musíme tam dát jiné PC! Teď se musíme sejít a dát dohromady ten spoj! Tj. dle možností buď 2AP + Antény jako bridge nebo u Tebe 1AP + anténa jako klient a připojit to do switche, jestli máš? Nevím co je lepší? To nám bude muset někdo poradit! No asi by šlo také využít tu PCI kartu co máš ode mne ? Prostě musíme vymyslet nějakou konfiguraci, která bude chodit a nebude se mezi sebou hádat a to vč. kanálů!
Pokud dnes CAPY bude uspěšný, koupím ten wifijet v pondělí 15.11. A do té doby musíme alespoň vymyslit spoj, aby to mělo nějakou cenu!!
To: Habakuk, Michale ozvi se mi i s tím kamarádem, co u mne byl v pátek. Mám už vše pro něj nachystáno - tedy svody a konektory
s pozdravem VladaV

Old Post 08.11.2004 v 11:11
VladaV je offline   Click Here to See the Profile for VladaV   Find more posts by VladaV   Click here to Send VladaV a Private Message   Click Here to Email VladaV   Visit VladaV's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
habakuk
Newbie

Registrován: 25.04.2003
Příspěvků: 25

Talking 2 VladaV Příspěvek č. 136 

tak ja se zitra odpoledne az navecir zkusim stavit. co mam nastavit aby ten net chodil?

Old Post 09.11.2004 v 19:28
habakuk je offline   Click Here to See the Profile for habakuk   Find more posts by habakuk   Click here to Send habakuk a Private Message   Click Here to Email habakuk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladaV
Newbie

Registrován: 26.03.2004
Příspěvků: 88

Příspěvek č. 137 

ToHabakuk, není problém jsem doma celý den.
To all: pokud mi dáte svoji MAC adresu, dám Vám provizorní IP a můžete se připojit na stránky EUROTELu a TELECOMu, je to zajímavé na zkoušku!!
To CAPY a PETR211, objednal jsem AP a Anténu, bude to za podstatně lepší peníze (cca. o 200,- levněji) a můžu mít i ostatní výrobky těchto firem levněji, pokud bude zájem!! Věci budou ale až za týden!! Jinak bohužel, všude na AP musí být routery CAPY má pravdu.
Zatím ahoj VladaV
P.S. Ten Wifijet objednám až nám pojede propoj s PETR211, dle kolegů je to lepší!!

Old Post 09.11.2004 v 20:53
VladaV je offline   Click Here to See the Profile for VladaV   Find more posts by VladaV   Click here to Send VladaV a Private Message   Click Here to Email VladaV   Visit VladaV's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
capy
Newbie

Registrován: 09.07.2002
Příspěvků: 93

Příspěvek č. 138 

Dnes vecer dokreslim do mapky dalsi bodiky lidicek co jsou nebo planuji pripojeni do site.

2VladaV: kazda stovecka se hodi, super dorucim ti penizky (viz nase domluva), nejak si jeste zavolame a domluvime se na sobotu nebo nedeli, rozbehal bych u tebe DHCP na dynamicky pridelovani adres, aby ti stacilo predavat jen ty MAC adresy a u klientu nebylo zadne slozite nastavovani. Tak nejak trosku jsem rozmyslel jak by se udelali IP rozsahy, tak to nejak splodime dohromady

Ad pripojeni na stranky Eurotelu a Telecomu: tim ze se tam skrz VladaV pripojite muzete zkouset tam odsud stahovat ty jejich soubory a tim zkouset rychlost stahovani a tim i zda je ta linka stabilni. Mame to zatim overeno jen kdyz brouwsda jeden clovek

capy

__________________

S úsměvem jde všechno lépe. ;o)

Old Post 10.11.2004 v 10:04
capy je offline   Click Here to See the Profile for capy   Find more posts by capy   Click here to Send capy a Private Message   Click Here to Email capy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
habakuk
Newbie

Registrován: 25.04.2003
Příspěvků: 25

bodik Příspěvek č. 139 

CAPY: nazdar, mohl bys me teda taky pridat do ty mapky? je to rozhraní Dohalická černilovská, nepasické náměstí, ten rohovej barák a mám funkční propojení s VladouV. diky.

Old Post 10.11.2004 v 10:28
habakuk je offline   Click Here to See the Profile for habakuk   Find more posts by habakuk   Click here to Send habakuk a Private Message   Click Here to Email habakuk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
capy
Newbie

Registrován: 09.07.2002
Příspěvků: 93

Příspěvek č. 140 

2habakuk: sesh tam, doufam ze dobre, pridal jsem jeste nekoho, koho jsem si pamatoval, zbytek az vecer az se dostanu ke svemu pocitaci doma, tam mam tu mapu co se kreslila v hospode.

__________________

S úsměvem jde všechno lépe. ;o)

Old Post 10.11.2004 v 12:02
capy je offline   Click Here to See the Profile for capy   Find more posts by capy   Click here to Send capy a Private Message   Click Here to Email capy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WarHawk
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 141 

>VladaV> A nebylo by lepsi nez koupit 2 AP koupit AP s dvema antenama? Vyrabi se tak ze je tem jeden vsesmer a jedna smerova antena na jina AP
Bylo by to asi levnejsi

Old Post 10.11.2004 v 12:28
WarHawk je offline   Click Here to See the Profile for WarHawk   Find more posts by WarHawk   Click here to Send WarHawk a Private Message   Click Here to Email WarHawk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gOOfy12
Newbie

Registrován: 08.11.2004
Příspěvků: 1

připojení Příspěvek č. 142 

2 VladaV - zdravicko bydlim skoro naproti vam(tak 100m,na konci bousovy ulice,je to bilej barak - vedle sebe mame pole ),slo by se na vas nejak pripojit pripadne pripojit se pres vas na internet??Wi-fi moc nerozumim jenom mam PCI"klientskou kartu",antenu a kabel.Kdyz sem antenu zkousel, na vas sem videl..Predem dik za odpoved.

Old Post 10.11.2004 v 18:08
gOOfy12 je offline   Click Here to See the Profile for gOOfy12   Find more posts by gOOfy12   Click here to Send gOOfy12 a Private Message   Click Here to Email gOOfy12   Visit gOOfy12's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladaV
Newbie

Registrován: 26.03.2004
Příspěvků: 88

To gOOfy12 Příspěvek č. 143 

Ahoj, není problém, zastav se, dáš mi MAC adresu své karty, já Ti dám provizorní IP adresu ale k Inetu zatím pokud si sám koupíš GO kupón. Inet pojede až uděláme propoj s Petr211! To by mohlo být do měsíce dle počasí... a našich možností (finančních)
s pozdravem VladaV

Old Post 11.11.2004 v 10:29
VladaV je offline   Click Here to See the Profile for VladaV   Find more posts by VladaV   Click here to Send VladaV a Private Message   Click Here to Email VladaV   Visit VladaV's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladaV
Newbie

Registrován: 26.03.2004
Příspěvků: 88

To: Warhawk a CAPY Příspěvek č. 144 

Patriku, o tom jsme také uvažovali, ale to AP pak běží v režimu WDS a dost to zpomaluje....více Ti řekne CAPY. Rádi bychom udělali klasický bridge mezi mnou a Petrem211. No a pak se uvidí jak propojit AP od PEPRa, tam by to možná šlo na začátek tak jak jsi navrhl.Navíc také potřebujeme získat nějaké decibely na anténách!!!
Vašku, možná by bylo dobré, udělat prozatimní blokovku sítě, jako to má CZELA.net nebo Chabry.cz, aby lidi viděli do topologie.
A s těma IP adresama, nevím nevím, zatím každá WiFi sí?, co jsem viděl, má u svých uživatelů adresy pevné, aby je měla pod "kontrolou" od správce. Na druhou stranu, DHCP je pro uživatele jednoduché...
tak už jsem toho napsal dost s pozdravem VladaV

Old Post 11.11.2004 v 17:54
VladaV je offline   Click Here to See the Profile for VladaV   Find more posts by VladaV   Click here to Send VladaV a Private Message   Click Here to Email VladaV   Visit VladaV's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:05.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 3456789101112131415 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz