CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Nusle, Kloboučnická
123456789
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
inuska
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 33 

Old Post 12.03.2003 v 16:19
inuska je offline   Click Here to See the Profile for inuska   Find more posts by inuska   Click here to Send inuska a Private Message   Click Here to Email inuska     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3t
Newbie

Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 36

Angry odstávka node Příspěvek č. 34 

Jelikož se u našeho AP DWL900+ objevily problémy s výstupem na externí anténu, je nutné provést odstávku node. Pravděpodobně bude nutno tento kus reklamovat, takže je možné, že se odstávka protáhne do příštího týdne.

Sorry

Petr <p3t>

Old Post 12.03.2003 v 17:06
p3t je offline   Click Here to See the Profile for p3t   Find more posts by p3t   Click here to Send p3t a Private Message   Click Here to Email p3t     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
longmatys
Newbie

Registrován: 14.03.2003
Příspěvků: 11

Novy Na Jezerce Příspěvek č. 35 

Ahoj, jsem zde novy, muze mi nekdo poradit, jak se pripojit? Uz jsem se zanesl do mapy - node SeeU, Podle vseho vidim super na -R2D2-, ale nevim jestli uz je aktivni AP. Muze mi nekdo poradit? Dik.

Old Post 14.03.2003 v 14:09
longmatys je offline   Click Here to See the Profile for longmatys   Find more posts by longmatys   Click here to Send longmatys a Private Message   Click Here to Email longmatys     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3t
Newbie

Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 36

Cool AP opět v provozu Příspěvek č. 36 

Do doby než se vyřeší situace s naším D-Linkem, jsem osadil náhradní HW AP - CISCO 1200, takže náš AP je již opět v provozu. Na zkoušku jsem zapnul možnost automatického přelaďování na nejméně zarušený kanál, takže momentálně jedeme na ch.6, ale může se to občas "samo od sebe" změnit

Kromě toho se u nás stavil <Ultra> (kterému tímto ještě jednou děkuji se svojí 16dB směrovkou, pomocí které jsme úspěšně otestovali možnost propojení na node "heaven".
Takže pokud se nám v dohledné době nepodaří dostat se s anténami někam do vyšších poloh na některém ze sousedních domů pro propojení na I4 nebo K2, nebo se v SV sektoru neobjeví nový AP, bude to momentálně asi jediná vhodná trasa.

Internet GW je rovněž v provozu, včetně 128k free Internetu. V brzku (jakmile definitivně vyřešíme ten D-Link) dojde ale k významné změně a to k přechodu na interní rozsah CZF adres, které byly včera konečně přiděleny.

Až zbyde trochu času, chci do naší mapy na webu dodělat oblasti předpokládaného pokrytí okolí naším signálem ze všesměrovky, aby si každý mohl snadno udělat představu okdud nás asi tak lze zachytit a odkud to spíš nemá cenu zkoušet

S pozdravem
>p3t<

Old Post 14.03.2003 v 17:50
p3t je offline   Click Here to See the Profile for p3t   Find more posts by p3t   Click here to Send p3t a Private Message   Click Here to Email p3t     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3t
Newbie

Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 36

2 longmatys: Příspěvek č. 37 

Momentálně nejdůležitější je pro tebe změřit si, čí signál bys asi tak mohl přijímat. Podle tvé polohy na mapě bych to momentálně tipoval tak nejlíp na I4, nebo L@znu (až to konečně rozjede . Možné varianty by pro tebe mohly být ještě Heaven, nebo naproti ve stráni Tone. Můžeš to zkusit i na nás (t-sys), ale protože jsme tu dost v dolíku a výhled od antény na západ/jiho+severo-západ nám stíní baráky naproti přes ulici, moc šancí bych tomu bohužel nedával.

Co k tomu potřebuješ: Wi-Fi kartu do PC nebo notebooku, nějakou anténu a přístup na střechu.

Old Post 14.03.2003 v 18:08
p3t je offline   Click Here to See the Profile for p3t   Find more posts by p3t   Click here to Send p3t a Private Message   Click Here to Email p3t     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Re: AP opět v provozu Příspěvek č. 38 

Old Post 14.03.2003 v 23:01
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Re: AP opět v provozu Příspěvek č. 39 

Jeste jsem se chtel zeptat na vasi antenu - polarizace horizontalni nebo vertikalni?

Alex

Naposledy upravil chvatal 14.03.2003 v 23:11

Old Post 14.03.2003 v 23:07
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oto
Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 332

iGW Příspěvek č. 40 

A já mám taky dotaz.
Hodláš internetovou konektivitu nabízet jenom okolí (tj. 1 wifi hop) nebo i dál do CZFree ?
(Až bude technicky vyřešen problém více iGW, zatím tu je myslím všude default route na TGNet)

__________________

oto, oto@valek.net

Old Post 14.03.2003 v 23:19
oto je offline   Click Here to See the Profile for oto   Find more posts by oto   Click here to Send oto a Private Message   Click Here to Email oto     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tek
Newbie

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 2

Re: Re: AP opět v provozu Příspěvek č. 41 

Old Post 15.03.2003 v 14:20
tek je offline   Click Here to See the Profile for tek   Find more posts by tek   Click here to Send tek a Private Message   Click Here to Email tek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3t
Newbie

Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 36

Všesměrovka, polarizace a tak. Příspěvek č. 42 

Přesně tak - vertikální. U všesměrových (omnidirectional) antén je to téměř pravidlem

Internetová konektivita: Podle mých dosavadních zkušeností s CZF bych nechtěl jít s konektivitou dál než tak maximálně přes tři hopy, aby to mělo nějakou kvalitu. Až se rozběhne výstavba optických spojů (Ronja/Crusader etc.) tak to možná půjde posunout dál.

Free konektivitu bych chtěl udržet i do budoucna, ale momentálně nemám přesné detaily. Pokud to stihnu, chtěl bych se v příštím týdnu sejít s některými ISP, se kterými spolupracujeme a nabídnout jim aby poskytovali konektivitu přes naši iGW přímo pod svým jménem. Jak jsem už několikrát říkal, my nejsme ISP a ani jím být nechceme.

Old Post 15.03.2003 v 19:03
p3t je offline   Click Here to See the Profile for p3t   Find more posts by p3t   Click here to Send p3t a Private Message   Click Here to Email p3t     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Smile Příspěvek č. 43 

KONECNE!

Konecne mam funkcni klientsky node. Dnes rano jsem zkousel nasmerovat antenu na T-Sys, ale tocil jsem na vsechny strany a vubec nic. Tak jsem to po ruznych technickych problemech konecne ted zprovoznil na "tone". Vsechny zkusenosti casem dam na web.

Alex

Old Post 16.03.2003 v 00:12
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oto
Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 332

Příspěvek č. 44 

Pokludo, gratuluju k pripojeni. Snad se segment kolem Tone brzy pripoji k CZFree, zatim se do toho ale udajne moc nehrne.

Jeste mam jeden dotaz na p3t, to nejspis napadlo vic lidi. Co ma T-Systems spolecneho s T-Mobile ? Ja jenom, ze T-Mobile pry chce wifi sit stavet taky, tak je to vlastne konkurence

__________________

oto, oto@valek.net

Old Post 16.03.2003 v 00:43
oto je offline   Click Here to See the Profile for oto   Find more posts by oto   Click here to Send oto a Private Message   Click Here to Email oto     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inuska
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 45 

hej lidi, co nejaky ten srazik?

Old Post 17.03.2003 v 14:26
inuska je offline   Click Here to See the Profile for inuska   Find more posts by inuska   Click here to Send inuska a Private Message   Click Here to Email inuska     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 46 

Srazik ted, podle mne, nema smysl. Stejne se tam nic nedohodne, protoze nikdo nic konkretniho nevi.

Nekdo musi rici: Budu delat full AP, bude mne to stat tolik a tolik, chci, abyste mi na to (pripadne) prispeli tolik a tolik, za pristup do internetu budete (pripadne) platit tolik a tolik mesicne.

Teprve pak ma smysl rict: zajemci o tyto podminky se sejdou tam a tam v tu a tu dobu a dojednaji podrobnosti.

Jen tak mimochodem, mne ten node vysel se vsim vsudy na cca 9.000,- vc. DPH. Jede to v klientskym modu. V pripade full AP budu muset investovat cca dalsich 9.000,- a dojednat podminky s "tone".

ALEX

Old Post 17.03.2003 v 14:36
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 47 

Jeste dodatek:

Potencialni zajemci by se meli rozdelit do dvou skupin:
1. Ti, co na nejaky funkcni full AP vidi, a kteri se mohou dohodnout rovnou (pokud na nej nevidi, nema to smysl s nima dojednavat).
2. Ti, co nikam nevidi. Pokud vidi na nekoho ze strechy (coz asi bude vetsina), tak budou muset investovat vic a vyresit technicky problem s tazenim kabelu ze strechy (+z pudy) do bytu. Pokud ze strechy na nikoho nevidi, nebo nemuzou natahnout draty a chteji pouzivat neco u PC nebo u notebooku, ale v byte, musi se spojit s nekym, na koho vidi z bytu. Tech bude podle mne mensina.

Jeste je moznost dotlacit nekoho, kdo ma funkcni AP, aby dal antenu jeste vys a pokryl tak vetsi uzemi.

Pro inusku: u nas je to dost omezene. Ja jsem p3t nevidel ani ze strechy (hradba cca 4 rad baraku). Byl videt pouze "i4", "tone" a obcas "snowflake" (ale ten stejne jede pres "tone").

ALEX

Old Post 17.03.2003 v 14:52
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zoran
Newbie

Registrován: 05.01.2003
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 48 

Old Post 17.03.2003 v 15:36
zoran je offline   Click Here to See the Profile for zoran   Find more posts by zoran   Click here to Send zoran a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:56.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz