CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Wifina mi rusi novu!!
1234
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
tomik.svobodik
Newbie

Registrován: 28.02.2003
Příspěvků: 55

Unhappy Wifina mi rusi novu!! Příspěvek č. 1 

Projizdel jsem forum, neni to neobvyklej problem ocividne, ale nikde jsem neobjevil reseni...
Vec se ma tak, ze kdyz jsem pridal u nas doma na stozar s tv antenama vsesmerovou antenu (8,5dB ovislink, 5m kabelu rla-10 a d-link 900ap), zacaly nam litat pruhy pres novu...po tydnu hadani jsem o dva metry dal vztycil uplne jinej stozar jen na ten vsesmer a je to ok. Jenze ted jsem pripojil na sit dalsiho borce (18dB parabola andrew, 2m kabelu rla-10 a d-link 900ap rezim klient), dela jim to taky...netvrdte mi, ze musim stavet dalsi stozar, u nas doma mi to prislo vhod i kvuli pristupu, ale uz mi to leze na nervy, nemate poneti, co s tim? Jen pro uplnost, kdyz vytahnu pigtail z d-linka ale necham jo zaplej, prestane to.
HEEEEEEEELP PLEEEEASE!

Old Post 11.07.2004 v 12:38
tomik.svobodik je offline   Click Here to See the Profile for tomik.svobodik   Find more posts by tomik.svobodik   Click here to Send tomik.svobodik a Private Message   Click Here to Email tomik.svobodik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Příspěvek č. 2 

__________________

Old Post 11.07.2004 v 14:10
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyra
Junior Member

Registrován: 26.09.2002
Příspěvků: 258

rušení... Příspěvek č. 3 

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 705


Team Member: MOD
Příspěvek č. 2

Řešení problému s rušením TV vyplívá z tohoto vlákna - nepoužívat laciný TV antény z polska, protože dochazi ke krizove modulaci na vstupnim zesilovaci, nebot ten nema ZADNY UCINNY filtr , pasmovou propust ani nic podobneho a relativne silny signal z WiFi vyslace ho proste rozkmita ...

Nevím řešení ,ale co je psáno výše to nedpovídá. Mě a nejenom mě to rušilo TV zvláště tu Novu ačkoliv nepoužívám žádnou Polskou anténu ,ale klasiku bez zesilovače Rušila mi jen všesměrovka jiná antény ten problém nedělaly.Fakt mi potvrdil kámoš že v Tuchlovicích taky stavěly stožár dál od Tv antény aby to nevadilo.Zajímavé že to dělalo jen u HW Ap u linuxu s 626 to nebylo.

__________________

www.wiracom.cz bezdrátová počítačová sí? v Rakovníku a okolí.

Old Post 11.07.2004 v 15:37
lyra je offline   Click Here to See the Profile for lyra   Find more posts by lyra   Click here to Send lyra a Private Message   Click Here to Email lyra   Visit lyra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 4 

Setkal jsem se i s tim, ze ruseni nezpusobovalo Wifi zarizeni, ale UTPcko, co vedlo k tomu HW Apcku.
Reseni - kabel co nejdal od anteny a TV svodu.
Pokud muzes, posli fotky obrazovky, jak vypada to ruseni.

Old Post 11.07.2004 v 16:35
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mrq
Newbie

Registrován: 21.08.2003
Příspěvků: 51

zdroj Příspěvek č. 5 

Můj názor je, že to rušení taky někdy nemusí způsobovat přímo to zařízení samo, ale jeho spínaný zdroj (a? žije made in china :(). Takhle to teď budu řešit, že zdroj si vezmu k sobe dolů k pc a nahoru na půdu, kde je dlink natáhnu napájeci kabel .... zhruba od 5 metrů už to televizi nevadí.

Old Post 11.07.2004 v 20:55
Mrq je offline   Click Here to See the Profile for Mrq   Find more posts by Mrq   Click here to Send Mrq a Private Message   Click Here to Email Mrq   Visit Mrq's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Re: rušení... Příspěvek č. 6 

__________________

Old Post 11.07.2004 v 21:24
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomik.svobodik
Newbie

Registrován: 28.02.2003
Příspěvků: 55

Příspěvek č. 7 

diky vsem, problem je v tom, ze sice nevim jak tam, ale tady doma na 99% levny polsky anteny nemame...mam tu jednoho volnyho d-linka dwl-2000ap, tak ho tam zkusim soupnout, doufejme ze to pomuze...
a zdroj to neni, pokud necham vsechno jak je vcetne kabelu, jen odpojim antenu, tak to prestane

Old Post 11.07.2004 v 23:29
tomik.svobodik je offline   Click Here to See the Profile for tomik.svobodik   Find more posts by tomik.svobodik   Click here to Send tomik.svobodik a Private Message   Click Here to Email tomik.svobodik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alex
Formerly known as Frogale
zastupce cloudu 10.38


Registrován: 29.12.2002
Příspěvků: 690

User is Mapper

Příspěvek č. 8 

Me rusi kabelovku pitomej UTP kabel co je od TV kabelu minimalne 3m!!! Kdyz nekdo taha naplno, neda se na tu TV divat.

__________________

Old Post 12.07.2004 v 00:06
Alex je offline   Click Here to See the Profile for Alex   Find more posts by Alex   Click here to Send Alex a Private Message   Click Here to Email Alex   Visit Alex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peregrin
Newbie

Registrován: 08.08.2003
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 9 

Ja mam podobny problem, mne to ale rusi mmds a neviem co s tym, uz som skusil dat wifi antenu (smerove sito) aj na druhy koniec baraku, ale rusilo to tak isto ako ked to bolo na spolocnom stoziari. Chcel som spravit na nasom baraku aj wifi hotspot, ale ked som dal na ten stoziar este vsesmerovku od AP tak som mal potom z TV akurat pekny vizualizer wifi dat , z TV obrazu nebolo nic vidiet, iba ciste wifi data ked ich to prenasalo . A nepomahalo ani pouzitie anteny s opacnou polarizaciou ako ma ta mmds.

Old Post 12.07.2004 v 09:54
peregrin je offline   Click Here to See the Profile for peregrin   Find more posts by peregrin   Click here to Send peregrin a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Old Post 12.07.2004 10:17
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 10 
neo10
Senior Member

Registrován: 06.10.2003
Příspěvků: 535

Re: Wifina mi rusi novu!! Příspěvek č. 11 

__________________

Old Post 12.07.2004 v 11:35
neo10 je offline   Click Here to See the Profile for neo10   Find more posts by neo10   Click here to Send neo10 a Private Message     Visit neo10's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomik.svobodik
Newbie

Registrován: 28.02.2003
Příspěvků: 55

Příspěvek č. 12 

ne, jeste jednou, kdyz vsechno necham jak je, ap zapnuty ale jen odpojim nkovoj konektor na antenu, tak to prestane :-/

Old Post 12.07.2004 v 11:50
tomik.svobodik je offline   Click Here to See the Profile for tomik.svobodik   Find more posts by tomik.svobodik   Click here to Send tomik.svobodik a Private Message   Click Here to Email tomik.svobodik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Příspěvek č. 13 

__________________

Old Post 12.07.2004 v 11:55
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Příspěvek č. 14 

vymen antenu pro televizi za antenu, ktera ma homologaci a nebudes mit problem. Ta tvoje ocividne silha i mimo pasmo. Dalsim resenim je zapojit do cesty anteniho kabelu od telky pasmovou propust ladenou na frekvenci telky.

__________________

I am the Linux/UNIX user only!!! It is because of Linux/UNIX is like teepee. No Windows, no Gates, Apache inside!!!

Old Post 12.07.2004 v 11:55
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomik.svobodik
Newbie

Registrován: 28.02.2003
Příspěvků: 55

Příspěvek č. 15 

edoras: uz sme tady po meste naistalovali asi tricet dlinku a nikdy zadnej problem, pridu k sobe domu, ze si taky udelam sit a je to v pytli, to neni mozny, nicmene znacku uz menit nemuzu kvuli ostatnim, diky tomu ze sou tu jen d-linky, muze se to prepnout do ty jejich divny modulace, tagze ne 802.11b ale 802.11b+, skutecna rychlost se pohybuje okolo 900kB/s (vykon na klientech je mirne vohulenej, ale tady to jinak nejde...)

cijoml: bohuzel, v televizni technice se absolutne nevyznam :-/

Old Post 12.07.2004 v 12:06
tomik.svobodik je offline   Click Here to See the Profile for tomik.svobodik   Find more posts by tomik.svobodik   Click here to Send tomik.svobodik a Private Message   Click Here to Email tomik.svobodik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Příspěvek č. 16 

__________________

Old Post 12.07.2004 v 12:21
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:25.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz