CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Prosek
« 68697071727374757677787980 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
dan_tencl
Senior Member

Registrován: 07.11.2003
Příspěvků: 813

Re: Návrh peeringu mezi cloudy Břevnov a Prosek Příspěvek č. 1169 

__________________

czela.net, NFX.

Old Post 09.04.2005 v 10:14
dan_tencl je offline   Click Here to See the Profile for dan_tencl   Find more posts by dan_tencl   Click here to Send dan_tencl a Private Message   Click Here to Email dan_tencl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 1170 

Tyhle věci by šlo u vás asi zorganizovat obtížně - protože třeba lidi co tu páteř nevyužijí by na to nemuseli chtít přispívat, apod. U nás na Alcomu pro Dejvice pochopitelně budou platit i lidi co jsou za Crusaderem - ale těm na toho Crusadera zase předtím pomohly vydělat Dejvice - to je tím, že to organizuje jedna firma, a ne že třeba každá větev páteře co vede z nodu Arachne má oddělený rozpočet (jak by to po mě nejspíš vyžadoval třeba Láďa). Ale dlouhodobě by občanské sdružení mohlo být férovější - u nás po něm ale nějak není poptávka (a dokonce mi to pár lidí rozmlouvá :-)

Jinak Alcoma z Guru na vybrané místo na Proseku by asi dostřelila - ale to by mělo smysl až kdyby na trase Arachne-Guru byl 100 Mbps laserový crusader a ne 10 Mbps plas?ák - a takový by nejdřív musel Láďa dotáhnout do sériové výroby, abych si ho jako firma mohli dovolit koupit. Takže hudba budoucnosti.

Nicméně na tu vzdálenost by to mělo pořád chodit - s 60 cm anténami na obou koncích a chybovostí 10^-3, což by zejména pro CZFree mohlo stačit. Pokud by u vás vznikl NCX zaštítěný nějakým občanským sdružením, tak by to bylo ideální místo, kam by se mohla naše Alcoma přesunout třeba ve chvíli, kdy na Winelu už bude lepší řešit Internet pronájmem fiberu a CZFree mezicloudový spoj zase legálním 5 Ghz spojem - a to může být třeba tak za rok za dva.

Na Proseku by si lidé mohli vybrat, od které tlusté páteře budou kupovat Internet - ale volná kapacita páteří by zase zároveň sloužila pro CZFree provoz, a pro Arachne Labs by peer s Connection.cz zase byl dostatečně motivující na to mít tam ten spoj i když se tam moc Internetu neprodá. I když možná zkusíme s Connection.cz peerovat na našem AP Václavka na Žižkově... uvidíme :-)

Pojďte to ale prozatím zkusit v tom Wi-Fi. Zkoušel to už někdo ? Na to naše síto na nodu Guru se zatím nikdo nechyti. Mám třeba přidat výkon, nebo zkusit jiný kanál ?

__________________

Old Post 09.04.2005 v 10:56
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
praetorian
Newbie

Registrován: 26.03.2004
Příspěvků: 3

chyba routovani? Příspěvek č. 1171 

Old Post 12.04.2005 v 10:37
praetorian je offline   Click Here to See the Profile for praetorian   Find more posts by praetorian   Click here to Send praetorian a Private Message   Click Here to Email praetorian     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 1172 

__________________

Nemam rad Jestirky (vcetne popiracu Holocaustu a 9/11).

Old Post 12.04.2005 v 13:41
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 1173 

Panove nechcete jít krafat jinam pokud vím na stránkách Czelanet nato máte prostoru dost já tu taky nepropaguju NICC.
Respektive vidím to tak že, na Prosek jsou všichni propojeni takže bych poprosil Símu at to splitne do OT nepřijde mne že, se Proseka týká.
Pár vysvetlení pro všechny na Proseku je to tak že cokoliv co jde mimo nej v podstate jak jsem postřehl nikoho nijak moc nezajímalo. Další vec je to že, když jsem přišel a spoje začal nabízet tak jsem byl označen za komerci. Takže jsem se rozhodl že začnu budovat spoje smerem do optiky a okolí sám a to za pomoci HMNet nebo i Petra simandla pokud se mu ten spoj bude líbit takžezáver si z toho udelejte jaký chcete ale, nemám čas se tím dříve jak o prázdninách zabývat. Mám toho ted moc ohledne kyjí a připojení netu a link plánuji. Nabídku peeru v Sitelu xchaos přešel je tu ta možnost pokud nechce nevadí. Karel

__________________

Naposledy upravil kabelnet 18.04.2005 v 00:24

Old Post 18.04.2005 v 00:14
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crocjirka
Newbie

Registrován: 08.05.2005
Příspěvků: 1

Lightbulb chci se pripojit Příspěvek č. 1174 

prosim rekl by mi nekdo kontakt na nekoho kdo to ma na starosti
chtel bych se k vam pripojit. Bydlim v Hejnicka 33 a je blysko me nejakej spot jmenem kozel. Me kontakty jsou icq:240252557
a email:crocjirka@seznam.cz
dekuji

Old Post 09.05.2005 v 17:59
crocjirka je offline   Click Here to See the Profile for crocjirka   Find more posts by crocjirka   Click here to Send crocjirka a Private Message   Click Here to Email crocjirka     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 1175 

__________________

Old Post 12.05.2005 v 15:06
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

sraz Příspěvek č. 1176 

__________________

Old Post 20.05.2005 v 09:55
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kuba.konas
Newbie

Registrován: 17.12.2002
Příspěvků: 39

Sraz Příspěvek č. 1177 

Ahoj,
budu tam, nejspíš jen do 21.00. :(

Poznámka k Internetu od connection.cz - už nenabízejí 256ku.

Kuba

Old Post 20.05.2005 v 10:08
kuba.konas je offline   Click Here to See the Profile for kuba.konas   Find more posts by kuba.konas   Click here to Send kuba.konas a Private Message   Click Here to Email kuba.konas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 1178 

Ahoj rád bych se zůčastnil ale, budu v nemocnici na Bulovce Tak leda že, by jste mne tam někdo přivezl aspon Pivko .
Zdravím Karel

__________________

Old Post 20.05.2005 v 13:51
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
samaell
Master Lama
zastupce cloudu 10.43


Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 226

Příspěvek č. 1179 

pokud mi to vyjde tak bych rad dorazil

__________________

V den, kdy vás očistím ode všech vašich nepravostí, osídlím města, a co je v troskách, bude vystavěno.

Old Post 20.05.2005 v 16:43
samaell je offline   Click Here to See the Profile for samaell   Find more posts by samaell   Click here to Send samaell a Private Message   Click Here to Email samaell   Visit samaell's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Re: Sraz Příspěvek č. 1180 

Old Post 21.05.2005 v 13:54
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Old Post 22.05.2005 22:32
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by simandl) Příspěvek č. 1181 
danny
Old Post 22.05.2005 22:36
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by simandl) Příspěvek č. 1182 
kuba.konas
Newbie

Registrován: 17.12.2002
Příspěvků: 39

Connection.cz Příspěvek č. 1183 

S daňovými doklady je to už lepší - na webu jsou konečně dostupné. Sice dost dobře nechápu, proč to trvalo tak dlouho - podle mě to měla být jedna z prvních záležitostí, která měla být vyřešena - každopádně díky, že to konečně je.

Co se týče modifikace účtu (změna tarifu, IP) a vůbec jakéhokoliv supportu, přijde mi to jak s firewallem, který pouští jen informace z firmy, do firmy ani ?uk. Z 12 mailů jsem obdržel reakci na 2, typicky jednoslovnou. Na zvedání telefonů nemají nikoho, jak je den dlouhý - nyní (zdá se) si pořídili nějakou VoIP hlasovou schránku (soudě podle charakteristických výpadků při volání), kam se bohužel dá zaznamenat jen několik desítek vteřin, než se to típne. Takže se stihnete představit a než popíšete problém, tak vás to v půlce típne.

Nezbývá než doufat, že se komunikace firmy zlepší, nebo? s tímhle přístupem zjevně odradila už spousty svých klientů.

Old Post 23.05.2005 v 11:17
kuba.konas je offline   Click Here to See the Profile for kuba.konas   Find more posts by kuba.konas   Click here to Send kuba.konas a Private Message   Click Here to Email kuba.konas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

sraz Příspěvek č. 1184 

__________________

Old Post 24.05.2005 v 09:54
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:24.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 68697071727374757677787980 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz