CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Zelený pruh (AP ZPNet)
12345678910111213 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: Re: Sraz a Bonton Příspěvek č. 97 

__________________

Old Post 22.11.2002 v 15:32
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: SRAZ dohodnut Příspěvek č. 98 

__________________

Old Post 22.11.2002 v 16:22
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drakula
Junior Member

Registrován: 09.06.2002
Příspěvků: 124

Sraz popis trasy :) Příspěvek č. 99 

Hoj !
Mozna budu za trotla,ale muzete nekdo napsat kde ta hospoda presne je ? Nerad bych bloudil a jdu tam pesky
Ktera ulice je na Zel. pruhu vim

Drakula

__________________

Jdu problemu po krku - Drakula

Old Post 23.11.2002 v 12:34
Drakula je offline   Click Here to See the Profile for Drakula   Find more posts by Drakula   Click here to Send Drakula a Private Message   Click Here to Email Drakula     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: Ale ... Příspěvek č. 100 

Old Post 24.11.2002 v 02:34
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Question První sraz je za námi a jedeme dál ... Příspěvek č. 101 

__________________

Old Post 26.11.2002 v 03:07
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sranda
Newbie

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 81

Příspěvek č. 102 

Ahoj,
diky Stay D, za uvod ktery vlasne popsal vse podstatne.
Mereni bych proved az ve Ct, protoze zejtra jsem mimo Prahu a doufam ze ve Ct uz nikam nebudu muset jet.
Poprosil bych Kodana, zda by se moch zucastnit mereni, protoze si myslim ze ma predstavu, jak by se mela mec resit smluvne, ze by jsme zkocili za zpravcovou. Asi neco budem muset sepsat kvuli instalaci krabice na zed chodby a privedeni napajeni z podlazi nize.

Dale si musime rozmyslet jestli se toto nevihodne reseni( pokriti signalem clenu kteri na vez nevidi => + 1 sada(karta, antena)) je jeste unosne.
Zatim Cau Standa

__________________

sranda

Old Post 26.11.2002 v 08:49
sranda je offline   Click Here to See the Profile for sranda   Find more posts by sranda   Click here to Send sranda a Private Message   Click Here to Email sranda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nay
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 103 

Old Post 26.11.2002 v 11:22
nay je offline   Click Here to See the Profile for nay   Find more posts by nay   Click here to Send nay a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

viditelnost Příspěvek č. 104 

Old Post 26.11.2002 v 13:30
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Smile vítej nay Příspěvek č. 105 

Old Post 26.11.2002 v 13:41
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Lightbulb jo a toto je tak trochu mimo mísu ... Příspěvek č. 106 

Včera jsem se podíval do sekce ovládací panely a možná jsem přišel na lék jak znovu nastavit notifikaci sice jen na vybrané člený, ale přece.

V ovládacích panelech je tzv. Buddylist, do nej zaneste všechny usernames od těch, od kterých čekáte, že něco napíšou nebo klidně tam zaneste všechny členy czfree.net to je celkem jedno. Ovšem ti co v seznamu nejsou na ty se notifikace nevztahuje, a proto se mi například dnes když sranda napsal příspěvek tak mi přišel e-mail, nebo? ho mám v tom buddylistu zaneseného avšak o nay, který se dnes objevil ve fóru, jsem se e-mailem nedozvěděl (není v buddylistu).

Navíc jsem si nastavil, že chci implicitně načítat až 50 příspěvků na jednu stránku a z 11 stránek našeho fóra se stali pouhé 4 kupodivu ... :-).

Tak to vyzkoušejte, minimálně ten buddylist, lepší než nic.


Jo vlastně a pak tam jde dokonce uvést i mobilní telefonní e-mail, takže možná, že za tu notifikaci může právě toto a ne buddylist, kdybyste někdo veděl o co jde s tím buddylist tak mi to prosím vysvětlete, ja to tu nějak nechtěl hledat ... pravě jsem se dopustil velkého úpadku člena jakéhokoliv fóra ... tak mi to prosím prominte. :-) ... ty jo to jsou zase kecy ... ale kdyby vám to někomu přeci jen pomohlo tak se nestyďte a pochvalte mě ... :-)))

Old Post 26.11.2002 v 13:57
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cupy
Newbie

Registrován: 18.11.2002
Příspěvků: 43

Re: jo a toto je tak trochu mimo mísu ... Příspěvek č. 107 

Old Post 26.11.2002 v 14:27
cupy je offline   Click Here to See the Profile for cupy   Find more posts by cupy   Click here to Send cupy a Private Message   Click Here to Email cupy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: Re: jo a toto je tak trochu mimo mísu ... Příspěvek č. 108 

Old Post 26.11.2002 v 14:36
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cupy
Newbie

Registrován: 18.11.2002
Příspěvků: 43

Re: Re: Re: jo a toto je tak trochu mimo mísu ... Příspěvek č. 109 

Old Post 26.11.2002 v 14:56
cupy je offline   Click Here to See the Profile for cupy   Find more posts by cupy   Click here to Send cupy a Private Message   Click Here to Email cupy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

re: Příspěvek č. 110 

Ad vyhled: kolik toho je videt od nas z te zapadni (tedy treti nejvyssi) veze muzete posoudit sami na mych fotkach. Ostatni nemuzu posoudit, ale myslim, ze od VaskaD to nebude horsi. Zato Drakulou si vubec nejsem jisty. Navic, kdyz date antenu az na roh a router nekam dovnitr, musite tahnout kabel pres celou strechu. Nebude to moc dlouhy.

Ad dve anteny: proc ne, ale lepsi na dve sitovky, jinak ztratime dost na rozbocovaci (3dB na kazdou antenu a jeste 2x1dB na konektorech, pokud to dobre chapu, takze 5dB na antenu - potes pambuch! - to uz tam radsi dejte vsesmerovku nebo 180 stupnovku). Ale zase, jak je velka ta strecha, jak dlouhy budou kabely? Kam nejbliz prijde router? Vazne to zabradli je jen na TEHLE strese?

Ad ethernet dolu: Nebylo by vazne vyhodnejsi zvazit moznost prijmu bezdratove i v tom prvnim patre? (Kdosi mluvil o tom rozdilu potencialu na takovou vysku!!!)

Ad anteny: Ten roh nejvyssi budovy odstini kompletne smer na Budejarnu a vase okoli, takze to bude cele zabite. Ale tam by to mohl vykryt i4-moni. Tak si vyberte, co chcete vykryt. Na nasi stranu je to velmi uzky uhel, takze by snad misto sektorovky mohla byt pouzitelna i "siroka" smerovka (do 30 stupnu). Pokud chceme vykryt i smery, jako je deep_green, tak to samozrejme pada. Anteny sektorove se delaji zhruba na 65, 90, 120, 180 a 360 stupnu. Druha vec je vertikalni pokryti. To by chtelo taky vymyslet. Tam bude hlavni problem s tim bezdratovym pripojem v te same budove - cili kolmo dolu - (takze argument zase pro kabel???) Cim mensi uhel v horizontalnim i vertikalnim smeru, tim lepsi budeme mit spojeni. Takze to chce dobre zvazit a udelat dobry kompromis.

Ad router: FTP chce delat Drakula u sebe, pokud vim. Na te strese muze byt klidne jen router a nic vic, pripadne nejaka proxy (ja je stejne nemam rad :-( ), jestli chcete. Zrovna vcera jsem videl ty IDE-to-CompactFlash adaptery - hezka vec, za 750 KC (asi bez DPH) to i jde - ta CF karta bude ovsem drazsi. Server na strese podle me neni priorita, i kdyz by leccos usetril (hlavne tomu, kdo by ho mel jinak mit na klientske stanici a komu by ostatni vysavali linku ;-)).

Jo - cupy: jake jsou ty vase body? Nemate to tam kousek na Dvorce? Vzdyt tam mate pripojeni za rohem a funkcni, ne? Omlouvam se za blbe dotazy, ale nevzpominam si, ze bys rikal, v cem je porblem.

Naposledy upravil wanthalf 26.11.2002 v 17:59

Old Post 26.11.2002 v 17:50
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cupy
Newbie

Registrován: 18.11.2002
Příspěvků: 43

Re: re: Příspěvek č. 111 

Old Post 27.11.2002 v 12:12
cupy je offline   Click Here to See the Profile for cupy   Find more posts by cupy   Click here to Send cupy a Private Message   Click Here to Email cupy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Karta Příspěvek č. 112 

Ahoj, tak jsem si konecne poridil vlastni kartu do notebooku. Mam i pigtail, ale zatim zadnou antenu. Poridil jsem material na plechovku, ale ten divnej, extremne lacinej panelovej N-konektor (19Kc!) na tom pigtailu sedi nejak moc volne - protaci se to, kdovi, jetsli se stredovy kolik vubec dotyka se zastrckou - asi ani to ne, vikla se to. To je asi spatne, ne? Ono je vic druhu N-konektoru???

Jinak jsem ovsem k dispozici na pripadna mereni. Ve Woknech NetStumbler simuluje, ze chodi, ale nemam tady co chytat, takze kdovi. Pokusim se rozchodit to i v Linuxu co nejdriv, jak bude cas.

Jo, i4-moni by pry mela byt brzy v provozu. Jestli jsem dobre rozumel, byla rec o tydnech (tydnu?).

Wanthalf

Old Post 28.11.2002 v 18:31
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:44.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678910111213 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz