CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Klánovice
123456789 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
WarHawk
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 33 

Tak jsme vcera s Petrem 211 odzkouseli tu plechovkouvou antenu, MAME spojeni!!! Signal je velmi slaby, ale kvalita kolisa nekde mezi 2/3-3/4, dakze docela OK. Podle net stumbleru je sum -100dB a signal -77 - -80dB. MYslim ze kdyz posekame tu vetev pres kterou to palime a ja si antenu vylepsim ze to bude v poho:-)

Old Post 06.09.2004 v 11:03
WarHawk je offline   Click Here to See the Profile for WarHawk   Find more posts by WarHawk   Click here to Send WarHawk a Private Message   Click Here to Email WarHawk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladaV
Newbie

Registrován: 26.03.2004
Příspěvků: 88

Příspěvek č. 34 

přátelé,
dnes jsem udělal dva biquady, doufám, že zítra budeme pokračovat. Petra211 vidím velmi špatně -99dB a to je nepoužitelné. Jsem toho názoru, že bychom měli zainteresovat u nás ve vesnici i starostenstvo a pokusit se dát AP a konektivitu na školu - je nejvyšší!!!!! Potom bychom mohli všichni z toho něco mít! Já mám WIFIJET -87 dB a to je dost málo!!A opět bych měl starý nápad, aby se všichni zájemci o bezdrátovou sí? (internet) sešli a zkusili se nějak ujednotit. Zatím mám dojem, že to táhne Petr211 a já plus Varhawk a Jirka a ostatní čekají jak dopadneme!! Nic proti tomu, ale víc lidí víc ví a může pomoci!!
s pozdravem VladaV

Old Post 07.09.2004 v 19:42
VladaV je offline   Click Here to See the Profile for VladaV   Find more posts by VladaV   Click here to Send VladaV a Private Message   Click Here to Email VladaV   Visit VladaV's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WarHawk
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 35 

Se skolou je ten problem, ze ja na ni neuvidim...AP u Petra 211 bych nechal (a nevim jestli by jirka taky videl) Podle me by bylo idealni kdyby bylo jestle jedno AP na ceste mezi Petr211 a VladaV ???...


Jinak mam nakej program na pocitani tech trychtyru...

Old Post 08.09.2004 v 12:27
WarHawk je offline   Click Here to See the Profile for WarHawk   Find more posts by WarHawk   Click here to Send WarHawk a Private Message   Click Here to Email WarHawk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
capy
Newbie

Registrován: 09.07.2002
Příspěvků: 93

Příspěvek č. 36 

Mozna to bude tim ze moc lidi po Kl. o vasem snazeni nevi.

Ohledne skoly jsem to mel pred rokem rozjednany a reditel by mi na to pristoupil, nastal vsak problem, ze mi z toho vycouvalo par klicovych osob a pak jsem zjistil, ze jsem najednou sam kdo by chtel stavet sit, tak jsem se na to vybod.

Jinak srazik bych urcite dal a pohovoril o zkusenostech a o tom co vlastne chcete/me dosahnout.

Bydlim za tim modrym barackem co je v Kl. nejznamejsi ;o)
A mam uz se dvema sousedama postavenou wifi sit se sdilenim netu.
Bohuzel ani jednoho ze sousedu nechci tahat do dalsich pokusu, jsou se mnou spojeni opravdu jen quli netu.

Jinak ja jsem ochoten spolupracovat a zbudovat CZF i u nas v Kl. ;o)

ICQ 120268957

capy

__________________

S úsměvem jde všechno lépe. ;o)

Old Post 08.09.2004 v 12:30
capy je offline   Click Here to See the Profile for capy   Find more posts by capy   Click here to Send capy a Private Message   Click Here to Email capy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
capy
Newbie

Registrován: 09.07.2002
Příspěvků: 93

Příspěvek č. 37 

__________________

S úsměvem jde všechno lépe. ;o)

Old Post 08.09.2004 v 12:32
capy je offline   Click Here to See the Profile for capy   Find more posts by capy   Click here to Send capy a Private Message   Click Here to Email capy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladaV
Newbie

Registrován: 26.03.2004
Příspěvků: 88

Příspěvek č. 38 

No zkusím to zformulovat asi takto,
Většina z nás je "takzvaně" na WiFi nová a snažíme se zde v Klánovicích udělat sí? a následně potom Internet. Máme problém v tom, že většina zájemců je z centra a pak pár lidí a já na Hornopočernicku. A do centra moc nevidíme. Konkrétně já bydlím v Černilovské ulici a AP u mne běží již 4 měsíce. Zkušenosti sháníme jak to jde, ale ty vzdálenosti zároveň s podmínkami jsou dost problematické. Jistě není problém udělat sí? se sousedy, ale zatím ti, co se přihlásili přes CZF, jsou rozstrkáni po celých KL. S tou propagací to je OK, pokusím se napsat něco do Klánovického Zpravodaje.. pokud to otisknou. No a další věcí je to, že každý si za WiFi sítí představuje hlavně Inet, což ke pochopitelné, ale mělo by být až tou třešničkou na dortu, po zvládnutí propojení uživatelů (tedy alespoň podle mne).Pokud se mýlím, prosím opravte mne. Tedy sumasumárum máme zatím málo k nabídnutí kromě práce na komunitní síti a to se jak se obávám moc nebude chtít. Rád bych se mýlil. S pozdravem VladaV

Old Post 08.09.2004 v 23:43
VladaV je offline   Click Here to See the Profile for VladaV   Find more posts by VladaV   Click here to Send VladaV a Private Message   Click Here to Email VladaV   Visit VladaV's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WarHawk
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 39 

>Capy> sem v monitoru(i kdyz nevim jak presne...:-) ale je to Mechovka 655 X Plačická
Btw jak se tedy hodla resit spojeni mezi Petr211 a VladaV? Mate nekdo naky napady?

Old Post 09.09.2004 v 15:40
WarHawk je offline   Click Here to See the Profile for WarHawk   Find more posts by WarHawk   Click here to Send WarHawk a Private Message   Click Here to Email WarHawk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladaV
Newbie

Registrován: 26.03.2004
Příspěvků: 88

Příspěvek č. 40 

Díky za doplnění,
CAPY, Ty bydlíš někde vedle Hořejších že,... snažíme se najít nějakou retranslaci z Wifijetu k Petrovi211 a pak dále. Warhawkovi: spojení mezi Petrem a mnou není úplně nejdůležitější. Důležité je najít rozumný bod pro redistribuci WiFi zde v Klánovicích, se zachováním ostatních AP.
Klánovice jsou na šíření dost zlé.. Jedno AP bych byl asi schopen zafinancovat.....asi na škole..nebo kde to bude výhodné pro většinu. Je to ale běh na delší tra?...Jse zvědav na výsledky těch Biquadů Dlinka. Ty antény bychom mohli rozjet ve velkém.......tedy pokud jsou alespoň stejné jako PAN10!...
Také bych se rád dostal do monitoru, ale nejde mi to, prosím o help!! S pozdravem VladaV.

Old Post 09.09.2004 v 19:24
VladaV je offline   Click Here to See the Profile for VladaV   Find more posts by VladaV   Click here to Send VladaV a Private Message   Click Here to Email VladaV   Visit VladaV's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
capy
Newbie

Registrován: 09.07.2002
Příspěvků: 93

Příspěvek č. 41 

VladaV: ;o))))) ja jsem Horejsi ;o)))))

WarHawk: tak to sme vsici celkem blizko u sebe, s tim by se dalo neco delat... jen z vlastni zkusenosti vim, ze na 200m se da krasne spojit pri prime viditelnosti ;o) bohuzel nam tam vyrostl srom a linka uplne spadla a ani tuk... coz si myslim ze je v Kl. nejvetsi problem, to co nam bude v zime behat jedna radost na jare zgebne uplne... ;o(

__________________

S úsměvem jde všechno lépe. ;o)

Old Post 09.09.2004 v 23:31
capy je offline   Click Here to See the Profile for capy   Find more posts by capy   Click here to Send capy a Private Message   Click Here to Email capy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WarHawk
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 42 

>VladaV> Ok, ja jeste budu muset udelat ten trychtyr na antenu. jinak jedem tak 1,5Mbps a sme od sebe +-450m a palime to pres 1 vetev
jakej problem s monitorem?

Old Post 10.09.2004 v 15:25
WarHawk je offline   Click Here to See the Profile for WarHawk   Find more posts by WarHawk   Click here to Send WarHawk a Private Message   Click Here to Email WarHawk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladaV
Newbie

Registrován: 26.03.2004
Příspěvků: 88

Příspěvek č. 43 

Ahoj,
CAPY já jsem Vláďa Včelák - pozdravuj Vaše, jinak jsem pro ten sraz, abychom si řekli opravdu co a jak a trochu si rozdělili práce na síti. A trochu ji posunuli ze stádia zkoušek do nějakého alespoň základního provozu - alespoň dole v KL.
WARHAWK - jestli chceš, přijď v sobotu nebo neděli a ten trychtýř uděláme , mám zde ještě další dvě plechovky a plechu je dost.
S tím monitorem..nějak nedokážu vložit kolečko do mapy!!... No asi mi někde chybí....
Nevím co kluci, jak odzkoušeli antény a ten DLINK? Jestli je to funkční?
s pozdravem VladaV

Old Post 11.09.2004 v 08:30
VladaV je offline   Click Here to See the Profile for VladaV   Find more posts by VladaV   Click here to Send VladaV a Private Message   Click Here to Email VladaV   Visit VladaV's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WarHawk
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 44 

>Vlada> je omlouvam se, ja to ctu az tet, me blbne internet doma, nevim co s tim je, ale neco mi tam stahuje hrozne dat a ja si nemuzu stahnout ani postu.
D-Link ma u sevbe jirka, me se nak nevesel do PCI slotu(asi mam nasikmo pripevnenou desku) :-(((
Jinak, k Eurotel wifijet - Na strankach pisou ze je to 512kbit, je tudis pravdepodobny, ze rychlost spojeni s Eurotelem je 1,8mbit ale inet pojede jenom 512kbit. Pokud by to tak bylo, tak bych spis navrhoval ADSL 512 za 1000kc neomezeny, bylo by to spolehlivejsi a levnejsi.
>Vlada> jinak mam nejakej program na pocitani idealnich rozmeru trychtyre...tak si tu svoji plechuvku (a ty dalsi dve) premerim a muzem se na to vrhnout....-)

Old Post 15.09.2004 v 12:56
WarHawk je offline   Click Here to See the Profile for WarHawk   Find more posts by WarHawk   Click here to Send WarHawk a Private Message   Click Here to Email WarHawk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WarHawk
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 45 

Tak ani ne za 1000, ale uz od 870kc. Navic by tobylo bez vypadku, ktery u Wifi hrozi. ale samozrejme jen kdyby ten wifijet jel 512, jestli pojede 1,8mbit tak se neni o cem byvit

Old Post 15.09.2004 v 13:31
WarHawk je offline   Click Here to See the Profile for WarHawk   Find more posts by WarHawk   Click here to Send WarHawk a Private Message   Click Here to Email WarHawk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
capy
Newbie

Registrován: 09.07.2002
Příspěvků: 93

Příspěvek č. 46 

VladaV: chus chlape, tyjo, to cumim, ze te nachazim tady ;o) pozdraf vyrizen ;o)

WarHawk: pokud su moje informace spravne, tak tam maj 2mbit linku a pokud to neni nijak vytizene, tak to jede na maximalni rychlosti, takze tech 1.8 je klidne naprosto realna vec...

Jestli se Petr211 prosmazil skrzeva tu stromovou barieru az na wifijet na Pohode (nebo jak se to ted menuje), tak to je fakt super, me se proste nedarilo, me to kreje posta a jednicka skolni budova.

Co ten srazik? Navrhnete neco, prizpusobim se.

capy

__________________

S úsměvem jde všechno lépe. ;o)

Old Post 15.09.2004 v 22:12
capy je offline   Click Here to See the Profile for capy   Find more posts by capy   Click here to Send capy a Private Message   Click Here to Email capy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WarHawk
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 47 

OK. Petr se prosmazil na Wifijet?
>Petre> Uz ti zas jede to AP?
Ja sem vcera udelal planek trychtyre na 16dBi antenu, vystrih sem to a dneska to dam dohromady

Old Post 16.09.2004 v 12:20
WarHawk je offline   Click Here to See the Profile for WarHawk   Find more posts by WarHawk   Click here to Send WarHawk a Private Message   Click Here to Email WarHawk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
croog
Newbie

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 48 

No s tim eurotelem je to podle mě takhle. Celé to jeho AP má konektivitu do internetu 2 Mb a ta se jednoduše bey větších pravidel rozděluje mezi připojené uživatele... Sranda ale je, že to AP je v současnosti PODLE MĚ takřka nepoužívané, takže i já sem na něm vytáhnul kolem 1 a půl megabitu a pingy kolem 10-20ms.
Jinak jak už sem možná psal (kdo si to má pamatovat), tak bydlím vedle potravin u Jardy v Medinské ulici (tzn. tak 150 metrů od AP Eurotelu) a sem pro každou wifi špatnost. I když mám ale celkem dost vysoký barák a jeste antenu na tom, viditelnost na sever je značně mizivá. Někdy nekam vyvěsim moje panorama z komína.
Náš dlouhodobý cíl se s capym pomocí wifi spojit zůstal dodnes nevyřešen. Samozřejmě, že nemělo cenu dávat kvůli tomu spojovací body na každou lampu jestli mi rozumíte...

Old Post 16.09.2004 v 15:46
croog je offline   Click Here to See the Profile for croog   Find more posts by croog   Click here to Send croog a Private Message   Click Here to Email croog     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:08.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz