CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Někde něco dělám špatně
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
orkesan
Newbie

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 25

Unhappy Někde něco dělám špatně Příspěvek č. 1 

Už fakt nevim, kde dělám chybu, ale zprovoznil sem ASUS WL 500g v režimu AP a když na něj připojim PC, tak se navzájem nevidí, nepingnou na sebe ani náhodou. Přitom, když se podívám do status/wirelles, tak tam jsou asociated. Tak nevim, kde mám botu. SSID mám dobře, MAC adresy mám povolený, pracovní skupina je taky stejná, IP adresy jsou ve stejné řadě, firewall je všude vypnutý.
Napadá mne, jestli by AP nemělo být v Hybrid, nebo WDS režimu, ale to jsem tajky zkoušel a nic. Pak mě napadá, protože druhý PC je připojený s D-Linkem 700 v klient režimu, jestli tady neni problém. Navíc mi neni dost jasný, jakou MAC adresu mám povolit v tomto případě - jestli tu D-Linkovou, nebo MAC tý sí?ovky v PC.Ale pro jistotu jsem povolil obě.V status/wirelles je asociated jen ta MAC adresa sí?ovky. Toho D-Linka tam nevidim.

Už nevim, co bych kde nastavil. Poraďte pls někdo. Dík.

Old Post 05.03.2005 v 22:46
orkesan je offline   Click Here to See the Profile for orkesan   Find more posts by orkesan   Click here to Send orkesan a Private Message   Click Here to Email orkesan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

pro začátek ... Příspěvek č. 2 

bych oprostil sestavu o všechno filtrování a samozřejmě i WEP.
Pokud se asociace povede, je wifi spojení konečné.
Další laborování je stejné jako s drátovou sítí.
Pokud se dále nedaří, je dobré sestavu dát k sobě a odladit na místě. To se vždy vyplatí.
U klientské karty se nastavuje MAC, od počítače nikoli, ale zatím bych to nechal, až to bude chodit.
Když nejde PING, je to vždy vážné. Je třeba prověřit i kabely k počítačům, stav switche a stav portů u karet.
V případě, že je využité AP také jako klient (mimochodem, tohle chodí nejhůř), je třeba nastavit MAC jediného počítače, který je za tímto AP a nikoli MAC tohoto AP. Dále IP adresu tohoto AP dát do stejného rozsahu, jaký je v síti pro snadné menežování po webu.
Až na závěr se přidají omezení a MACfiltry.

Naposledy upravil ladarozan 06.03.2005 v 05:54

Old Post 06.03.2005 v 05:51
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orkesan
Newbie

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 25

Příspěvek č. 3 

Abych to tedy upřesnil:

AP Asus v režimu pouze AP.
| \
| \ Wi-Fi
Wi-Fi \
| Notebook1
|
D-Link DWL 700AP - režim klient
|
|
LAN - kříž. kabel
|
|
Notebook2 - sí?. karta 10/100 integr.

Takže odpadá chyba v kabeláži. Dále odpadá chyba ve switchi, protože žádný není. Všechna zařízení mají pevné IP ve stejném rozsahu se stejnou maskou podsítě 255.255.255.0
Pro upřesnění:
AP: 100.100.100.1
Notebook1: Wi-Fi 100.100.100.2, LAN 100.100.100.3
D-Link: 100.100.100.4
Notebook2: 100.100.100.5

Šifrování vypnuto, MAC bez filtrace, firewally vypnuty, OS WinXP,
Stejně si z notebook1 na notebook2 nepingnu. Ani nepingnu z notebook1 na D-Linka. Ani nepingnu na ASUSe přes WiFi. Přitom v ASUSu jsou obě MAC/notebooky asociovány. Mě to připadá, že je to někde uzavřený v tom ASUSu, ale nevim jak. Co tam dál nastavit. Nevim, jestli nemám chybu v tom, že nemám nainstalovaný CD k ASUSu, ale myslim si, že to neni potřeba. Celou správu dělám přes prohlížeč.

Old Post 06.03.2005 v 07:45
orkesan je offline   Click Here to See the Profile for orkesan   Find more posts by orkesan   Click here to Send orkesan a Private Message   Click Here to Email orkesan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Příspěvek č. 4 

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 06.03.2005 v 10:13
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orkesan
Newbie

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 25

Příspěvek č. 5 

Tak to sem nějak nepobral. Ach jo, asi sem lama obecná :-( Myslíš prověřit průchodnost mezi jednotlivýma LAN portama na ASUSu ???
To funguje. To mám vyzkoušený.
Ale někde mám něco špatně. Teď se mi to konečně podařilo. Už sem si pingnul tam i zpátky. Ale nevim, jak se mi to povedlo. Znova sem všechno restartoval a odstranil šifrování i filtrování MAC. Pak jsem to šifrování zase zapnul a zapnul jsem i filtrování MAC, restartoval to a už zase to nejede. Tak sem zase šifrování a filtr. MAC vypnul, restartoval a zase to nejde. Kompatibilita by měla být OK, protože se mi to jednou povedlo. Kdyby se prostě nespojily, tak bych si prostě nepinknul. Navíc k asociaci obou notebooků dochází bezproblémově. Jak si to myslel s těmi vymyšlenými IP. Já myslel, že když nejde o veřejný IP adresy do netu, tak je jedno, co tam bude. Aspoň se to tak všude uvádí. Jak bych to teda měl nastavit ???

Old Post 06.03.2005 v 10:54
orkesan je offline   Click Here to See the Profile for orkesan   Find more posts by orkesan   Click here to Send orkesan a Private Message   Click Here to Email orkesan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

SLABÉ MÍSTO Příspěvek č. 6 

tak tohle - D-Link DWL 700AP - režim klient
je slabé místo, zkusil bych s tim NTB se připojit přes USB adaptér.
A adresy bych dal tyto -192.168.0.1 až podle potřeby.

Old Post 06.03.2005 v 10:55
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orkesan
Newbie

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 25

Příspěvek č. 7 

Myslíš USB WiFi???
Ten nemám. A abych ho na to vyzkoušení kupoval, to se mi moc nechce. V každém případě mi to stejně nevyřeší. Potřebuju stejně na střechu AP-klient. Anténní kabel by byl moc dlouhej. Teď jsem zkoušel i od kamaráda půjčenýho D-Linka 900 a je to to samý. Ale zaráží mne, že se mi to jednou spojilo a už se k tomu zase nemůžu dopracovat. Asociace je OK. Ale pořád se mi nedaří ten ping.

Old Post 06.03.2005 v 11:19
orkesan je offline   Click Here to See the Profile for orkesan   Find more posts by orkesan   Click here to Send orkesan a Private Message   Click Here to Email orkesan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Příspěvek č. 8 

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 06.03.2005 v 11:26
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orkesan
Newbie

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 25

Příspěvek č. 9 

To vyzkoušený taky mám, jelikož tím NTB jsem zároveň kabelem napíchlej na ASUSe, jelikož ho tím i spravuju. Ale mám ho píchlej jenom v jednom portu LAN a to do L4. Zkusim ho ještě píchnout do jinýho. V každým případě nepropingnu ani po tom kabelu, když WiFi vypnu.

Old Post 06.03.2005 v 11:51
orkesan je offline   Click Here to See the Profile for orkesan   Find more posts by orkesan   Click here to Send orkesan a Private Message   Click Here to Email orkesan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orkesan
Newbie

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 25

Thumbs up Asi jsem na to přišel !!! Příspěvek č. 10 

Tak jsem to všechno ještě jednou přenastavil a jede to. Pak jsem zapnul šifrování a zase to nejelo. Pak jsem ho zase vypnul a zase to jede. Tak asi to bude v tom šifrování. Pravděpodobně bude ten Dlink mít problémy se šifrováním, takže vyvstává další problém, jak ho zprovoznit. Nebo jet bez něj ??? Dost asi blbý. Napadá někoho nějaký nápad ??? Zkoušel jsem jak 64 bit, tak 128 bit a nejede to. Takže to zatim mám bez šifry.

Old Post 06.03.2005 v 14:26
orkesan je offline   Click Here to See the Profile for orkesan   Find more posts by orkesan   Click here to Send orkesan a Private Message   Click Here to Email orkesan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 11 

to se stává u některých kombinací, že šifrování nejede...

Old Post 06.03.2005 v 16:09
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ROOTen
Junior Member

Registrován: 15.09.2003
Příspěvků: 194

Příspěvek č. 12 

__________________

suicide lama killer

Old Post 06.03.2005 v 18:04
ROOTen je offline   Click Here to See the Profile for ROOTen   Find more posts by ROOTen   Click here to Send ROOTen a Private Message   Click Here to Email ROOTen   Visit ROOTen's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orkesan
Newbie

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 25

To fakt mám asi prostě pech Příspěvek č. 13 

Tak jeden problém odhalen a další na světě. Tentokrát s Dlinkem 900 v režimu klient. Nedostanu se na PC, který je na kabelu za Dlinkem. Dostanu se přes WiFi odkudkoli na Dlinka, ale za něj ne. Nevim, jestli nemám špatně nastavený IP. Koukněte na to a poraďte. AP režim - Asus WL-500g s IP 192.168.0.1 na něj je asociován zmiňovaný klient Dlink 900 s IP 192.168.0.10 - gateway ani DNS jsem nenastavoval. Nechal jsem 0.0.0.0. PC, který je na kabelu má IP 192.168.0.11. Výchozí bránu jsem nenastavoval ani DNS. Masky jsou všude 255.255.255.0. Odkudkoli z celé sítě z notebooků přes WiFi a klienta Dlink700 se bezproblému dostanu na 192.168.0.10, ale na 11 ne. To samé se nikam nedostanu z PC 11, jenom na 10, kde spravuju toho klienta. Fakt nevim. Firewally vypnutý. FW 3.O7, feb. 2004. Sí?. karta OnBoard v PC VIA.

Old Post 06.03.2005 v 19:31
orkesan je offline   Click Here to See the Profile for orkesan   Find more posts by orkesan   Click here to Send orkesan a Private Message   Click Here to Email orkesan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orkesan
Newbie

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 25

Sem LAMA LAMA LAMA LAMA Příspěvek č. 14 

Prostě sem LAMA, sem LAMA a sem LAMA.
Omlouvám se všem za otravování. Zase sem o něco chytřejší.
Prostě sem si špatně napsal MAC adresu. Napsal sem si totiž do accept MAC adresu toho klienta a nikoliv tý sí?ovky v konc. PC.

Takže zase člověk o něco chytřejší, ale toho zbytečnýho času :-(

No nic. Takže teď jenom zbývá nějak vyřešit to šifrování - nebo se na něj vy*eru.

Takže zatim se tu mějte. Zase se ozvu s nějakou LAMOvinou :-)

Old Post 06.03.2005 v 20:14
orkesan je offline   Click Here to See the Profile for orkesan   Find more posts by orkesan   Click here to Send orkesan a Private Message   Click Here to Email orkesan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pavelh11
Newbie

Registrován: 27.01.2005
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 15 

na D-linku nastav gateway Asusu

Old Post 07.03.2005 v 10:06
pavelh11 je offline   Click Here to See the Profile for pavelh11   Find more posts by pavelh11   Click here to Send pavelh11 a Private Message     Visit pavelh11's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Příspěvek č. 16 

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 07.03.2005 v 12:47
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:35.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz