CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Žumpa > 10GHz - obecna diskuse
« 77787980818283
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Intriple
Newbie

Re: Stav Příspěvek č. 1313 

quote:
Originally posted by Insider
FW sesazen!
Radijko vali. Odstranily se redundance a drobne bugy. Zitra budeme sockety uz smerovat primo na ETH portu, dneska toho bylo az az . Objevili jsme jeste takovou drobnost jako je defragmentace kapsuli pro prenos ETH packetu.. Preci jenom 3100 paketu pro prenos za s kazdym smerem je malo Takze to se bude dodelavat pristi tyden, ale mezitim uz s timhle omezenim pres vikend pojede zkusbni trasa.. Predpokladem je

Naprosto efesne funguje autorekognice rychlosti na prijimaci a myslim, ze to bude velice uzitecna pomucka. Zaroven bude implementova funkce pro sirky kanalu 7, 14 a 28MHz. S maximalni rychlosti pro 7 MHz 13mbit Zarizeni bude take moci komunikovat asymetricky.. Upload treba 10mbit uploda 50apod.

Nejsou mi uplně jasné technické výrazy o Vašem novém produktu. Byl jsem v domění, že se jedná o klasickou trasu jako např. 155Mbps/128Q fullduplex....,s latencí...., chybovostí.... parametry dle platných norem na placené pásma...atd. Podle výše uvedeného jde spíše o přenos ethernetu semi-duplex.....? jak to teda opravdu bude?

Old Post 10.07.2008 v 14:57
Intriple je offline   Click Here to See the Profile for Intriple   Find more posts by Intriple   Click here to Send Intriple a Private Message     Visit Intriple's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Re: Re: Stav Příspěvek č. 1314 

quote:
Originally posted by Intriple
Nejsou mi uplně jasné technické výrazy o Vašem novém produktu. Byl jsem v domění, že se jedná o klasickou trasu jako např. 155Mbps/128Q fullduplex....,s latencí...., chybovostí.... parametry dle platných norem na placené pásma...atd. Podle výše uvedeného jde spíše o přenos ethernetu semi-duplex.....? jak to teda opravdu bude?

Spoj je plne duplexni (min. 2 nezavisle frekvencni shluky, ackoliv kazda slozena z 1500nezvislych subkanalu, jednim tam a druhym zpet, pripadne 2 tam a dvema zpet nebo trema tam a jednou zpet, tady fakt nevim, jestli do nahodou neni triplexni nebo quadrplexni prenos ).
Spoj je delany pro NELICENCNI harmonizovane pasmo a 10GHz a proto je taky typizovany (maximalni odolnost proti ruseni, automaticke prizpusobeni se ruseni, prepinani rychlosti, trunkovani kanalu, komprimaci a rdeundanci v realnem case atd).

Na placena pasma si zatim nedelame narok, coz asi nemnozi oceni. Nasi cilovou skupinou nejsou velke nadnarodni spolecnosti, ale malí ISP, mestskte informacni a kamerove systemy, propojovani a pripojovani firem. Takze se Vase domenka v podstate potvrzuje, ikdyz uznavam, ze klasicka predstava v tomhle pripade asi dostane trochu na zada, ale zmena je zivot.

Jinak doufam, ze tahle trasa bude bez latence, zatim predpokladam, ze bude hodne pod 0,5ms, ale o tom vice az zitra

Chybovost samozrejme take nepripoustime, momentalne to vypada na jeden chybny paket na 100 000 bez korekce, což v realu predstavuje chybovost 1E-10 což je pro ethernet myslim bez nutnosti komentovat a i ta vznika jeste zasahem vadne synchronizace a kolizi ostrych dat s kalibraci vysilace a prijimace. Zarizeni samozrejme bude dodrzovat veskere normy ETSI pro P-P radia od 13 - 18GHz vcetne ATPC, na odolnost, ruseni. Jenom pro zajimovost dodavam, ze maska je pro prenosovou sirku 20 MHz zvlnena o ,3dB jinak je jako stul. Za modulacnim krajem na 500KHz pada o 30dB a pro predstavu romantikum dodavam, ze mi naramne to pripomina Monument valley z ostrejsima hranama.

Doufam, ze z vyse uvedeneho dost jasne vyplyva, ze o halfduplexni ETH provoz nemuze jit, co pro nemohe muze byt sklamanim, ale vetsina to privita.

A na zaver, kde jste vysmelili tu nasi mikrovlnu, kterou jste pitvali? Uz se ptam po 3 a zacinam si pripadat jako gauner, ktery co svet nechtel, nacapal zlodeje na svem poli.

Mikrovlnné vysílače a přijímače, bezdrátové datové, obrazové a zvukové přenosy
Pojitko.cz

Blattného 2313, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819

Naposledy upravil Insider 10.07.2008 v 16:07

Old Post 10.07.2008 v 15:52
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Intriple
Newbie

Re: Re: Re: Stav Příspěvek č. 1315 

quote:
Spoj je plne duplexni (min. 2 nezavisle frekvencni shluky, ackoliv kazda slozena z 1500nezvislych subkanalu, jednim tam a druhym zpet, pripadne 2 tam a dvema zpet nebo trema tam a jednou zpet, tady fakt nevim, jestli do nahodou neni triplexni nebo quadrplexni prenos ).
Spoj je delany pro NELICENCNI harmonizovane pasmo a 10GHz a proto je taky typizovany (maximalni odolnost proti ruseni, automaticke prizpusobeni se ruseni, prepinani rychlosti, trunkovani kanalu, komprimaci a rdeundanci v realnem case atd).

Na placena pasma si zatim nedelame narok, coz asi nemnozi oceni. Nasi cilovou skupinou nejsou velke nadnarodni spolecnosti, ale malí ISP, mestskte informacni a kamerove systemy, propojovani a pripojovani firem. Takze se Vase domenka v podstate potvrzuje, ikdyz uznavam, ze klasicka predstava v tomhle pripade asi dostane trochu na zada, ale zmena je zivot.

Jinak doufam, ze tahle trasa bude bez latence, zatim predpokladam, ze bude hodne pod 0,5ms, ale o tom vice az zitra

Chybovost samozrejme take nepripoustime, momentalne to vypada na jeden chybny paket na 100 000 bez korekce, což v realu predstavuje chybovost 1E-10 což je pro ethernet myslim bez nutnosti komentovat a i ta vznika jeste zasahem vadne synchronizace a kolizi ostrych dat s kalibraci vysilace a prijimace. Zarizeni samozrejme bude dodrzovat veskere normy ETSI pro P-P radia od 13 - 18GHz vcetne ATPC, na odolnost, ruseni. Jenom pro zajimovost dodavam, ze maska je pro prenosovou sirku 20 MHz zvlnena o ,3dB jinak je jako stul. Za modulacnim krajem na 50KHz pada o 30dB a pro predstavu romantikum dodavam, ze mi naramne to pripomina Monument valley z ostrejsima hranama.

Doufam, ze z vyse uvedeneho dost jasne vyplyva, ze o halfduplexni ETH provoz nemuze jit, co pro nemohe muze byt sklamanim, ale vetsina to privita.

A na zaver, kde jste vysmelili tu nasi mikrovlnu, kterou jste pitvali? Uz se ptam po 3 a zacinam si pripadat jako gauner, ktery co svet nechtel, nacapal zlodeje na svem poli.

Tu vaší jednotku nám sem někdo přinesl na přeměření, ale je to asi rok a fakt už nevim kdo. Ani jsme to nezapínali, takže mi nijak nepřísluší hodnotit. Díky za informace, ono se nám to brzo stejně dostane na stůl, tak pak dám vědět jak se líbilo.

Old Post 10.07.2008 v 16:00
Intriple je offline   Click Here to See the Profile for Intriple   Find more posts by Intriple   Click here to Send Intriple a Private Message     Visit Intriple's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Re: Re: Re: Re: Stav Příspěvek č. 1316 

quote:
Originally posted by Intriple
Tu vaší jednotku nám sem někdo přinesl na přeměření, ale je to asi rok a fakt už nevim kdo. Ani jsme to nezapínali, takže mi nijak nepřísluší hodnotit. Díky za informace, ono se nám to brzo stejně dostane na stůl, tak pak dám vědět jak se líbilo.

Hmm, tak jo, skoda ze onomu dotycnemu rikate "nekdo". Pro vas je to asi pan "nekdo", pro mne to spis pan "kdo". Asi to nema smysl resit, stejne "ten" ma a bude mit vysledek "0".

P.S: V mem prispevku jsem se uklepl o jedno pana "nekdo"

Mikrovlnné vysílače a přijímače, bezdrátové datové, obrazové a zvukové přenosy
Pojitko.cz

Blattného 2313, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819

Old Post 10.07.2008 v 16:13
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Intriple
Newbie

Re: Re: Re: Re: Re: Stav Příspěvek č. 1317 

quote:
Hmm, tak jo, skoda ze onomu dotycnemu rikate "nekdo". Pro vas je to asi pan "nekdo", pro mne to spis pan "kdo". Asi to nema smysl resit, stejne "ten" ma a bude mit vysledek "0".

P.S: V mem prispevku jsem se uklepl o jedno pana "nekdo"

Neni potřeba za tím hledat žádnou složitost, jen nechci nikomu přidělávat problémy. Stejně tak, když mám v ruce cizí zařízení tak je to ze zájmu o věc a ne proto abych na něj potom kálel (pokud mě k tomu někdo nevyprovokuje). Můžu si myslet co chci, ale na veřejných fórech se takové věci nemají propírat. Nic víc, nic míň.....

Old Post 10.07.2008 v 16:22
Insider
Old Post 11.07.2008 15:32
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by hwsoft) Příspěvek č. 1318 
Insider
Old Post 14.07.2008 14:17
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by hwsoft) Příspěvek č. 1319 
Insider
Old Post 17.07.2008 06:42
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by hwsoft) Příspěvek č. 1320 
hwsoft
Old Post 17.07.2008 07:59
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by Insider) Příspěvek č. 1321 
cipis
Old Post 17.07.2008 09:37
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by Insider) Příspěvek č. 1322 
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:13.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 77787980818283  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás