CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > Jak na XG-901 pod linuxem?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
blackxxx
Newbie

Registrován: 29.05.2004
Příspěvků: 6

Question Jak na XG-901 pod linuxem? Příspěvek č. 1 

Zdar komunito !!!
Mám menší dotaz a bohužel se nemůžu přehoupnout přes jistý problémy.

Nastínění situace: 2 PC s Linuxem (distro Slackware 9.1) / 2 bezdrátové karty Z-Com XG-901 / Spoj s délkou cca 500m v nezarušeným prostředí / kernel 2.6.6

A teď k dotazům, pokusím se to dát do bodů, snad se to stane přehlednější.
1) který věci musím zapnou při kompilaci jádra 2.6.6, aby mi chodil bezdrát (pro ujištění, co všechno jsem vynechal :-( )?
2) musím na čipsetech s ovladači prism54 patchovat jádro, aby to chodilo jako AP?
3) jak na update firmwaru u tědlech sí?ovek?Firmware mám, ale program, kterej by ho tam nahrál sem nenašel (třeba pro win, to je jedno)
4) jak nastavím na kartě, jestli má používat 802.11b nebo g?
5) mohl by mi někdo napsat slet příkazů nutnejch pro nastaveni (a rozchození) těch 2 sí?ovek pro mód Ad-Hoc s krátkým popiskem co kterej příkaz dělá? (IP bude 192.168.1.1 a 1.2)

Trocha popela na vlastní hlavu:
Nechce a nechce mi to fungovat, trápím se s tím už 3. den hledání informací, ale všude je info k 623 a s Hostap driverama. S Linuxem už chvilku pracuju, ale s wifi sem se pod tímhle systémem setkal prvně, proto se ptám, protože jsem v koncích.

Snad se to zdaří
Dík moc - BlackXXX

Old Post 29.05.2004 v 16:48
blackxxx je offline   Click Here to See the Profile for blackxxx   Find more posts by blackxxx   Click here to Send blackxxx a Private Message   Click Here to Email blackxxx     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: Jak na XG-901 pod linuxem? Příspěvek č. 2 

__________________

Old Post 29.05.2004 v 20:58
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blackxxx
Newbie

Registrován: 29.05.2004
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 3 

tak jo, tu 6xx sem tipnul, proč si to pamatovat nazpamě?

901 pod linuxem jde, systém jí najde a dokonce i funguje
neumím ji nastavit, pomožte pls.
- při automatickém nastavení pomocí wavelan (v knoppixu) ta karta pracuje v pohodě, nedaří se mi ji rozchodit pomocí iwconfigu- neznám to, můžeš mi napsat, co mám napsat za příkazy pro realizaci?

Naposledy upravil blackxxx 30.05.2004 v 08:47

Old Post 29.05.2004 v 21:06
blackxxx je offline   Click Here to See the Profile for blackxxx   Find more posts by blackxxx   Click here to Send blackxxx a Private Message   Click Here to Email blackxxx     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 4 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Naposledy upravil hwsoft 30.05.2004 v 13:36

Old Post 30.05.2004 v 13:30
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sporilov
Newbie

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 6

Re: Jak na XG-901 pod linuxem? Příspěvek č. 5 

__________________

Martin

Old Post 04.06.2004 v 08:34
sporilov je offline   Click Here to See the Profile for sporilov   Find more posts by sporilov   Click here to Send sporilov a Private Message   Click Here to Email sporilov   Visit sporilov's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pupik
Junior Member

Registrován: 17.05.2003
Příspěvků: 209

Problem s Z-Com XG-901 (AP neni videt) Příspěvek č. 6 

Old Post 26.11.2004 v 05:49
pupik je offline   Click Here to See the Profile for pupik   Find more posts by pupik   Click here to Send pupik a Private Message   Click Here to Email pupik   Visit pupik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:52.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz