CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > Jak kontaktovat nejblizsi AP ve svém okolí?
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
popajn2
Newbie

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 8

Question otazka Příspěvek č. 1 

Ahoj,

tak jsem se chtel pripojit do okolniho pocitacoveho sveta pomoci wifi. Nez zainvestuju do vlastniho zarizeni, tak jsem si pujcil notebook s kartou a externi antenou a promeril si co chytam.
Program network stumbler mi vyhodil z jedne strany pokoje 100AP a z druhe strany 30 AP.
No a moje otazka zni pokud se nebudu pripojovat pres nekoho z czfree.netu (bohuzel ten signal je nic moc), jak by slo kontaktovat kohokoliv z tech 130AP za ucelem existence v nejake siti (vymena dat s uzivatela atd.) popr. internetove konektivity? Nebo to je mi tech 130 AP na nic a mam to s wifi zabalit?

Pavel

Old Post 11.06.2004 v 12:08
popajn2 je offline   Click Here to See the Profile for popajn2   Find more posts by popajn2   Click here to Send popajn2 a Private Message   Click Here to Email popajn2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 2 

Vyber si nejlepší AP, kde se ti bude jevit spojení po WiFi jako stálé a podle informací, uvedených v mapě CZFree.
Jestliže se po malých pokusech dostaneš rovnou na Internet, tak je vyhráno. Je to v případě, že AP poskytuje DHCP adresy a má přímý volný přístup na sdílené připojení.

Old Post 11.06.2004 v 13:20
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 3 

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 11.06.2004 v 17:02
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
popajn2
Newbie

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 8

dodatek Příspěvek č. 4 

no prave pres CZF ten signal neni zrovna moc dobry...
a co tech dalsich 100 AP ty jsou mi na nic?

Old Post 13.06.2004 v 13:50
popajn2 je offline   Click Here to See the Profile for popajn2   Find more posts by popajn2   Click here to Send popajn2 a Private Message   Click Here to Email popajn2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 5 

jistě, řada těch AP patří do běžného využití mimo CZFree a část je jich chráněna. V hustých oblastech se dá zjistit opravdu ohromné množství AP (jako třeba Václavák, Nuselský most atd).
Po zjištění ICQ z mapy lze navázat kontakt a domluvit se.

Old Post 13.06.2004 v 14:07
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Re: dodatek Příspěvek č. 6 

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 13.06.2004 v 15:29
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
neo.gameone
Junior Member

Registrován: 28.09.2003
Příspěvků: 201

Re: Re: dodatek Příspěvek č. 7 

__________________

NODE/AP neovo - 10.15.70.144

Old Post 13.06.2004 v 17:37
neo.gameone je offline   Click Here to See the Profile for neo.gameone   Find more posts by neo.gameone   Click here to Send neo.gameone a Private Message   Click Here to Email neo.gameone   Visit neo.gameone's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 8 

Wifi antena je poznatelna vetsinou na prvni pohled.
Dle signalu lze poznat.
Komercni ISP kteri nedejboze pouzivaji wifi jsou vetsinou identifikovatelni dle SSID a APNAME.
Sit CZFree.Net je identifikovatelna jednoznacne a jako jedna z mala a ve svem meritku jedina ma verejny system ktery umoznuje lokalizaci.
Lokalni sitky "hrajusinavlastnimpisecku" jsou posledni vetsi skupinou.

Vzhledem k tomu ze popajn2 se ucastni diskuze na tomto foru site CZFree.Net, dalo by se rici (idealisticky) ze vi co CZF je a ma zajem byt jeji soucasti. Jestli mu jde pouze o internet, bylo by lepsi kdyby mu tyto fora slouzila pouze pro technickou pomoc a ohledne ziskavani sluzeb se obratil na nektereho z komercnich ISP kteri mu radi pomohou.

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 13.06.2004 v 17:55
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
neo.gameone
Junior Member

Registrován: 28.09.2003
Příspěvků: 201

Příspěvek č. 9 

__________________

NODE/AP neovo - 10.15.70.144

Old Post 13.06.2004 v 18:11
neo.gameone je offline   Click Here to See the Profile for neo.gameone   Find more posts by neo.gameone   Click here to Send neo.gameone a Private Message   Click Here to Email neo.gameone   Visit neo.gameone's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 10 

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 13.06.2004 v 22:06
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KY-HUNTER
Newbie

Registrován: 14.07.2003
Příspěvků: 18

WIFI signál a kontakt na majitele AP Příspěvek č. 11 

__________________

KY-HUNER

Old Post 14.06.2004 v 10:33
KY-HUNTER je offline   Click Here to See the Profile for KY-HUNTER   Find more posts by KY-HUNTER   Click here to Send KY-HUNTER a Private Message   Click Here to Email KY-HUNTER   Visit KY-HUNTER's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ninja
Senior Member

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 537

Re: WIFI signál a kontakt na majitele AP Příspěvek č. 12 

Old Post 14.06.2004 v 11:06
ninja je offline   Click Here to See the Profile for ninja   Find more posts by ninja   Click here to Send ninja a Private Message   Click Here to Email ninja   Visit ninja's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bikerzigi
Junior Member

Registrován: 18.09.2003
Příspěvků: 222

Nepochopení Příspěvek č. 13 

Mylsím, že většina lidí nepochopila na co se popajn2 ptal. Tech 100AP co chytli nejsou v CZFree a chtel by vedet, jestli je mozne je nejak kontaktovat.
Me osobne by taky zajimalo, jestli je mozne nejak zjistit polohu ci poslat pres wifi nejaky vzkaz (neco jako net send). Je neco takoveho mozne?

__________________

Be happy

Old Post 14.06.2004 v 12:02
bikerzigi je offline   Click Here to See the Profile for bikerzigi   Find more posts by bikerzigi   Click here to Send bikerzigi a Private Message   Click Here to Email bikerzigi   Visit bikerzigi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ninja
Senior Member

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 537

Re: Nepochopení Příspěvek č. 14 

Old Post 14.06.2004 v 14:56
ninja je offline   Click Here to See the Profile for ninja   Find more posts by ninja   Click here to Send ninja a Private Message   Click Here to Email ninja   Visit ninja's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bikerzigi
Junior Member

Registrován: 18.09.2003
Příspěvků: 222

Příspěvek č. 15 

Dik, konecne poradna odpoved

__________________

Be happy

Old Post 14.06.2004 v 15:12
bikerzigi je offline   Click Here to See the Profile for bikerzigi   Find more posts by bikerzigi   Click here to Send bikerzigi a Private Message   Click Here to Email bikerzigi   Visit bikerzigi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
popajn2
Newbie

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 8

comeback Příspěvek č. 16 

Cau,

tak se znova vkladam do debaty. Jsem rad, ze nekteri muj problem pochopily (bikerzigi, ninja atd.) a ze ho nemam sam (KY -Hunter).

Nemam ale moc radost z toho zaveru. Je mi to docela lito, protoze jsem na fakt vysokem panelaku a myslel jsem, ze kdyz vidim skoro 130 AP tak se snad nejak konektnu:( Dokonce kdyz jdu do posledniho patra, tak mne staci normalne jen Orinoco wifi karta a uz tam chytam par AP...

Jeste zkusim nejak vylezt uplne na strechu a snad tam bude na nekoho z CZF lepsi signal (tohle mereni byl jen balkon, protoze jsem se nechtel s nikym dohadovat). Vzhledem k tomu, ze pokud mne oci neklamaly, tak u nas na strese je komercni wifi antena, tak vazne pochybuji, ze mne tam nekdo pusti...

v priloze posilam moje mereni...

tak dik za debatu
popajn

Old Post 16.06.2004 v 11:57
popajn2 je offline   Click Here to See the Profile for popajn2   Find more posts by popajn2   Click here to Send popajn2 a Private Message   Click Here to Email popajn2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:25.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz